انواع تیکنر

یکی از پیشرفته ترین دستگاه هایی که برای تصفیه فاضلاب کارخانه ها استفاده می شود ضخیم کننده نام دارد. امروزه از این دستگاه در صنایع مختلف به ویژه در کارخانه های فرآوری مواد معدنی استفاده می شود. به طور کلی این فرآیند جداسازی ذرات مایع از ذرات جامد است که توسط نیروهای گریز از مرکز و گرانش انجام می شود.

این دستگاه ها با ظرفیت های زیادی تولید می شوند که انتخاب ظرفیت باید متناسب با عمق و قطر دستگاه باشد. اکنون این قطر از 2 تا 200 متر و ارتفاع آن از 1 تا 7 متر متغیر است. این دستگاه دارای پایه های نگهدارنده است که از فلز و بتن انتخاب می شوند. زیرا باید بتواند وزن مایع و ابعاد سازه را تحمل کند. سطح مواد غلیظ کننده بسیار زیاد است و این ابعاد برای جلوگیری از سرریز مواد جامد کافی است. برای واردات دستگاه به ایران با ما همراه باشید.

طراحی ساختمان تجهیزات به نیروی جاذبه اجازه می دهد تا ذرات مختلف را جدا کند. تیکنر در حال حاضر به طور گسترده در مدل های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. انتخاب روانکار به نوع فاضلاب، نوع کاربرد و شرایط عملکرد تجهیزات بستگی دارد.

اجزای غلیظ کننده

تنور به عنوان یک دستگاه پیشرفته از قطعات مختلفی تشکیل شده است. برای خرید تیکنر با الکتنو تماس بگیرید.

ساختار پشتیبانی

مهمترین قسمت ضخامت که برای تحمل وزن این دستگاه طراحی شده است، مواد نگهدارنده یا بدنه آن است. این بدنه از فولاد یا بتن ساخته شده است که دارای استوانه و سوراخ می باشد.

مخزن

یکی دیگر از قسمت های مهم مخزن مخزن تغذیه ورودی است. معمولاً مواد از طریق لوله به مخزن وارد می شوند، بنابراین به طور یکنواخت در داخل این دستگاه پخش می شوند و باعث کاهش تلاطم می شوند. اکنون این لوله به مخزن تغذیه ورودی معروف است.

غرق شدن

دشت سیلابی یک بخش اصلی ضخیم است که کانال های زیادی روی آن وجود دارد. این دستگاه آب تصفیه شده را به بیرون دستگاه منتقل می کند.

رانندگی با ماشین و رانندگی در خیابان

درایو و همزن یکی از قطعات مهم است که ساختاری متشکل از پل درایو و گیربکس برقی است. نیروی محرکه تولید شده در این قسمت می تواند پل ها را حرکت داده و ذرات را مرتب کند. همچنین برای جمع آوری خمیر و حذف ذرات جامد در پایین دستگاه استفاده می شود.

پونت

در تجهیزات Thickner مدل های خاصی از بریج ها وجود دارد که قرار است از دیسک محافظت کنند. همچنین این پل برای دسترسی به سطح دستگاه و دیسک مناسب است.

قسمت پایین کوچک

قسمت پایین دستگاه قسمت دوم دستگاه است، تمام مواد جمع آوری شده از آن قسمت در قسمت آخر قسمت پایین دستگاه قرار می گیرد و خارج می شود.

آب سرریز از طریق چیزی که مخزن ورودی نامیده می شود وارد متمرکز کننده می شود.

ضخیم کننده به عنوان یک ابزار کاربردی برای تصفیه زباله های صنعتی استفاده می شود. این دستگاه ها انواع مختلفی دارند که هر نوع ضخیم کننده مشخصات متفاوتی دارد.

ضخیم کننده معمولی

یکی از رایج ترین ضخیم کننده های موجود در بازار، مدل های معمولی هستند. در قرن بیستم، این مدل بوته بسیار محبوب بود. ضخیم کننده های معمولی از حوضچه های استوانه ای با ارتفاع کمتر از قطر تشکیل شده اند. غلظت جرمی آلاینده های این خودرو بین 35-50 درصد متغیر است.

معمولاً از خمیر برای هدایت باطله ها به سد استفاده می شود. اکنون این پالس از 0.5 تا 0.1 در یک جهت قابل انتقال است. بسته به نوع کاربرد می توانید ضخامت معمولی را از 2 تا 200 متر انتخاب کنید.

تیکنر لاملا

سفت کننده های لاملا در مقایسه با مدل های معمولی ضخامت بسیار بهبود یافته ای دارند. در کارخانه های با ظرفیت زیاد، سخت کننده هایی با سطح مقطع زیاد مانند سخت کننده های لاملا مورد نیاز است. اگر غلظت خمیر ورودی به این دستگاه کم باشد، بدون شک میزان مواد ورودی افزایش می یابد.

بنابراین به شما توصیه می شود خازن هایی با ظرفیت بالاتر نسبت به مدل های استاندارد انتخاب کنید. ساختار داخلی این دستگاه از تعدادی صفحه مشابه تشکیل شده است.

اکنون بار اعمال شده به فضای بین این صفحات شیاردار منتقل می شود. اگر شرایط آب و هوایی محلی نامطلوب باشد، سنسور باید در یک محیط سرپوشیده ساخته شود. برای صرفه جویی در فضا و اشغال فضای بیشتر باید از قوام دهنده هازارلا استفاده کرد. این غلظت از دو قسمت بالا و پایین تشکیل شده است. قسمت پایین یک مخروط یا استوانه است.

در بالا، چندین صفحه نزدیک به هم در یک گروه با شیب 45 تا 55 درجه وجود دارد.

بهترین قوام دهنده عملی موجود در بازار

ضخیم کننده مخروط عمیق

مدل های مخروطی عمیق با مقطع کوچک؛ اما عمق بیشتری دارند. این کندانسورها معمولاً با ظرفیت 5 تا 10 برابر سایر کندانسورهای ذکر شده تولید می شوند. وزن خمیر خروجی این دستگاه 50 تا 60 بوده و حرکت خمیر نیز کند است. برای جابجایی خمیر کاغذ، شیب مناسب با این غلظت معمولاً 1 تا 2 درصد است.

چسباننده

غلیظ کننده های خمیر مدل های پیشرفته ای هستند که می توانند مواد خمیر را بدون فیلتر بگیرند. به طور معمول، این مواد ملات سنگین تر از مواد جامد هستند، حدود 75-90٪. این ضخیم شدن توسط حوضچه های نسبتاً عمیق منتهی به مخروط هایی با شیب تند تشکیل می شود. با پیشرفت تکنولوژی و معرفی مدل های جدید، امکانات ضخیم کننده های نسل جدید نیز افزایش می یابد.

ضخیم کننده های نسل جدید در واقع مجهز به موتورهای بسیار قوی تری هستند که باعث افزایش کارایی آنها می شود. در این نوع دستگاه ها شاهد این حس طراحی هستیم که غلظت مواد جامد در این موارد بیشتر خواهد بود. با این دستگاه بدون نیاز به فیلتر می توانید به راحتی بیشترین درصد آب را بازیابی کنید.

تفاوت کندانسور و شفاف کننده

تصفیه یا بازیافت آب یا ضایعات معدنی بسیار مهم است. در حال حاضر این بازیافت و نظافت با چندین هدف انجام می شود و از تجهیزات و دستگاه های مختلفی در این فرآیند استفاده می شود. هم فیلترها و هم کندانسورها سیستم های تخصصی مورد استفاده در صنعت تصفیه آب هستند. بسیاری از افراد خازن و فیلتر را با هم اشتباه می گیرند، در این صورت کافی است تفاوت و عملکرد این دو را بررسی کنید.

این دو دستگاه از نظر طراحی تقریباً یکسان هستند. اما در اندازه و ابعاد ضخیم کننده و شفاف کننده تفاوت زیادی وجود دارد.

این دو دستگاه از نظر عملکرد کاملاً با یکدیگر متفاوت هستند. اگرچه هر دو برای رسوب گذاری استفاده می شوند. اما برای غلیظ شدن از غلیظ کننده و برای شفاف سازی مایعات از زلال کننده استفاده می شود.

مقادیر غلظت دهنده و شفاف کننده کاملاً با یکدیگر متفاوت است. هر دو دستگاه در حال حاضر انواع مدل های مختلفی دارند که قیمت نهایی بر اساس مشخصات فنی متفاوت هر دستگاه و قدرت و اهمیت استفاده از آن تعیین می شود.

هزینه های نگهداری و سرویس یکی از مهم ترین پارامترهایی است که این دو را متمایز می کند. به طور کلی، هزینه های نگهداری و تعمیر سیستم های تشخیص مقرون به صرفه تر از سیستم های ضخیم تر است.

دکمه بازگشت به بالا