علمی و پزشکی

ماشین افسانه‌ای مرسدس بنز چشم‌ها را خیره کرد/ عکس

به گزارش خبرگزاری دیباروز، وقتی قرار باشد که مرسدس بنز یک طرح مفهومی با الهام از یک ماشین افسانه‌ای ارائه کند باید منتظر چیزی استثنایی باشیم. مرسدس بنز ویژن‌ یک‌یازده(وان‌اِلِون) همین ماشین استثنایی است که با نگاهی به طرح آزمایشی دهه ۱۹۷۰ مرسدس بنز با کد سی۱۱۱ خلق شده است.

Vision One-Eleven که در مرکز طراحی بین‌المللی این شرکت در کارلزباد، کالیفرنیا طراحی و ساخته شده، ادای احترام آشکاری به آن طرح آزمایشی دهه ۱۹۷۰ است.

ماشین افسانه‌ای مرسدس بنز چشم‌ها را خیره کرد/ عکس

قطعا اولین نکته چشمگیر در طراحی این ماشین‌ها درهای آن‌ها است که باز هم یادآور مرسدس بنز مشهور دیگری است. مرسدس بنز ۳۰۰ اس‌ال که شاهکار دهه ۱۹۵۰ خودروساز مشهور آلمانی است.

از درهای که بگذریم چراغ‌ها و جلوبندی ماشین شباهت غیرقابل انکاری به سی ۱۱۱ دارد و البته ستاره بزرگ مرسدس بنز در دماغه ماشین که جلوه‌ای خاص به طرح تهاجمی آن بخشیده است.

ماشین افسانه‌ای مرسدس بنز چشم‌ها را خیره کرد/ عکس

در عصر خودروهای برقی قرار نیست که طرح مفهومی بنز مسیر متفاوتی برود و ویژن یک‌یازده با استفاده از چهار موتور الکتریکی مدرن شار محور به قدرتی معادل ۱۳۰۰ اسب بخار دست پیدا می‌کند.

البته مشخصات فنی ماشین فعلا در حد ایده است چرا که ویژن یک‌یازده بیش از اینکه بستری فناورانه برای آزمایش طرح‌های الکتریکی بنز باشد، تمرینی برای رسیدن به استایل مورد نظر کمپانی و طرحی مفهومی است.

ماشین افسانه‌ای مرسدس بنز چشم‌ها را خیره کرد/ عکس

همانند طرح بیرونی ماشین، داخل آن نیز طراحی جسور و خلاقانه‌ای دارد. داشبورد باریک در پایه شیشه جلو حس مطبوعی به کابین می‌دهد و البته قرار است فضای داخلی از فناوری واقعیت افزوده استفاده کند.

در حالی که Vision One-Eleven احتمالاً تمام عمر خود را در یک غرفه نمایشی محدود خواهد گذراند، هنوز هم تماشای مرسدس بنز که گذشته خود را در چنین طراحی آینده‌نگری به رخ می‌کشد، لذت‌بخش است.

ماشین افسانه‌ای مرسدس بنز چشم‌ها را خیره کرد/ عکس

جهت مشاهده لیست قیمت روز خودرو های داخلی و خارجی می توانید به صفحه لیست قیمت روز خودرو در دیباروز مراجعه کنید.

۵۸۵۸

گروه تحریریه علوم پزشکی

با تمرکز بر علم و دانش پزشکی، من می‌خواهم مطالبی را ارائه دهم که به شما کمک کند تا سلامتی خود را حفظ کنید و بهبود بخشید.
دکمه بازگشت به بالا