برترین های کسب و کارعلمی و پزشکی

روش استفاده از ماساژور برقی

روش استفاده از ماساژور برقی چگونه است؟

ماساژور برقی ابزاری عالی برای ماساژ نقاط مختلف بدن است. اغلب نمونه‌های خانگی این ماساژورها به شکل دستی بوده و به عنوان ماساژور تفنگی نیز شناخته می‌شوند. مقالات زیادی در اینترنت وجود دارد که می‌گویند روش خاصی برای استفاده از این دستگاه‌ها وجود ندارد؛ و تنها کاری که باید انجام دهید این است که تنظیمات مختلف را امتحان کنید؛ تا بالاخره وضعیت مناسب را برای خود بیابید. در حالی که این  حرف ممکن است درست باشد؛ اما برای همه افراد صدق نمی‌کند

شروع و روش استفاده از ماساژور برقی

دستگاه را روشن کنید

اکثر ماساژورهای برقی دارای رابط کاربری تک‌دکمه‌ای هستند. در بیشتر آنها با فشار طولانی دکمه، دستگاه شروع به کار می‌کنند. در این مرحله باید مطمئن شوید که سری ماساژ مورد نظر خود را متصل کرده‌اید. به‌طور کلی توصیه می‌کنیم (اگر مبتدی هستید)، با سری توپی معمولی شروع کنید. این سری بیشتر قسمت‌های بدن را هدف قرار می‌دهد؛ و در مقایسه با سایر سری‌ها ملایم‌تر است.

خرید ماساژور گردن

شدت مورد نظر را انتخاب کنید

به شما توصیه می‌کنیم با کم‌ترین سرعت و شدت کار ماساژ را شروع کنید؛ و به تدریج سطح آن را افزایش دهید. برای ماساژ سبک‌تر، اگر فقط می‌خواهید آرام شوید و خون در داخل عضله حرکت کند؛ سرعت اول را توصیه می‌کنیم. البته اکثر دستگاه‌ها با سرعت به اندازه کافی کم شروع به کار می‌کنند؛ اما منظور از سرعت کم چیزی حدود 1200 دور در دقیقه است. هرچند اگر کمترین سرعت دستگاه شما تا 1750 دور دقیقه است؛ باز هم می‌توان آن را به عنوان سرعت کم در نظر گرفت.

سری ماساژور را به سمت عضله بگیرید و بگذارید ماساژور کار خودش را انجام دهد

در این مرحله سری ماساژور را در امتداد عضله به آرامی حرکت دهید. در انجام ماساژ عجله نکنید. بلکه سعی کنید در حین انجام فرآیند از آن لذت ببرید. اگر در ناحیه‌ای درد عضلانی دارید؛ کمی بیشتر اطراف آن قسمت را ماساژ دهید. همچنین دستگاه را با شدت روی یک ناحیه دردناک فشار ندهید؛ زیرا به احتمال زیاد اوضاع را بدتر می‌کند.

در نهایت توصیه می‌شود از ماساژور کوبه‌ای روی یک عضله خاص به مدت 1 تا 2 دقیقه استفاده کنید. برای گروه‌های عضلانی کوچک‌تر، یک دقیقه را در نظر بگیرید. همچنین می‌توانید گروه‌های عضلانی بزرگ‌تر را به مدت 2 دقیقه ماساژ دهید. فراموش نکنید که بیشتر از این مقدار لزوما بهتر نیست. بنابراین با بدن خود مهربان باشید.

زمان مناسب برای استفاده از ماساژور برقی

چه زمانی به ماساژ نیاز دارید؟ آیا زمان خاصی برای استفاده از ماساژور برقی وجود دارد؟ در این قسمت چند شرایط متداول را بررسی کرده‌ایم.

 1. قبل از تمرین. می‌توانید از ماساژور برقی قبل از شروع جلسه تمرینی خود استفاده کنید. این کار تضمین می‌کند که نه‌تنها خون را به‌خوبی در بدن‌تان جریان می‌دهید؛ بلکه ماهیچه‌های‌تان را برای تمرین آماده می‌کنید. در واقع ماساژ قبل از تمرین کمک می‌کند تا سیستم جنگ یا گریز در بدن شما فعال شود. این سیستم بدن شما را برای انجام فعالیت آماده می‌کند. نکته مهم اینکه برای کسب نتایج بهتر، قسمت‌هایی از بدن را که قرار است ورزش دهید هدف بگیرید.
 2. در طول جلسه تمرین.همچنین می‌توانید از ماساژور بین ست‌های تمرینی استفاده کنید. این روش زمانی مناسب است که حین تمرین در ماهیچه‌های خود احساس تنش کنید. در این مورد به‌جای انتخاب حرکات کششی، از ماساژور برقی استفاده کنید. با این حال در انجام این کار خیلی هیجان‌زده نشوید؛ و تنها 15 ثانیه ماساژ کافی است. چراکه هدف شما این است که فقط عضله را تحریک کنید.
 3. بعد از یک جلسه تمرینی.در این حالت بدن شما در وضعیتی بسیار فعال قرار دارد؛ و بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که آن را آرام کنید. اینجاست که یک ماساژور برقی وارد می‌شود. برای این کار ماهیچه‌های منقبض را هدف گرفته و حدود 1 الی 2 دقیقه ماساژ دهید. باز هم مهم است که عضلات را هدف بگیرید؛ و از ماساژ مفاصل و نواحی استخوانی خودداری کنید. همچنین توصیه می‌شود بلافاصله پس از تمرین عضلات خود را ماساژ ندهید. بلکه اجازه دهید بدن‌تان چند ساعت استراحت کند؛ و سپس دست به کار شوید. همچنین برای کسب نتیجه بهتر از سری‌های مختلف برای قسمت‌های مختلف بدن استفاده کنید.
 4. پس از یک روز کاری طولانی.ماساژورهای برقی به آرامش بدن شما کمک می‌کنند. گاهی اوقات بعد از یک روز شلوغ کاری، فقط باید استراحت کنید. در این شرایط حدود 10 دقیقه با استفاده از ماساژور تفنگی روی بدن خود وقت بگذارید. برای دست‌یابی به این هدف خیلی شدید ماساژ ندهید؛ و بیش از یک دقیقه روی یک گروه عضلانی خاص وقت نگذارید.
 1. فعال‌سازی عضلات. زمانی که باید بدن را برای تمرین یا فعالیت آماده کنید. این کار را بیش از 30 ثانیه انجام ندهید.
 2. فعال‌سازی مجدد عضلانی. در طول تمرینات زمانی که اسپاسم عضلانی رخ می‌دهد؛ یا زمانی که خستگی می‌تواند جلسه تمرین شما را از مسیر خارج کند. حداکثر 15 ثانیه.
 3. ریکاوری و تسکین درد. بعد از تمرین، یک ماساژ مناسب به روند بهبودی کمک می‌کند. همچنین می‌توانید از آن برای تسکین درد استفاده کنید. در اینجا برای یک تا دو دقیقه از ماساژور استفاده کنید. مراقب باشید که به اعصاب خود ضربه نزنید؛ یا به نواحی دردناک بیش از حد وارد نشوید. یکی دیگر از جنبه‌های فوق‌العاده مفید ماساژور برقی، حالت ماساژ گرم است. ماساژهای گرم برای تسکین درد بسیار حیاتی هستند. یک ماساژور تفنگی دارای سیستم گرمایی معمولا با یک سری سرامیکی مخصوص این کار ارائه می‌شود.
 • لرزش (ویبره)

یکی از روش هایی که از طریق آن میتوان درد را تسکین داده و خستگی و کوفتگی عضلات را برطرف نمود، لرزش ملایم و ممتد است. از این رو اکثر ماساژورهای حرفه ای گردن، دارای سیستم لرزشی یا همان ویبره برای ماساژ دادن و تسکین دادن درد ناحیه گردن، شانه ها و کتف هستند. به یاد داشته باشید که استفاده از آپشن لرزشی برای بهبود درد یا کوفتگی عضلات گردن و شانه، بین 5 تا 10 دقیقه مناسب است.

 • ضربه زدن

مدل طراحی ماساژور ضربه ای به این صورت است که با ایجاد ضربه های ریتمیک، خستگی ماهیچه ها را رفع میکند و کوفتگی را از بین میبرد. این ماساژور برای افرادی که به واسطه شغل شان، ساعت های متوالی پشت میز هستند، کمک میکند. چرا که میتواند خستگی و گرفتگی عضلات ناحیه شانه و گردن را التیام دهد. در هنگام خرید ماساژور گردن به این نکته توجه داشته باشید که ماساژورهای ضربه ای نه تنها باید شانه ها را پوشش دهد، بلکه باید نواحی اطراف آن را در بر بگیرد.

 • غلتک ها

یکی دیگر از بخش های مشاوره گردن، غلتک ها هستند. غلتک ها که به صورت گوی دوار طراحی شده اند، نقش مهمی در ماساژ عمیق عضلات دارند و این باعص میشود بافت های عضلانی را به خوبی تحت تاثیر قرار داده و خستگی و دردهای عضلانی یا مفصلی را رفع نمایند. حرکت غلتک ها به صورت یک روند منحنی است و روی ناحیه خاصی از گردن، شانه یا کتف متمرکز هستند. سرعت حرکت غلتک ها، به دلخواه قابل تنظیم است.

 • گرما دهی

بدون شک گرمایی که دستگاه ماساژور به فرد دریافت کننده ماساژ انتقال میدهد، نه تنها یک لذت بخش است، بلکه برای درمان برخی بیماری ها مثل بهبود وضعیت گردش خون، کاش درد، و گرفتگی های عضلانی کاربرد دارد.

مواردی که به آنها اشاره کردیم، عملکرد انواع ماساژور بر حسب نوع آن است. لذا توصیه میشود در هنگام خرید ماساژور به این نکته توجه داشته باشید که کدام یک از عملکردهای ذکر شده، جزو نیازمندی های شماست و بر اساس آن مناسب ترین ماساژور را خریداری نمایید. فراموش نکنید که بهترین ماساژور گردن  و شانه، آن دستگاهی است که بتواند حداکثر نیازهای شما را رفع نماید.

خرید ماساژور شانه و گردن

امکانات ماساژور گردن و شانه کوشا

برخی از مهمترین امکانات ماساژور گردن و شانه عبارتنداز :

 • امکان تنظیم دما برای گرمکن ناحیه گردن
 • امکان تنظیم شدت فشار ماساژ
 • دارای دو مد کاری مختلف به صورت ماساژ عمیق و ماساژ نرم

بخش های ماساژور شانه و گردن کوشا

برخی از مهمترین بخش های ماساژور شانه و گردن کوشا عبارتنداز :

 • قسمت ماساژ گردن
 • قسمت ماساژ شانه
 • پورت شارژر تایپ سی
 • قسمت کنترل ماساژر
 • قسمت هیتر

آتوسا خوش خواهد

من آتوسا، خبرنگاری که تعهدی عمیق به خدمت به مردم دارم. در این سایت، با تمرکز بر مسائل مهم اجتماعی و اقتصادی، تلاش می‌کنم تا صدای گروه‌ه‌های نادیده گرفته شده را به گوش شما برسانم و برای ایجاد عدالت و برابری در جامعه تلاش کنم.
دکمه بازگشت به بالا