معنی tub clean در لباسشویی

در لباسشویی‌های مدرن، حتماً با عبارت tub clean روبه‌رو می‌شوید، tub clean یک برنامه برای شستشوی دیگ لباسشویی یا درام است.

به گزارش گروه بازار خبرگزاری آنا، درگذشته مردم لباس‌ها را با دست می‌شستند و چیزی به نام لباسشویی وجود نداشت. با پیشرفت علم و تکنولوژی، دستگاهی به نام لباسشویی اختراع شد تا لباس‌ها را بدون دخالت دست بشوید. به‌مرور زمان، نسخه‌های جدیدتری از لباسشویی ساخته شد و در بازار عرضه گردید. اگر به‌قصد خرید لباسشویی به نمایندگی‌های مختلف مثل نمایندگی لباسشویی مرسی در اصفهان بروید، حتماً انواع لباسشویی‌ها را مشاهده می‌کنید که انتخاب را برای شما سخت می‌کنند. البته نکتهٔ مهم‌تر، کار کردن با لباسشویی و اطلاع از اصطلاحات رایج آن است. در لباسشویی‌های مدرن، حتماً با عبارت tub clean روبه‌رو می‌شوید، tub clean یک برنامه برای شستشوی دیگ لباسشویی یا درام است. لازم است بدانید یکی از واجب‌ترین کار‌ها در جهت سرویس و جلوگیری از خرابی لباسشویی، اجرای مرتب و به هنگام این برنامه است! اگر کنجکاو شده‌اید که معنی tub clean در لباسشویی چیست؟ در این مقاله همراه ما باشید.

ارتباط دیگ لباسشویی با برنامهٔ tub clean

لباسشویی از بخش‌های مختلفی تشکیل شده‌ است. یکی از بخش‌های اساسی لباسشویی، دیگ آن است. دیگ لباسشویی به محفظه‌ای گفته می‌شود که لباس‌ها، مواد شوینده و آب در آن مخلوط می‌شوند و عمل شستشو صورت می‌گیرد. همان‌طور که می‌دانید، لباسشویی طی شستن لباس‌ها، میکروب لباس‌ها را می‌گیرد. این میکروب‌ها بر روی دیگ لباسشویی می‌چسبند. برای این‌که جرم و میکروب دیگ گرفته شود، باید دیگ را بشویید. بگذارید واضح‌تر بگوییم: دیگ لباسشویی دارای منفذ است. لباس‌ها درون این دیگ قرار می‌گیرند. سپس از طریق منافذ ورودی، آب وارد لباسشویی شده و شست‌وشو آغاز می‌شود. طی فرایند شست‌وشو، میکروب لباس‌ها گرفته‌شده و به دیوارهٔ دیگ می‌چسبند. با پایان شست‌وشو، آب از طریق منافذ خروجی خارج می‌شود و در‌واقع عمل تخلیه صورت می‌گیرد. اگر دیگ لباسشویی به‌طور منظم شسته نشود، امکان انتقال میکروب‌هایی که به دیگ چسبیده‌اند به لباس‌ها وجود دارد، بنابراین در پاسخ به سؤال معنی tub clean در لباسشویی چیست؟ باید بگوییم برنامه‌ای است که برای جرم‌گیری و شستشوی دیگ یا درام لباسشویی مورداستفاده قرار می‌گیرد. نمایندگی لباسشویی حایر در اصفهان نیز می‌توانند به بهترین نحو ممکن شما را راهنمایی کنند.

آیا همهٔ لباسشویی‌ها برنامهٔ tub clean دارند؟

علاوه‌بر سؤال معنی tub clean در لباسشویی چیست، یکی از رایج‌ترین سؤالات کاربران، این است که آیا همهٔ لباسشویی‌ها برنامهٔ tub clean دارند یا خیر؟ در لباسشویی ال‌جی، برنامه‌ای که برای جرم‌گیری استفاده می‌شود، tub clean است، اما امکان دارد در بعضی لباسشویی‌های ال‌جی، این برنامه را نبینید. در این صورت برنامهٔ مناسب برنامه‌ای بلندمدت با دمای آب بالا (۶۰ درجه سانتی‌گراد) مانند: cotton، gentle care است. در سایر برند‌های لباسشویی، دکمهٔ جرم‌گیری فرق دارد که در ادامه با آن آشنا می‌شوید:

ماشین لباسشویی سامسونگ: برنامه eco drum clean؛

ماشین لباسشویی بوش و پاکشوما: برنامه drum clean؛

ماشین لباسشویی اسنوا و دوو: برنامه self clean.

نمایندگی لباسشویی بهی در اصفهان نیز می‌توانند به بهترین نحو ممکن شما را راهنمایی کنند.

چگونگی کارکرد برنامهٔ tub clean

اول از همه باید مقدمات را آماده کنید. برای این کار، دیگ ماشین لباسشویی را بدون لباس و با درام خالی آماده کنید، سپس جرم‌گیر را آماده کنید.

جرم‌گیر می‌تواند خانگی باشد

معنی tub clean در لباسشویی

محلول سرکه و جوش‌شیرین: برای این کار، نصف لیوان سرکه، یک ظرف آب گرم و یک قاشق مرباخوری جوش‌شیرین را باهم مخلوط کنید، در قسمت جاپودری ماشین لباسشویی بریزید و برنامه‌ٔ tub clean را اجرا کنید.

می‌توانید جرم‌گیر را به‌صورت آماده از بیرون تهیه کنید:

قرص مخصوص جرم‌گیری:

قرص‌ها از سایز‌ها و قدرت‌های مختلفی برخوردارند. با توجه به ظرفیت دیگ لباسشویی و نوع قرص، یک یا دو عدد از آن را به‌طور مستقیم در دیگ لباسشویی بیندازید و برنامهٔ tub clean را اجرا کنید.

پودر جرم‌گیر:

پودر‌ها‌ی جرم‌گیری که در‌بسته‌های ۵۰ گرمی بسته‌بندی شده‌اند را هرماه یک بار، در قسمت جاپودری بریزید و برنامه‌ٔ tub clean را اجرا کنید. زمانی که شما برنامه را فعال می‌کنید، ابتدا دیگ ماشین لباسشویی تا میزان مشخصی از آب پرمی‌شود، سپس دمای آب را به ۶۰ درجهٔ سانتی‌گراد می‌رسد. دمای بالای آب تمام باکتری‌ها، آلودگی‌ها، جرم‌ها و میکروب‌های چسبیده به دیگ را خیس می‌کند و سپس به‌وسیلهٔ یک چرخش قوی، آن‌ها را از دیگ جدا می‌کند. جرم‌گیری حدود ۱ تا ۳ ساعت زمان می‌برد. این زمان به برنامهٔ اجراشده بستگی دارد. توجه داشته باشید که این برنامه را باید به‌طور مرتب و هرماه تکرار کنید.

معنی tcl در لباسشویی

tcl مخفف tub clean است. زمانی که دیگ لباسشویی نیاز به جرم‌گیری داشته باشد، ارور tcl فعال می‌شود. درواقع این ارور برای هشدار دادن به کاربر روی صفحه‌نمایش به چشمک درمی‌آید. تا زمانی که عملیات جرم‌گیری را انجام ندهید، این کد خطا از روی نمایشگر پاک نمی‌شود.

رفع بوی بد ماشین لباسشویی با tub clean

یکی از مشکلات ماشین لباسشویی، بوی بد آن است. این مشکل مشکل ساده‌ای نیست و امکان دارد این بوی بد به لباس‌های شما هم منتقل شود، اما سؤال اصلی اینجاست که علت این بوی بد چیست؟ چگونه می‌توان با پاسخ به سؤال معنی tub clean در لباسشویی چیست، این بوی بد را از بین برد؟ هر مشکل ماشین لباسشویی، علت‌های مختلفی را درپی دارد؛ مثلاً بوی بد ماشین لباسشویی، می‌تواند ناشی از مشکلات تخلیهٔ نادرست آب کثیف یا مسیر تخلیه باشد، می‌تواند هم به‌این‌علت باشد که مدت زیادی از تمیز کردن دیگ ماشین لباسشویی غافل بوده‌اید. این باعث می‌شود که قارچ و کثیفی درون لباسشویی تکثیر شود و بوی بد بدهد. با توجه به این‌که داخل لباسشویی مرطوب است، رشد باکتری، قارچ و میکروب‌ها نیز افزایش می‌یابد و بوی بد در دیگ ماشین لباسشویی یا درام منتشر می‌شود. همان‌طور که گفتیم، معنی tub clean در لباسشویی، برنامه‌ای برای شست‌وشوی دیگ لباسشویی است، یعنی شما با فعال کردن این برنامه، می‌توانید دیگ ماشین لباسشویی را جرم‌گیری کرده و بوی بد را از بین ببرید.

اگر از برنامهٔ tub clean در ماشین لباسشویی استفاده نکنیم، چه اتفاقی می‌افتد؟

اگر مدت‌زمان زیادی است که از ماشین لباسشویی استفاده می‌کنید و حتی یک‌بار هم آن را جرم‌گیری نکرده‌اید، حتماً با خرابی‌هایی در قطعات داخلی ماشین لباسشویی مخصوصاً دیگ آن مواجه می‌شوید. این خرابی‌ها به‌علت رسوب فراوان و جرم هستند که گاهی اوقات منجربه تعویض قطعات می‌شوند.

سخن پایانی

استفاده درست و بهینه از ماشین لباسشویی می‌تواند به طول عمر آن بیفزاید. توجه داشته باشید که این کار نیازمند تسلط کامل بر تنظیمات ماشین لباسشویی است. برای این‌که بر تنظیمات مسلط شوید، باید با اصطلاحات رایج ماشین لباسشویی آشنا باشید. مثلاً بدانید معنی tub clean در لباسشویی چیست؟ برای تسلط کامل می‌توانید از اطلاعات دفترچه راهنما استفاده کنید و طبق استاندارد‌های آن پیش بروید.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا