برترین های کسب و کارعمومی

6 راز مهم پله معلق که باید بدانید!

 یکی از مهمترین مسائل در صنعت ساختمان، طراحی داخلی ساختمان ها و استفاده از عناصر کاربردی علاوه بر اصالت بخشیدن به فضای داخلی است. به همین دلیل است که استفاده از تجهیزات مدرن و لوکس با استقبال زیادی مواجه شده است و طراحان داخلی سعی می کنند با استفاده از چنین تجهیزاتی فضای داخلی منازل و سایر ساختمان ها را به بهترین شکل ممکن طراحی کنند. اجرای پله معلق یکی از نمادهای پیشرفت در طراحی داخلی و توجه به زیبایی در کنار کارایی است.

استفاده از چنین ایده هایی می تواند منجر به مدرن و لوکس شدن ساختمان شود و در نتیجه صنعت ساخت و ساز و طراحی داخلی را به سمت به روز شدن سوق دهد. اگر در زمینه طراحی داخلی ساختمان فعال هستید و یا علاقه مند به کسب اطلاعات به روز در این زمینه هستید، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید. این مقاله به معرفی پله های معلق اختصاص دارد و به موضوعاتی مانند آشنایی با انواع این پله ها، مزایای استفاده از آنها، نحوه نصب و زمان نصب و … می پردازد.

انواع پله معلق |پله معلق چوبی‬‎

پله معلق چیست؟

هنگام طراحی خانه ها یا ساختمان های دیگر که دوبلکس یا چند طبقه هستند، طراحی پله ها و ساخت مناسب آن ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است، زیرا این نقشه ها می توانند علاوه بر افزایش کارایی ساختمان، مستقیماً بر زیبایی ساختمان تأثیر بگذارند. با توجه به این موارد، این روزها استفاده از پله لوکس و پله های معلق افزایش چشمگیری پیدا کرده است. این نوع پله ها که به پله های شناور و معلق نیز معروف هستند از جدیدترین طرح های راه پله مدرن هستند که در فضای داخلی ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرند.

استفاده از پلکان آویزان می تواند فضای داخلی را زیباتر کرده و تا حدودی این محیط را جادارتر جلوه دهد. در برخی موارد از مواد و اشکال مختلف در اجرا نرده های راه پله استفاده می شود. اما اگر طراح صلاح بداند و با در نظر گرفتن اصول و قواعد ساخت و ساز، در برخی موارد می توان حتی این نرده ها را برداشت و ظاهر پله ها مدرن تر و لوکس تر شود.

6 مزیت و راز مهم نصب پله معلق

همانطور که تا الان متوجه شدید، پله های معلق جزو دسته بندی پله لوکس قرار می گیرند. استفاده از ایده پله های آویزان یا شناور به خودی خود و تنها به دلیل ظاهر آن مورد توجه طراحان قرار نگرفته است. آنچه باعث استقبال طراحان و صاحبان سازه ها از این ایده شد، مزیت های منحصر به فرد چنین پله هایی است. از مزایای پله های معلق می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • زیبایی منحصر به فرد: اولین مزیت استفاده از پله های معلق و مهمترین آن نسبت به مزیت های دیگر زیبایی آنها و جلوه هایی است که به فضاهای داخلی می دهد. این روش ها برای ایجاد کلاس و سبک خاص در خانه به پیشرفت رسیده اند. این سبک آرامش بیشتری را در سازه ایجاد می کند و ظاهری مجلل و لوکس در محیط های مختلف ایجاد می کند.
  • قابل استفاده در ساختمان های مختلف: هیچ محدودیتی در استفاده از این طرح وجود ندارد. به این معنی که می توان از آن در خانه های دو طبقه یا چند طبقه و همچنین در ادارات، تجاری، شرکتی و غیره استفاده کرد.
  • انعطاف در طراحی: اگر بخواهیم بزرگترین و مهمترین مزیت استفاده از پله معلق را ارائه دهیم باید به انعطاف در طراحی آن اشاره کنیم. این پله ها را می توانید در طرح های مختلف مانند مستقیم، پله گردان، مارپیچ و غیره بسازید. علاوه بر این، می توانید ساختار پشتیبان آن و همچنین مواد پله ها را از مواد مختلف انتخاب کنید.
  • به افزایش فضای موجود کمک می کند: اجرای این نوع پله ها در ساختمان باعث ایجاد محیطی دنج در زیر پله ها می شود. می توانید از این فضا برای قرار دادن میز مطالعه، میز ناهار خوری و تزیینات مختلف یا کافی بار خانگی استفاده کنید. با توجه به این موضوع و نقش این پله ها در افزایش فضای داخلی ساختمان ها، استفاده از آنها در ساختمان های با ابعاد کوچک توصیه می شود.
  • افزایش دید افراد در ساختمان: استفاده از راه پله سنتی دید افراد اطراف راه پله را مسدود می کند. در این میان استفاده از پله های معلق می تواند نمای باز در خانه ایجاد کند.
  • استحکام و دوام بالا: برخلاف آنچه به نظر می رسد این پله ها دارای استحکام بالایی هستند و به دلیل نوع اجرا فشار زیادی را تحمل می کنند.

انواع پله معلق |پله معلق چوبی‬‎

انواع پله معلق کدام‌اند؟

پله های معلق انواع مختلفی دارند. این نوع پله ها را می توان بر اساس نوع سازه نگهدارنده، متریال مورد استفاده در ساخت خود پله ها و نوع اتصال به انواع زیر طبقه بندی کرد:

پله معلق چوبی

پله معلق فلزی

پله معلق شیشه‌ای

پله معلق کابلی

پله معلق بتنی

پله معلق کورین

پله معلق فلزی چه ویژگی‌هایی دارد؟

مواد اولیه ساخت پله های معلق را می توان از فلز انتخاب کرد. این سازه ها معمولا در مواردی انتخاب می شوند که دیوار کنار راه پله باربر باشد. این سازه های پیش ساخته وظیفه پشتیبانی از پله ها و حفظ فشار و بار روی آنها را بر عهده دارند. در این صورت با توجه به طراحی راه پله می توان از پوشش هایی مانند چوب، بتن و … برای پوشش این سازه ها استفاده کرد. به لطف استحکام و دوام مواد فلزی، می توان از این پله ها انتظار عمر و دوام طولانی داشت.

چگونه بهترین سازنده پله معلق و پله گردان را انتخاب کنیم؟

انواع پله معلق |پله معلق چوبی‬‎

اگر به دنبال ساخت و اجرای راه پله در محیط خود هستید که علاوه بر کیفیت و ایمنی، زیبایی و ظاهری جذاب داشته باشند، مهندسین کاتی لوکس همراه شما خواهند بود. جدیدترین مدل ها و طرح ها را می توانید با مناسب ترین قیمت تهیه کنید. در واقع، به عبارت ساده تر، طراحی و ساختار خود را از صفر تا صد به ما بسپارید. تخصص، مهارت و سابقه درخشان در کنار تعهد به کار از مهمترین ویژگی های این مجموعه است که به آن افتخار می کنیم. برای دریافت قیمت پله معلق و همچنین قیمت پله گردان با ما تماس بگیرید.01133361330

https://katilux.com/

دکمه بازگشت به بالا