عمومیبرترین های کسب و کار

معرفی دریچه هوای گرد ارزان

دریچه ها دارای جنس ها و اشکال مختلفی می باشند و در تاسیسات استفاده و کاربرد های متنوعی دارند کانال ها که وطیفه انتقال هوا را دارند در انتها به یک دریچه متصل میشوند که این دریچه ها بر اساس موقعیت فیزیکی ابعاد و شکل مختلفی تهیه میشود که یکی از این دریچه دریچه گرد میباشد. دریچه هوای گرد یکی از این مدل ها است که در انتهای کانال هایی قرار می گیرد که به شکل دایره است. دریچه گرد دارای چهار چوبی دایره ای شکل است و در کاربرد و جزییات آن متفاوت می باشد.

این دریچه ها می توانند آلومینیومی و یا پلاستیکی باشند. در مسیر عبور جریان هوا در این دریچه فیلتر و یا دمپر قرار گرفته است. سیستم های تهویه هوا که دارای انشعاب های دایره ای شکل هستند، نیاز به دریچه هوا دارند که هم شکل و دارای چهارچوبی دایره ای شکل باشد. دریچه گرد برای سیستم های برگشت هوا بسیار کاربردی است. طی این مقاله به بررسی دریچه هوای گرد پرداخته شده و جهت آشنایی با دریچه هوای گرد تا انتهای این مطلب با سایت تهویه سان همراه باشید.

موارد استفاده از دریچه گرد

دریچه های گرد مناسب دهانه های انشعاب کانال های گرد می باشند. در نتیجه هر گاه برای انتقال و یا مکش هوا از کانال گرد یا لوله های خرطومی استفاده شد، لزوما برای دهانه انشعاب باید از دریچه گرد استفاده شود. دریچه گرد انواع مختلفی دارد. دریچه گرد بلندگویی، دریچه گرد برجسته، دریچه گرد مشبک، دریچه گرد سونایی و همچنین جت نازل از انواع دریچه گرد می باشد که قابلیت ساخت در قطر های مختلف را دارد. مدل های مختلف دریچه گرد که از ورق آلومینیوم ساخته می شوند این امکان را به کارفرما می دهد تا با ابعاد دلخواه دریچه را تحویل بگیرد.

 اما در مورد دریچه گرد پلاستیکی این امر صادق نیست. انواع دریچه گرد پلاستیکی در سایزهای استاندارد ساخته می شوند لازم به ذکر است که می توان در پشت دریچه گرد دمپر پروانه ای نصب کرد. این دمپر جهت تنظیم فشار هوا و یا انسداد هوا به کار می رود. برای دریچه گرد آلومینیومی استفاده از رنگ کوره ای الکترواستاتیک الزامیست. این رنگ دریچه گرد را از هر گونه آسیب و استهلاک زودرس در امان می دارد و عمر مفید آن را افزایش می‌دهد. علاوه بر آن این امکان را به کارفرما می دهد که دریچه گرد را متناسب با محیط اطراف و با سفارش کد رنگ مورد نظر رنگ آمیزی نماید.

دریچه هوای گرد پلاستیکی و انواع آن

دریچه هوای گرد پلاستیکی تخت یا بلندگویی

جنس دریچه گرد پلاستیکی تخت بلندگوی ماهیتاً از ABSمیباشد و شکل و ساختار این دریچه گرد به شکل دایره های تودرتو مانند بلندگو است.این دریچه گرد هوای عبوری از خود را به صورت معتدل و پرتاب غیر مستقیم به محیط انتقال می‌دهد. دریچه گرد پلاستیکی تخت در قطر های ۱۰ تا ۳۰ سانت قابل تولید و عرضه به بازار است. دریچه گرد پلاستیکی این قابلیت را دارد که در قالب های آماده و سایزهای گفته شده از قبل پیش تولید شود، زیرا تنها در ابعاد استاندارد به فروش میرسد.

 به کار بردن مواد اولیه مرغوب و درجه یک باعث می شود محصول نهایی دارای کیفیت و استحکام خوبی باشد. اینکه جنس مواد اولیه یکدست و غیر بازیافتی باشد بسیار در کیفیت دریچه گرد پلاستیکی تاثیر گذار است. تاخوردگی و عدم تقارن در ساختار دریچه گرد پلاستیکی از عوارض و عواقب استفاده از مواد اولیه نامرغوب در تولید دریچه گرد می باشد. یکی از مزیت‌های دریچه گرد پلاستیکی تخت یا بلندگوی این است که به راحتی با استفاده از پیچ و یا به صورت هالوژنی در حفره مورد نظر جانمایی می گردد. همچنین دریچه گرد پلاستیکی تخت در یک مرحله و و به صورت تزریق مواد پلیمری در قالب مربوطه به صورت دفعی تولید می شود. این دریچه گرد بیشتر جهت سیستم مکش به کار می‌رود.

دریچه هوای گرد پلاستیکی مشبک

دریچه گرد پلاستیکی مشبک با بیشترین مکش هوا و یا امکان هوا رسانی گزینه مناسبی برای سیستم های مکش هوا و بخار در سرویس های بهداشتی حمام ها و استخر ها می باشد. این دریچه گرد دارای شبکه‌های داخلی مربع یا لوزی به عنوان دریچه گرد لانه زنبوری نیز یاد می شود.

 جنس دریچه گرد پلاستیکی مشبک از مواد ABSمی باشد که درون قالبهای مواد پلاستیکی ریخته شده و دارای ساختار یکپارچه می باشد. این دریچه گرد در سایزهای ۱۰ تا ۳۰ سانتی متر تولید می شود. دریچه گرد پلاستیکی مشبک به وسیله پیچ و یا چند فنر که در پشت آن تعبیه شده بصورت هالوژنی نصب می گردد. میتوان روی سطوح دریچه گرد پلاستیکی مشبک را با رنگ دلخواه رنگ آمیزی نمود.

دریچه هوای گرد پلاستیکی خطی

دریچه گرد پلاستیکی خطی دارای ساختار یکپارچه از فریم و خطوط گریلی می باشد. خطوط این دریچه گرد طوری طراحی شده اند که زاویه دار بوده و از نفوذ آب باران و برف به داخل جلوگیری به عمل می آید. فواصل این خطوط موازی طوری طراحی شده است که ورود گرد و خاک به داخل نیز امکان پذیر نیست. دریچه گرد پلاستیکی خطی برای هوا رسانی از طریق انشعابات هوا مناسب می باشد. این دریچه گرد در قطر های ۱۰ سانت ۱۵ سانت و ۲۰ سانت تولید می شود. طریقه نصب این دریچه به وسیله پیچ و رولپلاک میباشد. همچنین می توان با کمک چند فنر به صورت هالوژنی این دریچه گرد را نصب کرد.

 استفاده از مواد اولیه مرغوب باعث می شود که ساختار دریچه گرد پلاستیکی در طول مدت زمان طولانی دچار تغییر حالت و تاب خوردگی نشود، همچنین مقاومت این محصول را در برابر گرما و سرما افزایش می دهد. پس نتیجه میگیریم که مواد مرغوب در ساخت دریچه گرد پلاستیکی از مهمترین عوامل می باشد. دریچه گرد پلاستیکی خطی هم روی دیوار و هم روی سقف نصب میشود. می توان با رنگ دلخواه روی سطوح این محصول را رنگ آمیزی کرد.

دریچه هوای گرد پلاستیکی سونایی

دریچه گرد پلاستیکی سونایی مناسب تخلیه یا اگزاست بخار و هوای موجود در محیط های مرطوب مانند سونا ها استخر ها و سرویس های بهداشتی می باشد. ماهیت این دریچه گرد نیز مانند انواع دیگر آن از مواد abs می باشد. امکان نفوذ یا تاثیر رطوبت در ساختار دریچه گرد پلاستیکی سونایی تقریباً به صفر رسیده است، در نتیجه زمان استهلاک این دریچه گرد بسیار طولانی است. دریچه گرد پلاستیکی سونایی دارای سه قسمت اصلی می باشد، اولین قسمت پایه پشتی فریم است که به عنوان اولین قطعه بر روی دهانه انشعاب نصب و تثبیت می شود، دومین قسمت فریم اصلی دریچه گرد پلاستیکی سونایی باشد.

 این قطعه با یک محور متقاطع در مرکز خود یک مهره در حال انتظار دارد چه قطعه سوم با پیچ به این مهره وصل شده و می توان با باز و بسته کردن این مهره میزان هوای ورودی یا خروجی را تنظیم کرد. در واقع قطعه سوم که حالت یک دیسک یا بشقاب را دارد با یک پیچ بلند به مهره فریم اصلی متصل است. این قطعه به شکل دمپر از روی نما عمل می کند و با میزان باز یا بسته بودن آن مقدار هوای عبوری از محور دریچه گرد سونایی تنظیم خواهد شد.

استعلام قیمت و خرید دریچه هوای گرد از تهویه نظری

تهویه نظری، تولید کننده انواع کانال سازی و دریچه هوا شامل تولید انواع دریچه بازدید کولر، دریچه توزیع هوا، دریچه های کنترل و هدایت هوا، کانال سازی (کانال سازی)، دریچه زیر فن کویل، دریچه خورشیدی، دمپر کانال موتوری، جت نازل، دمپر ضد آتش فیوزی، دریچه ضد انفجار، دمپر کانالی صنعتی، دریچه سقفی گرد تخت آلومینیومی، دریچه هوای رفت اتاق عمل، دریچه کولری، دریچه تایل آرمسترانگ، لوور پادری، دریچه هوای تازه (باران گیر), دریچه خطی، کلاهک دودکش، هود صنعتی، کانال سازی صنعتی , دريچه بازديد تاسیسات، دریچه سقفی چهارگوش كلاف دور باز آلومینیومی است. با برقراری ارتباط امکان بهره مندی از مشاوره رایگان و تهیه دریچه هوای گرد را خواهید داشت.

سوالات متداول

در این بخش به سوالات احتمالی شما در خصوص دریچه هوای گرد پاسخ خواهیم داد.

دریچه هوای گرد رو از کی بخرم؟

شرکت تهویه نظری با ارائه بهترین دریچه هوای گرد جهت ارائه مشاوره خرید و استعلام قیمت در اختیار شما عزیزان است.

برای شمال کشور چه دریچه هوای گردی مناسبه؟

دریچه گرد ساخته شده از آلیاژ پلاستیک یا آلومینیوم مناسب مناطق با رطوبت بالا بوده و  حتی امکان شست‌شو متریال پلاستیکی نیز وجود دارد.

رنگ دریچه هوای گرد آلومینیومی کمرنگ نمیشه یا از بین نمیره؟

دریچه‌ گرد با پوشش رنگ کوره‌ای خود نسبت به سایر مدل‌ها دارای مقاومت بیشتر در برابر خوردگی، فرسایش و رطوبت شده است.

دکمه بازگشت به بالا