اجتماعی

ازدواج و فرزندآوری باید دغدغه‌ تمامی مسئولان باشد

وزیر ورزش و جوانان گفت: آنچه رهبر معظم انقلاب در سال های اخیر بر آن تاکید و هشدار دادند قطعا مورد توجه مسئولان قرار گرفته و اقدامات زیادی در این زمینه انجام شده است اما باید عزم ملی و توجه ویژه وجود داشته باشد. به نظر همه نهادهای حکومتی، دولتی، مردمی و جامعه این است که باید در رابطه با موضوع جوانی مردم این کار انجام شود و ازدواج جوانان و بچه دار شدن دغدغه همه مسئولان باشد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، سیدحمید سجادی در پیامی فرارسیدن سالروز پیوند ملکوتی حضرت علی (علیه السلام) و حضرت فاطمه (سلام الله علیها) و آغاز بعثت را تبریک گفت. هفته ازدواج با اشاره به فرمایشات آیت الله رئیسی در این مراسم گفت: ما به دستورات رئیس جمهور عمل خواهیم کرد و حتماً تا به نتیجه برسیم به این فرمایشات عمل خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه پیگیری امور جوانان از طریق سازمانی و نه تنها بر عهده وزارت ورزش و جوانان است، گفت: برنامه ریزی، پیگیری و پیگیری بخش مهمی از کار این سازمان است. معاونت امور جوانان. مطالبه حقوقی که در امور جوانان تعریف شده است.

وی با بیان اینکه در دوره جدید وزارت ورزش و جوانان نگاه ویژه ای به بانوان چه در حوزه ورزش و چه در حوزه جوانان داریم، گفت: به همین دلیل ارتباطات و جوانان زیادی داریم. . با همکاری دکتر الخزعلی، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، از علاقه و حمایت ایشان در تمامی برنامه ها، تصمیم گیری ها و موضوعات مهم در این زمینه قدردانی می کنم.

وی ادامه داد: وزارت ورزش و جوانان طی فرصت ده ماهه خدمت به ملت شریف ایران بر اساس مستندات فوق و سند تحول دولت مردمی اقدامات خوب و مثبتی را در زمینه ازدواج جوانان انجام داد و خداوند متعال انشاالله با یاری خداوند و با تکیه بر «بیایید به سوی تمدن اسلامی بر اساس بیانیه گام دوم پیش برویم» برای انقلاب.

وزیر ورزش و جوانان به بیانات مقام معظم رهبری در تیرماه 1398 اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در تماس تصویری با نمایندگان شورای اسلامی در تیرماه 1398 در مقوله مسائل اجتماعی، تاکید کردند که موضوع ازدواج جوانان بسیار مهم است و یکی از مسائلی است که هرگز نباید از آن غافل شد. وی گفت: باید منتظر روش های تسهیل ازدواج و امکان ازدواج برای جوانان بود، برخی از این روش ها هزینه مادی ندارد، فقط تصمیم می خواهد، نیاز به توجه دارد، بحث تولید مثل و بحث نسل بسیار است. این موضوعی است که در چند سال گذشته بارها به آن تکیه و تاکید کرده‌ام.» این نیاز به قانون دارد، نیاز به پیگیری جدی دستگاه‌های اجرایی دارد و مشکل بچه‌دار شدن را باید مهم و ترساننده دانست. جوانی یکی از سودمندترین دارایی های هر کشوری است.

السجادی ادامه داد: آنچه رهبر معظم انقلاب در سال های اخیر تایید و هشدار دادند قطعا مورد توجه مسئولان قرار گرفته و اقدامات متعددی در این زمینه انجام شده است. اما باید اصرار میهن پرستانه و توجه ویژه همه نهادها و نهادهای دولتی، حاکمیتی و عمومی و جامعه نسبت به مسئله جوانی مردم وجود داشته باشد و ازدواج جوانان و تولد فرزندان همه مسئولیت پذیر باشد. با نیازهایشان وظایف ذاتی آنها و فراتر از مسئولیت اجتماعی آنها برای حل مشکلات جوانان و حمایت از نهاد خانواده تلاش کنند.

وزیر ورزش و جوانان گفت: برای پاسخگویی به نیازهای زندگی به خوبی و کامل باید تلاش کنیم تا آنها را از ابعاد مختلف بیاموزیم. یکی از حوزه هایی که یادگیری در آن صورت می گیرد، حوزه آموزه های عاطفی است و در این حوزه به جایی می رسیم که پس از فهمیدن، منتظر واکنش و رفتار مخاطب هستیم و در اینجا باید به ارزش گذاری مخاطب خود کمک کنیم.

وی با اشاره به اینکه زن و مرد باید در زندگی به هم کمک کنند تا به ارزش برسند، افزود: آیا مسکن، جهیزیه و مادیات ارزشمند است؟ باید ببینیم کمال انسانی در کجای زندگی ما نهفته است.

ساجدی گفت: باید در زندگی به یکدیگر کمک کنیم تا پس از قدردانی به مجموعه ای از ارزش ها برسیم و در نهایت با آمیختن این ارزش ها با شخصیت، زمانی که همسرانمان با ویژگی هایی آشنا شدند، این ویژگی ها نظام مقدس را زیبا می کند. جمهوری اسلامی

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا