بین المللبرترین های کسب و کار

لاتاری چند برنده دارد؟

شانس برنده شدن در لاتاری، راه های افزایش و تعداد برندگان از ایران

ثبت نام لاتاری گرین کارت، یکی از ساده ترین روش های مهاجرت به آمریکا است. برای افرادی که شرایط مهاجرت تحصیلی یا کاری به آمریکا را ندارند، برنده شدن در لاتاری گرین کارت آمریکا شانس بزرگی محسوب می‌شود. بنابراین بسیاری از متقاضیان ثبت نام لاتاری آمریکا به دنبال محاسبه شانس برنده شدن در لاتاری و همچنین جستجوی راه های افزایش شانس برنده شدن در لاتاری هستند.

در این مقاله قصد داریم به موضوعاتی از قبیل افزایش شانس برنده شدن در لاتاری، سهمیه ایران در لاتاری آمریکا، تعداد برندگان لاتاری و تعداد برندگان لاتاری ایرانی در سال بپردازیم. در ابتدا توضیحاتی درباره شانس برنده شدن در لاتاری ارائه می‌کنیم. سپس به بررسی روش های افزایش شانس برنده شدن در لاتاری می‌پردازیم و راه های درست را از راه های غیراصولی و غلط جدا می‌کنیم. بنابراین توصیه می‌کنیم برای آگاهی بیشتر تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

تعداد برندگان لاتاری

کشور های مجاز در لاتاری سهمیه تقریبا مشخصی از نظر برنده های دارند و با توجه به اینکه برنامه لاتاری یک برنامه حفظ تنوع نژادی است، سهمیه ایران در لاتاری به همراه تعداد برنده های رزرو مشخص است. تعداد برندگان لاتاری ایرانی یا تعداد برندگان لاتاری در ادوار گذشته متغیر است; دستیابی به تعداد کاملا دقیق از تعداد برندگان لاتاری از ایران یا تعداد برندگان لاتاری در سال دشوار و در مواقعی قابل دسترس نیست.

منابع غیر رسمی هر ساله آمارهایی از تعداد برندگان لاتاری در کشور های مختلف را منتشر می کنند که ما پس از جمع آوری داده های مختلف هر یک از این منابع و فیلتر کردن آنها به میانگینی از برندگان لاتاری و سهمیه هر کشور در لاتاری دست پیدا کردیم که در جدول زیر خلاصه شده است.

نام برنامه گرین کارت لاتاری             آمار ثبت نام ایرانی ها در لاتاری         تعداد برندگان لاتاری

لاتاری 2019       864568 نفر       4199 برند لاتاری

لاتاری 2020       1354444 نفر     4101 برند لاتاری

لاتاری 2021       759903 نفر       6001 برند لاتاری

لاتاری 2022       590117 نفر       5739 برند لاتاری

لاتاری 2023        اعلام نشده           اعلام نشده

شانس برنده شدن در لاتاری

برای آنکه بتوانیم درصد شانس برنده شدن در لاتاری را محاسبه کنیم باید آمار جامعی از تعداد ثبت نام های صحیح انجام شده در لاتاری های گرین کارت و همچنین تعداد ویزاهایی که برای برندگان در نظر گرفته شده داشته باشیم. یکی از این آمارها مشخص است.

وزارت امورخارجه آمریکا سالانه 55000 ویزای مهاجرتی لاتاری برای کشورهای واجد شرایط در نظر می‌گیرد. از این سهم حداکثر هفت درصد به هر کشور تعلق می‌گیرد، بنابراین می‌توانیم متوجه شویم که سهم ایرانیان حدود 4500 الی 5000 ویزای لاتاری است. این آمار کاملا روشن است، حال اجازه دهید به آمار تعداد ثبت نام‌های صحیح در لاتاری بپردازیم.

آمار تعداد ثبت نام های صحیح انجام شده در هر برنامه لاتاری گرین کارت، کاملا مبهم و نامشخص است. سایت وزارت امورخارجه آمریکا، آمار برنامه های لاتاری را با تاخیر منتشر می‌کند و هیچ آمار جدیدی از تعداد ثبت نام کنندگان برنامه های لاتاری وجود ندارد. آخرین آمار مربوط به تعداد ثبت نام کنندگان لاتاری از ایران ، مربوط به لاتاری 2021 است که ثبت نام آن در سال 2019 (سال 98) بوده است. در این سال به دلیل محدودیت‌های مهاجرتی ترامپ آمار ثبت نام ایرانیان در لاتاری بسیار پایین آمده است و با توجه به شرایط جدید نمی‌توان از این آمار استفاده چندانی کرد.

آمار تعداد ویزاهای قطعی صادر شده برای ایرانیان نیز مربوط به لاتاری 2018 است و آمار جدیدی از ایرانیانی که به صورت قطعی ویزای لاتاری دریافت کرده‌اند، وجود ندارد. با توجه به این مسائل و آمارهای قدیمی نمی‌توان شانس دقیق برنده شدن در لاتاری برای ایرانیان را مشخص کرد و هر آنچه که در رسانه های مختلف درباره درصد شانس برنده شدن در لاتاری گفته می‌شود، صرفا تخمین و احتمال است.

 هر سال تعداد زیادی از مشتریان ما در لاتاری گرین کارت آمریکا برنده می‌شوند، برخی از آن‌ها در اولین ثبت نام برنده می‌شوند و برخی دیگر بعد از ده سال ثبت نام پی در پی، برنده لاتاری شده‌اند. شانس برنده شدن برای همه افراد به صورت یکسان وجود دارد، اما اینکه در چه زمانی آن را به دست می‌آورید، مشخص نیست.

ابهامات در رابطه با راه های افزایش شانس برنده شدن در لاتاری آمریکا

درباره روش های افزایش شانس برنده شدن در لاتاری همواره سوال‌های بسیار زیادی وجود دارد. در یک قرعه‌کشی همواره طبیعی است که افراد به دنبال راه های افزایش شانس برنده شدن باشند، اما در مورد شانس برنده شدن در لاتاری آمریکا، شایعات و دروغ‌های زیادی نیز وجود دارد. در این بخش قصد داریم ضمن بررسی این شایعات، راه های مناسبی برای افزایش تعداد شانس برنده شدن در لاتاری معرفی کنیم. ابتدا اجازه دهید به چند ابهام در این زمینه پاسخ دهیم.

مدرک تحصیلی بالا و یا موقعیت شغلی تاثیری بر شانس برنده شدن در لاتاری دارد؟

در این مورد باید بگوییم که تمام ثبت نام کنندگان در لاتاری گرین کارت آمریکا شانس برابری دارند، داشتن تحصیلات دانشگاهی یا موقعیت شغلی خوب هیچ امتیازی برای شانس برنده شدن در لاتاری ایجاد نمی‌کند. هر شخص در هر سال حق انجام یک ثبت نام را دارد. پس توصیه می‌کنیم برای افزایش شانس برنده شدن در لاتاری به هیچ وجه بیش از یک ثبت نام در هر سال انجام ندهید، چرا که به صورت کامل از قرعه کشی گرین کارت حذف خواهید شد. با این حال راه هایی برای افزایش شانس برنده شدن در لاتاری گرین کارت وجود دارد که در ادامه آن‌ها را توضیح خواهیم داد.

آیا یک شخص می‌تواند در یکسال، دو یا چند بار در لاتاری ثبت نام کند؟

برخی افراد تصور می‌کنند که اگر در یکسال، چند بار در لاتاری ثبت نام کنند، درصد شانس برنده شدن در لاتاری آن‌ها افزایش می‌یابد. اما این تصور کاملا اشتباه است. توجه کنید که برنامه لاتاری آمریکا به شکل یک قرعه کشی کامپیوتری انجام می‌شود و بنابراین امکانی برای تقلب در آن وجود ندارد.

یک شخص نمی‌تواند با چند بار ثبت نام در لاتاری، شانس خود را افزایش دهد، چرا که سیستم به صورت خودکار ثبت نام های تکراری را بررسی می‌کند. در صورتی که یک شخص دوبار در لاتاری ثبت نام کند، سیستم هر دو ثبت نام او را باطل خواهد کرد و آن شخص شانس شرکت در قرعه کشی لاتاری را از دست خواهد داد. بنابراین این کار نه تنها باعث افزایش شانس برنده شدن در لاتاری نخواهد شد، بلکه شانس شما را نیز از بین خواهد برد.

راهکاری برای افزایش شانس لاتاری وجود دارد؟

اجازه دهید بدون هیچ مقدمه‌ای بگوییم که شانس همه افراد برای انتخاب شدن در برنامه لاتاری یکسان است. یعنی یک شخص نمی‌تواند کاری انجام دهد که مورد توجه‌تر باشد و سیستم قرعه‌کشی نسبت به او ارفاق قائل شود.

اولین چیزی که برای افزایش شانس برنده شدن در لاتاری آمریکا باید رعایت کنید، ثبت نام صحیح در لاتاری امریکا است. برخی افراد به دلیل عکس نامناسب یا ورود اطلاعات اشتباه در فرم لاتاری، در قرعه کشی لاتاری آمریکا شرکت داده نمی‌شوند و به همین دلیل شانس خود در لاتاری را از دست می‌دهند. متاسفانه سایت اصلی لاتاری به افرادی که اطلاعات خود را اشتباه ثبت می‌کنند، هیچ اخطاری نمی‌دهد و سالانه افراد زیادی به دلیل عدم آگاهی از نحوه صحیح ثبت نام لاتاری شانس خود را از دست می‌دهند.

بنابراین توصیه می‌کنیم که به عنوان اولین قدم برای افزایش شانس برنده شدن در لاتاری، ثبت نام خود را با مشورت افراد با تجربه و متخصص انجام دهید و یا اینکه ثبت نام لاتاری خود را بر عهده موسسات معتبر مهاجرتی بگذارید.

تنها کاری که می‌توان پس از ثبت نام صحیح برای افزایش شانس برنده شدن انجام داد، افزایش تعداد شانس برنده شدن در لاتاری است. در ادامه به معرفی روش‌هایی می‌پردازیم که به وسیله آن می‌توانید تعداد شانس برنده شدن در لاتاری را افزایش دهید.

راه های افزایش تعداد شانس برنده شدن در لاتاری

درست است که به غیر از ثبت نام صحیح راهی برای افزایش شانس لاتاری وجود ندارد، اما برخی افراد می‌توانند تعداد شانس برنده شدن خود در لاتاری را افزایش دهند. افراد متاهل می‌توانند دو شانس در لاتاری داشته باشند و افراد مجرد زیر 21 سال نیز می‌توانند، سه شانس برای برنده شدن در لاتاری داشته باشند. در ادامه درباره هر کدام بیشتر توضیح خواهیم داد.

شانس دوبرابر متاهلین در لاتاری آمریکا (ثبت نام دو شانسه)

یکی از خدمات موسسه ایرانیان لاتاری برای ثبت نام لاتاری گرین کارت، ثبت نام دو شانسه است که باعث دو برابر شدن شانس برنده شدن در لاتاری آمریکا خواهد شد. ثبت نام دو شانسه مخصوص متاهلین است. در این نوع ثبت نام، یک بار آقا به عنوان متقاضی اصلی و خانم و فرزندانش به عنوان همراه، و یک بار خانم به عنوان متقاضی اصلی و آقا و فرزندانشان به عنوان همراه ثبت نام می‌شوند. بنابراین در ثبت نام دو شانسه، یک بار شما شانس برنده شدن در لاتاری را دارید و یک بار هم همسرتان شانس برنده شدن در لاتاری را دارد. در صورتی که هرکدام برنده شوند، کل خانواده ویزای لاتاری دریافت می‌کنند و می‌توانند به آمریکا بروند.

افراد زیر 21 سال مجرد، سه شانس در لاتاری دارند

چنانچه شما یک فرد زیر 21 سال مجرد باشید و مدرک دیپلم نیز داشته باشید، می‌توانید به شیوه های زیر در لاتاری آمریکا ثبت نام کنید و سه شانس برای برنده شدن در لاتاری به دست آورید:

  • یک بار می‌توانید زیر مجموعه پدر خود در لاتاری آمریکا ثبت نام کنید. (پدر متقاضی اصلی ثبت نام در لاتاری است)
  • یک بار می‌توانید زیر مجموعه مادر خود در لاتاری آمریکا ثبت نام کنید. (پدر متقاضی اصلی ثبت نام در لاتاری است).
  • یک بار هم می‌توانید به عنوان متقاضی اصلی در لاتاری آمریکا ثبت نام کنید. (البته شما نمی‌توانید پدر و مادرتان را به عنوان زیر مجموعه ثبت نام کنید و فقط باید مشخصات خودتان را درون فرم ثبت کنید.)

سخن پایانی

از آنجا که قرعه کشی لاتاری گرین کارت آمریکا به صورت کامپیوتری انجام می‌شود، هیچ راه تقلب و اعمال نفوذ در آن وجود ندارد. تمام افرادی که در لاتاری ثبت نام کرده‌اند، از شانس یکسانی برخوردار هستند و هیچ شخصی به دلیل داشتن تحصیلات بالاتر، درآمد بیشتر و مسائل اینچنینی از شانس بیشتر نسبت به سایرین برخوردار نیست.

تنها راهی که برای افزایش شانس برنده شدن در لاتاری وجود دارد، مراقبت از شانس خود به وسیله ثبت نام صحیح در لاتاری و همچنین افزایش تعداد شانس خود به وسیله راهکارهایی است که در این مقاله به آن‌ها اشاره کردیم. امیداوریم با این مقاله توانسته باشیم به افزایش آگاهی شما در این زمینه کمک کرده و به سوالات شما جواب داده باشیم. چنانچه سوال بیشتری دارید، می‌توانید در قسمت نظرات همین مقاله بپرسید یا به پشتیبانی واتس اپ سایت پیام دهید.

سهمیه ایران در لاتاری 2023

سهمیه ایران در لاتاری 2023 چقدر است؟هر سال چند نفر از ایران در لاتاری برنده می شوند؟ تعداد ایرانیان برنده در لاتاری ۲۰۲۲ چقدر بود؟ اگر به دنبال پاسخ این سوالات هستید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

اگر به دنبال اقدامات بعد از برنده شدن در لاتاری هستید احتمالا با این تیتر که “اسامی برندگان لاتاری گرین کارت در ایران” این یکی از پر جستجوترین عبارت هایی هست که شرکت کنندگان لاتاری هر سال در موتور های جست جو مثل گوگل سرچ میکنند. البته معمولا سال لاتاری که در آن ثبت نام کرده اند را انتهای این عبارت اضافه میکنند مثلا اگر در لاتاری 2023 شرکت کرده باشند عبارت ” اسامی برندگان لاتاری 2023  در ایران ”  را جست جو می کنند .قافل از اینکه سالهاست که اسامی برندگان لاتاری به صورت لیست منتشر نمی شود و هر فرد با داشتن کانفرمیشن نامبر، نام خانوادگی و سال تولد خود می تواند چک بکند که آیا در لاتاری برنده شده است یا نه.

سهمیه ایران در لاتاری

همیشه کسانی که قصد در ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا دارند یکی از سوالات اساسی آنها درصد شانس برنده شدن و همین طور چگونگی افزایش این درصد شانس هست. برای اینکه بدانید چند درصد احتمال برنده شدن شما در لاتاری گرین کارت آمریکا وجود دارد اول باید از سهمیه کشور خود در لاتاری آگاه شوید.

.به همین خاطر ما در این مقاله به طور حدودی و بر اساس مطالعات انجام شده سهمیه ایران در لاتاری 2022 را بیان می کنیم. سال هاست ایران جزو یکی از پرچم دار های ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا و برندگان لاتاری است. یکی از مهم ترین این دلایل سختی مهاجرت به آمریکا در شرایط عادی است که سال هاست با توجه به روابط بین ایران و آمریکا مهاجرت به آمریکا دشوارتر نیز می شود.از آنجایی که تا زمانی که لاتاری گرین کارت برگزار نشود نمی توان به طور آمار دقیقی از تعداد برندگان و سهمیه کشور های مختلف اعلام کرد در مورد لاتاری گرین کارت 2022 نیز امکان اعلام دقیق آمار برندگان لاتاری نیست. به همین خاطر با بررسی سهمیه ایران در لاتاری های مختلف به طور حدودی میانگین سهمیه ایران در لاتاری 2022 را باهم تخمین می زنیم.

سهمیه ایران در لاتاری 2020

با توجه به اینکه تعداد افراد ثبت نامی در لاتاری گرین کارت آمریکا سال هاست به طور رسمی اعلام نمی شود امکان محاسبه درصد برندگان به طور دقیق مشخص نیست اما به طور کلی در لاتاری گرین کارت آمریکا حدود 7 درصد برندگان امکان دریافت ویزا را دارند و همه برندگان لاتاری نمیتوانند ویزا دریافت بکنند.از بین شرکت کنندگان این قرعه کشی هم برخی به دلیل اشتباهات هنگام ثبت نام بدون اینکه در قرعه کشی شرکت داده شوند فرصت برنده شدن در لاتاری را از دست می دهند و برخی دیگر نیز به طور کلی در قرعه کشی برنده نمی شوند. اما خوشبختانه در طی سالهای اخیر با توجه به اینکه آگاهی افراد در خصوص لاتاری گرین کارت و چگونگی ثبت نام لاتاری افزایش یافته افراد بیشتری در لاتاری گرین کارت آمریکا برنده شده و هر سال تعداد برندگان افزایش می یابد. برندگان ایرانی لاتاری 2020 دقیقا 4101 نفر بودند.

سهمیه ایران در لاتاری 2021

درسال گذشته یعنی لاتاری 2021 داشتن پاسپورت برای شرکت کننده های لاتاری اجباری شد  در نتیجه بسیاری از افراد که به دلایل مختلف مثل سربازی یا ممنوع الخروج بودن امکان گرفتن پاسپورت نداشتند نتوانستند در لاتاری ثبت نام کننده به دلیل اجباری شدن پاسپورت برای ثبت نام لاتاری تعداد افراد شرکت کننده در لاتاری کمتر از سال گذشته شد و در نتیجه شانس افراد شرکت کننده در لاتاری گرین کارت آمریکا افزایش چشمگیری داشت . خوشبختانه از این بین ایران یکی از کشورها با تعداد برندگان بسیار بالا بود به همین خاطر یکی از بهترین لاتاری های آمریکا  از نظر تعداد برندگان تا کنون لاتاری 2021 است.در این دوره لاتاری 6001 نفر از ایران برنده دریافت کارت سبز  یا green card شدند.

سهمیه ایران در لاتاری 2022

با توجه به بررسی سهمیه ایران در سال 2021 و 2020 می توان به طور تقریبی و میانگین سهمیه ایران از لاتاری 2022 را 5000 نفر در نظر گرفت البته این عدد تقریبی است و احتمال اینکه برندگان ایرانی مثل دوره قبل رکورد شکنی کرده و ایران بیشترین برنده در لاتاری گرین کارت آمریکا را داشته باشد بسیار بالاست و حتی پیش بینی می شود برندگان لاتاری 2022 گرین کارت آمریکا بیش از 5900 نفر از ایران باشند.امیدواریم شما جزو برندگان خوش شانس لاتاری این دوره باشید.

دکمه بازگشت به بالا