اقتصادی

صنایع آب‌بر مکلفند آب مصرفی خود را تامین کنند

دیباروز/ خوزستان استاندار خوزستان گفت: قرار دادن آب شرب مردم در اختیار صنایع صحیح نیست. در این راستا صنایع نزدیک به سواحل و دریا موظفند آب مورد نیاز صنعت خود را از طریق آب دریا تامین کنند. همچنین برخی از صنایع دیگر می توانند از پساب شهری در ساخت خود استفاده کنند.

به گزارش دیباروز، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان، جلسه تیم کاری استان برای سازگاری با کم آبی امروز سه شنبه 26 آبان ماه به ریاست صدیق خلیلیان ولی فقیه خوزستان برگزار شد.

در این جلسه سند سازگاری با کم آبی در نهادهایی مانند جهاد کشاورزی، آب و فاضلاب مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مسئولان این نهادها برنامه های اجرایی خود را بیان کردند. در این راستا برنامه اجرایی سازمان جهاد کشاورزی شامل 10 محور است که 5 محور آن ساختاری و مابقی 5 محور فنی و کشاورزی است.

استاندار خوزستان در ابتدای این نشست با اشاره به برنامه اجرایی سازمان جهاد کشاورزی گفت: برنامه کشت پاییزه با توجه به محورهای ذکر شده در سند سازگاری با کم آبی در رودخانه قابل اجرا است. حوضه استان بر اساس ابلاغیه وزارت جهاد کشاورزی استان.

در ادامه به سند اجماع کم آبی منطقه کاری 14 محور آبفا پرداخته و استاندار خوزستان بر هماهنگی هر چه بیشتر دستگاه ها در راستای سند اجماع کم آبی تاکید کرد.

خلیان با اشاره به گزارش ارائه شده از سوی سازمان هواشناسی در خصوص بارندگی های پیش رو بیان کرد: امیدواریم بتوانیم برنامه کاشت امسال را نیز مانند سال های گذشته به اتمام برسانیم و کشاورزان عزیز استانداری نیز درآمد خوبی داشته باشند. .

وی با اشاره به اینکه عمده صنایع آب مصرفی استان موظف به تامین آب خود هستند، گفت: قرار دادن آب شرب مردم در اختیار صنایع جایز نیست. در این راستا صنایع نزدیک به سواحل و دریا موظفند آب مورد نیاز صنعت خود را از طریق آب دریا تامین کنند. همچنین برخی از صنایع دیگر می توانند از پساب شهری در ساخت خود استفاده کنند.

استاندار خوزستان گفت: برخی از صنایع برنامه های خود را برای احداث تاسیسات تصفیه فاضلاب ارائه کرده اند تا آب حاصله برای صنعت و کشاورزی مصرف شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا