عمومیبرترین های کسب و کار

مسیر دسترسی محمود آباد از کدام مسیر است؟

آب‌ و هوای مطبوع، شرایط اقلیمی خاص، نزدیکی به دریا، طبیعت بکر و جاذبه های دیدنی باعث شده بسیاری از مردم به‌ ویژه آن‌هایی که علاقه به گردشگری و طبیعت‌ گردی دارند به فکر خرید ویلا در محمودآباد نیفتند؟ و چند روزی را در آرامش و خوشی بگذرانند. از جاذبه های دیدنی این شهر می توان به روستا و آبگرم لاویج، پارک‌های ساحلی محمودآباد، تالاب سرخرود، ساحل ماسه‌ای و … اشاره کرد.

جاذبه‌ها و اماکن مذهبی  از جمله امامزاده‌ها و مراکز دینی، مراکز دانشگاهی، هتل‌های شیک و لوکس، چشمه‌های آب گرم، طبیعت بکر و سرشار از آرامش که همگی مسافران زیادی را از سراسر ایران به سوی خود می‌کشاند. ما در راهنمای سفر به محمودآباد به معرفی کامل این شهر، تاریخچه، آب و هوا، راه های دسترسی، جاذبه‌ها، امکانات، شرایط اقامت و … پرداختیم. برای آشنایی کامل با محمودآباد و سهولت در برنامه ریزی برای سفر تا پایان با این مطلب از لیدوماتریپ همراه باشید.

معرفی محمود آباد

محمودآباد یکی از شهرهای ساحلی استان مازندران است که از قدیم به خاطر تفرجگاه‌های ساحلی، فضای سرسبز و ویلاهای خاص خود معروف بوده است. محمودآباد یکی از شهرهای توریستی شمال است که سالانه پذیرای مسافران زیادی از سراسر کشور می باشد. از نظر موقعیت جغرافیایی، در شمال محمودآباد دریا قرار دارد. جنوب محمودآباد مناطق جنگلی و روستایی سرسبز است. شرق آن به دریاسر و سرخرود می رسد و غرب محمودآباد، ایزدشهر، رستم رود و درنهایت شهرستان نور است.

طبیعت محمودآباد

چشم بسته می‌توان گفت که خرید ویلا در شمال به دلیل پوشش گیاهی بکر آن بسیار عاقلانه می باشد. اصلا مگر می‌شود شهری در خطه شمالی ایران باشد و درختان پر و انبوه نداشته باشد؟ در محمودآباد هم می‌توانید انواع درختان مثل ممرز‌، بلوط، توسکا‌، افرا‌، راش و بوته‌هایی مانند چماز‌، گزنا و واش ببینید.

آب و هوای محمودآباد

هوای منطقه محمودآباد مانند سایر شهرستان‌های مازندران معتدل و مرطوب بوده و به دلیل ساحلی بودن در فصل تابستان بسیار شرجی است.

بهترین زمان سفر به محمودآباد

بهترین زمان برای سفر به محمودآباد از نظر آب و هوایی فصل بهار و پاییز است. در فصل زمستان به دلیل سرمای شدید، سفر به محمودآباد توصیه نمی شود. همچنین در راهنمای سفر به محمودآباد به شما پیشنهاد می‌کنیم اوج گرمای تابستان را برای سفر خود انتخاب نکنید؛ چراکه از طرفی رطوبت هوا بسیار آزاردهنده است و از طرفی دیگر با گرمای شدید و آفتاب سوختگی و مشکلات مشابه رو به رو خواهید شد.

در مجموع ماه‌های مهر، نیمه دوم فروردین ماه، اردیبهشت ماه و خرداد از بهترین زمان‌ها برای سفر به محمودآباد به حساب می‌آیند. در ماه مهر، به دلیل بازگشایی مدارس، اکثر شهرهای شمالی مورد نظر بسیار خلوت بوده و در نتیجه هزینه‌های سفر شما نیز تا حد زیادی کاهش پیدا می‌کند. همچنین در این ماه هوا، هنوز سرمای پاییزی شروع نشده و از نظر شرایط جوی نیز زمینه مناسبی برای سفر شما فراهم است.

نیمه دوم فروردین هم زمانی است فعالیت مدارس از سر گرفته شده و همچنین بیشتر جمعیت کشور در تعطیلات عید حسابی خوش گذرانده‌اند. در این زمان شهرهای شمالی کشور خلوت بوده و هزینه‌ها کاهش می‌یابد. این قوانین برای ماه‌های اردیبهشت و خرداد نیز صادق است. شرایط جوی در فصل بهار کاملا مناسب بوده و به هیچ وجه از این بابت دچار مشکل نخواهید شد.

تاریخچه محمودآباد

شاید دانستن پیشینه تاریخی یک شهر چندان ضروری به نظر نرسد، اما دانستن آن هم خالی از لطف نیست. بنابراین ما در این راهنمای سفر به محمودآباد تاریخچه‌ای مختصر از محمودآباد را برایتان آورده‌ایم. پیشینه تاریخی محمودآباد مازندران به قدمت آمل مربوط می‌شود؛ چرا که این شهرستان در زمان‌های گذشته جزوی از آمل به شمار می‌رفته است. چندین سال بعد شخصی به نام محمدحسن خان امین ‌الضراب اصفهانی با هدف ایجاد راه ‌آهن و بندرگاه، محمودآباد را از آمل جدا کرد. گرچه تا به امروز شواهد دقیقی مبنی بر علت نام‌گذاری یافت نشده است؛ اما طبق احتمالات محققان، شهرستان محمودآباد به یاد محمود، فرزند محمدحسن‌خان نام‌گذاری شده است.

تا قبل از دوران قاجاریه بنای شهرستان محمودآباد فقط یک امامزاده و راه ساحلی شاه عباسی بوده است و پس از روی ‌کار آمدن ناصرالدین شاه، بنای این شهرستان شروع به توسعه کرد. به دستور شاه، در این منطقه به ساخت مسجد‌، کاروانسرا‌، بندر‌، حمام و… اقدام کردند، اما برخلاف تلاش‌های ناصرالدین شاه، آبادی شهرستان محمود آباد تا زمان رضاشاه رو به ویرانی نهاد تا اینکه در سال ۱۳۰۸ دوباره بنای این شهر با احداث چندین خیابان رونق گرفت و کم‌کم از همه جنبه‌ها گسترش پیدا کرد.

راهنمای سفر به محمودآباد و راه های دسترسی

برای سفر به محمودآباد سه مسیر پیش روی شماست:

مسیر اول

از مسیر تهران قسمت شرق این شهر (که اتوبان بسیج نام دارد) را طی کرده و به طرف آبعلی و جاده دماوند برانید پس از طی شهرهای پردیس و رودهن و بومهن مسیر دوراهه می‌شود که اگر از سمت راست به سمت دماوند و فیروزکوه برانید از طریق جاده زیبای فیروزکوه به قائم ‌شهر رسیده و از آنجا به ساری یا بابل می‌توانید ادامه مسیر دهید. در این مسیر و در فیروزکوه می‌توانید روستای جلیزجند و آبشار ساواشی و تنگه واشی را ببینید. علاوه بر این دیدار از روستای بادرود هم خالی از لطف نیست.

در ادامه مسیر پل شگرف ورسک در روستای ورسک و درست در کنار جاده و نیز در ادامه کلیسای کوچکی در کنار جاده را می‌توانید ببینید و بعد از آن به سوادکوه و آلاشت و پل سفید می‌رسید که مسیری بسیار سرسبز و زیبا است. در قائم‌ شهر چنانچه قصد دیدار از ساری را دارید می‌توانید مسیر را به سمت راست رانده و در ادامه به گرگان برسید. اما از قائم ‌شهر به سمت مسیر چپ راهی بابل و بابلسر و محمودآباد می‌شوید.

مسیر دوم

از مسیر شماره یک اگر بعد از بومهن سمت چپ را انتخاب کنید به امامزاده هاشم می‌رسید و مسیر موسوم به جاده هراز را در پیش دارید که البته نزدیک‌ترین مسیر برای رسیدن به شمال کشور همین مسیر است.

بعد از امامزاده هاشم که درست در بلندترین مسیر جاده قرار دارد راه سرازیری را در پیش دارید که چشم‌انداز زیبای قله رفیع دماوند را در مسیر جاده می‌توانید به تماشا بنشینید. این مسیر (از تهران تا آمل) حدود ۲۰۰ کیلومتر است.

پس از آمل به محمودآباد می‌رسید که اولین شهر ساحلی و توریستی در این مسیر است. امتداد جاده محمودآباد به راست، راه رسیدن به بابلسر و بابل را ترسیم می‌کند و در سمت چپ راه رسیدن به نور و نوشهر و چالوس.

مسیر سوم

مسیر تهران به سمت کرج را در پیش گرفته و از ابتدای کرج، جاده چالوس را در پیش می‌گیرید. جاده چالوس یکی از زیباترین جاده‌های کشور است. وجود سفره‌خانه‌های زیبای کنار جاده‌ای در مسیر از سد کرج تا آسارا و بالاتر راه استراحت را هموارتر می‌کند. از آنجا که حدود ۲۱۳ کیلومتر (از کرج تا چالوس) مسیر را در پیش دارید می‌توانید به چالوس برسید.

اگر خواهان تماشای شهر زیبای کلاردشت هستید نرسیده به چالوس از شهر مرزن‌آباد مسیر انحرافی به چپ را در پیش گرفته و بعد از طی ۴۰ دقیقه مسیر به کلاردشت زیبا می‌رسید. برای رفتن به چالوس باید مسیر کلاردشت تا مرزن‌آباد را برگردید. از چالوس می‌توانید به سمت نمک‌آبرود و تنکابن و رامسر ادامه مسیر دهید.

راهنمای سفر زمینی به محمودآباد

محمود آباد بر سر جاده ساحلی قرار دارد و جاده محمودآباد آمل به درازای ۲۳ کیلومتر‌، ارتباط این منطقه را با جاده هراز برقرار می‌کند. از دیگر راه‌های ارتباطی این شهرستان می‌توان به جاده محمودآباد فریدون‌کنار و جاده محمودآباد نور اشاره کرد. از‌آنجایی‌که تمامی شهرهای شمال ایران در زیبایی طبیعت همتا ندارند‌، جاده‌های اطراف این شهر‌ها نیز به همان اندازه زیبا و چشم نواز هستند.

راهنمای سفر هوایی به محمودآباد

محمودآباد مازندران دارای یک فرودگاه نظامی و آموزشی وابسته به نیروی هوایی ارتش است که بیشه کلا نام دارد. این فرودگاه باعث احیای چندین شهر و روستا و رونق گردشگری و اقتصادی در شهرهای غرب استان مازندران شده است.

راهنمای سفر ریلی به محمودآباد

پیشینه احداث موفق راه آهن در ایران به احداث خط راه‌آهن محمودآباد آمل بر می‌گردد. ساخت راه آهن محمودآباد آمل که به دوران قاجار مربوط می‌شود، از مهم‌ترین تلاش‌های دولت مردان کشور ایران در حوزه حمل و نقل ریلی به شمار می‌رود.

راهنمای سفر به محمودآباد و جاذبه های گردشگری آن

یکی از مهم ترین مواردی که در راهنمای سفر به محمود آباد باید به آن اشاره شود، معرفی جاهای دیدنی محمودآباد است. یکی از بهترین جاذبه های طبیعی این شهر دریای زیبا و پهناوری است که هر ساله تعداد زیادی گردشگر را جذب می‌کند. حال خوب مردمانی که از دیدن دریا لذت می‌برند و تماشای تقلای امواج دریا برای به ‌هم‌ پیوستن و طلوع و غروب بی‌نظیر خورشید در کنار هم مجموعه‌ای خاص می‌سازد که شما را به محمود آباد مازندران دعوت می‌کند.

علاوه بر دریا و ساحل شنی چشم ‌نواز، بازدید از تپه های باستانی‌، جنگل‌های سرسبز و باطراوت‌، آب ‌بندان‌ها و تالاب‌های زمستانی، پارک شهرداری محمودآباد و مجموعه توریستی شهر رویا‌ها خالی از لطف نیست.

ساحل سرخرود

قدم زدن در ساحل و لمس شن‌های نرم کنار دریا، تماشای موج‌ها و دیدن زیبایی‌های آن، همان چیزی است که می‌تواند حال شما را دگرگون کند.

ساحل سرخرود یکی از زیبایی‌های این منطقه است. مساحت ساحلی این منطقه حدود ۵ کیلومتر است و چشم اندازهای دلنشین و چشم نوازی ایجاد کرده است که از زیبایی های شمال کشور محسوب می‌شود. این زیبایی‌ها خیلی از گردشگران را برای سفر و اقامت در این منطقه ترغیب کرده است. ساحل سرخرود سالانه پذیرای تعداد زیادی از گردشگران می‌باشد.

مجموعه توریستی شهر رویاها

اگر اهل هیجان هستید، مجموعه توریستی شهر رویاها را از دست ندهید. به شما حق می‌دهیم که در سفر به محمودآباد دنبال آب ‌تنی در دریا و قدم ‌زدن در کنار ساحل باشید و این پیشنهاد ما برایتان کمی عجیب به نظر برسد، اما زود قضاوت نکنید. برایتان خبر خوبی داریم.

در مجموعه توریستی شهر رویاها می‌توانید با استفاده از وسایل بازی هیجان ‌انگیز، همزمان آدرنالین خودتان را افزایش دهید یا در بخش ساحلی قدم بزنید و در مکان‌های مخصوصی که به‌طور مجزا برای خانم‌ها و آقایان در نظر گرفته شده، شنا کنید. امکان قایق ‌سواری هم در این مکان برایتان فراهم است. پس معطل چه چیزی هستید؟ با یک تیر چند نشان بزنید و همه سلیقه‌ها را در محمودآباد راضی کنید. قول می‌دهیم در این مجموعه از بچه ۴ساله تا پیرمرد ۹۰ساله دست خالی بیرون نرود.

تپه های باستانی سرخرود

این تپه های باستانی و تاریخی که در نزدیکی سرخرود واقع شده اند، با نام قلاع کتی قدمتی هزاران ساله دارند. طبق تحقیقاتی که کاوشگران بر روی تپه های باستانی سرخرود انجام داده اند، مشخص شده است که این تپه ها برجای مانده از دوران ساسانیان هستند. زیرا نوشته هایی در قلعه ماهان سر یافت شده است که مربوط به آن دوران است. البته در دوران حکومت اشکانیان از این تپه ها کاربردهای نظامی می شده است.

وسعت تپه های باستانی سرخرود ۳ هزار متر مربع است و با دریای خطر کمتر از ۴ کیلومتر فاصله دارند. این تپه ها که از جاهای دیدنی شمال در تابستان، پاییز، زمستان و تمام فصول هستند، در سال ۱۳۹۰ به عنوان آثار ملی ایران به ثبت رسیدند. برای بازدید از این تپه ها کافیست مسیر محمودآباد را در پیش گیرید و آماده دیدن زیبایی های این تپه ها شوید.

تالاب سرخرود

تالاب سرخرود با ۶۰ هکتار وسعت، در ۲۰ کیلومتری محمودآباد قرار دارد. پرندگان مهاجر در فصل پاییز و زمستان با طی کردن حدود ۵۰۰۰ کیلومتر بصورت گله ای از نواحی سردسیر به این تالاب کوچ می کنند. این پرندگان مهاجر شامل اردک های وحشی، یازده گونه پرستو، عقاب دریایی، غاز، قوهای فریادکش، قوهای گنگ، قوهای کوچک و پرندگان دیگر می شوند. تک درنای سیبری که از گونه های کمیاب پرندگان است نیز به این تالاب کوچ می کند.

مسیر سفر این پرنده، از روسیه به قزاقستان و آذربایجان و سپس به سمت فریدونکنار و تالاب سرخ رود محمودآباد است. قوهای فنلاند و سیبری هم که جزو زیباترین و محبوب ترین پرندگان مهاجر به تالاب سرخ رود هستند، این منطقه را به عنوان پناهگاه زمستانی انتخاب می کنند و چهار ماه از سال را در این تالاب می گذرانند.

آب و هوای محمودآباد

این شهر همانند دیگر شهر های شمالی دارای آب و هوایی با رطوبت بالاست که در ماه های گرم سال این رطوبت به اوج می رسد و شرجی شدن را کاملا حس خواهید کرد. مرطوب بودن هوا از اوایل بهار شروع می شود و در مرداد ماه به اوج خود می رسد. پاییز و زمستان نیز هوا سرد شده و از رطوبت کم می شود و هم چنین بارش های مختلف باعث لغزنده شدن زمین جاده ها می شود و به همین دلیل عده کمتری به این ناحیه رهسپار می شوند. آب و هوای مرطوب این منطقه سبب شده تا گردشگران به فکر یک زمان مناسب برای سفر به محمودآباد باشند.

بهترین زمان سفر به محمودآباد

همان طور که گفته شد از ابتدای شروع گرما و به خصوص در اواسط تابستان هوای محمود آباد همانند شهر های دیگر خطه شمال بسیار شرجی شده و کسانی که به گرما و رطوبت حساسیت دارند بهتر است در این مدت برای رفتن به این شهر یا دیگر شهر های شمالی اقدامی نکنند. در زمستان نیز به دلیل سرما و هم چنین بی رنگ و روح بودن مناظر محمود آباد کمتر کسی به آن سفر می کند.

بهترین زمان برای سفر به این منطقه اوایل بهار و اوایل پاییز می باشد. شما می توانید برنامه سفرتان را از اواسط فروردین تا اوایل خرداد و از ابتدای مهر تا اوایل آذر بچینید تا هم در اوج شلوغی به این منطقه نروید و هم شدت شرجی بودن هوا کم شود. بسیاری از مسافران تعطیلات تابستان را برای سفر به شهر های ساحلی انتخاب می کنند تا بتوانند در کنار خانواده شان به تجربه یک روز زیبا بپردازند و به همین دلیل این ناحیه در تابستان در شلوغ ترین حالت خود قرار دارد.

غذاهای محلی محمودآباد

اگر قصد دارید به محمودآباد سفر کنید بهتر است درباره غذاهای محلی آن نیز اطلاعات لازم را داشته باشید تا در هنگام مراجعه به رستوران ها یا غذاخوری ها از این غذاها سفارش دهید و دلی از عزا درآورید. از جمله غذاهای محلی محمودآباد کدو پلو یا به گویش محلی کئی پلو می باشد که بین مردم بومی همین شهر بسیار پر طرفدار است. از دیگر غذاهای محلی مالابیج بوده که بین استان مازندران و گیلان مشترک است که محلی های این ناحیه مالابیج را با ماهی سفید طبخ می کنند.

ناز خاتون نیز از دیگر مواردی است که در سفرتان به محمود آباد نباید از دست بدهید چرا که طعم بی نظیر رب انار در آن بسیار دوست داشتنی بوده و بین افراد مختلف معروف می باشد. غذاهای محلی محمودآباد شامل موارد دیگری هم چون: اردک شکم پر، آش کدو، بادمجان شکم پر، بیج بیج، آغوز مسما و باقلا وابیج می شود. اگر به رستوران های محلی محمودآباد رفتید این غذا ها را حتما تست کنید.

رستوران های محمودآباد

یکی از دغدغه های توریست ها و افرادی که به یک شهر گردشگری سفر می کنند، پیدا کردن یک رستوران خوب می باشد. اگر بتوانید رستورانی را بیابید که کیفیت خوبی داشته و شما را راضی کند مطمئن باشید تجربه بهتری از سفرتان کسب خواهید کرد. در این جا ما چند نمونه از بهترین را معرفی خواهیم کرد تا اطلاعات بیشتری از رستوران های این شهر به دست آوردی و در مراجعه به محمودآباد برای انتخاب رستوران دچار مشکل نشوید.

رستوران هودین

یکی از رستوران هاییکه می توانید برای صرف غذا به آن مراجعه کنید، رستوران هودین است و در خیابان دریای 14 قرار دارد. این رستوران توانسته امتیاز نسبتا خوبی از کاربران دریافت کند و به همین دلیل در لیست بهترین رستوران های محمودآباد قرار می گیرد. یکی از امکانات رستوران غذای بیرون بر آن می باشد که با استفاده از آن می توانید در صورت عدم تمایل برای استفاده از محیط رستوران، غذای خود را بیرون ببرید و هر جا که خواستید میل کنید.

این رستوران در تمامی روز های هفته از ساعت 8 صبح تا 23:45 باز بوده و در این بازه زمانی می توانید به رستوران مراجعه نمایید. قیمت غذاهای این رستوران با توجه به کیفیت غذاهای آن و هم چنین در مقایسه با رستوران های هم ترازش مناسب بوده و از این بابت جای نگرانی نیست و می توانید هر چه خواستید سفارش دهید. اگر به این رستوران رفتید ماهی کبابی را از دست ندهید.

آدرس رستوران هودین: مازندران، محمودآباد، خیابان آزادی، نبش دریا 14

کافه رستوران ایوان

اگر قصد دارید به یک جای مدرن و شیک برای صرف غذا مراجعه کنید، کافه رستوران ایوان محمودآباد برای شما مناسب می باشد. این رستوران توانسته امتیاز خوبی از کاربران دریافت کند و به همین دلیل می توان آن را در لیست بهترین رستوران های محمودآباد به شمار آورد. ایوان از شنبه تا جمعه و در بازه زمانی 9 صبح تا 23:45 شب آماده سرویس دهی می باشد. فضای داخلی رستوران طراحی زیبایی دارد و شما می توانید لحظه های آرامی را در کنار عزیزانتان داشته باشید.

کافه رستوران ایوان در مهر ماه سال 1399 به بهره برداری رسید و دارای سه بخش مختلف شامل فضای وی آی پی، فضای باز و کافه می شود که از هر کدام بخواهید می توانید استفاده نمایید. بهتر است در سفرتان به محمودآباد از این رستوران نیز برای صرف وعده غذایی مورد نظرتان استفاده نمایید.

آدرس کافه رستوران ایوان: مازندران، محمودآباد، انتهای کمربندی نور، ضلع جنوبی مجتمع سیمرغ

 مجتمع تجاری سیمرغ

یکی از مراکز خرید زیبا با طراحی مدرن و در عین حال بزرگ، می تواند یک گزینه مناسب برای شما باشد تا آن را انتخاب کنید و هر چه نیاز داشتید را تهیه نمایید. امتیازی که این مرکز خرید از مردم دریافت کرده مناسب بوده و می توانید اطمینان داشته باشید برای خرید آن چه نیاز دارید به کارتان خواهد آمد. در این مرکز خرید یک آب نمای بسیار زیبا قرار دارد که محیط داخلی مجتمع را زیبا کرده است و هم چنین یک فودکورت نیز در این ساختمان وجود دارد که در صورت نیاز می توانید از آن استفاده نمایید. هم چنین اگر نیاز به خرید از هایپر داشتید نیز مجتمع تجاری سیمرغ به کارتان خواهد آمد.

آدرس مجتمع تجاری سیمرغ: مازندران، محمودآباد، خیابان دارخوبن، نرسیده به مجتمع شرکت نفت

سوغات محمودآباد

محمود آباد یکی از شهر هایی است که در استان مازندران از بابت سوغات می توانید لیست متنوعی را شاهد باشید و همین تنوع دست شما را برای انتخاب گزینه دلخواهتان باز خواهد گذاشت. از جمله سوغات محمودآباد که می توانید برای خودتان یا خانواده تان از آن تهیه کنید شامل مواردی مثل ظروف سفالی، جاجیم های زیبا، محصولات حصیری جذاب، لباس های سنتی مازندران و صنایع دستی خوش ساخت که مطمئن باشید می توانید موارد خوبی را انتخاب کنید. از دیگر سوغاتی که نباید خرید آن ها را از دست بدهید مواردی هم چون: ماهی دودی، برنج این منطقه و میوه های مختلف بوده که طعم خوبی دارند و از خریدتان پشیمان نخواهید شد.

محله های محمود آباد

یکی از نکات درباره محمودآباد باید در نظر داشته باشید این است که شهر فعلی در واقع همان روستاهایی بوده که قبلا در این ناحیه وجود داشند و با توسعه شهری به شهر پیوستند و حالا جزوی از شهر می باشند. این شهر در حال حاضر دارای محله های زیباییست که داشتن اطلاعات درباره آن ها می تواند به شما کمک کند تا در مراجعه به این شهر بتوانید سفر بهتری داشته باشید.

روستاهای یاد شده در گذشته که در این منطقه قرار داشتند در قلب جنگل یا نزدیک به ساحل بودند و حالا قسمتی از یک شهر بزرگ و در هم تنیده شده اند. از جمله بهترین محله های محمودآباد می توان به: محله توسکا، آهو محله، سوراخ مازو، سوراخ مازو سفلی، سوراخ مازو علیا، سوراخ مازو وسطی و تلیکسر اشاره نمود.

آهو محله در گذشته یک روستای ساحلی بود و هم اکنون به عنوان یکی از بهترین محله های شهر شناخته می شود. اگر قصد داشتید به این محله مراجعه کنید باید به غرب محمودآباد بروید. سوراخ مازو نیز از دیگر روستاهای محمودآباد بوده که در حال حاضر به عنوان یک محله در بافت شهری از آن یاد می شود. ولی اگر قرار باشد یکی از بهترین نقاط محمودآباد را معرفی کنیم، توسکا محله خواهد بود که در حال حاضر یک خیابان در راستای خط ساحلی می باشد و همیشه می توان دریا را از آن دید.

دیدنی های محمودآباد

اگر قصد دارید به این شهر ساحلی سفر کنید بهتر است قبل از اقدام اطلاعات کافی درباره را به دست آورید تا در زمان ورود به شهر برای تماشای آن ها رهسپار شوید و سفرتان را پربار تر نمایید. بدین منظور ما در این جا به معرفی چند نمونه از بهترین جاذبه های شهر خواهیم پرداخت.

روستای اهلم

این روستا که راجع به آن در تاریخچه محمودآباد مفصل سخن گفتیم، در 11 کیلومتری شهر قرار دارد و کافیست به سمت غرب و نور حرکت کنید تا به این روستای زیبا و جنگل های تماشایی آن وارد شوید. البته برای دیدن جنگل های اهلم باید به طرف جنوب روستا رهسپار شوید که جاده آسفالت وسط جنگل به شما کمک خواهد کرد تا به قلب این منطقه راه پیدا کنید.

این جاده که همانند یک دالان از وسط جنگل شما را عبور خواهد داد همانند یک تکه از بهشت است و قطعا از تماشای آن لذت خواهید برد. می توان عنوان کرد که روستای اهلم با جنگل های جذاب آن یکی از توریستی ترین نواحی محمودآباد می باشد و مسافران زیادی را به خود جذب کرده است.

تپه های باستانی سرخ رود

اگر به قسمت جنوبی محمودآباد بروید می توانید دو تپه باستانی زیبا را ببینید که به تپه های قلاتکی معروف هستند. این تپه ها ارتفاع بیشتری از اطراف دارند و به همین دلیل اگر بر روی آن ها بروید می توانید منظره های زیبایی ببینید. در زمان اشکانیان از این تپه ها برای موقعیت های نظامی استفاده می کردند و ارتفاع آن ها باعث شده بود تا کاربری قلعه نظامی برایشان عالی باشد. اگر به محمود آباد سفر کردید بهتر است از تپه های قلاتکی نیز دیدن نمایید.

آبشار آب پری

یک ناحیه بسیار زیبا به نام آب پری در محمود اباد وجود دارد که برای رسیدن به آن کافیست به طرف شهرهای رویان و نور حرکت نمایید. در منطقه یک آبشار وجود دارد که با همین نام شناخته می شود و به دلیل قرار گرفتن در طبیعت بکر توانسته گردشگران زیادی را به خود جذب کند. پوشش گیاهی و درختان متراکمی در اطراف آبشار آب پری می باشد که علاوه بر زیبایی، باعث شده اند تا این ناحیه خنک تر از باقی بخش های محمودآباد باشد. پس اگر در تابستان به این شهر ساحلی رهسپار شدید و دلتان نسیم خنک طلب کرد بهتر است به تماشای آبشار آب پری بروید تا در این منطقه حس بهتری را تجربه نمایید.

روستاهای محمودآباد

طی دهه گذشته و به خصوص چند سال اخیر تعداد افرادی که روستاهای شمال را برای ویلاسازی و زندگی انتخاب می کنند بیشتر شده و به همین دلیل تعداد کسانی که به روستاهای محمودآباد برای زندگی مهاجرت می کنند نیز افزایش یافته است. یکی دیگر از دلایلی که ویلاسازی و مهاجرت فصلی به روستاهای شمال زیادتر گشته نیز موضوع آب و هوا و دور بودن از دغدغه های زندگی کلان شهرها می باشد.

اگر شما نیز تمایل به زندگی در این روستاها را دارید بهتر است با ما لیست روستاهای محمودآباد را چک کنید تا در صورت لزوم به هر کدام از آن ها که خواستید مراجعه نمایید. محمودآباد دارای دو بخش مرکزی و سرخ رود می باشد  تعداد بالای 132 روستا را شامل می شود. از تعداد روستای گفته شده 56 روستا در بخش مرکزی قرار دارد و مابقی در سرخ رود. معروف ترین روستاهای محمودآباد نیز شامل: عبدالله آباد، اهلم، بونده، کلوده، گلیرد، شومیا، آزادمون، شرفتی، تشبندان و خشت سر می شود.

دکمه بازگشت به بالا