عمومی

چرا استفاده از گرمکن و ست ورزشی ضروری است؟

چرا باید در هنگام ورزش از گرمکن و ست ورزشی استفاده کنیم؟

حتی اگر ورزشکار نیستید، یک دست لباس تیم ملی ایران و ست ورزشی گرمکن در کمد لباس خود پیدا خواهید کرد. نه تنها شما، بلکه بسیاری از مردم در کمد لباس خود هستند و ورزش های گرمکن دارند. برخی ممکن است ورزشکاران حرفه ای نباشند، اما ست ورزشی دارند یا گرمکن می پوشند. گرمکن اولین بار در سال 1960 به این ورزش معرفی شد. پوشیدن ست ورزشی به قدری محبوب شد که افراد در موقعیت های مختلف ست های ورزشی می پوشیدند.

در سال 1975 برای اولین بار از پنبه برای دوخت لباس های ورزشی گرمکن استفاده شد. استالونه در سال 1976 در یکی از تمرینات خود یک ست اسپرت نخی خاکستری پوشید، مدلی که بسیار محبوب شد و فروش خوبی هم داشت. مدل ها و طرح های ست ها و طرح های ورزشی گرمکن در طول سال ها تغییر کرده است.

اما برای اولین بار در سال 2010، برند رالف لورن گرمکن بازی های المپیک زمستانی آمریکا را با کمک یک طراح لباس آماده کرد. این روزها لباس ورزشی گرمکن فقط یک لباس ورزشی نیست، بلکه بخشی از استایل و پوشش ورزشکاران است. اما چرا از ست لباس ورزشی استفاده می کنیم؟ آیا فقط سبک و مد است یا دلیل دیگری دارد؟

دلایل استفاده از گرمکن ورزشی

دلایل زیادی برای پوشیدن لباس های ورزشی وجود دارد. برخی افراد صرفا برای داشتن استایل اسپرت به سراغ این ست می روند، اما برخی دیگر دلایل بهتر و قوی تری دارند. در این مقاله به 5 دلیل اصلی اشاره می کنیم. دلایلی که با ارزش ترین و مهم ترین هستند.

1. دمای بدن را تنظیم می کند

ست گرمکن و شلوار استقلال می تواند دمای بدن را تنظیم کند. دمای بدن در حین ورزش افزایش می یابد. ست تمرینی امکان تبادل دما بین محیط و بدن فرد را فراهم می کند و این تبادل دما به خنک شدن بدن کمک می کند. همچنین در فصل سرد که ورزش می کنید، استفاده از ورزش های گرمکن باعث می شود هوا در لباس شما گیر کند و دمای بدن شما افزایش یابد. تنظیم دما به مدیریت شما در نحوه استفاده از اجزای ست ورزشی بستگی دارد. ست لباس ورزشی معمولا از قطعات مختلفی تشکیل شده است که فرد نمی تواند در حین ورزش از گرمکن استفاده کند.

2. محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش خورشید

هنگامی که در فضای باز ورزش می کنید، بدن شما در معرض نور خورشید قرار می گیرد. پوشیدن لباس ورزشی می تواند از شما در برابر نور خورشید محافظت کند. در عین حال ست ورزشی پنبه عرق را جذب کرده و از سوختن پوست جلوگیری می کند.

3. کالری سوزی را افزایش می دهد

در حین ورزش، استفاده از ورزش های گرمکن باعث می شود بدن بیشتر عرق کند. در حین ورزش، دمای بدن افزایش می یابد. بنابراین بدن به دنبال راهی برای کاهش دمای خود است و در نتیجه سیستم بدن با ترشح غدد عرق، دما را کاهش می دهد. این تعریق اضافی ناشی از متابولیسم سلول های چربی در بدن است که باعث می شود بدن کالری بیشتری بسوزاند.

4. ایمنی بدن

بدن شما در حین ورزش و استفاده از گرمکن ورزشی گرم می شود. این گرمای بدن باعث افزایش سیستم گردش خون می شود. افزایش جریان خون در بدن باعث تجزیه سلول های چربی می شود. تجزیه سلول های چربی باعث باز شدن رگ ها و تبادل اکسیژن بین بدن و محیط می شود. این تبادل انرژی بر کیفیت زندگی تاثیر می گذارد و سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند.

از طرفی، نوع مناسب لباس ورزشی شما را از احتمال آسیب محافظت می کند. لباس مناسب می تواند به محافظت از عضلات در برابر احتمال التهاب و آسیب کمک کند. قبل از شروع هر ورزش، باید لباس مناسبی بپوشید که آسیب های احتمالی در حین ورزش را به حداقل برساند. اسب سواری، شنا، ورزش های رزمی مانند تکواندو، بدنسازی، فوتبال و بسیاری از ورزش های دیگر نیاز به پوشش مناسب و خاص دارد.

5. انگیزه‌بخشی

یک لباس ورزشی زیبا همیشه انگیزه ای برای ورزش بیشتر و تمرین بهتر است. حس خوب پوشیدن یک لباس زیبا روحیه افراد را بالا می برد. تماشای سایر افراد که با گرمکن های رنگارنگ ورزش می کنند سرگرم کننده است. همین روحیه منجر به ورزش و تمرین بیشتر در افراد می شود.

بطور کلی ست ورزشی می تواند انگیزه شما را برای ورزش افزایش دهد. گرمکن ورزشی یک لباس همه کاره است که برای همه مناسب است، به خصوص مردانی که می توانند آن را در موقعیت های غیر ورزشی بپوشند. ست و گرمکن ورزشی در روزهای پاییز و زمستان برای ورزش در پارک ها و فضای باز نیز مناسب است.

6. باعث افزایش اعتماد به نفس می شود

 لباس ورزشی مناسب می تواند به عملکرد بهتر شما کمک کند و لباسی که می پوشید تفاوت ایجاد می کند. پوشیدن لباس مناسب می تواند تاثیر زیادی بر سلامت روان شما داشته باشد. در نتیجه احساس خوبی به شما دست می دهد. بنابراین ورزش را با اطمینان بیشتری شروع خواهید کرد. جای تعجب نیست که اگر لباس مناسبی برای فعالیت های ورزشی بپوشید، احتمالاً برنده نهایی خواهید شد.

7. لباس مناسب عملکرد را بهبود می بخشد

لباس های خاصی هستند که دارای خواص آیرودینامیکی هستند. در نهایت، توانایی شما را برای اجرا دو چندان می کند. بنابراین، در این مورد شما باید لباس هایی با کارایی بالا بپوشید که از پارچه های مناسب ساخته شده اند. جدای از این، به دنبال کیفیت بالا و همچنین کشسانی پارچه باشید.

لباس هتلی استقلال و بطور کلی لباس های ورزشی نه باید آنقدر تنگ باشند که احساس خفگی کنید و نه باید آنقدر بزرگ باشد که در حین ورزش لباس را در بیاورید. شما باید با پوشیدن لباس احساس راحتی کنید. پس لباس مناسب را انتخاب کنید و عملکرد خود را افزایش دهید.

8. فناوری نانو برای تجربه بهتر

طیف جدید لباس‌های ورزشی مدرن از قطعات ساخته شده با فناوری نانو تشکیل شده است که می‌تواند برای کاربران بسیار مفید باشد. ایده این است که یک تجربه آموزشی یکپارچه و تاثیرگذار را برای شما فراهم کند. از این رو به دنبال لباس هایی باشید که دارای خواصی مانند توانایی مقاومت در برابر میکروب ها باشد. این نوع لباس از تشکیل باکتری های تعریق جلوگیری می کند. مهم‌ترین کالای بعدی در بازار، لباس‌های اصلاح‌شده با حرارت است. این نوع لباس دمای پایه بدن را با دمای بیرون متعادل می کند.

دکمه بازگشت به بالا