عمومیبرترین های کسب و کار

معنی کلمات روی ماشین لباسشویی بوش سری 8

برنامه های ماشین لباسشویی بوش معنی کلمات BOSCH

به دلیل نیاز کمتر به تعمیر لباسشویی بوش در تهران، این برند ازماشین لباسشویی علاوه بر اینکه در دنیا بسیار محبوب است، در ایران نیز طرفداران بسیاری دارد. بوش بخشی از گروه شرکت‌های BSH است، که همچنین شامل مارک‌های ماشین لباسشویی نف و زیمنس نیز می‌باشد. در آخرین بررسی های ما از صاحبان ماشین لباسشویی، ۲۵ درصد از پاسخ‌دهندگان متعلق به محصولات بوش بودند. در این راهنما مختصر شما در یک نگاه اطلاعات کلیدی برنامه‌های ماشین لباسشویی بوش را پیدا خواهید کرد.

                    0   خاموش

sensitive                     برنامه حساس

sports wash                برنامه شستشو لباس‌های ورزشی

super Quick                برنامه فوق‌العاده سریع

mix                           برنامه مخلوط  شستشوی روزمره

Empty                       فقط تخلیه آب

gentle spin                خشک‌کن ملایم

spin                         خشک‌کن

cottons                    برنامه لباس‌های نخی (پنبه‌ای)

intesive                    برنامه شستشوی خشن لباس‌های کثیف

Eco                          برنامه شستشوی اقتصادی

silk                          برنامه لباس‌های ابریشمی

wool                        برنامه شستشوی لباس‌های پشمی

easy care                  ضد چروک

+easy care               ضد چروک پیراهن‌های خیلی حساس

Rinse                       فقط  آبکشی

eco perfect                حالت کامل اقتصادی

speed perfect              حالت شستشوی سریع

aqua plus                  سطح آبگیری بیشتر (آبکشی اضافه)

reduced ironing            حالت ضدچروک (برای اتوکشی آسان)

طرز کار لباسشویی بوش

از جمله وسایلی که امروزه در آشپزخانه خانواده‌های ایرانی وجود دارد، ماشین لباسشویی است. در حقیقت پس از گذشت ۴۰ تا ۵۰ سال، می‌توان حدس زد که تقریبا در اکثر خانه‌ها حتی از مدل‌های قدیمی ماشین لباسشویی نیز استفاده می‌شود. در این مقاله تعمیر سرا در مورد طرز کار لباسشویی بوش صحبت خواهیم کرد.

با در نظر گرفتن یخچال و فریزر، ماشین ظرفشویی و سایر وسایل بزرگ هر آشپزخانه، ماشین لباسشویی نیز جزو لوازم اصلی هر خانه‌ای محسوب می‌شود. در این میان باید توجه داشته باشید که قیمت ماشین لباسشویی کمتر از ماشین ظرفشویی و یخچال فریزر است اما ابعاد آن تقریبا بیشتر از ماشین ظرفشویی است.

یکی از مهم‌ترین نکاتی که تمامی افراد هنگام خرید لوازم خانگی مدنظر قرار می‌دهند، کیفیت و شرکت تولید کننده لوازم است. در حقیقت طبق برداشت‌هایی که انجام شده، می‌توان دریافت که افراد ترجیح می‌دهند لوازم کوچک‌تر و قدیمی‌تر اما با کیفیت‌تر خرید کنند.

یکی از محبوب‌ترین برندها یا تولید کننده‌های لوازم خانگی که در ایران موجود است، برند بوش است. شاید بتوان گفت که برند بوش، محبوب‌ترین برند موجود در بازار لوازم خانگی ایران است. از این برند محبوب لوازم خانگی تولید بوش آلمان، کره جنوبی و کشورهایی چون چین و ترکیه نیز دیده می‌شود که در این میان بوش آلمان مورد استقبال بیشتری قرار می‌گیرد اما قیمت آن بیشتر از سایر مواردی است که از کشورهای دیگر وارد ایران شده است.

گرچه سال‌ها از کارکرد ماشین لباسشویی می‌گذرد اما بسیاری از افراد به ویژه افرادی که اخیرا تشکیل خانواده داده‌اند، نیاز به آشنایی با عیب یابی ماشین لباسشویی بوش و کلیدها و طرز کار این لباسشویی دارند.

جالب است بدانید که برنامه شستشو لباسشویی بوش در حقیقت مغز متفکر این وسیله محسوب می‌شود؛ به عبارتی می‌توان گفت که آشنایی با برنامه شستشو لباسشویی بوش مهم‌ترین قدم پس از خرید ماشین لباسشویی است.

ما در این مقاله قصد داریم به تفصیل راهنمای کار با لباسشویی بوش پرداخته و البته باید در نظر داشته باشید که این راهنما، به صورت عمومی برای انواع مدل این وسیله کاربرد دارد. همچنین در این مقاله آرا سرویس نظر داریم که علاوه بر راهنمای کار با لباسشویی بوش، نحوه تعمیر لباسشویی بوش یا واگذاری این امر به کارشناسان را توضیح دهیم.

طرز کار لباسشویی بوش چگونه است؟

در ابتدای امر خرید و تهیه ماشین لباسشویی و سایر لوازم خانگی، کیفیت و قیمت این وسایل در نظر گرفته می‌شود اما در ادامه آشنایی با طرز کار لباسشویی بوش و سایر برندها، در اولویت قرار می‌گیرد.

بسیاری از افراد خانواده‌ها چه در زمینه لوازم خانگی و چه در سایر زمینه‌ها، بدون آشنایی با نحوه استفاده از وسایل، بسیاری از کاربردهای آن را از دست می‌دهند. به این ترتیب از شما دعوت می‌کنیم تا ضمن آشنایی با راهنمای کار لباسشویی بوش با برنامه شستشو لباسشویی بوش نیز آشنا شوید.

هنگام استفاده از ماشین لباسشویی بوش باید در نظر داشته باشید که طرز کار لباسشویی بوش، در انواع مدل، تقریبا حالت یکسانی دارد. در ابتدا ماشین لباسشویی را با فشار دادن دکمه روشن یا استارت یا Power روشن کنید تا صفحه کاربری و نمایشگر فعال شود. اکنون لباس‌های خود را در داخل دستگاه قرار دهید و درب ماشین لباسشویی را ببندید. اکنون که به مرحله قرار دادن لباس‌های کثیف در داخل وسیله رسیده‌ایم، لازم به ذکر است که اضافه کردن لباس و بار زیاد به ماشین لباسشویی می‌تواند آسیب جبران ناپذیری به وسیله شما وارد کند. در مرحله پیش رو باید به اندازه لباس‌ها، میزان کثیف بودن آن‌ها و مراحل شستشویی که مدنظر خود دارید، در داخل جای تعبیه شده، پودر شستشو بریزید.

در بخش مخصوص به ریختن پودر، جایی مخصوص ریختن پودر برای خیس خوردن، بخشی برای ریختن مواد نرم کننده و بخشی نیز برای پر کردن مواد شوینده اصلی نیز در نظر گرفته شده است. این تنها مرحله پیش از آغاز شستشو بود اما در ادامه با معانی دکمه‌های موجود بر روی صفحه ماشین لباسشویی بوش آشنا خواهیم شد. همچنین با راهنمای کار با لباسشویی بوش بیشتر آشنا می‌شویم.

طرز کار لباسشویی بوش ( برنامه شستشو )

با عبور از موارد ذکر شده در مورد معرفی دکمه‌های ماشین لباسشویی، نوبت آن رسیده تا با برنامه شستشو لباسشویی بوش نیز آشنا شوید. در ادامه انواع برنامه موجود در مدل‌های مختلف این برند را مشاهده خواهیم کرد:

برنامه شستشو لباس‌های پنبه‌ای (Cotton)

این برنامه مناسب لباس‌های پنبه ای و نخی است. از جمله انواع لباس‌های رنگی سبک مانند پیراهن، پیژامه و… و لباس‌های کتان تقریبا کثیف مانند لباس زیر برای این برنامه مناسب خواهند بود. دمای مناسب این برنامه، در حدود ۶۰ درجه سانتیگراد است.

برنامه شستشو لباس‌های ظریف (Delicate)

این برنامه با نام Silk نیز برای افراد شناخته شده است. این برنامه برای لباس‌های ابریشمی و ظریف مانند لباس‌های زیر، تی‌شرت و لباس‌های ظریفی که به راحتی آسیب می‌بینند، مناسب خواهد بود. دمای مناسب این برنامه شستشو حدود ۳۰ درجه سانتیگراد است.

برنامه شستشو لباس‌های پشمی (Wool)

این برنامه برای شستشوی لباس‌های پشمی مناسب است. در نظر داشته باشید که برای این برنامه، باید حتما از شوینده‌های مخصوص البسه پشمی استفاده کنید. دمای مناسب این برنامه در حدود ۴۰ درجه سانتیگراد است.

برنامه شستشوی لباس‌های تیره (Dark Wash)

این برنامه برای شستشوی البسه تیره رنگ مناسب خواهد بود. در این برنامه تعداد مراحل آبکشی کاهش پیدا می کند و سرعت چرخش نیز بر روی مقدار کمتر تنظیم شده تا لباس‌ها با ملایمت بیشتری شسته شوند. این برنامه در برخی مدل‌های بوش با نام Dark Garment  نیز نام‌گذاری شده است. دمای مناسب این برنامه در حدود ۲۰ درجه سانتی‌گراد است.

برنامه شستشوی پوشاک بیرون (Outdoor)

این برنامه مربوط به شستشوی پوشاکی از جمله لباس‌های ورزشی و غیره که در بیرون از فضای شهری و منزل مثل طبیعت، معمولا استفاده می‌شوند و می‌تواند بوی بد این لباس‌های را تا حد زیادی کاهش دهد. برای شستشوی پارچه ها و الیافی از قبیل اسپندکس، کششی و میکروفیبر نیز می‌توانید از این برنامه در دما حدودی ۴۰ درجه سانتی‌گراد استفاده کنید.

برنامه شستشوی دیگ (Drum Clean)

این برنامه با قابلیت Tub Clean یا همان شستشوی دیگ، در حقیقت دیگ لباسشویی شما را از هرگونه کثیفی‌ها و باکتری‌ها را می‌زداید. به کمک حجم بیشتری از آب با دمای بالا می‌توانید این برنامه را اجرایی کنید. توصیه می‌سشود که پس از هر ۴۰ بار شستشو با لباسشویی، این برنامه را اجرا کنید.

برنامه ضد چروک (Easy Care)

در این برنامه چین و چروک های کمتری به لباس‌ها می‌نشیند و به همین دلیل این برنامه برای البسه روزانه پر مصرف مورد استفاده قرار می‌گیرد و اتلاف زمان کمتری برای اتو کشیدن برای شما ایجاد می‌کند. این برنامه مناسب برای الیافی با جنس پلی آمید، اکریلیک و پلی استر مناسب است که در دمای حدود ۴۰ درجه سانتی‌گراد کاربرد دارد.

برنامه ترکیبی (Mix)

این برنامه برای شستشوی همزمان بسیاری از لباس های شما از جنس‌های متنوع مناسب خواهد بود. البته در نظر داشته باشید که به جز لباس های ابریشمی، ظریف، لباس ورزشی، لباس‌های تیره و پشمی، که هر یک از این موارد برنامه مخصوص خود را دارند، این برنامه کاربرد دارد. دمای مناسب این برنامه حدود ۴۰ درجه سانتی‌گراد است.

برنامه پر (Duvet)

این برنامه برای شستشوی الیاف لطیف مناسب است. برای شستشو لوازمی چون پتو، لحاف، روکش مبلمان، روکش بالش و چیزهایی که در داخل خود پر دارند، می‌توانید از این برنامه استفاده کنید. دمای مناسب این برنامه حدود ۴۰ درجه سانتی‌گراد است.

برنامه لباس ورزشی (Sports Wear)

این برنامه مناسب شستشوی لباس‌های ورزشی و کفش‌های کتانی است. دمای مناسب این برنامه حدود ۴۰ درجه سانتی‌گراد خواهد بود.

برنامه شستشوی آلرژی پلاس (Allergy Plus)

این برنامه مشابه با برنامه شستشوی بهداشتی یا Hygiene در برندهای دیگر است و در برخی مدل‌های بوش با نام Anti Allergy  نامیده می‌شود. برای البسه با الیاف قوی و از جنس کتان یا پنبه، استفاده از این برنامه مناسب است. در این برنامه زمان شستشوی طولانی‌تر، حجم آب بیشتر و مدت چرخش بیشتر برای اقلامی که نیاز به شستشوی بهداشتی دارند، در نظر گرفته شده است.

برنامه شستشوی اتوماتیک ۴۰ درجه (Automatic 40)

این برنامه برای منسوجات با بافت محکم مناسب است. در این برنامه میزان کثیفی البسه و نوع پارچه به صورت اتوماتیک شناسایی شده و فرآیند شستشو و میزان شوینده و نرم کننده نیز به همین صورت در نظر گرفته می‌شود. دمای مناسب این برنامه ۴۰ درجه سانتی‌گراد است.

برنامه شستشوی شبانه (Night Wash)

در این برنامه که مشابه با برنامه شستشوی بی‌صدا یا Silent Wash است، انواع پارچه‌های نخی، کتان، مصنوعی و مختلط در یک برنامه مخصوص شستشو به هنگام شب تمیز می‌شوند. سرعت چرخش کاهش یافته و صدای هشدار پایان سیکل نیز غیر فعال می‌شود تا شما کمتر دچار مزاحمت صدای این وسیله شوید.

برنامه ضد حساسیت (Sensitive)

این برنامه برای الیافی مناسب است که هر روزه مستقیما با پوست شما در ارتباط بوده و حساسیتی را ایجاد می‌کنند. مواردی همچون لباس زیر، حوله، دستمال، ملحفه، بالش و روکش متکا که در دمای حدود ۴۰ درجه سانتی‌گراد با روش حذف موثر مواد شوینده از روی الیاف به شستشوی بهداشتی آنها می‌پردازد. همچنین در برخی مدل‌ها با نام Skin Care نامیده شده است.

تعمیر لباسشویی بوش

علاوه بر تمامی نکات ذکر شده، ممکن است بارها با خرابی ماشین لباسشویی خود مواجه شوید. همچنین گاهی نیاز است که سرویس ماشین لباسشویی صورت بگیرد. همچنین برای نصب ماشین لباسشویی بسیاری از افراد نیاز به کمک افراد کارشناس دارند. از جمله شرکت‌هایی که در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی بوش و نصب آن خدمات ارائه می‌دهند، مجموعه “آرا سرویس” است. در نظر داشته باشید که تعمیر لباسشویی بوش تخصص کارشناسان آرا سرویس است.

نکات پایانی:

در این مطلب علاوه بر آشنایی با طرز کار لباسشویی بوش، با برنامه شستشو لباسشویی بوش نیز آشنا شدیم. همچنین ضمن آشنایی با دکمه‌ها و کلیدهای ماشین لباسشویی بوش، با مجموعه آرا سرویس نیز آشنا شدیم. این مجموعه علاوه بر خدمات سرویس و نصب، خدمات تعمیر لباسشویی و  را نیز ارائه می‌دهند و به عنوان بهترین نمایندگی تعمیر ظرفشویی بوش از طرف کاربران نیز شناخته شده است.

دکمه بازگشت به بالا