آغاز جشنواره انتخاب بازنشستگان و مستمری بگیران نمونه در گیلان – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

کیوان مرتضوی در گفت و گو با خبرنگار آنلاین اظهار کرد: مابه‌التفاوت فروردین ماه بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی، بلافاصله پس از اتمام واریزی‌های حقوق خرداد ماه، به طور جداگانه به حساب مستمری بگیران واریز می‌شود.

مدیرکل تأمین اجتماعی گیلان با بیان اینکه حقوق اردیبهشت ماه مستمری بگیران بر اساس افزایش سالیانه پرداخت شده است، گفت: واریز حقوق خردادماه همانند اردیبهشت ماه، طبق روال معمول و بر اساس حروف الفبا انجام می‌شود.

مرتضوی از آغاز بیست و دومین دوره انتخاب مستمری بگیران نمونه تأمین اجتماعی در گیلان خبر داد و اضافه کرد: تمامی فرهیختگان، چهره‌های شاخص و واجدین شرایط در گروه‌های بازنشستگان، از کارافتادگان کلی و همسران بازمانده می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند.

وی تکریم و ارج نهادن به جایگاه والای بازنشستگان را از مهم‌ترین اهداف جشنواره انتخاب مستمری بگیران نمونه تأمین اجتماعی برشمرد و افزود: در این دوره از جشنواره، شاخص‌هایی از جمله کارآفرینی و ایجاد اشتغال در دوران بازنشستگی، موفقیت‌های علمی، ورزشی، فرهنگی و هنری، فعالیت‌ها و موفقیت‌های قرآنی، تعداد فرزندان، ایثارگری، تدریس در مراکز علمی و دانشگاهی، پیشرفت‌های تحصیلی و مشارکت در امور عام‌المنفعه، خیریه، جهادی و فرهنگی برای انتخاب بازنشستگان نمونه در نظر گرفته شده است.

به گفته مدیرکل تأمین اجتماعی گیلان، موفقیت‌های تحصیلی، ورزشی، فرهنگی و هنری و قرآنی فرزندان بازنشستگان و مستمری‌بگیران از دیگر شاخص‌های تأثیرگذار در فرایند انتخاب بازنشستگان و مستمری‌بگیران نمونه است.

مرتضوی اضافه کرد: متقاضیان شرکت در این جشنواره تا روز شنبه ۲۰ تیرماه سال جاری (۱۴۰۳) فرصت دارند تا با مراجعه به تارنمای رسمی این سازمان به نشانی www.tamin.ir و یا تحویل فرم شرکت از شعب و کانون‌های بازنشستگی و تکمیل و ارائه آن به همراه مستندات لازم اقدام کنند.

دکمه بازگشت به بالا