علمی و پزشکی

دانشمندان باز هم می‌خواهند برای موجودات فضایی پیغام بفرستند

یک پیام سیستم باینری به نام Biacon در کهکشان (BIT) حاوی اطلاعاتی در مورد حیات روی زمین، منظومه شمسی و ظهور انسان است و از هر موجود بیگانه ای دعوت می کند تا در صورت دریافت پیام، پاسخ دهد.

گروهی از محققان از جمله جاناتان جیانگ، محقق ناسا، نوشتند: ایده ارتباط با هوش فرازمینی گامی طولانی و هیجان انگیز در اکتشاف کیهان است و تنها در چند دهه گذشته از نظر فنی امکان پذیر بوده است.

محققان امیدوارند اطلاعات بیشتری در مورد حیات روی زمین در اختیار فضا قرار دهند

آنها می گویند برای رسیدن به این هدف، پیام غیرفعال به گونه ای طراحی و ارائه شده است که می توان آن را با استفاده از پیشرفته ترین ابزارهای موجود منتقل کرد.

آخرین پیام بیگانگان هوشمند از رصدخانه آرسیبو در شمال پورتوریکو ارسال شده است.

آخرین پیام از رصدخانه آرسیبو در شمال پورتوریکو برای بیگانگان هوشمند ارسال شد.

این اولین بار نیست که انسان ها تصمیم به تعامل با موجودات فرازمینی می گیرند. در سال 1974، یک پیام رادیویی رمزگذاری شده حاوی اطلاعات اولیه درباره انسان و زمین از رصدخانه آرسیبو در شمال پورتوریکو منتشر شد.

این حرکت بخشی از یک سری تلاش‌ها برای جلب توجه عموم به ارتقای چشمگیر تلسکوپ رادیویی آرسیبو بود، اگرچه گروهی از محققان واقعا امیدوار بودند که بتوانند با فرازمینی‌ها ارتباط برقرار کنند، چیزی که متأسفانه تاکنون امکان‌پذیر نبوده است.

با این حال، محققانی که تصمیم گرفتند جدیدترین پیام را به فضا ارسال کنند، آن را برای دستیابی به هوش فرازمینی تنظیم کردند.

برخلاف پیام ارسالی آرسیبو که برای نشان دادن قابلیت‌های فنی تأسیسات رادیویی فضایی مدرن بود، پیامی ناکارآمد به تمام مناطق احتمالی کهکشان راه شیری ارسال شد مبنی بر اینکه احتمال وجود هوش فرازمینی وجود دارد. مقاله گفت.

این مقاله همچنین اطلاعاتی در مورد مناسب ترین راه برای ارسال پیام ارائه می دهد، این واقعیت که کهکشان راه شیری منطقه ای است که موجودات هوشمند در آن به احتمال زیاد در آن قرار دارند و پیام در بهترین زمان ممکن ارسال شده است.

اگر این پیام به دست بیاید، امید است که اطلاعات پیچیده تری مانند قوانین شطرنج با بیگانگان هوشمند به اشتراک گذاشته شود.

46

دکمه بازگشت به بالا