برترین های کسب و کارعلمی و پزشکی

پکیج های انسانی حرف آخر

موسسه حرف آخر فعالیت خود را با تولید و تدریس پکیج های رشته تجربی و ریاضی استارات زد. اما خوشبختانه هم اکنون بسیار از پکیج های انسانی حرف آخر را نیز پوشش میدهد و به زودی کلیه دروس انسانی حرف آخر برای دانش آموزان و داوطلبان این رشته آماده خواهد شد. دروس گروه انسانی نیز مانند سایر رشته های دیگر، بعضا مهارتی است و دانش آموزان و داوطلبان کنکور نیازمند منبع مفهومی و مناسب برای یادگیری هستند. متاسفانه این بحث در داوطلبان انسانی نهادینه شده که برای یادگیری باید متکی بر حفظ کردن مطالب بود.

اما امروز به خوبی این موضوع روشن شده که حفظ کردن مطالب درسی، در نظام های پیشرفته به کلی منسوخ شده و جای خود را به آموزش مفهومی داده است. تاکید بیش از انداز بر روش های منسوخ شده در نظام آموزش رسمی، یادگیری داوطلبان در دروس اختصاصی و عمومی را با چالش های زیادی مواجه کرده است به نحوی که 90 درصد داوطلبان برخی از دروس مانند ریاضی و زبان را از برنامه مطالعه خود حذف میکنند و در دروس مهارتی دیگر مانند ادبیات و عربی درصد بسیار پایینی کسب میکنند.

حرف آخر برای رفع این مشکل با تلاش اساتید خوب کشور، و روش های جدید  و مفهومی قدم های بزرگی برداشته است. هم اکنون 8 درس گروه انسانی توسط بهترین مدرسان کشور در مجموعه حرف آخر به صورت مفهومی و بصری تدریس شده است که به تشریح هر کدام از آنها خواهیم پرداخت.

عربی انسانی حرف آخر

عربی برای گروه انسانی برخلاف رشته تجربی و ریاضی، دارای دو بخش اختصاصی و عمومی است. برای زیرگروه اول این رشته که دانشگاه فرهنگیان یا تربیت مدرس نیز جزء آن است دارای ضریب 4 است. داوطلبان کنکوری به دلیل ماهیت مهارتی بودن تست های عربی آزمون سراسری توانایی لازم برای کسب درصد بالا را ندارند.

به طوری که میانگین درصد آن در دو بخش عمومی و اختصاصی تقریبا 10 درصد است. به همین جهت حرف آخر دوقدم اساسی برای تدریس عربی برداشته است. قدم اول انتخاب بهترین مدرس عربی کشور، استاد محمد واعظی، که در تدریس این درس دارای سبک و شیوه منحصربفرد است. قدم دوم استفاده از روش مفهومی و شهودی تدریس است.

استاد محمد واعظی با الگوهای مفهومی و همچنین نقشه راه توانسته، عربی انسانی حرف آخر را در 42 ساعت به بهترین شیوه ممکن تدریس کنند تا داوطلبان بتوانند به سادگی درصد بالای 90 کنکور را کسب کنند.

زبان انسانی حرف آخر

90 درصد داوطلبان انسانی، زبان را پاسخ نمیدهند یا اینکه درصد منفی کسب میکنند. این موضوع نشات گرفته از آموزش سنتی و غیر استاندارد در نظام آموزش رسمی است. چون ضعف عمومی داوطلبان در درس زبان بسیار گسترده است، کسب درصد بالا به شدت به کسب رتبه و سبقت از رقیبان کمک میکند. آن دسته از داوطلبان که قصد کسب رتبه برتر را دارند باید از ضعف عمومی رقیبان استفاده کنند تا بتوانند به سادگی به هدف خود برسند.

حرف آخر، زبان را با روش های نوین آموزشی به صورت تصویری و روش کدینگ تدریس کرده است. این پکیج شامل لغات، گرامر، درک مطلب و کلوز تست است که توسط استاد محمودی تدریس شده است.

ادبیات انسانی حرف آخر

ادبیات نیز مانند درس عربی شامل دو بخش، عمومی و اختصاصی است که تاثیر قوی در کسب رتبه دارد. تست های ادبیات به جزء مبحث تاریخ ادبیات، مهارتی است. کسب درصد بالا در ادبیات نیازمند دریافت آموزش قوی و مناسب است. خیلی از داوطلبان توانایی لازم برای تست زدن مباحث آرایه ادبی، زبان فارسی، علوم و فنون را ندارند چون کاملا مهارتی است. استاد محسن منتظری به زیبا با نقشه راه و الگوهای مفهومی ادبیات انسانی را تدریس کرده که شامل درسنامه، آموزش راهکارهای تست زنی و حل تست است.

اقتصاد حرف آخر

دومین درس از دروس اختصاصی، اقتصاد میباشد که توسط بهترین مدرس اقتصاد کنکور، استاد پویا بهشتی تدریس شده است. خیلی از داوطلبان انسانی در مباحث محاسباتی اقتصاد دارای مشکل آموزشی و یادگیری هستند، استاد بهشتی با راهکارهای ساده محاسباتی توانسته این بخش از اقتصاد را به خوبی تدریس کند. با اختصاص حداکثر 27  ساعت از زمان خود به درس اقتصاد میتوانید درصد 100 این درس را کسب کنید.

جامعه شناسی حرف آخر

جامعه شناسی توسط استاد عابد حدودی به صورت جامع با نقشه راه مفهومی تدریس شده است. این پکیج کمک میکند داوطلبان زمان کمتری را به مطالعه جامعه شناسی اختصاص دهند. شامل درسنامه، حل تست و جمعبندی نکات مهم و کنکوری است. کسب درصد 100 با تدریس استاد حدودی در جامعه شناسی به سادگی میسر شده است.

تاریخ و جغرافیای حرف آخر

تاریخ و جغرافیا به دو دلیل حجم زیاد و ضریب پایین زیاد مورد توجه داوطلبان انسانی نیست. هر درسی دارای ضریب و تاثیر ویژه در کنکور است که بر تراز داوطلب در آزمون سراسری تاثیر گذار است. به همین جهت حذف دروس از برنامه مطالعاتی تحت هیچ عنوانی پیشنهاد نمیشود. اما حرف آخر با تدریس ساده و سلیس مشکل حجم زیاد کتاب درسی تاریخ و جغرافیا را حل کرده است.

دین و زندگی حرف آخر

دین و زندگی به درس فریب شهرت دارد. چون دارای محتوای ساده است اما تست های آن به دلیل وجود احادیث و آیات در کتاب به شدت مفهومی طرح میشود. استاد علیرضا یوسفیانپور با الگوهای مفهومی این مشکل را به خوبی حل کرده است. یعنی نیازی به حفظ کردن مطالب کتاب نیست و میتوانید با اختصاص 36 ساعت از زمان خود درصد بالای 90 در دین و زندگی کسب کنید.

سایر دروس انسانی حرف آخر

مهترین درس گروه انسانی، یعنی ریاضی در حال ضبط و تدریس توسط استاد عبادارضا منتظری و استاد قاسمی است که به زودی منتشر میشود. ریاضی انسانی حرف آخر بسیار متفاوت و خاص تدریس و ضبط خواهد شد تا مشکل آموزشی داوطلبان را به صورت ریشه ای حل کند. سایر دروس مانند فلسفه و منطق و روانشناسی نیز به زودی به پکیج جامع انسانی حرف آخر اضافه خواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا