برترین های کسب و کارعمومی

غذاهای شب عید ایرانی ها و فلسفه قدیمی پشت هر غذا

عید باستانی نوروز با آداب و رسوم خاص خود شناخته می‌شود که هر یک از آن‌ها در نظر ما ایرانی‌ها محترم است. در هر یک از این رسوم نوروز، دنیایی از رمز و راز نهفته است و هر یک فلسفه خاص خود را دارند؛ از هفت سین گرفته تا سیزده به در! غذاهای شب عید نوروز نیز جزو این آداب و رسوم هستند که احتمالا اغلب ما با فلسفه و داستان آن‌ها آشنایی نداریم. حالا در ادامه با معروف ترین غذاهای شب عید و داستان و فلسفه هر یک آشنا می‌‌شوید.

غذاها و داستان‌ها در شب عید نوروز

بدون شک شما هم بارها غذاهای شب عید نوروز همچون سبزی پلو با ماهی یا رشته پلو را میل کرده‌اید، اما با فلسفه آن‌ها چقدر آشنایی دارید؟ هر یک از این غذاها، داستان‌ها و باورهای جالبی را روایت می‌کنند که در این بخش به توضیح آن‌ها پرداخته‌ایم. پس از آشنایی با داستان هر غذا، اگر هوس خوردن آن‌ها را داشتید، بهترین راه سفارش غذا در اسنپ فود است.

سبزی پلو با ماهی و انگشتر سلمان نبی

سبزی پلو با ماهی را می‌توان محبوب ترین غذای شب عید نوروز دانست که در سفره ما ایرانی‌ها جایگاه ویژه‌ای دارد. بر اساس یکی از داستان‌های معروف‌تر، این غذا نشانی از پیروزی حق بر دروغ و ستم است و به داستان انگشتر سلیمان نبی اشاره دارد.

سلیمان نبی انگشتری با نیروهای فراطبیعی داشت که نشان پادشاهی او بود. دیو پلید برای کنار زدن سلیمان، به این انگشتر دست یافته و بر تخت پادشاهی سلیمان تکیه می‌زند. در ادامه داستان دیو، انگشتر به اعماق دریا می‌اندازد تا سلیمان هرگز به آن دست پیدا نکند. سلیمان، در جستجوی انگشتر خود سال‌ها به ماهیگیری مشغول می‌شود تا در نهایت انگشتر را در شکم یک ماهی پیدا کرده و دیو پلید را شکست می‌دهد.

رشته پلو و سررشته امور

رشته پلو از جمله غذاهایی است که در فهرست غذای شب سال نو جای می‌گیرد. در بسیاری از استان‌ها همچون کرمانشاه، آذربایجان و مرکزی، در شب عید نوروز رشته پلو تهیه می‌کنند. سرو رشته پلو در کنار مرغ، نیمرو، کشمش یا خرما سرخ شده انتخاب جذابی است.

به باور ایرانیان قدیم، رشته پلو غذایی خوش یمن بوده است که سالی همراه با موفقیت و غلبه بر مشکلات را نوید می‌دهد. زمانی که در شب عید رشته پلو تهیه می‌کردند، این‌گونه تفسیر می‌شد که در سال جدید می‌توانند سر رشته امور را در دست گرفته و سالی خوش را برای خود رقم بزنند. از سوی دیگر رشته پلو می‌تواند عمری طولانی را برای فرد به همراه داشته باشد.

کوکو سبزی و حافظه‌ای قوی‌تر

برخی از ایرانی‌ها برای شب عید نوروز کوکو سبزی تهیه کرده و آن را به جای ماهی با سبزی پلو سرو می‌کنند. در واقع برای کسانی که به ماهی علاقه ندارند، کوکو سبزی یک انتخاب جذاب در کنار سبزی پلو است. البته کوکو سبزی را می‌توان به تنهایی و با نان نیز میل کرد، اما غذای شب عید معمولا سبزی پلو با کوکو سبزی است.

ترکیب سبزی‌های مختلف باعث شده تا کوکو سبزی یک غذا مقوی باشد که در تقویت حافظه نیز موثر است. فلسفه تهیه کوکو سبزی نیز همین خاصیت این غذا است و داستان بانمکی دارد. قدیمی‌تر معتقد بودند که اگر در شب عید نوروز کوکو سبزی بخورند، دیگر در طول سال دچار حواس پرتی نمی‌شوند و مدام این سوال را نمی‌پرسند که فلان وسیله من کو؟ کو؟

آش رشته و طبع سرد

آش رشته نیز از جمله غذاهایی شب سال نو و چهارشنبه سوری است که از ترکیب حبوبات، سبزیجات، رشته و کشک تهیه می‌شود. این غذا از گذشته به عنوان پای ثابت سفره سال نو در نظر گرفته می‌شد و همچنان جایگاه ویژه‌ای دارد.

انواع آش مانند آش رشته که در تهیه آن‌ها گوشت استفاده نشده و کشک در فهرست مواد اولیه دیده می‌شود، طبع سردی دارند. قدیمی‌ترها معتقد بودند که خوردن آش رشته به دلیل سرد بودن، برای تعدیل طبع بدن سودمند است، چراکه اغلب خوراکی‌های عید نوروز مانند شیرینی و آجیل طبع گرمی دارند. در واقع با تهیه و خوردن آش رشته، در فکر سلامت بدن خود بوده‌اند.

کوفته همدانی و آزمون شانس

کوفته همدانی‌ها از ترکیب گوشت، حبوبات، برنج، خرما، آلو، گردو و پیازداغ تهیه شده و همراه با یک کاسه آب کوفته (شبیه آبگوشت) سرو می‌شود. کوفته یکی از محبوب‌ترین غذاهای شب عید همدان است که طعم لذیذی دارد.

فلسفه تهیه کوفته برای شب عید، داشتن سالی پر خیر و برکت است. همدانی‌ها در گذشته برای خوردن کوفته در شب عید نوروز کار جالبی هم انجام می‌دادند که به یک بازی شانس شباهت داشت. در هنگام تهیه کوفته‌ها، داخل یکی از آن‌ها سکه قرار می‌دانند و باور داشتند که این سکه به هر کسی برسد، شانس‌های زیادی در سال جدید خواهد داشت.

دلمه تبریزی و تحقق آرزوها

دلمه انواع مختلفی دارد و دلمه برگ مو یکی از معروف‌ترین آن‌ها است که در سفره شب عید تبریزی‌ها قرار می‌گیرد. دلمه برگ مو غذایی خوشمزه است که در تهیه آن از گوشت، سبزی، برنج و حبوباتی مانند لپه استفاده می‌کنند.

فلسفه تهیه دلمه تبریزی نیز تحقق سالی پر از موفقیت و خیر و برکت است. قدیمی‌های این منطقه باور داشتند که با درست کردن و خوردن دلمه، می‌توانند به تمامی آرزوهای خود در سال بعد برسند و چه فلسفه‌ای شیرین‌تر از تحقق آرزوها و سالی خوش!

سفارش غذای شب عید نوروز با اسنپ فود

حالا شما فلسفه غذاهای شام عید نوروز را می‌دانید. البته فلسفه بسیاری از غذاها در شب سال نو، شبیه داستان‌های اسطوره‌ای است، اما تمامی این داستان‌ها ارزشمند هستند. فراموش نکنید که هدف از تهیه شام نوروز دور هم بودن است. احتمالا حالا شما در این فکر هستید که نوروز امسال برای مهمانان خود، چه غذایی تهیه کنید! معمولا زمانی که چندین نوع غذا و دسر برای پذیرایی از مهمانان شام عید حاضر شود، میز غذا خوش آب و رنگ‌تر می‌شود، اما درست کردن این غذاها به زمان زیادی نیاز دارد.

شما می‌توانید تمامی غذاهای معروف شب عید نوروز را از طریق اسنپ فود سفارش دهید و در محل آدرس خود تحویل بگیرید تا نگرانی درباره غذا نداشته باشید.

دکمه بازگشت به بالا