برترین های کسب و کارحوادث

چرا باید بیمه عمر داشته باشیم؟

دلایل خرید بیمه عمر

خريد بیمه عمر و بازنشستگی و بيمه‌نامه‌هاي اختياري در كشور خصوصا در كلان شهرها كم كم در حال گسترش است. از طرف ديگر هم دولت برنامه‌هايي براي اجباري كردن خريد برخي بيمه‌نامه‌ها از جمله بيمه حوادث كه ضرورت‌شان به شدت حس مي‌شود دارد. بيمه‌هاي درماني هم كم و بيش عرضه مي‌شود و مردم براي خريد آنها اشتياق بيشتري دارند اما شاخه‌اي از بيمه كه هنوز نتوانسته آن طور كه بايد جايش را در سبد خريد خانوار‌هاي ايراني باز كند بيمه عمر و زندگي است. جالب اينكه اين نوع بيمه در كشور‌هاي پيشترفته‌ بيشتر از ساير بيمه‌نامه‌ها مورد استقبال قرار گرفته است.

يكي از دلايل توجه نكردن ايراني‌ها به اين بيمه‌ نا‌آشنا بودن با مزاياي آن است. تصوري كه اكثر ما از بيمه عمر داريم اين است بعد از مرگ وارث‌ها مي‌توانند خسارت بگيرند. در حالي كه اين فقط يكي از مزيت‌ها و امتياز‌هاي اين بيمه‌نامه است. بيمه عمر و زندگي در اصل يك نوع سرمايه‌گذاري در جنبه‌هاي مختلف است. به اين نوع از سرمايه‌گذاري در علم جديد اقتصاد سرمايه‌گذاري چند وجهي مي‌گويند. براي اينكه يك بيمه‌نامه عمر و زندگي خوب بخريد و بهترين استفاده را از آن بكنيد توصيه مي‌كنيم حتما قبل از خريد با يك كارشناس بيمه و بازار‌هاي مالي مشورت كنيد. البته چند مزيت كلي وجود دارد كه با خريد اين بيمه‌نامه از آن برخوردار مي‌شويد.

بهترین بیمه تکمیلی انفرادی |بیمه تکمیلی انفرادی

چند دلیل مهم برای خرید بیمه عمر و زندگی

پشتوانه‌ای برای دوران از کار‌افتادگی

هر کسی ممکن است زودتر از زمانی که انتظارش را داشت توان کار کردن را از دست بدهد. برای اینکه در این دوران هر روز منتظر مرگ نباشید و بتوانید بهتر از باقی‌مانده زندگی‌تان استفاده کنید داشتن یک بیمه تکمیلی انفرادی ضروری است. بیمه‌های معمول و مستمری‌های عایدی از آنها برای این دوران کافی نیست. یکی از مزیت‌های بیمه عمر و زندگی پوشش احتیاجات این دوران است. این موضوع از ناشناخته‌های مربوط به این بیمه‌نامه است. یک تصور غلط در جامعه وجود دارد مبنی بر اینکه بیمه عمر و زندگی هیچ تعهدی قبل ار مرگ بیمه‌گذار بر عهده ندارد. کسانی که این بیمه نامه را داشته باشند، در زمان از کار افتادگی می‌توانند از مستمر‌ی و خدمات درمانی این بیمه‌نامه استفاده کنند.

در مفاد این بیمه‌نامه قید شده فرد در هر سنی و پس از پرداخت هر مقدار حق بیمه اگر با تایید پزشکان از کار‌افتاده شده باشد شرکت بیمه تمام خدمات را بدون دریافت بقیه حق بیمه به او ارائه خواهد کرد. این بیمه عمر پس از فوت بیمه‌گذار هم معتبر و وارث‌ها هم از مفاد قرار‌داد بهره‌مند می‌شوند.

پرداخت تسهیلات با سود پایین

در حال حاضر هیچ کدام از بانک‌های کشور میزان سپرده‌ها را در پرداخت تسهیلات به مشتریان‌شان در نظر نمی‌گیرند. یعنی هیچ بانکی به خاطر اینکه کسی در آن بانک سپرده‌گذاری کرده حق ندارد امتیاز خاصی در زمینه پرداخت تسهیلات برای او در نظر بگیرد اما یکی از مشوق‌های شرکت‌‌های بیمه در فروش بیمه عمر و زندگی پرداخت تسهیلات ارزان است. این اجازه از طرف بیمه مرکزی به همه شرکت‌ها داده شده است بعد از پرداخت حداقل ۵۰ درصد از کل حق بیمه به میزان ۹۰ درصد از حق بیمه‌های پرداختی با نرخ سود ۵ تا ۹ درصد به آنها تسهیلات بدهند.

باز‌پرداخت این تسهیلات می‌تواند ماهانه یا سالانه باشد. اگر کسانی به تسهیلات نیاز داشته باشند این امکان را دارند که همه حق بیمه را یکجا پرداخت کنند و وام بیشتری بگیرند. پس از باز‌پرداخت وام هم یک سال صبر کنند، می‌توانند دوباره درخواست دریافت تسهیلات را ارائه کنند و باز هم تسهیلات با نرخ سود پایین در‌یافت کنند. البته اولویت با کسانی خواهد بود که وام نگرفته‌اند. اما تمام کسانی که بالای ۵۰ درصد حق بیمه را پرداخت کرده باشند به صورت یکسان و بدون توجه به اینکه چه کسی چه مقدار حق بیمه داده یا از کی بیمه‌نامه را خریده از این تسهیلات استفاده خواهند کرد.

اطمینان از پرداخت بدهی‌ها پس از فوت

خیلی از بیماران نگران پرداخت بدهی‌هایی هستند که در دوره بیماری روی دست‌شان مانده و می‌ترسند که وارثان‌شان از عهده آن بر نیایند. کسانی که بیمه عمر دارند خیال‌شان از این بابت راحت است. بر اساس مفاد قرار‌داد در خرید بیمه‌نامه عمر ، شرکت بیمه موظف است علاوه بر جبران بدهی‌هایی که به خاطر مخارج درمان روی دست او مانده بوده حتی مخارج کفن و دفن را هم به طور کامل بپردازد تا فشاری به خانواده او در آن شرایط وارد نشود. این بخش به کسانی که ارثی برای به جا گذاشتن ندارند کمک می‌کند علاوه بر راحت شدن خیال‌شان از مخارج مراسم عزا‌داری و .. با خرید بیمه عمر برای بازماندگان یک ارثیه خوب هم تا رسیدن‌شان به استقلال مالی به جا بگذارند.

اطمینان از تامین مالی اعضای خانواده پس از فوت

یکی از دغدغه‌های مهم هر نان‌آور خانواده‌ای تامین نیاز‌های مالی اعضای خانواده‌اش است. کسانی که مشاغل سخت دارند و در معرض تهدید جانی هستند همیشه نگران این هستند که بعد از فوت‌شان این امکان وجود دارد افرادی که به درآمدشان متکی بوده‌اند، با مشکل مالی مواجه شوند. برای اینکه خیلی فکرتان به این موضوع مشغول نباشد و بتوانید سر کار هم حواس‌تان را بیشتر جمع کنید پیشنهاد می‌کنیم یک بیمه عمر و زندگی بخرید. بیمه عمر با پرداخت مستمری به افرادی که نام آنها در قرارداد ذکر شده ، موجب آسودگی خاطرتان خواهد شد.

به طور مثال زوج‌های جوانی که فرزندان کوچکی دارند و یا فرزندانی که والدین از کار افتاده دارند، شامل این بند می‌شوند.حتی اگر کسی پدر و مادر پیری داشته باشد می‌تواند با پرداخت حق بیمه ناچیز اضافی آنها را هم در لیست قرار دهد. پس از فوت بیمه‌گذار در هر سنی و در هر مرحله‌ای از بیمه‌نامه همسر او تا آخر عمر از مستمری برخوردار است و فرزندان پسر هم تا سن ۱۸ سالگی و فرزندان دختر هم تا زمانی که ازدواج نکرده باشند از این مستمری استفاده خواهند کرد.

یک پس‌انداز منظم

یکی دیگر از مزایای خرید بیمه عمر نظم دادن به پس‌انداز کردن است. کسانی که تحمل زیادی در پس‌انداز کردن ندارند و هر آن ممکن است همه آنچه را جمع کرده اند به باد دهند به خوبی می‌توانند از این ویژگی بیمه عمر استفاده کنند. بهتر است این را هم بدانید که بر اساس قوانین قضایی تقسیم سرمایه بیمه عمر و مقرری کارمند متوفی تابع مقررات ارث نیست. سرمایه بیمه عمر جزو ماترک نیست و از شمول مقررات ارث خارج است.

بنابر‌این شما یک سرمایه‌گذاری انجام داده‌اید که از محل پس‌اندازهای‌تان به دست آمده و به عنوان یک ارثیه خوب برای وارث‌ها حتی از پرداخت مالیات هم معاف است.ما به این قناعت رسیده‌ایم که خرید بیمه عمر و تامین آتیه یک سرمایه‌گذاری چند بعدی است و به شما هم توصیه می‌کنیم با این دیدگاه نگاه کنید

 دریافت وام هایی با سود کم

 هر زمان که نیاز فوری داشته باشید می‌توانید بدون تشریفات مرسوم و نیاز به ضامن و یا معرف و گیرودارهای قانونی و اداری در کوتاه‌ترین زمان و با نرخ بهره بسیار اندک وام بگیرید. می‌توانید در بازه‌های دلخواه سه ماهه تا دو ساله وام خود را باز پرداخت کنید .همچنین بعد از گذشت یکسال از باز پرداخت وام می‌توانید برای وام جدید درخواست بدهید.

 پس اندازی مطمئن

 در مورد افرادی که شکیبایی لازم برای پس انداز کردن را ندارند و هر آن ممکن است زحمات خود و هر آنچه ذخیره کرده­‌اند را به باد هوا دهند بیمه عمر بسیار موثر است و می‌تواند نظم خوبی به این سرمایه گذاری مطمئن بدهد. پس شما یک سرمایه‌گذاری منظم و مطمئن انجام داده‌اید که می‌تواند ارثیه مطلوبی هم برای فرزندان و وراث شما باشد زیرا معاف از مالیات است که در بخش بعدی بیش‌تر توضیح خواهیم داد.

 معافیت مالیاتی

 مبالغی که در قبال بیمه عمر یا تامین آتیه پرداخت می­‌کنید به هر میزانی که باشد شامل پرداخت مالیات نشده و معاف از مالیات است. حتی در صورت مرگ بیمه شده این سرمایه که به وراث او می‌رسد از قانون ارث تبعیت نمی‌کند و مالیات بر ارث نخواهد داشت و وارث های شما هم از پرداخت مالیات معاف هستند.

سود 18 تا 26 درصدي

يكي از امتياز‌هاي خريد يك بيمه عمر و زندگي كه باعث مي‌شود به عنوان يك سپرده‌گذاري در نظر گرفته شود. تعلق گرفتن سود به پولي است كه بابت بيمه‌نامه صرف مي‌شود. در اصل شما هر چقدر حق بيمه مي‌پردازيد شبيه آن است كه پول‌تان را در يك سپرده بلند‌مدت در بانك‌ها سرمايه‌گذاري كنيد، با چند تفاوت. براي خريد بيمه عمر تعيين رقم دست شماست. در حالي كه براي سپرده‌گذاري در بانك بايد يك حداقل پول را به صورت يكجا در اختيار بانك قرار دهيد. قبلا سود پرداختي در خريد بيمه‌هاي زندگي 15 درصد بود و چند سال هم تغيير پيدا نكرده بود اما با اصلاح قانون مربوطه اين سود به 18 درصد رسيد و قرار است هر سال هم همراه با نرخ تورم اضافه شود.

البته اگر حق بيمه را به صورت مشاركتي پرداخت كنيد مي‌توانيد اين ميزان سود را به 26 درصد هم برسانيد. بر اساس اجازه‌اي كه بيمه مركزي به شركت‌هاي بيمه داده آنها مي‌توانند با اجراي طرح مشاركتي به خريدار بيمه اين امكان را بدهند كه بين 20 تا 26 درصد به صورت سالانه از محل خريد بيمه سود كسب كند. بيمه‌گذار مي‌تواند حق بيمه را به صورت سالانه يا ماهانه پرداخت كند. هر زمان كه حق بيمه به حق بيمه‌هاي پرداختي اضافه شود بلافاصله سود پرداختي هم افزايش مي‌يابد.

منبع:

https://samins24.com/

دکمه بازگشت به بالا