علمی و پزشکی

گامی مهم در جهت درمان اوتیسم/ شناسایی 70 ژن مرتبط با بیماری

اختلال طیف اوتیسم (ASD) یک اختلال عصبی رشدی است که بر نحوه تعامل فرد با دیگران، برقراری ارتباط، یادگیری و رفتار تأثیر می گذارد. اگرچه اوتیسم در هر سنی قابل تشخیص است، اما به عنوان یک “اختلال رشدی” توصیف می شود زیرا علائم معمولاً در دو سال اول زندگی ظاهر می شوند.

محققان آمریکایی DNA 150000 نفر را مطالعه کردند و دریافتند که 20000 نفر از آنها از اوتیسم رنج می برند. آنها تغییرات بیولوژیکی در مغز را شناسایی کردند که به اوتیسم کمک می کند. آنها 70 ژن مرتبط با این اختلال را کشف کرده اند که ممکن است راه را برای آزمایش ها و درمان های جدید هموار کند.

اوتیسم و ​​شرایط مربوط به آن بیش از یک کودک از هر 100 کودک بریتانیایی و یک نفر از هر 44 جوان آمریکایی را تحت تاثیر قرار می دهد که نسبت به 30 سال قبل ده برابر افزایش یافته است.

گامی مهم برای درمان اوتیسم / شناسایی 70 ژن مرتبط با بیماری

امید است که این مطالعه که در Nature Genetics منتشر شده است به تیم های تحقیقاتی آینده کمک کند. جوزف باکسبام، یکی از نویسندگان این مطالعه و مدیر مرکز تحقیقات و درمان اوتیسم، می گوید: «ما می دانیم که بسیاری از ژن ها، وقتی جهش می یابند، در ایجاد اوتیسم نقش دارند. در این مطالعه بی‌سابقه، ما توانستیم انواع مختلف جهش‌ها را در طیف وسیعی از نمونه‌ها ترکیب کنیم تا حس غنی‌تری از ژن‌ها و ساختار ژنتیکی مرتبط با اوتیسم به دست آوریم.

46

دکمه بازگشت به بالا