اجتماعیبرترین های کسب و کار

چطور بوی بد فاضلاب را از بین ببریم؟

از بین بردن بوی بد توالت با بهترین روشها

بعد از مدت‌ها با کلی صرفه‌ جویی توانستیم یک واحد نقلی جمع و جور بخریم و از مستاجری و اجاره‌نشینی خلاص شویم. با کمک همسر جان خانه کوچک‌مان را مطابق سلیقه‌ دکور کردیم؛ این درست که کوچک است اما باز هم از مستاجری و اجاره‌ نشینی خیلی بهتر است. اما از قضا یک روز که خسته و درب و داغون از سرکار به خانه بازگشتیم به محض باز کردن در متوجه موضوع ناراحت‌کننده‌ای شدیم؛ بوی بد فاضلاب تمام خانه‌مان را پر کرده بود و ما هیچ رغبتی برای وارد شدن به آنجا نداشتیم؛ تازه بد موضوع اینکه آن شب مهمان هم داشتیم و هر سری که بوی بد توی فضا می‌پیچید، ما خجل و شرمنده‌تر می‌شدیم. بعد از این ماجرا بود که به فکر چاره افتادم و با کلی جست و جو و پرسیدن از افراد باتجربه و دوستان راه هایی از بین بردن بوی بد توالت پیدا کردم. حالا اگر مشکلی که برای من پیش آمد، دغدغه شما هم هست.

بوی بد چاه دست‌شویی و ظرف‌شویی و حمام از آن‌ چیزهایی است که ممکن است هر از گاه برود روی اعصاب اهل منزل. خیلی اوقات آدم نمیداند چطوری باید از شر این بوهای مزاحم خلاص شود بویی که اگر دوام‌ اش در خانه طولانی بشود قطعا تمام اعضای خانواده را آزار میدهد علت بوی نامطلوبی که گاهی ممکن است از چاه توالت استشمام ‌شود چیست؟ با مجموعه لوله بازکنی ستارخان همراه شوید تا درباره روش های خانگی رفع بوی نامطبوع فاضلاب بیشتر بدانید.

دستگاه لوله بازکنی |قیمت لوله بازکنی

از بین بردن بوی بد توالت با دستگاه بخور

یک راه از بین بردن بوی بد توالت در خانه استفاده از دستگاه بخور است. گیاهان معطری مثل وانیل، پرتقال، لیمو، اکالیپتوس، گل رز، دارچین، میخک، ترنج و… را در دستگاه بخور بریزید. چند دقیقه بعد از بالا رفتن دما، خانه‌تان مملو از بوی خوش می‌شود. اگر دستگاه بخور هم ندارید، می‌توانید این گیاهان را در ظرفی پر از آب ریخته و روی حرارت قرار دهید. بعد از رسیدن به نقطه جوش، حرارت را پایین بیاورید. حالا بوی عطر خوشی تمام خانه‌تان را فرا می‌گیرد.

از بین بردن بوی بد توالت با گیاهان و گل‌های خوشبو

گل‌ ها و گیاهان خانگی نقش مهمی در تصفیه هوای اتاق دارند؛ در ضمن اگر این گل‌ها معطر باشند، علاوه بر تمیز کردن هوای محیط باعث انتشار رایحه خوش در فضا می‌شوند. پیشنهاد می‌کنیم از گل‌ها و گیاهان تازه و خوشبو در نقاط مختلف خانه‌تان برای از بین بردن بوی بد توالت استفاده کنید.

از بین بردن بوی بد توالت با استفاده از اسانس

راه دیگر آغشته کردن دستمال گردگیری به اسانس مورد علاقه‌تان و تمیز کردن خانه با آن دستمال است تا بوی خوش همه خانه را پر و شما را در از بین بردن بوی بد توالت کمک کند.

از بین بردن بوی بد توالت با عودهای خوشبو

یک پیشنهاد دیگر اینکه در منزل‌تان عود روشن کنید. عودهایی با اسانس‌های مختلف در بازار موجود است که مطابق سلیقه‌تان می‌توانید آنها را تهیه کنید و در دکوراسیون داخلی منزل تان از آن ها استفاده کنید.

از بین بردن بوی بد توالت با سرکه سفید

روش دیگر قرار دادن یک ظرف سرکه سفید در گوشه‌ای از اتاق است. هر چند وقت یک‌بار سرکه را عوض کنید. سرکه سفید در از بین بردن بوی بد توالت و بوی بد فضا به شما کمک و ذرات بدبو را جذب می‌کند.

از بین بردن بوی بد توالت با شمع های معطر

می‌توانید از شمع‌های معطر هم در جای‌جای خانه‌تان استفاده کنید. در سرویس بهداشتی، اتاق خواب، اتاق نشیمن،آشپزخانه و… شمع بگذارید. با این کار هم از زیبایی و گرمای شمع در دکوراسیون داخلی خانه‌ تان کمک گرفته‌ و هم فضای منزل‌تان را معطر کرده‌اید و از بوی بد توالت خلاص شده اید.

از بین بردن بوی بد توالت با آبلیمو و سرکه

یک راه‌حل فوری این است که مقدار یکسانی آب، سرکه و آبلیمو را داخل بطری اسپری ریخته و محلول به دست آمده را در محیط خانه‌تان اسپری کنید. هرچه میزان آبلیمو یا سرکه بیشتر باشد، این محلول قدرت بوگیری بیشتری دارد. در ضمن علاوه بر از بین بردن بوی بد توالت، بوی بد ناشی از دود سیگار نیز با این روش به سرعت محو شده و از بین می‌رود.

از بین بردن بوی بد توالت با گلوله‌های پنبه‌ای

خوب است یک‌ بار هم برای معطر کردن فوری اتاق‌ها، گلوله‌های پنبه را داخل مخلوط وانیل یا اسانس دلخواه‌تان فرو ببرید. بعد آنها را داخل ظرف زیبایی قرار داده و در هر جایی از دکوراسیون داخلی منزل تان که دوست دارید، بگذارید و معجزه خوشبو شدن خانه‌تان را حسابی حس کنید. این یک راه حل مدرن برای از بین بردن بوی بد توالت است.

از بین بردن بوی بد توالت با چوب کبریت

برای از بین بردن بوی بد توالت، هیچ چیزی مانند چوب کبریت کارساز نیست. برای این کار کافی است یک یا چند کبریت را روشن و سپس خاموش کنید. گوگردی که از سوختن چوب کبریت آزاد می‌شود، بوهای ناخوشایند را جذب کرده و خیلی سریع از بین می‌برد.

از بین بردن بوی بد توالت با لامپ اتاق

آخرین راه‌حل پیشنهادی اینکه عطر و اسانس مورد علاقه‌تان را روی لامپ اتاق‌تان زمانی که خاموش است، بچکانید. پس از روشن و گرم شدن لامپ، رایحه خوش آن در فضای خانه می‌پیچد و بوی بد توالت را از بین می رود.

رفع بوی بد توالت ایرانی

  • قبل از استفاده از توالت، سیفون را بکشید.
  • از خوشبوکننده‌های مخصوص توالت استفاده کنید.
  • از سالم بودن سیستم تهویه توالت مطمئن شوید.
  • از محلول‌های ضدعفونی‌کننده و تمیزکننده استفاده کنید.
  • از دستمال معطر استفاده کنید.
  • اسپری چند قطره عطر بر روی حباب چراغ هم راهکار مناسبی برای خوشبو شدن محیط می‌کند.

دلایل بوی بد سرویس بهداشتی

  • خرابی سیفون سرویس بهداشتی
  • وجود مشکل در لوله ونت
  • مسدود شدن چاه فاضلاب
  • نشتی لوله فاضلاب در ساختمان

سوالات متداول

روش استفاده از مخمر نان برای رفع بوی بد فاضلاب خانگی چیست؟

برای رفع بوی بد فاضلاب آشپزخانه یک بسته مخمر نان را درون آب جوش ریخته و اجازه دهید تا حل شود. سپس این محلول را درون لوله بریزید و اجازه دهید تمام شب بماند.

چرا از شتر گلویی زیر سینک بوی فاضلاب استشمام می‌شود؟

بروز این مشکل به 2 دلیل اتفاق می‌افتد؛ عدم وجود آب در شتر گلویی و جمع شدن مواد زائد درون شتر گلویی

آیا با آهک می‌توان بوی فاضلاب خانگی را از بین برد؟

بله، یک کیلو آهک را با ده لیتر آب مخلوط کنید. بعد از گذشت چند ساعت آن را خوب هم بزنید و از یک صافی رد کنید و در دستشویی بریزید. این راهکار خوبی برای رفع بوی بد فاضلاب توالت است.

از چه موادی می توان جهت رفع بوی بد فاضلاب استفاده کرد؟

در پاسخ به سوال برای از بین بردن بوی بد چاه دستشویی چیکار کنیم باید گفت شما می توانید با استفاده از سرکه و جوش شیرین و مخمر نان جهت از بین بردن بوی فاضلاب اقدام نمایید. این مقاله از مجموعه لوله بازکنی روش های استفاده از این مواد را به طور کامل شرح داده است.

علت بوی بد چاه توالت چیست؟

✅ بوی بد دستشویی می تواند دلایل متعددی از جمله گازهای سپتیک، ایراد در لوله کشی ساختمان، خالی شدن سیفون، جرم گرفتن لوله های فاضلاب و… داشته باشد.

منبع مقاله:

لوله بازکنی خانی

دکمه بازگشت به بالا