برترین های کسب و کارعمومی

شارژ کارتریج چگونه انجام می شود؟

آموزش شارژ کارتریج لیزری به صورت گام به گام

هر پرینتر لیزری مجهز به یک است که در چاپ کردن اسناد یا تصاویر شما قابل استفاده می باشد. از آنجا که شما می توانید با دنبال کردن مراحل , به آسانی تونر پرینتر لیزر را خودتان شارژ کنید، خرید یک تونر کارتریج جدید ضروری نمی باشد. هر چند تونر مورد استفاده در این متن , تونر HP 12 A می باشد، شما می توانید کارتریج های تونر مشابه یا دیگر را با پیروی از همین مراحل , مجددا شارژ کنید. قبل از اقدام به شارپز کارتریج , خریدن یک جوهر تونر با کیفیت از اهمیت خاصی برخوردار است. یک پیچ گوشتی چهار سو , روزنامه یا هر برگه باطله دیگری , یک پارچه نرم و لطیف , یک ابزار لبه تیز و یک بطری با کیفیت تونر را آماده کنید.

خرید شارژ کارتریج |شارژ کارتریج جوهر افشان

مقاله پیشنهادی: شارژ کارتریج چیست؟

دستورالعملهای مرحله به مرحله یا گام به گام

مرحله ۱٫ بعد از بیرون آوردن تونر از پرینتر لیزری , قدم اول بازکردن پیچ پوشش کناری به قرار زیر می باشد :

مرحله ۲ : اکنون پوشش کناری را بردارید .

مرحله ۳٫ بعد از اینکه پوشش را برداشتید , مرحله بعدی برداشتن قسمت است . درام را از بخش سفید ( دنده ) نگه دارید و طبق جهت آموزش داده شده , آن را بیرون بکشید.

مرحله ۴ . بعد از جدا کردن بخش درام , اینچنین به نظر خواهد رسید :

مرحله ۵ . اکنون همانطور که نشان داده شده , شما باید PCR را جدا کنید :

مرحله ۶ : بوسیله یک ابزار نوک تیز , اندکی میله PCR را به سمت راست بکشید و سپس اندکی PCR را به سمت بالا حرکت دهید و به سمت چپ آن را در آورید.

مرحله ۷ . مرحله بعدی جدا کردن بخش ضایعات و است که به کمک گیره هایی ( میخ )  به هم متصل شده اند . بنابراین شما باید میخهایی که در هر دو سمت کارتریج است را بیرون بکشید.

مرحله ۸ . بعد از بیرون کشیدن میخها , اکنون زمان آن است که از دست بخش خارجی و بیرونی خلاص شوید , چون آویزان و معلق می باشد :

مرحله ۹ . بعد از جدا کردن میخها از هر دو سمت , شما باید مطابق شکل ؛ فنر را نیز خارج کنید :

مرحله ۱۰ . مرحله بعدی جدا کردن دو بخش اصلی می باشد. یکی از این دو بخش اصلی ؛ واحد ضایعات و زباله و دیگری بخش جوهر است. سپس تونر را نگه دارید و هر دو بخش را از هم جدا کنید .

مرحله ۱۱ . بخش جوهر اضافی را بررسی کنید و فنری که باید برای باز شدن بخش برداشته شود را بدقت بررسی کنید.

مرحله ۱۲٫ فنر را بردارید و سپس روکش پلاستیکی را بردارید :

مرحله ۱۳ . اکنون پیچهای بخش ضایعات را جدا کنید تا وایپر بلید جدا شود و سپس اضافی و مانده که در این بخش جمع شده را , خارج کنید.

مرحله ۱۴: اکنون که باز شدن وایپر بلید را مدیریت کرده اید , باید بخش جمع شدن ضایعات و بخش را تمیز کنید . با یک دستمال نرم این کار را انجام دهید , چون استفاده از برس باعث می شود , بلید خراش بردارد.

مرحله ۱۵ . سپس باید بخش را مجددا نصب و سوار کنید. ابتدا وایپر بلید و سپس روکش لاستیکی را تنظیم کنید:

مرحله ۱۶ . روکش لاستیکی را مجددا تنظیم کنید , بطوریکه در شیارها/برشها تثبیت شود:

مرحله ۱۷ . اکنون فنر را در جای خودش قرار دهید :

مرحله ۱۸: آنچه شما تا کنون انجام داده اید , این است که شما قسمت اضافی را باز کرده اید , آن را تمیز کرده اید , و سپس آن را بسته اید . حال بخش اصلی شروع می شود , که شارژ کردن تونر کارتریج پرینتر لیزری می باشد. اکنون بخش دیگری که جوهر در آن قرار دارد را بردارید. این قسمت را باز کنید , آن را پر از جوهر کرده و سپس ببندید و سپس دو بخشی که قبلا جدا شده بودند را دوباره سوار کنید.

مرحله ۱۹ . بعد از جدا کردن پوشش کناری , شما می توانید یک روکش پلاستیکی سفید را ببینید , شما باید این بخش را بردارید و اینجا را پر از جوهر کنید .

مرحله ۲۰ . روکش پلاستیکی سفید را بردارید , اکنون شما برای آماده هستید , اما قبل از آن , فراموش نکنید که قبل از استفاده بطری جوهر را تکان دهید . بعد از برداشتن درپوش بطری , شما می توانید از کلاه نازل پلاستیکی که همراه بطری بوده یا آن را از فروشنده تقاضا کرده اید , استفاده کنید.

مرحله ۲۱ . اکنون وقت آن رسیده که مجددا را شارژ کرده و درپوش را ببندید :

مرحله ۲۲٫ اکنون شما باید این دو بخش یعنی بخش و ضایعات را به هم وصل کنید . همانطور که در ذیل ذکر شده , آنها را در جهات ذکر شده تنظیم کنید :

مرحله ۲۳ . مرحله بعدی , نوبت تعبیه میخهایی است که از طرفین برداشته اید.

مرحله۲۴ . بعد از مرحله ۲۳ ( که با دست و بدون ابزار انجام می شود ) باید مانند شکل , چرخنده PCR را جاسازی کنید :

مرحله ۲۵ : اکنون وقت آن رسیده که را دوباره نصب کرده یعنی در جایگاه خودش قرار دهید .

مرحله ۲۶ : بعد از نصب مجدد , پوشش کناری را تنظیم کنید .

مرحله ۲۷٫ و در نهایت دوباره در جای خود قرار دهید.

ما امیدوارم که شما  به راحتی با دنبال کردن مراحل بالا قادر به دوباره پر کردن باشید . هر گونه سوال و پیشنهادی داشتید میتوانید با درمیان بگذارید.

قیمت شارژ کارتریج چقدر است؟

قیمت شارژ کارتریچهای مختلف با هم تفاوت دارد برای اطلاع از قیمت شارژ کارتریج خود میتوانید با شماره تماس های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید.

آیا شارژ کارتریج در محل امکان پذیر میباشد؟

بله تقریبا بیشتر کارتریجها امکان شارژ شدن در محل مشتری امکان پذیر میباشد و شما با تماس با کارتریجستان میتوانید برای این منظور اقدام فرمایید.

هزینه شارژ کارتریج اچ پی؟

هزینه شارژ کارتریج اچ پی بستگی به خدماتی که روی آن انجام می‌شود، بستگی دارد. شارژ کارتریج خود هزینه‌ای مجزا دارد و قطعاتی که برای آن استفاده می‌شود، هزینه‌ای دیگری دارند.

اگر بطور خلاصه بخواهیم بگوییم که شارژ کارتریج چیست باید بگوییم که شارژ کارتریج یعنی پر کردن مجدد مواد مصرفی پرینتر از جوهر و یا پودر تونر،در کارتریج های جوهر افشان شارژ کارتریج با مایع جوهر انجام میشود ودر کارتریج های لیزری با پودر تونر انجام میپذیرد که صرفا با پر کردن مجدد کارتریج نمیتواند نتیجه مطلوب کسب شودو شاید نیاز به تعویض قطعاتی هم باشدکه نیاز به تجربه و تخصص ویژه دارد.

شارژ کارتریج چیست وچگونه انجام میشود؟ آموزش کامل شارژ کارتریج

برای شارژ کارتریج جوهر افشان چه ابزاری مورد نیاز است؟

برای شارژ کارتریج جوهر افشان به 4 رنگ جوهر مخصوص کارتریج و چهار سرنگ معمولی احتیاج داریم،روش کار به این شکل میباشد که ابتدا باید لیبل روی کارتریج را کنده ویابا سرنگ از سوراخ ریزهرنمد تزریق جوهر را انجام دهیم، با سرنگ هر رنگ جوهر را مجزا به اندازه ظرفیت کارتریجی که میخواهیم شارژ کنیم  با تزریق جوهر در قسمت نمد انجام میدهیم، در کارتریج رنگ مشکی فقط از یک رنگ منبع را پر میکنیم و اگر منبع کارتریج رنگی دارای سه رنگ باشد ،باید دقت کنیم که هر رنگ را از سوراخ هم رنگ خودش تزریق کنیم.

درغیراینصورت کارتریج رنگ قاطی کرده و خراب میشود در کارتریج هایی که دارای 4 منبع مجزا میباشند تزریق جوهر در هر منبع بصورت جداگانه انجام میشود. بعد از عملیات پر کردن کارتریج باید از قسمتی که شارژ را انجام داده اید با فشار هوا جوهر رابه سمت هد هدایت کنید تا اصطلاحا کارتریج را هواگیری کنید برای این کار میتوانید از سوراخی که شارژ را انجام داده اید فوت کنید و جلوی هد کارتریج دستمال کاغذی نگهدارید و با خروج جوهر و رنگی شدن دستمال کاغذی مطمئن شوید که کارتریج هواگیری شده است.اگر همه مراحل را به درستی انجام دهید کارتریج شارژ شده و آماده استفاده میباشد.

برای شارژ کارتریج لیزری چه ابزاری مورد نیاز است؟

شارژ کارتریج لیزری حتما باید در محیط کارگاهی و مجهز انجام شود چرا که تونر کارتریج میتواند برای انسان مضر باشد و ذرات پودرتونر بعد از شارژ تا دقایقی در هوا معلق میباشند.

1-درابتدا باید پودرشارژ مرغوب از شرکتهای معتبر تهیه کنید.

پودر شارژ کارتریج لیزری

پودر شارژ کارتریج

4-پنبه،دستمال کاغذی و دستمال پارچه ای برای شارژ کارتریج

وسایل موردنیاز برای شارژ کارتریج

3-ماسک فیلتر دار و دستکش یکبار مصرف تهیه کنید.

دستکش و ماسک فیلتر دار

2-پیچ گوشتی 4سو وفلت در اندازه متوسط برای باز کردن پیچ های کارتریج تهیه کنید.

پیچ گوشتی چهارسو

6-چراغ قوه برای دیدن میزان پودر پر شده داخل مخزن

چراغ قوه

5-دستگاه دمنده هوا یا بلوور برای بادگیری محیط قطعات کارتریج

دستگاه دمنده هوا

7-محلول های پاک کننده ،گریس و الکل وتینر:برای اسپری تمیز کننده از اسپری ناهید یا کنتاکت شوی استفاده نمایید،برای پاک کردن قطعات هم با پنبه آغشته به الکل هر قطعه را تمیز نمایید در مواردی که لکه های روی قطعات مخصوصا مگنت با الکل پاک نشود میتوانید از تینر استفاده نمایید(به یاد داشته باشید هیچوقت لبه لاستیکی بلید و دکتربلید را باهیچ محلولی تمیز نکنید برای تمیز کردن لبه لاستیکی بلید و داکتر بلید میتوانید از پودر بچه استفاده نمایید.)

اسپری تمیز کننده

محلول های پاک کننده

10-سطل زباله درب دار برای ریختن پودر تونر در هنگام شارژ

سطل زباله درب دار

9-وجود هواکش در محل  جهت گردش هوا به دلیل وجود ذرات

وجود هواکش در محل

8-سیم چین و انبر دست برای بیرون کشیدن پین های کارتریج

سیم چین و انبر دست

ایرادات هر قطعه و تاثیرآن درچاپ:

کارتریج لیزری از قطعاتی تشکیل شده است که ایراد در هر قطعه تاثیر مستقیم در کیفیت چاپ نهایی بر روی کاغذ دارد.در این مقاله توسط تیم تحقیقاتی سایت  برای شما عزیزان هر قطعه از کارتریج به همراه ایرادات آن برای شما آنالیز خواهیم شد.

قطعات تاثیر گذار در کیفیت چاپ کارتریج لیزری

ایرادات مربوط به کاست یا پوکه کارتریج:

شاسی یا پوکه کارتریج نیز ممکن است ایراداتی داشته باشد یا بعدا ایراداتی پیدا کند و باعث ایجاد مشکلاتی شود.از جمله این مشکلات میتوان به مواردی مانند:صداکردن،جانخوردن،گیرکردن داخل دستگاه،شکستگی ها،حرارت دیدن و تغییر شکل و…نام برد،با سایت همراه باشید تا به این مشکلات را دقیق تربررسی کنیم.

تاثیر ایراد قطعات در کیفیت کاغذ چاپ شده:

 در این بخش توسط تیم تولید محتوا سایت به بررسی دقیق تر ایراد هر قطعه برچاپ کاغذ میپردازیم و تعدادی از کاغذهای چاپ شده را برای استفاده شما کاربران عزیز آماده کرده ایم.

دکمه بازگشت به بالا