ورزشی

تعلیق تاثیری بر جودو ایران نداشته/ از میراسماعیلی حمایت می کنیم – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، سیدسمیر الموسوی، رئیس فدراسیون جودوی عراق و نایب‌رئیس اتحادیه جودوی آسیا در حاشیه مسابقات بین‌المللی جام خلیج‌فارس با بیان مطلب فوق اظهار داشت: ابتدا باید در مورد حادثه ای که برای وزیر ورزش و همراهان او رخ داده بگویم، واقعا خبر ناراحت کننده ای بود، از خداوند برای خانواده درگذشته صبر طلب می‌کنم، امیدوارم از وزیر ورزش ایران و سایر مصدومان هرچه زودتر اخبار خوبی مخابره شود.

وی در ادامه افزود: تمام برنامه‌ها و تدارکات ستاد برگزاری رویداد قابل احترام و خیلی خوب بوده. بالاخره مسئله تعلیق هم اثرگذار بوده، اما فدراسیون ایران بی‌پروا و با قدرت به کار خود ادامه داده؛ در واقع این تعلیق تاثیری نداشته است.

رئیس فدراسیون جودو عراق در درباره رابطه بین فدراسیون‌های جودوی ایران و عراق، عنوان داشت: فدراسیون ایران و عراق یکی هستن؛ ما توافقات مکتوب و امضا شده در عرصه‌های مختلف داریم تا از تجربیات هم استفاده کنیم. تفاوتی بین ما و ایران نیست. ما در کنار هم و در یک جدول هستیم. میراسماعیلی برای فدراسیون جودو عراق وآسیا به عنوان یک قهرمان قابل احترام است.در دوران ریاست او تغییراتی که رخ داده مشهود است.

رئیس فدراسیون جودو عراق، گفت: ما توافقاتی خوبی را با فدراسیون جودو ایران امضا کردیم‌ و در این مسیر اردوها و مسابقات خوبی را هم ما و هم فدراسیون جودو ایران برگزار کرده ایم. فدراسیون جودو عراق ابتدای سال مسابقاتی را در بغداد برگزار کرد که کشورهای تونس، مغرب، سوریه، ایران، بلژیک و چند کشور دیگر حضور داشتند.حضور ایران در آن رقابت ها جز تفاهم نامه هایی بود که از قبل امضا کرده بودیم.

الموسوی در رابطه با حمایت از آرش میراسماعیلی در راه گرفتن کرسی در اتحادیه جودوی آسیا، گفت: تمام رایزنی‌ها و سعی‌مان را کردیم تا آرش هم در کنارمان حضور پیدا کند اما این که او چه سمتی بگیرد الان قابل گفتن نیست. همه می دانند که میراسماعیلی قهرمان جهان است و برای او دعا می کنیم تا در جایگاه آسیا مسولیت بگیرد.

نایب رئیس اتحادیه جودو آسیا در ادامه گفت: در حال حاضر جامعه فدراسیون جهانی خیلی روی بازیکنان، ورزشکاران، داوران و مربیان تمرکز کرده و هرچه این آمار در فدراسیون شما بالا برود تاثیر تعلیق ها کمتر می شود.

وی در پایان صحبت های خود خاطرنشان کرد: ما جز فدراسیون هایی بودیم که در مورد تعلیق جودو ایران سخت ایستادیم و دفاع مردیم تا شرایط برای جودو ایران این گونه رقم نخورد. تشکر ویژه دارم از رئیس فدراسیون جودو ایران و نایب رییس فدراسیون که طی این چند روز نهایت محبت را به تیم های عراقی حاضر در این مسابقات داشتند.

دکمه بازگشت به بالا