برترین های کسب و کارعمومی

نحوه محاسبه تعمیر تلویزیون های ال سی دی

هزینه تعمیر تلویزیون به چه عواملی بستگی دارد؟ با توجه به هزینه ی بالای خرید لوازم برقی خانگی مانند تلویزیون، این روزها باید بیشتر از وسایل منزل خود مراقبت کنیم. تعمیر لوازم صوتی و تصویری خانگی مانند تعمیر تلویزیون در منزل، از جمله مواردی است که نیاز به داشتن تخصص و مهارت بالایی دارد و به دلیل حساس بودن این وسایل، نمی توان تعمیر آن ها را به هرکسی سپرد. پس در صورتی که برای تعمیر و عیب یابی تلویزیون خود به دنبال نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در اصفهان هستید، علاوه بر قیمت تعمیر تلویزیون، دقت کنید که فردی با مهارت و دانش کافی برای این کار بیابید.

چگونه قیمت تعمیرات تلویزیون را محاسبه کنیم؟

هزینه تعمیر تلویزیون آب خورده چقدر است؟ چه فاکتورهایی بر قیمت تعمیر پنل تلویزیون سونی تاثیر دارند؟ هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ با قیمت تعمیر پنل تلویزیون سونی و سایر برندها چه فرقی دارد؟ آیا می‌توان از حدود قیمت تعمیر تلویزیون آگاه شد؟ حتما زمانی که مشکلی برای تلویزیون منزلتان پیش می‌آید این سوالات به ذهن شما خطور می‌کند. برای همین در ادامه‌ی مطلب سعی داریم به سوالات شما پاسخ دهیم و ببینیم چه عواملی بر قیمت تلویزیون موثرند؟

قطعات تلویزیون بر هزینه تعمیر تلویزیون تاثیر دارد

اصلی ترین عامل تاثیر گذار بر هزینه تعمیر تلویزیون آب خورده، تعداد قطعات لازم برای تعمیر تلویزیون است. قطعات بیشتر به معنی حجم کار بیشتر و نیاز به عیب یابی دقیق تر است.

مارک تلویزیون بر قیمت تعمیر تلویزیون تاثیر دارد

از آنجا که هر برندی سیستم انحصاری خود را دارد در نتیجه قطعات هر برندی از لحاظ قیمت با یکدیگر متفاوت است و می تواند در هزینه تعمیر تلویزیون و ال سی دی تفاوت ایجاد نماید.

نوع خرابی تلویزیون بر هزینه تعمیر تلویزیون تاثیر دارد

برای یک تلویزیون ممکن است ایرادات زیادی پیش بیاید که نیاز به تعمیر صفحه و یا پنل آن باشد و از این جهت قیمت تعمیر پنل تلویزیون سونی یا قیمت تعمیر پنل تلویزیون سامسونگ و هر برند دیگری برایتان اهمیت پیدا کند. برای مثال ممکن است تلویزیون ایراداتی مانند اشکال در منبع تغذیه، خرابی برد دیجیتال، تنظیم نبودن باندهای صدا و مشکلات مربوط به صفحه ی نمایش داشته باشد.

هزینه حمل و نقل بر قیمت تعمیرات تلویزیون تاثیر دارد

یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت تعمیر تلویزیون در منزل، هزینه ی حمل و نقل است. ممکن است تعمیرکار تلویزیون بتواند مشکل آن را در منزل حل کند یا شاید لازم باشد تلویزیون به کارگاه تعمیرات تخصصی برده شود. در هر صورت باید بدانید که هزینه ی ایاب و ذهاب به قیمت تعمیر تلویزیون آب خورده افزوده خواهد شد.

هزینه تعمیرات تلویزیون و ال سی دی شامل چه مواردی می شود؟

 • هزینه تعمیر تلویزیون آب خورده
 • تعمیر قطعات گوناگون تلویزیون
 • قیمت تعمیر پنل تلویزیون سونی
 • تعویض قطعات تلوزیون در صورت سوختگی
 • قیمت تعمیر پنل تلویزیون سامسونگ
 • تعمیر و تعویض مقاومت تلویزیون
 • تعمیر پرش تصویر
 • رفع مشکل صدای تلویزیون
 • تعمیر و تعویض پاور
 • هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ

انجام تعمیرات تلویزیون در سریع ترین زمان ممکن

چنان چه تلویزیون شما نیاز به تعمیر داشته باشد، بهتر است که هر چه سریع تر برای تعمیر آن اقدام نمایید. در صورت ثبت درخواست می توانید در اسرع وقت و به انتخاب خودتان در هر ساعت و روزی که مایل باشید درخواست تعمیر تلویزیون داشته باشید و با پاسخ دادن به چند سوال، از هزینه تعمیر تلویزیون آب خورده، قیمت تعمیر پنل تلویزیون سونی و یا هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ مطلع شوید.

از طرفی دیگر، تعمیرکاران متخصص تلویزیون علاوه بر همراه داشتن همه ی ابزار و تجهیزات مورد نیاز تعمیر تلویزیون، در صورت نیاز به قطعات برای تعمیر، خودشان این قطعات را تهیه می کنند و نیازی نیست که شما برای تهیه قطعه تعمیری از منزل خارج بشوید. به این طریق می توانید در وقت و هزینه ی خود نیز صرفه جویی نمایید.

حساسیت تعمیر پنل و پاور تلویزیون

یکی از مهم ترین و گران ترین قطعه های موجود در تلویزیون، پنل آن است. پنل تلویزیون، وظیفه پخش تصویر را بر عهده دارد. چنانچه پنل ال سی دی تلویزیون شما آسیب ببیند، قیمت تعمیر پنل تلویزیون سونی شما زیاد خواهد بود. خرابی پنل تلویزیون می تواند بر اثر افتادن تلویزیون، ضربه به صفحه، آب خوردن به تلویزیون و آسیب فلت های انتقال دهنده ی تصویر اتفاق بیافتد.

خرابی پنل تلویزیون می تواند منجر به اشکالاتی مانند ایجاد خطوط عمودی در صفحه و یا سوختن پیکسل ها بشود. در برخی موارد مانند خراش و ساییدگی پنل امکان تعمیر وجود ندارد و نیاز به تعویض پنل تلویزیون است. در این موارد هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ بالاتر خواهد بود. هزینه ی تعویض پنل تلویزیون با توجه به نوع شکستگی و مدل تلویزیون متفاوت است. توجه کنید که معمهزینه تعمیر تلویزیون چقدر است؟

یکی از سوالاتی که هنگام خراب شدن وسایل برقی مانند تلویزیون ذهن بیشتر افراد را به خود مشغول می کند، هزینه تعمیر و یا تعویض قطعات آن وسیله است. حتما شما نیز از خودتان پرسیده اید که آیا تلویزیون قابل تعمیر است؟ هزینه تعمیر LCD با هزینه تعمیر LED متفاوت است؟ تعرفه تعمیرات ال سی دی چگونه مشخص می شود؟ آیا هزینه تعمیرات LCD در حدی است که ارزش تعمیر کردن را داشته باشد؟ و بسیاری سوالات مشابه به این موارد.

برای رسیدن به پاسخ تمام سوالات خود در خصوص تعمیر تلویزیون می توانید سفارش خود را در عرض چند دقیقه در اسپارد ثبت نمایید تا قیمت دقیق همه چیز را داشته باشید. در ادامه نیز به بررسی مهم ترین عوامل موثر بر هزینه تعمیرات و سایر نکات ضروری در خصوص آن خواهیم پرداخت. به این ترتیب می توانید اطلاعات جامع و کاملی در خصوص هزینه تعمیرات تلویزیون خود بدست بیاورید.

چه عواملی بر هزینه تعمیرات تلویزیون موثرند؟

هزینه تعمیر تلویزیون های مختلف با یکدیگر متفاوت است. البته غیر از نوع تلویزیون عوامل متعدد دیگری نیز بر هزینه ناشی از تعمیرات تاثیر می گذارند. در نتیجه نمی توان قیمت مشخصی را برای این سرویس ها اعلام کرد و همه چیز زمانی مشخص می شود که تعمیرکار از نزدیک وضعیت LCD یا LED را مشاهده کند. در ادامه مهمترین فاکتورهای تاثیرگذار بر هزینه تعمیرات انواع تلویزیون را آورده ایم:

1- برند تلویزیون و قیمت تعمیرات آن

طبیعی است که قیمت تعمیرات LCD های برند سامسونگ یا ال جی با سایر برندها مانند ایکس ویژن و دوو و … متفاوت خواهد بود. علت این تفاوت قیمت بیشتر در ارتباط با تکنولوژی و قطعات به کار رفته در هر یک از تلویزیون ها است. این عامل بیشتر در هزینه تعویض قطعات خراب شده تلویزیون موثر می باشد.

2- نوع تلویزیون و هزینه تعمیرات آن

عامل دیگری که هزینه تعمیرات تلویزیون را دستخوش تغییر می کند، نوع آن است. سیستم و قطعات هر یک از انواع تلویزیون با یکدیگر متفاوت است در نتیجه هزینه تعمیرات آنها نیز با یکدیگر متفاوت خواهد بود. برای مثال ممکن است هزینه تعویض قطعات یک تلویزیون LCD با هزینه تعمیر LED فرق داشته باشد.

3- تعداد قطعات معیوب و تعرفه تعمیر آنها

این عامل را می توان اصلی ترین فاکتور بر هزینه تعمیرات تلویزیون دانست. کاملا بدیهی است که هر چقدر قطعات بیشتری به تعمیرات نیاز داشته باشد، هزینه نهایی آن نیز افزایش خواهد یافت. از طرفی در برخی تعمیرات ممکن است به قطعه های اصلی و گران قیمت نیاز داشته باشید که در نتیجه هزینه تعمیرات تلویزیون شما را افزایش خواهد داد.

4- نوع تعمیرات تلویزیون و نرخ آن

تلویزیون ها در اثر عوامل مختلفی دچار خرابی می شوند و برای رفع هر یک از این خرابی ها تعمیرات متفاوتی ارائه می شود. از جمله تعمیرات رایج تلویزیون می توان به تعمیر برد دیجیتال، تنظیم صدای تلویزیون، تعمیرات منبع تغذیه، صفحه نمایش و … اشاره کرد. برای مثال تعرفه تعمیرات ال سی دی مسلما با تعرفه تعمیرات صدای تلویزیون متفاوت است. در نتیجه هزینه نهایی انواع تعمیرات با یکدیگر متفاوت خواهد بود.

5- هزینه ایاب ذهاب و قیمت تعمیرات LCD

این هزینه البته همیشه از مشتری اخد نمی شود و تنها در مواقعی محاسبه می شود که نیاز به جابجایی تلویزیون به کارگاه یا تعمیرگاه باشد. اگر تعمیرات تلویزیون به مدت زمان بیشتری نیاز داشته باشد و یا به هر دلیلی در منزل قابل انجام نباشد، متخصصین تلویزیون را به کارگاه های خود حمل می کنند. در چنین مواردی هزینه ایاب و ذهاب نیز به قیمت نهایی خدمات اضافه می شود.

6- دستمزد متخصص و هزینه تعمیر دستگاه

از دیگر عوامل موثر بر هزینه تعمیرات تلویزیون، دستمزد متخصص است. این هزینه معمولا بستگی به مهارت و تجربه متخصص مربوطه دارد. البته هر قیمت دستمزد بالا دلیل بر حرفه ای بودن تعمیرکار نیست. در اسپارد با داشتن نظارت بر مسائلی از این دست می توانید با خیال راحت بهترین خدمات را دریافت کنید.

هزینه تعمیر تلویزیون در اسپارد چه مواردی را شامل می شود؟

شما در اسپارد می توانید انواع را دریافت کنید. با توجه به تفاوت هزینه قطعات و نوع برندها ممکن است هزینه انواع خدمات با یکدیگر متفاوت باشد. به طور کلی انواع هزینه های تعمیرات تلویزیون در اسپارد موارد زیر را شامل می شود:

 • هزینه تعمیر پنل تلویزیون دوو، سونی و سامسونگ
 • هزینه تعویض قطعات تلویزیون ال سی دی و ال ای دی
 • هزینه تعمیرات قطعات آب خورده
 • هزینه تعمیر صدای تلویزیون و پرش تصاویر
 • تعویض قطعات سوخته تلویزیون
 • هزینه تعمیر بک لایت و پاور
 • هزینه تعمیر فلت تلویزیون
 • قیمت تعمیر مانیتور برند های مختلف
 • تعمیر خاموش و روشن شدن خود به خودی تلویزیون
 • هزینه بررسی نقطه های سیاه و یا آی شدن صفحه نمایش

هزینه تعمیرات تلویزیون در اسپارد چقدر است؟

همان طور که در قسمت عوامل موثر بر هزینه نیز اشاره شد، نمی توان قیمت واحدی را برای انواع خدمات در نظر گرفت. انواع خدمات تعمیرات تلویزیون در اسپارد نیز با توجه به همین عوامل محاسبه می شود. البته برای دریافت قیمت دقیق تر خدمات می توانید سفارش خود را از طریق وبسایت و یا اپلیکیشن موبایل اسپارد ثبت نمایید. با ثبت سفارش در اسپارد متخصصین ما قیمت های پیشنهادی خود را ارسال می کنند و شما می توانید با مقایسه این قیمت ها، مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید و صفر تا صد کار را به متخصصی زبده و حرفه ای بسپارید.

ولا در تلویزیون های ال سی دی، با در نظر گرفتن هزینه حمل و نقل و مالیات، ممکن است هزینه تعویض پنل تلویزیون به صورتی باشد که حدود 70 درصد قیمت تلویزیون را در بر بگیرد. به همین خاطر است که معمولا کاربران ترجیح می دهند به جای تعویض پنل، یک تلویزیون جدید تهیه کنند.

پاور نیز از قطعاتی است که احتمال فرسودگی اش بالاست و خرابی آن می تواند هزینه تعمیر تلویزیون را زیاد کند. برای اینکه از خرابی پاور جلوگیری نمایید، بهتر است برای تلویزیون از محافظ برق استفاده نمایید.

 

دکمه بازگشت به بالا