برترین های کسب و کاربین الملل

هر آنچه در مورد فریت بار به انگلیس باید بدانید + قوانین جدید

فریت بار به انگلیس

برای فریت بار به انگلیس و ارسال بار به خارج کشور می توان به سه شکل هوایی ، دریایی و یا زمینی اقدام کرد. در اینجا قصد داریم مراحل ارسال بار به انگلیس برای انواع کالا های تجاری و شخصی را بیان کنیم و سپس به تعیین قیمت حمل بپردازیم.

ارسال بار با هواپیما به خارج از کشور |ارسال بار به خارج از کشور از شیراز

قدم به قدم تا فریت بار به انگلیس

برای فریت بار به انگلیس با 3 موضوع مهم درگیر هستیم:

    تعیین نوع کالا

    گرفتن مجوز صادرات

    تعیین شرکت حمل بین المللی و صدوربارنامه

1. تعیین نوع کالا برای ارسال بار به انگلیس

بارها به دو دسته تجاری و شخصی تقسیم بندی می شوند.

بارهای تجاری: معمولا با اهدافی همچون فروش، مواد اولیه برای تولید و … وارد می شوند که باید مالیات آن بصورت کامل پرداخت شود.

بارهای شخصی: وسایل زندگی مثل لوازم خانگی و لباس و … هستند که افراد با خوشان به کشوری که مهاجرت کردند می برند. هیچ مالیاتی برای این دسته از بارها در مقصد در نظر گرفته نمی شود.

طبق قوانین انگلیس فقط بارهای زیر معاف از مالیات ورودی هستند:

    کالاهایی که به مدت 6 ماه از آن استفاده کرده باشید (نباید نو باشند)

    شما مالک آنها باشید.

    وسایلی که شما از قبل به HMRC (اداره مالیات انگلستان ) اعلام کردید و کد تایید گرفته اید. برای گرفتن کد تایید باید فرم TOR1 را پرکنید.

توجه : هر کالایی که به عنوان وسایل شخصی وارد کردید نباید تا 12 ماه فروخته و یا اجاره داده شوند.

2. شیوه گرفتن مجوز ارسال بار به انگلستان (جواز بار):

برای گرفتن مجوز صادرات باید به گمرک مد نظر (که با توجه به شیوه حمل مشخص می شود) مراجعه نمایید. بطور معمول شیوه اخذ جواز در گمرکات مختلف یکسان است از این رو ما در اینجا مراحل قانونی مجوز را در فرودگاه امام خمینی را بیان می کنیم. گرفتن جواز برای بارهای شخصی: باید 3 تا 7 روز قبل از سفر، بار رو جواز کنید و مدارکی هم که نیاز دارید چیزی نیست جز:

 • کپی و اصل کارت ملی و پاسپورت
 • کپی بلیط
 • فرم عدل بندی و ارسال بار.

ابتدا بار خود را بسته بندی کرده و به پایانه هوشمند بار فرودگاه امام برسانید و فرم عدل بندی و ارسال بار تکمیل می کنید (این فرم ها را می توانید همان جا بگیرید و یا از منو به صفحه فریت بار، سپس جواز بار مراجعه کرده و دانلود نمایید) پس از تکمیل فرم و مدارک باید تاییدیه ورود بگیرید. سپس ارزیاب بار شما را بررسی کرده و در صورت نبود مشکل وسایل وزن شده و جواز صادر می گردد و توسط ارزیاب، رئیس دایره فریت و درب خروج تایید می شود.

جواز بار تجاری : در کالاهای تجاری مراحل جواز تقریبا مشابه بار شخصی است با این تفاوت که ارزیاب باید بار رو تایید و ارزش گذاری کند. بعد از آن صاحب کالا، بار خود را در سامانه هوشمند گمرک اظهار می نماید. البته در صورت نیاز باید برخی مجوزها تولیدی و سلامتی رو ارائه دهید.

مدارک موردنیاز هم اینویس (فاکتور فروش)، پکینگ لیست و کارت بازرگانی است.

3. تعیین شرکت حمل و صدور بارنامه :

پس از جواز بار ، به شرکت حمل مراجعه کرده و اطلاعات گیرنده، مقصد و شرح دقیق کالا (وزن و ابعاد) را به آنها دهید تا بارنامه و تگ ها را صادر کند. سپس جواز و بارنامه را به بازرسی فرودگاه ارائه دهید تا تایید نمایند و در آخر بار از xray رد می شود و در قسمت ایرلاین مربوطه قرار می گیرد.

قیمت ارسال بار به انگلیس:

قیمت ارسال بار به انگلیس به عوامل مختلفی که در زیر آوردیم بستگی دارد و پس از محاسبه تمامی موارد می توان یک قیمت به عنوان هزینه حمل به مشتریان داد.

هزینه بسته بندی :

برای جلوگیری از آسیب به بار باید بسته بندی شود ، می توانید خودتان وسایل را بسته بندی نمایید و یا آن را به ما بسپارید. در زیر یکی از مهمترین هزینه فریت بار به انگلیس یعنی بسته بندی آورده شده است.

 • سلفون : از 75.000 تا 100.000 تومان
 • پالت پلاستیک : 400.000تا 500.000 تومان
 • قیمت کارتن : 45.000 هزار تومان

جواز بار :

اگر در پروسه جواز با مشکلی مواجه نشوید تنها هزینه فریت بار به انگلیس در این قسمت مربوط به باسکول بار است که حداقل 218800 تومان می باشد

هزینه ارسال بار به انگلیس (حمل بین المللی) :

هر چقدر کالاهای شما وزین تر و حجیم باشد و به مقصد دورتری ارسال گردد هزینه حمل بالاتر می رود.حمل هوایی گران ترین و سریع شیوه حمل است بعد از آن حمل زمینی و دریایی قرار می گیرد.

امروز با توجه به تحریم ها بهتر است بار خود را هوایی و یا زمینی ارسال کنید. پایین ترین قیمت حمل هوایی (سال 1401) مربوط به ایر لاین های لوفتانزا و ایران ایر می باشد.

در حمل زمینی هم باید با یک شرکت متخصص زمینی کار کنید که قیمت های مناسب دارند.

شیوه های ارسال بار از ایران به انگلستان

برای ارسال بار به انگلستان شما می توانید بصورت زمینی، دریایی و هوایی اقدام به حمل کالا نمایید. اما تحریم شرایط را برای حمل بار دریایی اندکی سخت کرده تا جایی که امروز (سال 1401) تنها دو خط دریایی سرویس به انگلیس دارند که به تازگی با محدودیت های زیادی این کار را انجام می دهند.

اکثر خطوط هوایی حمل بار به لندن دارند و این شهر یکی از مهم ترین مقاصد برای ارسال کالا است. همانطور که قبلا گفته شد خطوط ایران ایر و لوفتانزا بهترین و مناسب ترین قیمت ها را برای لندن ارائه می دهند.

اگر قصد ارسال بار بصورت زمینی را دارید باید بدانید که کالای شما باید به اندازه یک کامیون باشد زیر حمل خرده بار به لندن نداریم.

شرایط و مدارک ترخیص بار در انگلیس

برای بار مسافری و لوازم شخصی شما باید پیش از ارسال کالا به HMRC (اداره مالیات انگلستان ) اطلاع دهید و فرم TOR1 را تکمیل کرده و کد تاییده بگیرید.در روز رسیدن کالا، با ارائه مدارک هویتی، پاسپورت و کد تاییدیه می توانید بار را بدون مالیات ترخیص نمایید.

در بارهای تجاری مراحل ترخیص به سادگی لوازم شخصی نیست و باید مالیات را متناسب با جنس وارداتی پرداخت نمایید.

برای راهنمایی و ترخیص بار های تجاری در لندن می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید

هزینه ترخیص بار شخصی و تجاری در انگلستان

در ابتدای مقاله گفتیم که برای ارسال بارهای شخصی به انگلستان هیچ مالیاتی برای شما در نظر گرفته نمی شود اما این به این معنا نیست که بارنامه را در فرودگاه مقصد تحویل دهید و بدون پرداخت هیچ هزینه ای بار را تحویل بگیرید.قطع به یقین اگر بارتان مشمول مالیات هم نشود یک هزینه ای برای انجام امور فرودگاهی از شما گرفته می شود.امور فرودگاهی چیست؟وقتی بار به فرودگاه مقصد می رسد از داخل هواپیما به انبارهای فرودگاه منتقل می شود.و برای این نقل و انتقالات یک هزینه ای دریافت می گردد.

اما سوالی که خیلی از ما میپرسید این است که این هزینه چقدر می باشد؟شاید صادرات یکسری از بارها از ایران به کشورهای دیگر هیچ اشکالی نداشته باشد اما وقتی بار به آن کشور وارد می شود جزء کالاهای ممنوعه و مشکل دار باشد و به آن مالیات تعلق بگیرد. در کل اگر قوانینی که در این مقاله گفتیم را رعایت کنید به بار شما مالیات نمی خورد اما هزینه امور فرودگاهی بر اساس تجربه کاری ما بین 100 تا 120 پوند در فرودگاه هیترو می باشد.

هزینه ترخیص بار تجاری هم به این صورت است که هر کشوری برای واردات بارتجاری با توجه به ماهیت و hscode بار یک تعرفه ای دارد.بطور معمول این تعرفه یک درصدی از ارزش کالاست.مثلا مالیات این بار 15 درصد است یعنی 15 درصد از ارزش بار را بعنوان مالیات دریافت می کنند.

ورود چه بارهایی به انگلیس ممنوع است؟

در زیر لیستی از کالاهایی که خروج آن از ایران و ورودش به انگلیس ممنوع است آورده شده:

 • سلاح گرم و سرد، مواد مخدر و مشروبات الکلی
 • اسپری های دفاع شخصی، به عنوان مثال اسپری فلفل
 • گونه های جانوری و گیاهی در حال انقراض
 • گوشت و محصولات لبنی
 • مصنوعات طلا و نقره (خود طلا به میزان به ازای 150 گرم برای هر نفر مجاز است)
 • عتیقه و الماس
 • قالی و قالیچه دستباف (تا 20 متر برای هر نفر مجاز است)
 • ارز و ریال

نحوه ارسال بسته به انگلیس

تنها تفاوت ارسال بسته به انگلیس با پست و شرکت های حمل در ترخیص آن است ، شرکت های پستی معمولا بار را از شما تحویل گرفته و امور ترخیص در مبدا و مقصد انجام داده و به دست گیرنده می رسانند. فقط به این نکته توجه داشته باشید اگر بارتان سبک می باشد (نهایت 2 تا 3 کیلو گرم) از لحاظ هزینه مقرون به صرفه است که با پست کار کنید در غیر اینصورت باید آن را به شرکت حمل بسپارید و ترخیص را جداگانه انجام دهید.

فرودگاه های مهم انگلیس

مهم ترین و شلوغ ترین فرودگاه ها انگلیس به شرح زیر می باشند:

    London Heathrow Airport – LHR

    London Gatwick Airport – LGW

    Manchester Airport – MAN

    London Stansted Airport – STN

قوانین حیوانات خانگی و سایر حیوانات

حیوانات خانگی و حیواناتی که برای مقاصد غیرتجاری آورده می‌شوند بخشی از دارایی شخصی هستند و بنابراین واجد شرایط دریافت تسهیلات تحت انتقال محل اقامت می باشند. بریتانیا به دلیل ترس از هاری و سایر بیماری های حیوانات، سخت ترین قوانین قرنطینه حیوانات خانگی را در جهان دارد. اگر یک حیوان خانگی را به انگلستان ارسال می کنید، باید آزمایشات و درمان های لازم را برای حیوان خانگی خود انجام دهید.

برای حیوان خانگی ، گواهی سلامت و کارت واکسن نیاز است و در برخی موارد باید آزمایش خون هم گرفته شود. در صورت نبود هر یک از موارد فوق حیوان باید 4 ماه قرطینه شود. دامپزشک باید برای حیوان خانگی شما میکروچیپ (برای شناسایی در انگلیس)نصب کند.

21 روز پس از دریافت واکسن هاری حیوان خانگی می توانید مقدمات ورود حیوان خانگی خود را به بریتانیا فراهم کنید.

اگر سگ شما کرم نواری دارد، دامپزشک شما باید حداکثر پنج روز قبل از ارسال حیوان خانگی به بریتانیا، درمان کرم نواری را انجام دهد و آنرا در گواهی سلامت حیوان خانگی ثبت نماید تا نشان دهد که او برای کرم نواری درمان شده است.

حیوان خانگی شما باید ظرف 10 روز پس از صدور گواهی سلامت سفر کند.

پاسپورت حیوان باید شامل جزئیاتی چون نام مالک، شرح کامل حیوان، اطلاعات ریزتراشه، تایید واکسیناسیون علیه هاری و تایید درمان کرم نواری باشد.

ارسال بار به انگلستان توسط کدام خطوط هوایی انجام می شود؟

همانطور که در بالا گفتیم خط هوایی ایران ایر مناسبترین قیمت را برای ارسال بار به انگلستان ارائه می کند اما متاسفانه ایران ایر فقط به فرودگاه LHR لندن حمل بار دارد و اگر بخواهید بارتان را به فرودگاه دیگری بفرستید نمی توانید با خط هوایی ایران ایر حمل بار داشته باشید.

اکثر خطوط هوایی مثل قطر، امارات، لوفتانزا که با ایران کار می کنند به همه ی جای انگلستان حمل بار دارند.

مرلید با توجه به شهر مقصد شما در انگلیس بهترین خط هوایی را برای حمل بارتان ارائه می کند.اما بطور مثال بهترین خطوط برای حمل بار به فرودگاه LGW لندن و فرودگاه بیرمنگام خط هوایی امارات است که خدمات دهی عالی و قیمت مناسبتری(قیمت بارنامه پایینتر است) دارد.

مرلید همچنین می تواند بارهای تجاری شما را با قرار دادن کارت بازرگانی و انجام کلیه امور گمرکی در مبدا و مقصد به انگلیس ارسال کند.کافیست با مرلید تماس بگیرید و اطلاعات لازم را از کارشناسان ما دریافت کنید.

قیمت هر کیلو بار به انگلیس

قیمت هر کیلو بار به انگلیس با توجه به شهر مقصد، میزان بار و خط هوایی که بارتان را حمل میکند متفاوت است.

همانطور که در بالا گفته شد خط هوایی ایران ایر ارزانترین قیمت ها را دارد اما متاسفانه به تمامی فرودگاه های انگلیس پرواز ندارد.

ایران ایر فقط به فرودگاه هیتر‌و لندن به شکل مستقیم سرویس دارد. و به فرودگاه بیرمنگام و منچستر بصورت افلاین حمل بار انجام می دهد یعنی ابتدا بار را به لندن برده و‌ از آنجا با تراک به فرودگاه های دیگر حمل می کند.

اما برای اینکه حداقل ذهن شما نسبت به قیمت ها باز باشد هزینه ۱۰۰ کیلو بار به فرودگاه لندن، بیرمنگام و منچستر را قرار می دهیم.هرچند بهتر است با شرکت تماس بگیرید و قیمت های به روز را از نیروهای فروش ما استعلام کنید.

بعنوان مثال برای ۱۰۰ کیلو قیمت حمل بار به لندن کیلویی ۹۶۰۰۰ تومان و برای بیرمنگام و‌ منچستر کیلویی ۱۱۰ هزار تومان می باشد.البته این قیمت ها در هفته جاری که بهمن ماه 1401 است به این صورت می باشد.از آنجاییکه هر هفته ممکن است قیمت های حمل تغییر کند به این مبالغ اکتفا نکنید و با تماس با شرکت از قیمت ها مطمئن شوید.

دکمه بازگشت به بالا