اجتماعیبرترین های کسب و کار

خصوصیات یک وکیل ملکی در اسلامشهر و اقداماتی که انجام می دهد

مشکلات ملکی دراین روزها موارد بسیاری از پرونده های موجود در دادگاه ها را به خود اختصاص داده‌اند. اگر شما در اسلامشهر مشکلات حقوقی درباره ملک دارید، می توانید همراهی وکیل ملکی در اسلامشهر را با مجموعه وکیل 24 داشته باشید. به طور معمول بیشتر مشکلات و اختلافات بر سر املاک و اراضی در انحصار وراثت و یا خرید و فروش ملک پیش می آید. پیش بردن این شکل از پرونده های ملکی و مشکلات زمین، بدون داشتن وکیل خوب ملکی، می تواند به ضرر شما تمام شود. بنابراین بهتر است قبل از اقدام برای گرفتن حق و حقوق خود در پرونده های ملکی از کمک وکیلی با تجربه بهره مند شوید. وکیل 24 در ادامه شما را با خصوصیات یک وکیل ملکی و اقداماتی که انجام می دهد، آشنا خواهد کرد. با ما همراه باشید.

وکیل ملکی در اسلامشهر کیست و چه تخصصی دارد؟

وکیل ملکی در اسلامشهر

وکیل ملکی در اسلامشهر، به صورت ویژه به پرونده های در زمینه املاک، اراضی و اموا غیر منقول می‌پردازد. به همان ترتیبی که پزشکان در زمینه های مختلف دارای تخصص هستند و در آن حوزه تجربه و دانش بیشتری دارند، وکلا نیز از همین قاعده البته با کمی تغییر پیروی می کنند. وکیل ملکی در زمنیه ملک و اراضی بیشترین تجربه و دانش را دارد. به همین علت پیشنهاد می شود که اگر درگیر پرونده ای ملکی هستند و در اسلامشهر ساکن هستید، از وکیل ملکی در اسلامشهر مشاوره و کمک دریافت نمایید تا وکیل متخصص ملکی در دادگاه حق و حقوق شما را به جای آورد. املاکی که در حوزه کار وکیل ملکی در اسلامشهر قرار می گیرد هم شامل املاک تجاری و هم املاک مسکونی هستند. اراضی نیز به صورت کلی به دو نوع داخل شهر و خارج شهر تقسیم می شوند. در هر صورت وکیل ملکی می تواند کارهای مربوط به هر ملکی را انجام دهد.

چه زمانی لازم است به وکیل ملکی در اسلامشهر مراجعه کنیم؟

وکیل ملکی

تمامی افراد در صورت مواجه با مشکلات قانونی در مورد ملک خود می توانند به وکیل ملکی در اسلامشهر مراجعه کنند. وکیل املاک با آگاهی که دارد می تواند تمامی مشکلات مربوط به املاک شما را به صورت کامل رفع نماید. پس هر زمانی که با این مشکلات مواجه شدید در اسرع وقت به وکیل ملک مراجعه کنید.

شاید فکر کنید که آیا واقعاً لازم است کار را به یک وکیل بسپاریم؟ باید خدمتتان عرض کنم که کارهای مربوط به دادگاه به اطلاعات و آگاهی فراوانی نیاز دارند. اگر شما اطلاع خوبی در مورد قوانین و ضوابط نداشته باشید، نمی توانید به حق واقعی خود دست یابید. حتی ممکن است در این راه دچار ضرر و زیان نیز بشوید. پس برای احقاق حقوق خود و اجرای عدالت در حق خودتان حتماً از یک وکیل ملکی در اسلامشهر کمک بگیرید.

آیا وکیل املاک تنها می تواند در حوزه ملکی فعالیت داشته باشد؟

ممکن است فکر کنید چون وکیل ملکی در اسلامشهر تنها در حوزه ملکی فعالیت می کند، توانایی فعالیت در حوزه های دیگر را ندارد. باید عرض کنیم که تمامی وکیل ها این توانایی را دارند که در تمامی حوزه هایی که به قانون مربوط می شوند فعالیت داشته باشند. در واقع آن ها توانانی، اجازه و آگاهی لازم برای این کار را دارند.

اما وکلا ترجیح می دهند حوزه کاری خود را مشخص کنند تا بتوانند بسیار بهتر و حرفه ای تر عمل کنند. این گونه هم تجربه آن ها در حوزه مربوطه بالاتر می رود و هم آگاهی بیشتری نیز پیدا می کنند. بنابراین برخی وکلا در حوزه خانواده، برخی تنها در حوزه کیفری و برخی دیگر نیز در حوزه ملکی فعالیت دارند. شما نیز اگر مشکلی در حوزه ملکی دارید حتماً به یک وکیل ملکی در اسلامشهر که در این حوزه تخصص دارد مراجعه کنید.

وکیل املاک و مستغلات چه دعاوی را در دادگاه مطرح می کند؟

وکیل املاک

دعاوی که توسط وکیل ملکی در اسلامشهر مطرح می شوند کاملاً به حوزه ملکی مربوط می شوند. دعاوی مجموع کلمه دعوا است. دعوا درخواستی است که توسط وکیل ملکی در دادگاه مطرح می شود و خواست او اجرای درخواست است. دعاوی که توسط وکیل در دادگاه مطرح می شوند به سه دسته تقسیم می شوند. دعاوی حقوقی، دعاوی کیفری و دعاوی ثبتی. هر کدام از این دسته ها خود شامل دعاوی بسیار زیادی می شوند. وکیل با توجه به دانش و تجربه خود تشخیص می دهد که کدام یک از دعاوی را باید در کجا و چه زمانی مطرح نماید. در واقع کار یک وکیل همین است! دعاوی که توسط وکیل ملکی مطرح می شوند باید کاملاً به جا باشند. در غیر این صورت توسط قاضی دادگاه در شده و مورد تأیید قرار نمی گیرند.

دعاوی حقوقی که توسط وکیل ملک بسیار مطرح می شوند کدم‌اند؟

بیشترین دعاوی که در دادگاه توسط وکیل ملکی در اسلامشهر مطرح می شوند مربوط به دعاوی حقوقی هستند. زیرا اصولاً پرونده های حقوقی بیشترین تعداد را در میان پرونده ها دارند. دعاوی حقوقی بسیار متنوع و زیاد هستند. زیرا هر کدام از این دعاوی در موقعیت خاصی به کار می روند. یعنی نمی توان تمام دعاوی را در مورد یک پرونده به کار برد. در ادامه شناخته شده ترین دعاوی حقوقی و توضیح مختصری در مورد آن ها می پردازیم.

دعاوی دستور تخلیه (تصرف عدوانی)

هنگامی که قرارداد اجاره بین مالک و مستاجر تمام می شود‌ مستاجر وظیفه دارد در صورت دریافت پول پیش از مالک، ملک را تخلیه نماید. اگر مستاجر به تخلیه ملک امتناع ورزد، دستور تخلیه صادر شده و مستاجر طبق اقدامات قانونی از ملک اخراج می شود. دستور تخلیه یا تصرف عدوانی به محض صدور اجازه اجرا دارد.

دعاوی سرقفلی

وکیل املاک و مستغلات

هنگامی که فردی سرقفلی را به مالک ملک پرداخت می کند حق استفاده از ملک تجاری و یا ملک مسکونی فرد را پیدا می کند. البته این بدین معنی نیست که مستاجر صاحب ملک شده است. بلکه به این معنا است که در زمان تعین شده در قرارداد مستاجر می تواند از ملک فرد استفاده نماید. اجاره کردن مغازه می تواند یکی از این دعاوی باشد. البته برخی از دعاوی سرقفلی در صورت وقوع کلاهبرداری توسط یکی از طرفین در دسته دعاوی کیفری قرار می گیرند.

دعاوی پایان کار

دعاوی پایان کار روابط به زمانی می شود که کار ساخت یک ساختمان پایان پیدا می کند. در این صورت باید پایان کار برای او گرفته شود. مهندسین و کارشناسان شهرداری باید تأکید کنند که این ساختمان کاملاً بر اساس اصول و قواعد ساخته شده است. سپس مالک ساختمان باید برای اخذ سند ساختمان به صورت مجلس تفکیکی اقدام نماید.

دعاوی افراز و فروش ملک مشاع

هنگامی که یک ملک چند مالک داشته باشد، آن ها در مالکیت ملک با هم شریک هستند. هنگامی که در میان این شرکا در تقسیم بندی ملک و فروش آن اختلاف باشد، دعاوی افراز و فروش ملک مشاع مطرح می شود. ملک مشاع ملکی است که به صورت مشترک چند مالک داشته باشد.

دعاوی خلع ید

دعاوی خلع ید زمانی توسط وکیل ملکی در اسلامشهر مطرح می شوند که ملک مالک توسط شخص دیگری به تصرف در آمده باشد. همچنین آن شخص به تصرف خود ادامه دهد و از ملک خارج نشود. در این صورت دعاوی خلع ید مطرح می شوند. دعاوی خلع ید حتماً قطعی شوند تا بتوانند به اجرا در بیایند. یعنی برای اجرا کردن آن ها تشریفات رسمی و دادرسی لازم است.

دعاوی مربوط به اجاره بها و دریافت آن

هنگامی که مستاجر ملکی را از صاحب ملک اجاره می کند، موظف است ماهانه مبلغی را به صورت اجاره بها به صاحب ملک پرداخت کند. اگر اجاره بها توسط مستاجر پرداخت نشود این به معنای فسخ قرارداد است. صاحب ملک می تواند از وکیل ملکی در اسلامشهر کمک گیرد و اقدام به فسخ قرارداد و تخلیه ملک خود کند.

هزینه های مربوط به وکیل ملکی در اسلامشهر چگونه است؟

هزینه های مربوط به وکیل ملکی در اسلامشهر

بسیاری از افراد به دلیل هزینه ها از مراجعه به وکیل ملکی در اسلامشهر خودداری می کنند. زیرا معتقدند که هزینه های وکیل زیاد می شود. شاید در نگاه اول شما نیز فکر کنید که وکیل خرجی اضافی است. اما توجه داشته باشید که اگر از وکیل ملکی در اسلامشهر استفاده نکنید ممکن است خسارت های مالی بیشتری را متقبل شوید.

اگر در دعاوی حقوقی و ملکی از وکیل کمک نگیرید نمی توانید به خوبی از خود دفاع کنید و حق خود را دریافت کنید. در نتیجه ممکن است ملک خود را از دست بدهید و ضرر زیادی کنید. اگر وکیل خوبی را انتخاب کرده باشید، ملزم به پرداخت هزینه های گزافی نخواهید شد. اما دقت کنید که ارزان بودن قیمت نشان دهنده حرفه ای بودن وکیل نیست. وکیلی حرفه ای است که با توجه به نوع پرونده و پیچیدگی آن هزینه مناسبی را از شما دریافت نماید.

یک وکیل ملکی خوب چه مشخصاتی باید داشته باشد؟

مجموعه وکیل تهران 24 با شما عزیزان همراه است تا بتوانید در پرونده های مختلف حقوقی خود، حق و حقوق خود را دریافت نمایید. اگر به دنبال وکیل ملکی در اسلاشهر هستید، وکلای وکیل تهران 24 در تمامی حوزه های حقوقی، تجربه و دانش لازم را دارا هستند. تمامی پرونده ها و مشکلات به وجود آمده از جمله زمینه های حقوقی، کیفری، خانواده و مالی را می توانید به وکلای ما بسپارید. برای دریافت مشاوره می توانید با شماره قرار گرفته شده در سایت ما تماس حاصل فرمایید.

منبع : وکیل ملکی تهران

دکمه بازگشت به بالا