اجتماعیبرترین های کسب و کار

چرا باید کفسابی انجام دهیم ؟

بررسی روش های اصلی در  کفسابی و نکات آن

اولین نکته ای که لازم است بدانید:ساختمان بسته به نوع آلودگی اش به پاک کننده های مختلفی نیاز دارد. برای مثال تمیز کردن دوده ی ناشی از سوخت های نفتی(مثل دود ماشین ها یا دوده ی بخاری) با دودناشی از آتش سوزی یا استعمال سیگار و … متفاوت است. اما قائده کلی در شستشوی نمای ساختمان استفاده از ملایم ترین مواد تا حد امکان و استفاده از مواد قوی تر با احتیاط بالا است.

و اما ۳ روش اصلی عبارت اند از:

 1. روش های شستشوی نمای ساختمان با آب
 2. شستشو با فشار آب (واترجت)
 3. خیساندن
 4. شستشو با بخار آب (حرارت فشرده)

به طور کلی شستشو  کفسابی بتن با آب راهکاری منطقی و محافظه کارانه با کمترین ضرر برای تمیزکردن ساختمان هایی ست که گردو خاک و دوده تنها مشکل آن ها است. گاهی اوقات مواد شوینده غیر یونی به منظور پاک کردن خاک به آب اضافه می شوند درصورتی که صابون و سایر مواد شوینده خانگی نباید در تمیز کردن با آب مخلوط شوند، زیرا لکشان روی سطوح باقی می ماند.

شستشو با فشار آب (واترجت)

رایج ترین شیوه شستشوی نمای ساختمان شستشو با فشار آب است. در این روش یک اسپری با فشار متوسط به سطح ساختمان اعمال می شود. فشار از کم شروع و در صورت نیاز افزایش می یابد. سپس نقاط جزئی که آلوده باقی مانده اند با یک برس تمیز خواهند شد.

شستشوی نمای ساختمان با خیساندن

کفسابی در تهران این روش بیشتر برای نماهای سنگی مناسب است و تنها فرق آن با روش قبلی در این است که با فشار کمتر اما دفعات بیشتر صورت می‌گیرد و ممکن است هفته ها طول بکشد.

شستشوی نمای ساختمان با بخار

این روش معمولا استفاده نمی‌شود اما برای زدودن رسوبات عمیق یا تمیزکردن گیاهانی که سطح ساختمان را میپوشانند(مثل پیچک) عالی است. اگر برای تمیزکردن گیاهان نمای ساختمان از روش دیگری استفاده کنید قطعا آسیب میبینند.

شستشوی نمای ساختمان با مواد شیمیایی

پاک کننده های شیمیایی برای حذف گردوخاک موثر هستند، و بر خلاف روش های مبتنی بر آب، آنها همچنین می توانند برای حذف رنگ، لکه های زنگ زدگی و گرافیتی مورد استفاده قرار گیرند. پاک کننده های مبتنی بر اسید بر روی آجر نجاری و تراکاتا، سنگ ریخته گری، بتن، گرانیت و بیشتر ماسه سنگ ها موثر هستند. پاک کننده های قلیایی بیشترین استفاده را در سنگ تراشی اسید حساس، مانند سنگ آهک، سنگ مرمر، گرانیت جلا و سنگ آهک (گچ) دارند. در این روش مواد شیمیایی روی تمام سطح ساختمان اسپری می شوند و بسته به سماجت آلودگی ها، روی آن باقی می مانند و پس از کمرنگ شدن لکه ها با آب شسته می شوند.

شستشوی نمای ساختمان با روش های سایشی (واتر سندبلاست)

این روش نسبت به دو روش قبلی قدری خشن تر است و معمولا توصیه نمی شود. زیرا شن پاشی یا استفاده از سنگ برای پاک کردن می تواند را همراه آلودگی ها از بین ببرد. واتر سندبلاست روشی است که در آن آب با شن در دستگاهی فشرده شده اند و توسط آن به نمای خارجی با فشار پاشیده می‌شوندشستشوی سنگ نمای ساختمان

زمانی که بحث شستشوی نمای ساختمان های تجاری مطرح است ، استفاده از طناب برای پایین آمدن از نمای ساختمان یک روش آزمایش شده ای است که هر بار به ذهنمان خطور می کند. تکنسین های فوق حرفه ای از طریق آویزان شدن با طناب از نمای ساختمان ، قادر خواهند بود تمامی قسمت های مختلف نما را تمیز کنند. اکثر مشاغل می خواهند املاک و پنجره های خود را به بهترین وجه جلوه دهند. هنگام تصمیم گیری در مورد خدمات صحیح تمیز کردن ساختمان خود ، گاهی اوقات تنها راه حل مناسب ، شستشوی سنگ نما می باشد. این مورد اغلب در مورد ساختمان های مرتفعی صورت می گیرد که هیچ گزینه دیگری امکان پذیر نیست.

محاسبه قیمت و هزینه نماشویی ساختمان

مواد کمی در طبیعت سخت تر از سنگ هستند و انسان هزاران سال است که از سنگ به عنوان مصالح ساختمانی و همچنین در نمای ساختمان ها استفاده می کند. خانه های مدرن اغلب با لایه نازکی از سنگ پوشانده می شوند که به آن روکش می گویند. روکش های سنگی و سنگ های پرورشی اساسا نیاز کمی به تعمیر و نگهداری دارند و این یکی از دلایلی است که صاحبان خانه آنها را به عنوان بخشی از نمای بیرونی خود انتخاب می کنند.

شما باید روکش خود را به صورت دوره ای بررسی کنید و چندین مرحله را دنبال کنید تا ظاهری تازه و جدید داشته باشید. در این مرحله است که باید به فکر خدمات شستشوی سنگ نمای ساختمان خود باشید! خدمات بازسازی ، ترمیم و شستشوی انواع نما کار نسبتا پیچیده است. زمان‌بندی‌ ها و بودجه‌ می‌ توانند به راحتی از بین بروند. این اغلب به دلیل کمبود دانش و مجموعه گیج کننده راه حل های موجود است. کدام فرآیند با مصالح نما و خواسته های تجاری شما مطابقت دارد؟

 به این ملاحظات دسترسی ، مهار مصالح ، امنیت و اختلالات احتمالی را اضافه کنید و انتخاب فرآیند مناسب برای ساختمان شما مملو از عدم قطعیت است. در صورت هر گونه اشتباه حتی ممکن است صدمات جبران ناپذیری ایجاد شود. نگرانی اصلی جلوگیری از تجمع کثیفی است ، عمدتا از ذرات معلق در هوا که ممکن است حاوی طیف وسیعی از مواد بالقوه مشکل ساز باشد که می توانند با سنگ واکنش نشان دهند و طول عمر آن را کاهش دهند.

مناطق مرطوب به خصوص در آب و هوای مرطوب به احتمال زیاد کثیفی را به خود جذب می کنند و می توان آنها را در نتیجه تمیز کردن شناسایی کرد. لایه های ضخیم کثیفی می توانند آب را در مقابل یا درون سنگ تراشی نگه دارند و در نتیجه باعث افزایش چرخه نمک و تسریع تخریب در سنگ کاری می شوند. شستشوی نمای سنگی به صورت منظم به شناسایی مناطقی کمک می کند که در آن کثیفی و نمک بیش از حد متوسط ​​تجمع یافته است که ممکن است نشان دهنده مشکلات گسترده تری باشد که اگر در مراحل اولیه اصلاح شوند ، ممکن است در دراز مدت هزینه و فایده قابل توجهی داشته باشند.

خدمات بررسی و شست و شوی نمای سنگی ساختمان ها

بررسی سنگ نمای ساختمان ها باید به صورت دوره ای بررسی و بازبینی گردد. سالی حداقل یک بار باید جهت بررسی نما اقدامات لازم را انجام دهید. به دنبال نشانه هایی از سنگ های آسیب دیده باشید. آنها ناهموار هستند ، اما حتی روکش های سنگی نیز می توانند در اثر ضربه آسیب ببینند یا در اثر لرزش شل شوند.  اگر روکش شما دوغاب شده است ، دوغاب بین سنگ ها را بررسی کنید. به دنبال ترک ها و ملات سست در بالای سنگ ها برای نشانه های سایش باشید.

به دنبال خراش ، فرورفتگی و مواد سست باشید. اگرچه روکش سنگ مقاوم است ، اما تماس با اشیا و ارتعاشات می تواند باعث آسیب شود. متخصصین مجرب و آموزش دیده شرکت آس در روکش سنگ می توانند به رفع آسیب های عمده و همچنین مشاوره در مورد نحوه انجام تعمیرات جزئی کمک کنند. ریختن دوغاب در صورت نیاز. در خدمات شستشوی سنگ نمای ساختمان ، دیوارهای خارجی از نظر دوغاب سست یا خشک شده که می تواند باعث ریزش بلوک های روکش سنگ شود ، بررسی می شوند. سوراخ ها یا شکاف های اطراف سنگ ها را بررسی شده و ملات دوباره اعمال می گردد.

مزایای شستشوی سنگ نمای ساختمان :

متد شستشوی سنگ نما شرکت خدماتی آس یکی از سریعترین و کارآمدترین روشه ای تمیز کردن پنجره می باشد. برای انجام این کار نیازی نیست که ورودی ساختمان بسته شود و یا وسایل سنگین از داخل ساختمان جا به جا شوند. این متد فواید فراوانی همچون موارد ذکر شده در لیست زیر دارد :

 1. هیچ محدودیتی در ارتفاع وجود ندارد
 2. میزان خسارت ها به حداقل می رسد
 3. ایده آل برای شرایطی با دسترسی سخت
 4. ایمن برای پنجره هایی که دسترسی به آن ها خطرناک است
 5. قابل استفاده در انواع ساختمان های تجاری
 6. یک جایگزین انعطاف پذیر برای انواع متدهای شست و شوی نما

شستشوی سنگ نما

شستشوی سنگ نمای ساختمان یک کار بسیار سخت و پیچیده ای است که باید فقط توسط متخصصین حرفه ای که آموزش های لازم و صلاحیت انجام این کار را دارند ، انجام شود. تکنیک استفاده از طناب از مان کوهنوردی توسعه یافته است. با توانایی فرود ، صعود و جا به جایی از یک طناب به طنابی دیگر ، ما قادر به تمیز کردن پنجره هایی هستیم که دسترسی به آن ها برای هر کسی دشوار است. منظم ساختمان به شما کمک می کند تا جذابیت ساختمان خود را حفظ کرده و از پوسیدگی و پیری زودرس پوشش سطح جلوگیری می کند.

شاید تماشای گروهی از افرادی که از ساختمان ها به منظور تمیز کردن پنجره ها آویزان شده اند ، هیجان انگیز باشد. البته این کار برای افرادی که ترس از ارتفاع دارند ، اصلا مناسب نیست. قبل از شروع شستشوی سنگ نمای ساختمان باید موارد زیر را بررسی نمایید :

 1. بازرسی کامل تجهیزات قبل از استفاده
 2. داشتن درک کامل از خطرات احتمالی این کار
 3. قابلیت پایین آمدن از ارتفاع با کنترل کامل
 4. استفاده از سیستم پشتیبان
 5. قابلیت جا به جایی مابین طناب ها
 6. ارزیابی و انتخاب لنگرگاه ایمن
 7. ایمنی شخص ثالث

علت انتخاب راپل کار برای شستشوی سنگ نمای ساختمان :

 • هیچ محدودیتی در ارتفاع برای انجام این کار وجود ندارد
 • تکنیک های دسترسی باعث ایجاد حداقل اختلالات می گردد
 • این روند برای موقعیت هایی با دسترسی بسیار سخت ایده آل است
 • متدی ایمن برای تمیز کردن سخت ترین نقاط غیر قابل دسترس

نماشویی ساختمان با فشار آب زیاد

با فشار آب زیاد در ارتفاع از جمله خدماتی است که با استفاده از طناب و ابزارهای صنعتی با فشار بالا انجام می شود. این سیستم برای ساختمان هایی با ارتفاع زیاد و یا ساختمان هایی با روکش فلزی که نشانه هایی از خاک و آلودگی و جرم دارند ، مناسب است. محافظت و نگهداری سطوح بالای ساختمان بسیار حائز اهمیت بوده و باید به صورت منظم انجام شود.

فواید نماشویی ساختمان چیست ؟

امروزه در ساخت و ساز ساختمان ها علاوه بر نماهای سنگی ، از شیشه نیز بسیار استفاده می شود. این کار مزایای فراوانی همچون افزایش میزان نور طبیعی در دسترس برای افراد داخل ساختمان و افزایش جذابیت نمای ساختمان دارد. با این حال ، شیشه ها همیشه باید تمیز باشند و این موضوع چالش برانگیز است. شست و شوی نما یک راه حل ایده آل ، انعطاف پذیر ، سریع و موثر برای اطمینان از تمیز بودن پنجره ها و نما بدون توجه به محل قرارگیری آن ها می باشد.

اجرای کار توسط تیم متخصص و مجرب

شما می توانید مطمئن باشید که نتیجه نهایی منحصر به فرد به نظر می رسد و این کار به صورت حرفه ای و با در نظر گرفتن هرگونه مسائل بالقوه بهداشتی و ایمنی با استانداردهای آموزش صحیح انجام خواهد شد.

شستشوی سنگ نما با طناب چیست ؟

متخصصان ماهر از طناب های محکم صنعتی برای پایین آمدن از نمای ساختمان جهت شستشوی سنگ نمای ساختمان استفاده می کنند. شست و شوی نما به عنوان یکی از سریع ترین و موثرترین روش های شستن نما و شیشه ، صرف نظر از مدل طراحی آن ساختمان ، در نظر گرفته شده است. این روش یک جایگزین عالی برای سایر متدهای نماشویی که نیازمند تجهیزات زیادی است ، بوده و قابل اجرا بر روی تمامی ساختمان ها ( حتی ساختمان های مرتفع ) می باشد.

روشی ایده آل برای ساختمان هایی که تمیز کردن آن ها با تجهیزات دشوار است.  تمیز کردن نما به وسیله طناب در صورت عدم وجود سطح مناسب برای پشتیبانی از برج فرازرو ( دستگاه نردبان مانندی که بر کامیون سوار است و برای عوض کردن لامپ چراغ‌ های خیابان و غیره به کار می ‌رود ) و عدم وجود مکانی در ساختمان برای نصب قرقره ، یک جایگزین بادوام محسوب می شود.

 • سرویسی سریع و کارآمد

شستشوی سنگ نمای ساختمان به وسیله طناب یکی از کارآمدترین متدهای نماشویی برای اطمینان از پیروی از استانداردهای اساسی بدون تاخیر در استفاده و راه اندازی تجهیزات است.

 • جلوگیری از ایجاد اختلال

از آنجا که هیچ تجهیزات مستقر در زمین وجود ندارد ، هیچ گونه اختلالی در استفاده از ساختمان نیز به وجود نخواهد آمد.

 • گزینه ای امن حتی برای مناطقی با دسترسی سخت

شستشوی سنگ نما با راپل حتی در مواردی که ساخت و ساز مجموعه ای منحصر به فرد از چالش ها را نشان می دهد ، متدی موثر است. می توانید از این روش برای مناطقی با دسترسی بسیار دشوار استفاده کنید و صرف نظر از میزان دشواری دسترسی به نما و پنجره ها ، به همان نتایج دلخواه دست یابید!

 • عدم محدودیت در ارتفاع در شستشوی سنگ نمای ساختمان با طناب

با توجه به نحوه شست و شوی نما – پایین آمدن از قسمت بیرونی ساختمان – هیچ محدودیتی در ارتفاع وجود نخواهد داشت. همین موضوع باعث شده است تا روشی ایده آل برای هر ساختمان با هر ارتفاعی باشدچرا ساختمان ها را نماشویی می کنند؟

در طول سال بر اثر عوامل مختلفی از جمله باد و باران، کثیفی‌ها و آلاینده‌های بسیاری هم‌چون گرد و غبار، باعث تغییر ظاهر نمای ساختمان می‌شود. این مسئله بر زیبایی نما تاثیر منفی می‌گذارد. به همین دلیل نیاز است که به صورت دوره‌ای حتماً نمای ساختمان از هر جنسی که باشد به خوبی شسته شود. از طرفی پس از انجام کارهای عمرانی ساختمان در زمان ساخت و ساز آلودگی‌های خاصی هم‌چون بتن، ، رنگ و … بر روی دیوارها باقی می‌ماند. این اتفاق در زمان انجام تعمیرات نیز در ساختمان‌ها مشاهده می‌شود. در این شرایط شستشوی نمای ساختمان امری ضروری است.

روش های مختلف نماشویی و شستشوی نمای ساختمان

در بخش قبل با مرور برخی نکات این مسئله را بررسی کردیم که چه وقت نما نیاز به شستشو دارد؟ حال که به لزوم این مسئله پی برده‌ایم نیاز است تا نگاهی به انواع روش‌های شستشوی نما داشته باشیم. به طور کلی می‌توان گفت در شستشوی نما از مواد مختلف و همچنین از ابزار گوناگونی استفاده می‌شود. در زیر با شیوه‌های شستشوی نما به طور کامل آشنا می‌شوید.

 مواد مورد استفاده در نماشویی

در قدم اول بهتر است نگاهی به این موضوع داشته باشیم که شست‌وشوی نما با چه موادی امکان‌پذیر است. مهم‌ترین موادی که در این زمینه مورد استفاده قرار می‌گیرند عبارتند از:

 • آب
 • سندبلاست
 • مواد شیمیایی و اسیدی

استفاده از این مواد خود به شیوه‌ها و با ابزار متنوعی امکان‌پذیر است. اما این ابزار کدامند؟

انواع ابزار مورد استفاده در شستشوی نمای ساختمان

استفاده از ابزار مناسب برای شستن نما به عوامل مختلفی بستگی دارد. این عوامل را در زیر معرفی می‌کنیم:

 • ارتفاع ساختمان
 • نوع نما (روش شستن نمای سنگی با روش شستن نمای آجری و شیشه‌ای متفاوت است.)
 • نوع آلودگی

با این مقدمه در زیر خواهید دید که با چه ابزار و به چه شکل‌هایی نما شسته می‌شود.

واتر جت: یکی از ابزار پر کاربرد در شستن نمای اغلب ساختمان‌ها واترجت است. به کمک این دستگاه آب با فشار بسیار بالایی به نما پاشیده شده و آلودگی‌ها و کثیفی آن را از بین می‌برد.

واتر سندبلاست: زمانی که واترجت نتواند آلودگی‌ها را تمیز کند، از سندبلاست استفاده می‌شود. واتر سندبلاست نیز به کمک مخزن و کمپرسور و نازل آب را با فشار زیادی به نما می‌پاشد و سبب تمیز شدن آن می‌شود. تفاوت این روش با شیوه‌ی قبلی کاربردی‌تر بودن آن در تمیز کردن نماهایی با رسوبات و آلودگی سخت‌تر است.

شست‌وشو با مواد شیمیایی و اسیدی: گاهی اوقات برخی آلودگی‌ها و جرم‌ها برای تمیز شدن به مواد شیمیایی نیازد دارند.

البته در شست‌وشوی برخی نماها هم‌چون نمای سنگی ساختمان و نمای شیشه‌ای از شیوه‌های خاص دیگری هم‌چون شستشو با ابر و تی نیز استفاده می‌شود. برای شستشوی نما با ابر و تی می‌توان به با روش‌های مختلفی خود را به نما رساند. این روش‌ها را در زیر می‌خوانید:

 1. استفاده از داربست
 2. آویزان شدن از طناب
 3. استفاده از بالابر (داربست معلق)

البته این شیوه معایب خاص خود را دارد که خطر، یکی از مهم‌ترین آن‌هاست.

 آیا همه ی نماهای سنگی نیاز به شستشو دارد؟

بله. همان‌طور که گفتیم مهم نیست چه نوع نمایی در ساختمان شما وجود داشته باشد. چیزی که مهم است تمیز نگه داشتن و شستشوی نمای ساختمان به صورت دوره‌ای است. البته برخی از هم‌چون مرمر نیاز کم‌تری به شست‌وشو خواهند داشت و اغلب آلودگی را به خود جذب نمی‌کنند. اما در طولانی مدت شستن و تمیز کردن آن‌ها هم خالی از لطف نخواهد بود. توجه داشته باشید که برای شست‌وشوی نمای خود حتماً با یک گروه متخصص همکاری کنید. چرا که بی‌توجهی در استفاده از مواد مناسب در شست‌وشوی سنگ می‌تواند کیفیت و طول عمر آن‌ها را کاهش دهد.

دکمه بازگشت به بالا