ورزشی

یک نقره و یک برنز از ایتالیا به ایران رسید

یک مدال نقره و یک برنز از ایتالیا به ایران رسید

کشتی گیران کشورمان موفق به کسب یک نقره و یک برنز در پنج وزن نخست رقابت های کشتی فرنگی نوجوانان جهان شده اند.

به گزارش خبرگزاری دیباروز، رقابت های پنج وزن نخست رقابت های کشتی فرنگی نوجوانان قهرمانی جهان روزهای 7 تا 8 مردادماه در شهر رم ایتالیا برگزار شد و در پایان تیم ایران در وزن 80 کیلوگرم و عرشیا حدادی در وزن 48 کیلوگرم به مدال نقره دست یافتند. محمد رضا لطفی نیز با وزن 110 کیلوگرم پنجم شد.

نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:

در وزن 48 کیلوگرم آرچیا حدادی در دور نخست با نتیجه 8 بر صفر عظیم عبدالخالیکوف از قرقیزستان را شکست داد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله مقابل کریستین کاستیو از آمریکا با نتیجه 8 بر 6 شکست خورد و با توجه به حضور حریف خود در دیدار پایانی به گروه بازنده ها رفت. وی در این گروه باید با نتیجه 13 بر 1 اوزگور کالیان از ترکیه را از پیش رو برداشت و راهی دیدار رده بندی شد. حدادی در این دیدار 11 بر صفر رسول گالبورایف فرانسوی را شکست داد و به مدال برنز دست یافت.

در وزن 55 کیلوگرم امیرمهدی نجاتی زاده پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 9 بر صفر به دست حسین بی عثمان اف از ازبکستان شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر در دور اول در مرحله یک چهارم نهایی از رقابت ها کنار رفت.

در وزن 65 کیلوگرم محمدمهدی میمیوند در دور نخست مقابل الیاس ایسایف از آذربایجان با نتیجه 3 بر صفر شکست خورد و با توجه به حضور این کشتی گیر در فینال به گروه بازنده ها رفت. وی در این گروه با نتیجه 12 بر 2 آلپ بیژنگوف از ترکمنستان را شکست داد اما در دور بعد مقابل آیکن بولاتولی از قزاقستان با نتیجه 9 بر 8 شکست خورد و از دور رقابت ها کنار رفت.

در دهه 80 رضا سلیمیان در دور اول زاخاری دی رایدر آمریکا را با نتیجه 10 بر 0 شکست داد و در دور بعد با نتیجه 5 بر 3 از اسلاوی استامینوف از بلغارستان پیشی گرفت. در مرحله یک چهارم نهایی سولومون اصحاب خواجیف از قزاقستان را با نتیجه 6 بر 3 شکست داد و راهی نیمه نهایی شد. وی در این مرحله محمد امین عبدالله اف از تاجیکستان را با نتیجه 10 بر صفر شکست داد و راهی فینال شد. سلیمانیان در فینال مقابل هند، مور ساچین با نتیجه 6 بر 3 شکست خورد و به مدال نقره رسید.

در وزن 110 کیلوگرم پس از استراحت در دور اول، محمدرضا لطفی در دور دوم مقابل علیخان کوساینوف قزاقستانی با نتیجه 8 بر 2 پیروز شد و در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی رالف لوکنز را شکست داد. لتونی با نتیجه 10 بر 2 راهی نیمه نهایی شد. لطفی در این مرحله با نتیجه 9 بر 11 مغلوب فرانسه لوان لاگیلاوا شد و راهی دیدار رده بندی شد. وی در این دیدار حریف خود از هند سینگ جاسپوران را با نتیجه 4 بر صفر شکست داد و پنجم شد.

عصر فردا در رده بندی و فینال دومین دوره مسابقات قهرمانی با پنج وزن این دوره از مسابقات، محمدرضا اسدی در وزن 51 کیلوگرم و ابراهیم الهی در وزن 60 کیلوگرم مدال طلا، شاهزاده محمد نوازی در وزن 45 کیلوگرم و عرفان علیزاده در وزن 92 کیلوگرم به مدال طلا دست یافتند. ) برای کسب مدال برنز. به میدان می روند.

انتهای پیام//

دکمه بازگشت به بالا