علمی و پزشکیبرترین های کسب و کار

کدام دستگاه لیزر موهای زائد را انتخاب کنیم ؟

کدام دستگاه لیزر موهای زائد را انتخاب کنیم ؟

اگر در انتخاب دستگاه لیزر موهای زائد شک دارید و قصد خرید یک دستگاه مناسب با کیفیت خوب و کارایی بالایی را دارید باید به صورت دقیق تفاوت های دستگاه های لیزر موهای زائد را مورد بررسی قرار دهیم تا طبق بودجه و امکاناتی که هر دستگاه دارا است یک محصول با کیفیت را انتخاب نمایید.

اما باید بدانید امروزه قیمت دستگاه های لیزر موهای زائد به شدت به دلیل قیمت دلار افزایش یافته است و پیشنهاد نمیکنیم از دستگاه های لیزر مو چینی درجه چندم استفاده نمایید. در ادامه تفاوت های اساسی دستگاه لیزر موهای زائد را بررسی کرده ایم:

وقتی صحبت از دستگاه لیزر موهای زائد می‌شود، دستگاه های زیادی وجود دارد که 4 نوع رایج ترین سیستم لیزر موهای زائد هستند که مورد استفاده قرار می‌گیرند که عبارتند از:

  • الکساندریت
  • IPL
  • لیزر دایود
  • nd:yag

بیشتر دستگاه‌هایی که برای درمان‌ لیزر موهای زائد استفاده میشود لیزر دایود و دستگاه لیزر الکساندرایت  است، معمولاً دستگاه‌هایی با درجه بالایی برای رفع و حذف موهای زائد هستند. لیزرهای پزشکی یک طول موج هدفمند و بسیار خاص از نور را ساطع می کنند که در همه جهات کاربرد دارد. برای جلوگیری از سوزاندن پوست هنگام انجام لیزر موهای زائد از اسپرینگفیلد میسوری یا خنک کننده پوست استفاده میشود. همچنین در دستگاه های مختلف روش هایی که فولیکول مو را هدف قرار می دهند باید با تجهیزات لیزر دقیق مورد استفاده قرار گیرد.

در حالی که درمان با دستگاه‌های IPL دیگر مورد استقبال قرار نمیگیرد و ممکن است برای بیمار التهاب و درد ایجاد کند، اما امروزه این دستگاه ها دیگر در مورد حذف موهای زائد به آن اندازه مؤثر نیستند و جایگزین آن استفاده از دستگاه لیزر دایود است. به همین دلیل است که امروزه لیزر دایود برای لیزر موهای زائد پیشنهاد می‌شود چرا که روشی بدون درد و ایمن است.

اما باید بدانید که هر سیستم لیزری با دیگری متفاوت است. برخی از لیزرها برای انواع خاصی از موها و رنگ پوست بهتر هستند. برخی از لیزرها برای افرادی با رنگ پوست تیره تر ایمن تر هستند و برخی از سیستم های لیزر در مناطق خاصی از بدن بهتر از سایر لیزرها عمل می کنند. در ادامه به معرفی انواع دستگاه لیزر موهای زائد میپردازیم:

لیزر موهای زائد با دستگاه الکساندرایت

لیزر الکساندرایت محبوب ترین سیستم لیزر موهای زائد است. همچنین سریعترین سیستم لیزر موجود است. به عنوان مثال، لیزر الکساندرایت می تواند ناحیه درمان بزرگی مانند پشت را در کمتر از 30 دقیقه پوشش دهد و نقطه ضعف آن تکرار سریع لیزر درد است. لیزر الکساندرایت یکی از راحت‌ترین سیستم‌های لیزر موهای زائد است. اگرچه ماشین های جدیدتر برای بهبود تجربه بیمار، دستگاه های خنک کننده را ساخته اند. لیزر الکساندرایت در طول موج کوتاه‌تر 755 نانومتر عمل می‌کند و برای هدف قرار دادن ملانین در فولیکول‌های موی افراد با رنگ پوست روشن تا زیتونی ایده‌آل است.

رفع موهای زائد با دستگاه ipl

لیزر موهای زائد با دستگاه ipl از یک لیزر واقعی استفاده نمی کند، بلکه معادل آن به شکل نور پالسی شدید (ipl) مانند لیزر، فتوترمولیز را با پالس انرژی حرارتی که توسط ملانین در فولیکول مو جذب می شود، آغاز می کند. مزیت نور پالسی شدید، طول موج، سطح انرژی و مدت زمان پالس قابل تنظیم است. پیشنهاد میکنیم از دستگاه برای لیزر استفاده نکنید چرا که تکنولوژی به کار رفته در این دستگاه قدیمی است.

لیزر موهای زائد با دستگاه لیزر دایود

دستگاه لیزر دایود در بازار ایران جز دستگاه لیزر موهای زائد نسبتاً جدید هستند. منبع انرژی آنها شامل نیمه یک پرتو لیزر است که طول موج 800-810 تا 1200 نانومتر را ایجاد کنند. این دستگاه یک طول موج بلندتری دارد و برای نفوذ به عمق فولیکول مو نیز روش بهتری است. لیزر دایود به طور کلی برای پوست های تیره تر ایمن هستند و برای از بین بردن موهای ضخیم یا درشت ایده آل هستند. این باعث می شود که سیستم لیزر موهای زائد دایود در بین مردانی که به دنبال درمان برای از بین بردن موهای پشت یا موهای سینه هستند محبوب شود. همچنین قیمت دستگاه لیزر دایود نسبتا در مقابل دستگاه های دیگر بالاتر است.

لیزر موهای زائد با دستگاه nd:yag

دستگاه لیزر nd:yag جدیدترین پیشرفت ها را در فناوری لیزرهای آرایشی ارائه می دهند. این سیستم علاوه بر لیزر موهای زائد موثر، کاربردهای متعددی از جمله حذف خالکوبی و لایه برداری پوست با لیزر برای اصلاح آسیب های ناشی از نور خورشید را ارائه می دهد. سیستم های nd:yag در طول موج 1064 نانومتر کار میکنند. اکثر سیستم های لیزر دیگر ملانین موجود در مو و پوست را هدف قرار می دهند. با این حال، هدف قرار دادن ملانین، کاربرد آن را برای از بین بردن موهای تیره از افراد دارای پوست روشن محدود می کند. قبل از درمان، لوسیون های خاصی روی پوست اعمال می شود تا احسان درد نداشته باشید. همچنین لیزر موهای زائد با استفاده از لیزر nd:yag برای همه انواع پوست، حتی پوست های برنزه، ایمن است.

منبع: /https://mosbate1.ir/hair-laser-device

دکمه بازگشت به بالا