برترین های کسب و کارعمومی

معرفی زاموفیلیا ابلق – شرایط نگهداری + خاک و کود مناسب

زاموفیلیا طلایی با برگ های زیبا و خیره کننده به رنگ سبز و رگه های سفید و طلایی، جذابیت کم نظیری دارد و با سازگار بودن در محیط آپارتمانی نیز گیاه مورد علاقه بسیاری از خانم ها و آقایان خوش سلیقه برای نگهداری در خانه است. زاموفیلیا طلایی به اسم زاموفیلیا ابلق هم معروف است و دلیل نام گذاری این مدل زاموفیلیا به اسم طلایی، دارا بودن برگ های براق با رگه های طلایی است. این گیاه بسیار سازگار است و آبیاری و نور کم را به خوبی تحمل می کند. اگر برای خرید گل آپارتمانی به دنبال گیاهی هستید که با راحت ترین شرایط نگهداری، زیبا و سرزنده بماند، خرید زاموفیلیا ابلق را به شما پیشنهاد می کنیم و می تواند فضای خانه شما را شاد و سرحال کند. در ادامه این مطلب از باغ ارم ما را همراهی کنید تا با شرایط نگهداری زاموفیلیا ابلق بیشتر آشنا شوید.

خرید زاموفیلیا ابلق

زاموفیلیا ابلق بومی مناطق گرمسیری شرق آفریقا و شمال شرقی آفریقای جنوبی است که دارای برگ های سبز و چرمی مانند می باشد. برگهای این گیاه به طور منظم، پرپشت و متقارن، اطراف ساقه رشد می کنند و گیاهی همیشه سبز، بسیار مقاوم اما دارای رشد کند است. برای خرید گیاه زاموفیلیا ابلق حتما دقت کنید برگ ابلق زاموفیلیا ریزوم درشت هم داشته باشد.

این گیاه می تواند در آبیاری نامنظم، نور کم و مقداری رطوبت، زنده و سالم بماند و برگ هایی سبز با رگه های طلایی رشد دهد. اگر وقت کافی برای مراقبت از گل و گیاهتان را ندارید و فراموش می کنید که آنها را آبیاری کنید، زاموفیلیا ابلق مناسب شماست و در شرایط مختلف محیطی کاملا سازگار است. برای خرید زاموفیلیا ابلق از فروشگاه اینترنتی باغ ارم کلیک کنید و برگ طلایی و ابلق زاموفیلیا را به همراه ریزوم درشت و ریشه دار شده آن خریداری کنید

خاک مناسب برای گیاه زاموفیلیا ابلق

زاموفیلیا ابلق برای رشد خوب نیاز به خاکی با زهکشی بالا دارد و برای فراهم کردن خاکی بهتر جهت رشد گیاه، می توانید مقداری پرلیت یا ورمیکولیت هم به خاک اضافه کنید.

خاک مناسب برای زاموفیلیا – بهترین کود زاموفیلیا

بعد از ریختن خاک داخل گلدان، چند حفره در قسمت های مختلف آن ایجاد کنید تا هنگام آبیاری، آب به تمام بخش های گیاه برسد.

آیا زاموفیلیا طلایی نیاز به کوددهی دارد؟

زاموفیلیا ابلق مثل بیشتر گیاهان آپارتمانی به کود زیادی احتیاج ندارد و با فراهم بودن رطوبت، دما، آبیاری و نور، رشد خوبی خواهد داشت. اما اگر می خواهید رشد گیاه خود را حداکثر برسانید و در زمانی سریع تر ساقه و برگ های آن رشد کند، می توانید یک بار در ماه کود مایع رقیق شده به آن بدهید. کوددهی در فصل رشد بهترین نتیجه را می دهد و کوددهای NPK با درصد های متفاوت یا برابر نیتروژن، فسفر و پتاسیم، انتخاب مناسبی برای گیاهان آپارتمانی هستند.

دمای لازم برای رشد زاموفیلیا ابلق

میانگین دمای لازم برای رشد زاموفیلیا ابلق، دمای 16 تا 24 درجه سانتی گراد است. این گیاه در دمای بالاتر رشد بهتری دارد اما از قرار دادن گلدان گیاه در محیطی با بیشتر از دمای 30 درجه سانتی گراد و کمتر از دمای 8 درجه سانتی گراد خودداری کنید.

نحوه آبیاری زاموفیلیا طلایی

زاموفیلیا ابلق گیاه بومی آفریقاست و می تواند در برابر کم آبی مقاومت بالایی داشته باشد. آبیاری این گیاه بسته به محل زندگی شما می تواند هر دو تا سه هفته یکبار باشد اما در تابستان و هوای گرم نیاز به آبیاری منظم تر و بیشتری دارد. زاموفیلیا ابلق در تابستان حداقل هر دو هفته یکبار آبیاری می خواهد اما در زمستان یکبار آبیاری هم کفایت می کند.

این نکته را هم در نظر داشته باشید که آبیاری بیش از حد زاموفیلیا ابلق باعث پوسیدگی ساقه و ریزوم های گیاه می شود. همچنین لازم است گلدان گیاه دارای چند سوراخ باشد تا زهکشی به خوبی انجام شده و از احتباس آب جلوگیری شود.

نور مناسب رشد زاموفیلیا ابلق

زاموفیلیا ابلق می تواند هم در نور مصنوعی و هم نور طبیعی به طور منظم رشد کند و برای آن که گلبرگ‌ های به رنگ زیبا از آن رشد کند، نیاز به نور زیاد و شدید نیست.

{{ پیشنهاد ویژه: خرید زاموفیلیا بلک با تخفیف ویژه (زاموفیلیا سوپر بلک) }}

زاموفیلیا ابلق برای رشد خود نیاز به آفتاب غیرمستقیم دارد و می توانید گلدان گیاه را صبح ها در مقابل آفتاب صبحگاهی قرار دهید اما بعد از ظهر آن را پشت پنجره بگذارید زیرا آفتاب شدید و مستقیم، برگ های گیاه را می سوزاند. این گیاه زیر چراغ های فلورسنت نیز رشد می کند به همین دلیل می تواند در دفاتر و ادارات هم رشد خوبی داشته باشد.

هرس زاموفیلیا طلایی

گیاه زاموفیلیا ابلق به هرس های همیشگی و منظم لازم ندارد فقط باید برگ های زرد رنگ نزدیک به ساقه را هر چند هفته یکبار جدا کنید تا آسیبی به زیبایی گیاه وارد نشود. همچنین اگر یکی از ساقه های زاموفیلیا طلایی بیشتر از ساقه های دیگر رشد می کند و ظاهر نامنظمی ایجاد کرده است، بهترین کار بریدن ساقه به طور کامل است.

آفات زاموفیلیا ابلق

زاموفیلیا ابلق در برابر آفات و بیماری ها مقاومت خوبی دارد و در این مورد احتمالا مشکلی نخواهید داشت. مراقبت اصولی از گیاه، تامین رطوبت، آبیاری منظم و … زاموفیلیا را در برابر آفات و بیماری ها مقاوم می کند اما حساسیت بیش از حد و رطوبت زیاد ممکن است گیاه را آلوده کند.

نحوه تکثیر گیاه زامیفولیا ابلق

زاموفیلیا طلایی روش تکثیر ساده ای دارد. یک برگ از ساقه را قطع کنید و چند ساعت صبر کنید تا خشک شود، سپس آن را در آب یا خاک مرطوب قرار دهید. یادتان باشد که برای تکثیر زاموفیلیا ابلق با این روش، آن را در گلدان خیلی عمیق قرار ندهید زیرا ممکن است باعث پوسیدگی گیاه شود.

فقط چند سانتی متر از ساقه بریده شده را داخل خاک قرار دهید و گاهی اوقات گلدان را در جای گرم نگهداری کنید و به آن آب دهید. بعد از انجام این مراحل، چند ماه باید صبر کنید تا ریشه های گیاه شروع به رشد کنند در بعضی موارد ممکن است اولین ریشه گیاه پس از یکسال ظاهر شود.

اگر برای تکثیر زاموفیلیا طلایی خود روش سریع تری را می خواهید، می توانید با تقسیم ریزوم های گیاه این کار را انجام دهید. در این روش، گیاه را به آرامی از گلدان خارج کنید و پس از جدا کردن ریزوم ها، آن را در یک گلدان دیگر قرار دهید.

نحوه تعویض گلدان زاموفیلیا طلایی

برای تعویض گلدان زاموفیلیا طلایی بهتر است که هر بهار این کار را انجام دهید و در پنج سال اول که گیاه جوان است، نیاز به تعویض هر ساله گلدان دارد اما بعد از 5 سال، شاید لازم باشد سالی دو بار گلدان را عوض کنید.

یک نکته مهم دیگر در تعویض گلدان زاموفیلیا ابلق این است که بلافاصله بعد از خرید، گلدان را عوض نکنید و اجازه دهید که گیاه با محیط جدید کاملا سازگار شود. حداقل یک ماه بعد از خرید گیاه، اقدام به تعویض گلدان آن کنید.

خرید زاموفیلیا ابلق از فروشگاه گل و گیاه باغ ارم

برای خرید اینترنتی زاموفیلیا ابلق می توانید از فروشگاه بزرگ باغ ارم تهیه کنید. باغ ارم انواع گل و گیاهان آپارتمانی سالم و جوان را پرورش می دهد و علاوه بر زاموفیلیا ابلق، گیاهان دیگر همچون زاموفیلیا بلک، زاموفیلیا سبز، پتوس حصیری و … را موجود دارد.

در صورت تمایل به خرید، کافیست گل مورد نظر خود را انتخاب کنید و با اضافه کردن آن به سبد خرید، سفارش دهید. گیاهی که از باغ ارم تهیه می کنید، با بسته بندی محکم و مطمئن ارسال می شود تا به گل در مسیر حمل و نقل آسیبی وارد نشود.

منبع: فروشگاه اینترنتی باغ ارم

دکمه بازگشت به بالا