برترین های کسب و کارعمومی

حیاط نمای بیرونی نمای سرامیک ساختمان یک طبقه

این روزها ساختمان های یک طبقه و ویلایی در بسیاری مناطق کشور در شهر های کوچک ساخته می شوند و یا خانه های یک طبقه در شهرهای بزرگ برای مرمت و بازسازی از سرامیک برای نما استفاده می کنند. سرامیک یکی از زیباترین و در عین حال به صرفه ترین متریالی است که می توان از آن برای نمای ساختمان بهره برد. استفاده از سرامیک برای طراحی و پیاده سازی سبک های مختلف نما کاربرد دارد به عنوان مثال سبک های مدرن که این روزها با استقبال بالایی روبرو شده اند به راحتی با استفاده از سرامیک قابل پیاده سازی اند.

امروزه صنعت ساخت و ساز در کشور ما تحت تاثیر صنعت ساخت و ساز در دنیا قرار دارد و ما نیز همگام با این صنعت در دنیا در حال پیشرفت هستیم. این روزها طراحی های نما و داخل ساختمان ها تحت تاثیر کشورهای غربی قرار گرفته و البته در بسیارموارد طرح های خارجی بر اساس کاربرد و سبک زندر این مقاله تصاویری از جدیدترین و زیباترین نمای بیرونی ساختمان همکف، یک طبقه و سرامیکی را خواهید دید.

حتما برای شما هم پیش آمده زمانی که از کوچه‌ای گذر می‌کنید چشمتان ناخود آگاه جذب معماری و ‌ متفاوت و خاص آن کوچه یا خیابان شود و حتی برای همیشه ساختار و ظاهر زیبا و چشم نواز آن در خاطر شما ثبت شود. نمای ساختمان هر کشور، شهر و منطقه بنا به اقلیم و شرایط آب و هوایی، سبک و فرهنگ هر مکان متفاوت و منحصر به فرد است.

امروزه به دلیل گسترش شهر نشینی و بیشتر شدن تعداد طبقات ساختمان‌ها در کمتر جایی نمای ساختمان مسکونی همکف ساده را می‌توان مشاهده کرد. با این حساب معماران می‌توانند زیباترین نمای ساختمان همکف و یک طبقه  را به صورت امروزی و مدرن ساخته و نمایی قابل قبول و شیکی را ارائه دهند.

در این مقاله همراه باشید تا با هم تصاویری از نمای ویلاهای یک طبقه، ساختمان‌های مسکونی همکف و نمای سرامیکی را بررسی کنیم.

نمای ساختمان همکف

اگر علاقه به داشتن خانه همکف شیک را دارید اما در تهران یا شهرهای بزرگ ایران زندگی می‌کنید ولی داشتن اینچنین ساختمانی برای شما نه صرفه اقتصادی دارد و نه کاربرد، بهترین راه برای ساختن یک خانه نقلی همکف با سقف شیروانی رنگارنگ در مناطق شمالی کشور و یا در باغی در حومه شهر است، تا با گذارندن اوقات فراغت در آن آرامش لازم را کسب کنید. در این صورت می‌توانید نمای بیرونی ساختمان ویلایی را به سلیقه خود به معماران سفارش دهید تا برای شما طراحی دقیق و کارشناسانه‌ای را انجام دهند.

در این مقاله از نمای ساختمان ویلایی کوچک تا تصاویری که برای نمای ویلاهای شمال مناسب هستند را جمع آوری کرده‌ایم. تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

حتما بخوانید:

حتما بخوانید:

نمای ساختمان یک طبقه

نمای ساختمان یک طبقه ویلایی

همانطور که در تصاویر بالا مشاهده کردید، نمای ساختمان‌های همکف امروزی بیشتر به شکل نمای خانه شیروانی هستند و در آن‌ها از استفاده نشده است. ساختمان‌های همکف مدرن امروزه بیشتر به عنوان ویلاهایی لوکس و لاکچری ساخته می‌شوند و طرفداران بسیاری دارند، در حالی که ساختمان‌هایی که نمای رومی دارند ما را به یاد ساختمان‌های شهر می‌اندازند و کمتر درخواست می‌شوند.

در تصاویر بالا جذاب‌ترین نمای ساختمان همکف را مشاهده کردید. امروزه مهندسان معمار با طراحی ساختمان‌هایی لوکس و مینیمال و استفاده از مصالحی مانند شیشه ساختمان‌های همکف بسیار شیک و مدرن را می‌سازند. این ساختمان‌ها با اینکه نمایی عالی دارند، اما در اقلیم و شرایط ویژه خود باید ساخته شوند. ساختمان‌هایی که تمام یا بیشتر نمای آن‌ها شیشه‌ای است بهتر است در مناطق گرم و خشک و سرد و زمستانی ساخته نشوند.

در مناطقی که آب و هوای معتدلی دارند اما ساختن ساختمان‌های همکف در طرح و فرم‌های متنوع قابل اجرا است. در ادامه نیز پلان ویلای یک طبقه مدرن و نمای زیبای آن‌ها را بررسی می‌کنیم. سنگ مرمریت یکی از انواع سنگ‌های رسوبی به حساب می‌آید. این سنگ بر اثر رسوب سنگ‌های آهکی به خاطر حرارت زیاد و فشار سهمگین در دراز مدت به وجود می‌آید.

جدیدترین سرامیک برای نمای ساختمان |عکس نمای بیرونی ساختمان

حتما بخوانید:

نمای ساختمان یک طبقه ساده

یکی از عوامل مهم و تاثیر گذار در زیبایی نمای ساختمان، است. این کار در نمای خانه ویلایی ساده ایرانی زیبایی آن‌ها را دو چندان کرده و ظاهر ساختمان‌ را لوکس‌تر نشان می‌دهند.

نمای ساختمان با سرامیک

از نمای بیرونی ساختمان مسکونی سه طبقه گرفته تا نمای یک پاساژ لوکس، استفاده از سرامیک برای نمای ساختمان یکی از راه‌های متداول است. اما امروزه به دلیل گران بودن تمام مصالح ساختمانی و از طرفی افزایش جمعیت در شهرها ساختن به طور کلی به صرفه اقتصادی نیست و این ساختمان‌ها بیشتر به عنوان ویلاهای خصوصی در شمال کشور و یا در اطراف شهر ساخته می‌شوند.

برای ساختن ویلایی لوکس از ، کاشی نما رومی و یا حتی ارزانترین نمای ساختمان می‌توانند برای خانه شما مناسب باشند. اما برای داشتن نمایی ساده، مدرن و مقاوم اگر به سراغ سرامیک می‌خواهید بروید، تا انتهای این بخش همراه ما باشید.

معایت و مزایای نمای سرامیک ساختمان

انتخاب سرامیک نما امروزه مثل گذشته متداول نیست زیرا از این مصالح برای نمای داخلی مانند راهرو‌ها یا حمام و سرویس بهداشتی بیشتر استفاده می‌‌شود، اما به هر حال سرامیک به عنوان مصالحی زیبا، ساده و مقاوم همچنان انتخاب بسیاری از افراد است. نمای سرامیکی جز نماهای خشک محسوب می‌شوند که البته امروز نمی‌خواهیم درباره معایب نمای خشک صحبت کنیم بلکه می‌خواهیم بگویم این نما مناسب انواع ساختمان‌های مسکونی، اداری و تجاری هستند.

مزایای نمای سرامیک

 • مقاومت در برابر یخ زدگی
 • مصالحی مناسب برای مناطق مرطوب مانند شمال کشور
 • سبک وزن بودن
 • ضد حریق بودن

معایب نمای سرامیک

 • باز تاب شدید نور
 • عایق نبودن به سر و صدا، سرما و گرما
 • به دلیل لعاب چاپی که دارد جلوه یکنواخت و ساده‌ای دارد
 • در ظاهر نمای سرامیکی پیوستگی و بندهای سرامیک‌ها نمایان است

حتما بخوانید:

مدل‌های مختلف سرامیک برای نمای ساختمان

واقعیت این است قیمت روز سرامیک نما بستگی به شرایط اقتصادی بازار دارد و همچنین نسبت به مدل‌، میزان کاربرد و … برای هر خانه‌ای متفاوت است. سرامیک نما در طر‌ح‌های زیر در بازار موجود است:

 • سرامیک نمای ساده
 • سرامیک نمای برجسته
 • سرامیک نمای رنگی
 • سرامیک نمای مدل کار شده

استفاده از مدل، رنگ و اندازه سرامیک کار شده در نمای ساختمان بستگی به سلیقه صاحب ملک دارد اما به طور کلی استفاده از نمای سرامیکی تیره برای ساختمان‌های کوچک کاربرد ندارد و برای ساختمان‌هایی با متراژ بالا و بزرگ‌تر شکیل هستند. اما استفاده از سرامیک‌هایی با رنگ روشن هم برای نمای ساختمان ویلایی کوچک هم بزرگ زیبا و برازنده است.

حتما بخوانید:

نحوه نصب سرامیک نما

نحوه نصب نمای سرامیکی به دو روش است. اولین روش که قدیمی‌ترین به حساب می‌آید و بیشتر در نمای خانه های سنتی استفاده می‌شود، استفاده از ملات و دوغ آب است که یقینا این روش در ساختمان‌های بزرگ و چند طبقه کاربرد نخواد داشت و روند کار سخت و طولانی خواهد شد، همچنین در این روش سرامیک باید قابلیت جذب آب را داشته باشد تا به درستی نصب شود.

اما در روش دوم که روش خشک نام دارد دیگر از دوغاب و ملات خبری نیست و برای نصب سرامیک‌ها از رولپلاگ استفاده می‌شود. در این روش سرامیک‌ها به گیره‌های آهنی که از قبل به ساختمان نصب شده‌اند با فاصله بسیار کمی از هم متصل می‌شوند.

امروزه برای نمای ساختمان‌های بزرگ و مدرن مانند  استفاده از روش خشک تمیز‌تر و سریع‌ترین روش است.

 • سخن آخر

بدون شک ظاهر و نمای بیرونی یک ساختمان به اندازه نمای داخلی آن از اهمیت ویژه‌ای از لحاظ سرمایه گذاری و زیبایی برخوردار است. امروزه معماران و سازندگان ساختمان‌ها با توجه به اقلیم و آب و هوای هر شهر بهترین و جدیدترین پیشنهادات را به مشتریان ارایه می‌دهند. با توجه به رشد جمعیت و از طرفی شلوغ شدن شهرها ساختن خانه‌‌های همکف امروزه خیلی کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما اگر شما نیز علاقه دارید برای گذراندن تعطیلات آخر هفته‌ای به دور از شلوغی و استرس را در خانه‌ای ویلایی و نقلی خود استراحت کنید، بهترین کار ساختن ملکی با نمای ساختمان یک طبقه روستایی یا ویلایی در خارج از شهر است.

شما کدام یک از نماهای همکف این مقاله را دوست داشتید؟ طرفدار نماهای ویلایی و شیروانی برای خانه هستید؟ نظرات خود را برای ما کامنت کنید.

دگی خانواده های ایرانی بومی سازی می شود. نمای بیرونی ساختمان یک طبقه ایرانی با توجه به جغرافیا و منطقه زندگی افراد متفاوت است و در هر منطقه با توجه به شرایط آب و هوایی از طرح هایی خاص استفاده می شود.  را می توانید در سایت کاشیران مشاهده کنید. انواع را در سایت کاشیران می توانید مشاهده کنید.

در این مقاله از کاشیران سعی نمودیم چندین نمای مدرن ساختمان مسکونی همکف و یک طبقه را برای شما قرار دهیم تا برای استفاده در پروژه های ساختمانی خود از آن ها الهام بگیرید. در صورتی که برای انتخاب نمای بیرونی ساختمان یک طبقه با سرامیک نیاز به مشاوره دارید با کارشناسان ما در کاشیران تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

شما عزیزان می توانید برای خرید انواع سرامیک نما با ما در کاشیران همراه شوید.

 

دکمه بازگشت به بالا