برترین های کسب و کارعمومی

نحوه محاسبه متراژ نمای ساختمان

امروزه نمای ساختمان از واجبات ساخت و ساز به حساب می آید؛ این گونه که ساختمان بدون نما به عالم بی عمل می ماند. حالا با این توضیح، باید در سنگ نما صحبت شود. سنگ لایم استون همیشه از پرطرفدار ترین مصالح برای پوشش بیرون بنا بوده است. سوالی که همواره ذهن مخاطبان را درگیر کرده چگونگی محاسبه متر مربع نمای بیرونی یک ساختمان است. برای پیدا کردن پاسخ این سوال با ما در همراه باشید.

یکی از دغدغه های پیمان کار محاسبه متراژ نمای بیرونی سازه است. این سازه می تواند در حدود یک ساختمان ویلایی کوچک باشد یا یک آسمان خراش در مرکز شهر. شخص سنگ کار با محاسبات دقیق و کمک گرفتن از مدارک موجود که مهندسان سازه و متخصصان گردآوری کرده اند، مساحت کامل بیرون سازه را به دست می آورد.

مساحت پنجره ها، درهای خروج اضطراری یا هواکش ها از مساحت کل کم می شود تا مقدار به دست آمده محاسبات را راحت تر کند. در نهایت یک عدد دقیق بر حسب متر مربع به دست می آید. حالا باید متراژ سنگ مورد نیاز برای نصب مشخص گردد.

همانطور که می دانید سنگ های نما در اندازه ها و طرح های متفاوتی تولید و بریده می شوند؛ بنابراین متراژ سنگ مورد نیاز باید به طور دقیق محاسبه شود. یکی از مهم ترین نکاتی که معمولا به آن توجه نمی شود، طرح سنگ است. اگر توجه بیشتری به طرح سنگ و ریزه کاری های موجود در آن شود، میزان دورریز و پرتی بسیار کمتر خواهد بود.

برای هماهنگ شدن نمای کلی ساختمان یا به عبارت بهتر یک دست شدن نما، طرح های مشابه باید کنار هم قرار بگیرند و برش ها با ظرافت بیشتری انجام شوند؛ در نتیجه حداقل ضایعات نیز تولید می شود. فراموش نشود که این محاسبات هزینه ای را به همراه خواهد داشت.

چگونه متر مربع سنگ نما محاسبه می شود؟

سنگ کار حرفه ای اطلاعات دقیق مساحت بیرونی سازه را محاسبه می کند (حتی می تواند از مدارک موجود استفاده کند) و پس از آن اندازه ی سنگ انتخاب شده را در نظر می گیرد. طبق اصول ریاضی، مساحت کل را بر مساحت سنگ تقسیم می کند و تعداد سنگ های مورد نیاز را به دست می آورد.

حال تعداد سنگ هایی را که بدون برش دادن نصب می شوند و متر مربع سنگ دور ریز شده به دست می آید. با این کار می فهمد که سنگ های برش داده شده در اندازه های کوچک و بزرگ را چطور با هماهنگ بودن طرح آن، بر روی نما نصب بکند. یک متخصص حرفه ای قبل از شروع کار تمام این محاسبات را به طور دقیق محاسبه می کند و تمام ریزه کاری ها را یادداشت می کند تا هنگام فعالیت و نصب سنگ، دچار سردرگمی و مشکل نشود.

تبدیل متر طول سنگ به متر مربع |درصد پرت سنگ نما

سنگ نما بهتر است یا سرامیک نما؟

از گذشته های دور برای پوشاندن نمای بیرونی ساختمان ها از سنگ استفاده می کردند. با این توصیف، سنگ تا به الان مناسب ترین گزینه برای نمای ساختمان بوده است. با پیشرفت تکنولوژی و تولید ابزار های مناسب برای ساخت انواع کاشی و سرامیک، سرامیک های نما جایگاه خوبی در بازار پیدا کردند.

سرامیک های نما با طرح های شیک، متفاوت و البته با هزینه ای کمتر، جایگزین مناسبی برای سنگ شده اند. سرامیک نما نسبت به سنگ سبک تر است و در نتیجه برش و نصب آن نیز آسان تر خواهد بود؛ بنابراین با توجه به این سه مورد، هزینه تمام شده برای خرید و نصب سرامیک های نما کمتر است. مناسب ترین جایگزین برای سنگ ها به شمار می آید.

کاشیران با تجربه ی 20 ساله خود در پخش انواع کاشی و سرامیک ایرانی و خارجی، محصولات با کیفیت و مقرون به صرفه با توجه به نیاز مشتری عرضه می کند. این مجموعه با ارائه مدل های متفاوتی از سرامیک های طرح سنگ در رنگ و اندازه های گوناگون، خدمت رسان مخاطبان این حوزه است. برای خرید باکیفیت ترین به سایت و شبکه های اجتماعی کاشیران مراجعه کنید و در صورت لزوم سوال های خود را از کارشناسان ما بپرسید.

 

دکمه بازگشت به بالا