فیشیال پوست چیه

سطح پوست پوشیده از سلول‌های مرده یا لایه شاخی است. این سلول‌ها در سطحی‌ترین بخش پوست قرار می‌گیرند. وظیفه سلول‌های مرده محافظت از پوست است و در اصل باید گفت این سلول‌ها نگهبانان بدن در مقابل عوامل خطرساز بیرونی هستند. در حالت نرمال، بدن تقریباً ماهی یک‌بار سلول‌های شاخی شکل را به طور کامل حذف کرده و سلول‌های جدیدتری را جایگزین آنها می‌کند. به همین دلیل این سلول‌های مرده روی پوست تجمع کرده و باعث کاهش درخشندگی و می‌شوند. برداشت این سلول‌ها به شما کمک می‌کند تا پوست شفاف‌تری داشته باشید.

فیشیال یک روش درمانی رایج و محبوب برای داشتن پوستی سالم و درخشان است. این روش درمانی در چند مرحله به مدت 1 ساعت انجام می‌شود. به‌عبارت‌دیگر، از زمانی که وارد کلینیک زیبایی پوست و مو شده و تا زمانی که از آن خارج می‌شوید، تنها به 1 ساعت زمان نیاز خواهد بود تا به پوستی درخشان و البته جوان‌تر برسید.

فیشیال صورت یک از روش‌های جدید به‌صورت ترکیبی و با ابزارهای متفاوت است. فیشیال صورت کاملاً غیرتهاجمی است و به همین دلیل امروز بسیاری این روش درمانی و زیبایی را به دیگر روش‌های تهاجمی ترجیح می‌دهند.

نکته حائز اهمیت در خصوص این روش درمانی این است که تنها در یک جلسه 1 ساعتی، می‌تواند بسیاری از مشکلات پوستی، مانند جوش‌های سرسیاه یا کومودن را از بین ببرد. به همین خاطر است که به عنوان یک روش درمانی عالی و اثبات شده برای مراقبت از پوست در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

فیشیال پوست یکی از روشهای ساده و در عین حال موثر برای بازگرداندن شادابی و نشاط به پوست صورت و گردن است. شما می‌توانید برای انجام فیشال پوست به کلینیک تخصصی در اصفهان مراجعه نمایید. لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌ تلفن تماس حاصل فرمایید.

مزایای فیشیال پوست

 • با یک جلسه به چند هدف درمانی و مراقبتی پوست خواهید رسید.
 • پاکسازی پوست از آلودگی‌های محیطی و رادیکال‌های آزاد
 • ماساژ صورت موجب ایجاد حس آرامش و رها شدن از استرس می‌شود.
 • جوانسازی، کاهش ، شادابی و درخشان شدن پوست
 • برطرف کردن آسیب‌های پوستی و بهبود گردش خون
 • رفع جوش‌های سرسیاه، سرسفید و
 • درمان گودی،
 • صاف و یکدست شدن رنگ پوست
 • فیشیال صورت برای کمک به سم‌زدایی پوست

مراحل فیشیال و پاکسازی پوست

لازم به ذکر است پیش از آغاز این مراحل، تکنسین زیبایی سؤالاتی درباره‌ نوع پوست، تغذیه و سبک زندگی شما که تأثیر بر شرایط پوستتان دارد می‌پرسد. ممکن است این سؤالات در جزئیات معمول مراحل فیشیال تأثیر داشته باشند. مراحل فیشیال را به ترتیب زیر بررسی می‌کنیم.

 • پاکسازی پوست: در این مرحله از پاک‌کننده‌های مخصوص که مناسب جنس پوست هر شخص است استفاده می‌شود. این به صورت سطحی توسط پد پنبه‌ای یا اسفنج‌های مخصوص و دستگاه‌های شست و شوی صورت انجام می‌شود. همچنین در این مرحله هر فرد مانند جوش‌های زیر پوستی، کمودون‌های سیاه، آفتاب سوختگی یا چروک‌های پیری هم برای نحوه‌ انجام مراحل بعد بررسی می‌شود.
 • بخاردهی: این مرحله برای پاکسازی عمقی و لایه‌برداری سطحی پوست انجام می‌شود. در بخار دهی منافذ پوست باز شده و برای انجام مراحل بعدی فیشیال آماده می‌شود، همچنین کومودون‌های سیاه و جوش‌های زیر پوستی برای تخلیه آماده می‌شوند. بخاردهی همزمان ریلکسیشن خوبی برای فرد و پوست صورتش به ارمغان می‌آورد.
 • لایه برداری: حالا نوبت آن است که پوست آماده شده با بخاردهی، توسط دستگاه‌های مخصوص لایه‌بردار و مواد ویژه‌ این کار لایه‌برداری شود. آنچه از در این مرحله از روی پوست برداشته می‌شود، سلول‌های شاخی سطح صورت هستند که حذفشان ظاهر پوست را مخملی و لطیف می‌کند.
 • استخراج: در این مرحله پاکسازی پوست عمقی‌تر انجام می‌شود. به‌این‌ترتیب که کومودون‌های سیاه و جوش‌های زیر پوستی که کاملاً آماده شده‌اند تخلیه شده و هرگونه آلودگی نفوذ کرده به لایه‌های زیرین پوست خارج می‌شود.
 • ماساژ صورت: حالا پوست پاکسازی‌ شده باید مجدد ریلکس و آرام شود. ماساژ با کرم‌ها و روغن‌ها مخصوص این کار صورت می‌گیرد و به روشی انجام می‌شود که خون‌رسانی را در صورت فزایش دهد. همچنین شیوه‌ این ماساژ در جهت کاهش چین و چروک‌های ناشی از افزایش سن است.
 • ماسک صورت: انتخاب و استفاده از ماسک در این مرحله با توجه به پوست هر فرد و مشکلات احتمالی آن انجام می‌شود.
 • در آخر متخصص فیشیال از تونر، آب‌رسان و کرم ضدآفتاب بر روی پوست فرد استفاده می‌کند.

انواع روش‌های پاکسازی پوست در کلینیک

پیلینگ شیمیایی

لایه‌بردارهای شیمیایی که در کلینیک‌ها استفاده می‌شوند قدرت پاکسازی بسیار بالایی دارند. این ترکیبات می‌توانند جای جوش و انواع لکه‌های پوستی را از بین ببرند. پیلینگ یا لایه‌برداری بسته به نوع و عمق آن بین یک تا چهارده روز طول خواهد کشید. در این مدت بعد از پوسته ریزی، پوست جدید جایگزین شده و عمق این پاکسازی به نوع داروهای شیمیایی و مدت زمان استفاده آنها روی پوست بستگی دارد.

پیلینگ مکانیکی

در این روش پوست به وسیله ابزار الکترومکانیکی مورد لایه‌برداری قرار می‌گیرد. این روش برای از بین بردن جای اسکار زخم‌ها روی پوست بسیار مناسب است.

پیلینگ لیزری

این روش به دو صورت لیزر دی‌اکسید کربن و لیزر اربیم یاگ انجام می‌گیرد. در این روش از خواص تبخیر آب و نکروز گرمایی بهره برده می‌شود.

توصیه‌های بعد از انجام فیشیال پوست

1- بعد از فیشیال اصلاً پوستتان را دست‌کاری نکنید و جوش‌های صورتتان را نکنید؛ زیرا صورتتان زخم خواهد شد.
2- بعد از انجام فیشیال صورت به هیچ عنوان آرایش نکنید و از استفاده نکنید و اجازه دهید پوستتان مدتی استراحت کند.
3- سعی کنید یک یا دو روز ورزش نکنید تا پوستتان عرق نکند؛ زیرا این امر می‌تواند برای پوست شما که حساس شده مضر باشد.
4- تا سه روز از لایه‌بردار استفاده نکنید؛ زیرا بیش از  امروزه باتوجه‌به آلودگی هوا و انواع مواد آرایشی که در تماس مستقیم با پوست ما هستند؛ ممکن است مشکلات پوستی بسیاری گریبان‌گیر هرکدام از ما شود. حتماً برای شما و یا اطرافیانتان هم پیش‌آمده‌است؛ هنگام بروز نارضایتی‌های پوستی با مراجعه به مراکز درمانی انواع و اقسام روش‌های درمانی پیش روی‌تان قرار گرفته است. روش‌هایی که ممکن‌است گاهی اثربخش هم نبوده باشد. در این مطلب می‌خواهیم به بررسی فیشیال صورت که روشی برای پیشگیری و یا درمان مشکلات پوستی است بپردازیم.

فیشیال صورت روشی غیرتهاجمی برای پاک‌سازی عمیق پوست به‌منظور داشتن پوستی سالم و درخشان است. با این روش می‌توانید پوست را تمیز، لایه‌برداری و تغذیه کنید. همچنین باعث روشن شدن و هیدراته نگه‌داشتن پوست می‌شود؛ در نتیجه پوست جوان‌تر و شاداب‌تر به نظر می‌رسد. با فیشیال صورت تنها در یک ساعت می‌توانید از مشکلات مزاحم پوستتان راحت شوید و به پوستی سالم و درخشان برسید. فیشیال صورت روش پاک‌سازی چندمرحله‌ای پوست است که در ابتدا به بررسی مراحل مختلف آن در مراکز اسپا می‌پردازیم.

گام‌های فیشیال صورت

مشاوره

فیشیال صورت باید با مشاوره صحیح شروع شود؛ به این صورت که درمورد داروهای دریافتی، نگرانی‌های پوستی، رژیم غذایی، مقدار آبی که روزانه می‌نوشید و محصولات پوستی ای که اکنون استفاده می‌کنید به شما مشاوره داده می‌شود.

شستشو و تمیزکردن اساسی پوست

این مرحله با جمع‌کردن موها در کلاه مخصوص باهدف جلوگیری از نشت مواد فیشیال به موها در حین کار شروع می‌شود. سپس صورت با شوینده‌های مناسب، تمیز و به‌دوراز هرگونه مواد آرایشی و آلودگی می‌شود.

آنالیز پوست صورت

در این مرحله با بررسی پوست زیر نور نوع پوست (خشک، چرب، مخلوط، حساس یا نرمال) و وضعیت پوست (جوش سرسیاه، جوش سرسفید، پیری پوست، کم‌آبی، آفتاب‌سوخته و …) تشخیص داده می‌شود. باتوجه‌به آن محصولات مورداستفاده و نوع فیشیال مشخص می‌شود.

بخور دادن صورت

مراکز فیشیال خوب این کار را با دستگاه بخوری که بخار گرم را مستقیماً به‌صورت شما هدایت می‌کند انجام می‌دهند. این عمل باعث نرم شدن پوست می‌شود و به استخراج کردن جوش‌های سرسیاه و سرسفید در مرحله استخراج کمک می‌کند. عرق کردن حاصل از بخوردادن باعث می‌شود که منافذ پوست تمیز شود. اگر پوست حساسی دارید ممکن است این مرحله برای شما انجام نشود.

لایه‌برداری

در این مرحله با استفاده از لایه‌بردارهای آنزیمی و یا اسکراب‌ها لایه‌برداری صورت انجام می‌شود. با لایه‌برداری سلول‌های مرده از سطح پوست برداشته می‌شود که موجب شادابی پوست است.

استخراج

استخراج جوش‌های سرسفید و سرسیاه از مراحل اصلی فیشیال صورت است. آستانه تحمل درد افراد مختلف برای استخراج با هم متفاوت است. برای داشتن یک فیشیال خوب لازم است که استخراج به‌صورت کامل انجام شود.

ماساژ

ماساژ لذت‌بخش‌ترین قسمت فیشیال صورت است که برای عضله‌های صورت مانند باشگاه رفتن است؛ ماساژ صورت باعث خون‌رسانی بیشتر به پوست می‌شود.

ماسک صورت

ماسک صورت باتوجه‌به نوع و وضعیت پوست انتخاب می‌شود و روی بهبود بافت و مشکلات پوستی تمرکز دارد.

آبرسانی

برای هیدراته نگه‌داشتن پوست، سرم آب‌رسان و مرطوب‌کننده مناسب روی پوست صورت ماساژ داده می‌شود تا با تأمین رطوبت پوست ظاهر هرچه جوان‌تر و پوست درخشان‌تر به شما ببخشد.

چه کسانی می‌توانند فیشیال صورت انجام دهند؟

اکنون می‌دانید که فیشیال صورت چیست و چه مراحلی دارد؛ اما سن مناسب برای آن چیست؟ هرچند وقت یک‌بار باید انجام شود؟

اگرچه مشکلات پوستی از نوجوانی شروع می‌شود اما به گفته متخصصان این حوزه فیشیال صورت باید از 20 سالگی به بعد انجام شود. تا قبل از آن می‌توانید از روش‌های سطحی‌تر پاک‌سازی پوست در خانه استفاده کنید. حتی می‌توانید به یک رژیم غذایی مناسب برای داشتن پوست سالم اکتفا کنید. اگر بین 18 تا 20 سال هستید می‌توانید تنها برای موقعیت‌های خاص و یا هر دو ماه یک‌بار انجام دهید. افراد بالای 20 سال می‌توانند از علائم پیری زودرس پوست، جوش‌های هورمونی، کدر بودن پوست، لکه‌های پوستی با داشتن برنامه منظم فیشیال جلوگیری کنند؛ درخشش و جوانی را باز پس گیرند و از مشکلات پوستی رها شوند.

انواع فیشیال صورت

در دنیای زیبایی، میلیون‌ها روش فیشیال صورت برای انواع مختلف پوست در سنین مختلف وجود دارد. روزانه روش‌های جدید مانند فیشیال نوری، فیشیال نمک، فیشیال کریستال (که در سال 2019 ترند بود) به دنیای زیبایی معرفی می‌شوند که قطعاً یک کدام از آن‌ها برای پوست شما مناسب خواهد بود.

از انواع ابتدایی آن می‌توان به فیشیال میوه، فیشیال روشن‌کننده و فیشیال پاک‌سازی اشاره کرد درحالی‌که فیشیال پارافین، فیشیال لایه‌برداری و فیشیال کلاژن ساز از انواع پیشرفته و تخصصی فیشیال صورت هستند که اختصاصی به مشکلات پوستی و پیری پوست می‌پردازند.

برای مثال اگر مشکل پوستی شما آکنه است می‌توانید از فیشیال مخصوص آکنه استفاده کنید. محصولات ضد جوش در این نوع استفاده می‌شود. به همین منوال اگر از فیشیال مخصوص پیری پوست استفاده کنید این نوع از فیشیال صورت می‌تواند عوارض ناشی از پیری پوست شامل چروک، خطوط خنده و اخم، کدری پوست و لکه را کاهش دهد.

همچنین برای موقعیت‌های خاص مانند عروسی، فیشیال‌های مخصوصی وجود دارد که می‌تواند باعث درخشان شدن پوست شما شود. یا می‌توانید تنها برای ریلکس کردن از فیشیال های فانتزی مانند فیشیال شکلات استفاده کنید.

فیشیال صورت برای مردان

اکثر مردان فکر می‌کنند که فیشیال صورت و مراقبت‌های پوستی مختص زنان است؛ به همین دلیل اغلب متوجه نیاز پوستشان به پاک‌سازی نمی‌شوند. درحالی‌که فیشیال صورت برای تمام انسان‌ها طراحی شده است؛ نه برای جنسیت خاص و نه نوع پوست خاصی!

مردان روزانه نسبت به زنان بیشتر در معرض آفتاب قرار می‌گیرند. همچنین به دلیل منافذ پوستی بازتر و بزرگ‌تر و بافت پوستی خشن‌تر آسیب بیش‌تری به پوستشان می‌رسد. به همین دلیل فیشیال صورت به مردان هم پیشنهاد می‌شود!

چگونه فیشیال صورت را در خانه انجام دهیم

همان‌طور که تابه‌حال گفته شد فیشیال صورت یکی از لاکچری‌ترین اعمالی است که می‌توانید در حوزه مراقبت از خود انجام دهید. بعد از یک هفته سخت‌کاری، درسی و یا مدیریت خانه، فیشیال صورت می‌تواند گزینه خیلی خوبی برای ریلکس کردن و اهمیت‌دادن به خودتان باشد.

آماده‌سازی محیط

محیط آرامی را برای خود آماده کنید؛ اگر نمی‌توانید به مراکز اسپا بروید؛ می‌توانید اسپا را به خانه بیاورید! چند شمع معطر روشن کنید و پلی‌لیست موردعلاقه خود را پخش کنید. پاهای خود را در مخلوطی از نمک پا یا کوکتلو آب ولرم بگذارید. شاید این بخش جدی گرفته نشود و گام کوچکی به نظر برسد؛ اما باعث دورکردن هر چه بیشتر استرس و خستگی می‌شود.

پاک‌سازی

قبل از انجام هر کار دیگری باید پوست را به طور کامل پاک‌سازی کنید. هرگونه آلودگی و مواد آرایشی که روی پوست باقی بماند اثر فیشیال صورت را کم‌رنگ می‌کند. برای اینکه مطمئن شوید پوستتان به طور کامل پاک‌سازی شده است؛ ابتدا با یک شوینده با پایه چربی مواد آرایشی و خارجی که روی پوست قرار داده‌ایم را بشویید و سپس با یک شوینده با پایه آب هرگونه دوده، غبار و عرق را پاک‌سازی کنید.

بخوردادن صورت

همان‌طور که تا کنون گفته شد بخور دادن از مراحل اصلی فیشیال صورت است. بخوردادن باعث بازشدن منافذ پوست و نرم شدن آن می‌شود. بعد از این مرحله صورت برای مراحل بعدی فیشیال آماده می‌شود. حال که می‌خواهید بخور دادن را در خانه انجام دهید باید توجه کنید که در این کار زیاده‌روی نکنید چرا که باعث خشکی بیشتر پوست می‌شود. بدون دستگاه بخور گرم دوراه برای بخور دادن در خانه وجود دارد. در روش اول صورت را بالای یک کاسه آب داغ نگه دارید و یک حوله روی سرتان بیندازید. در روش دوم می‌توانید حوله را با آب داغ خیس کنید سپس روی صورتتان بگذارید. توجه کنید که صورتتان را نسوزانید.

لایه‌برداری

هر فیشیال خوبی شامل مرحله لایه‌برداری است؛ تا شما را از شر سلول‌های مرده پوست خلاص کند. می‌توانید برای لایه‌برداری از لایه‌بردارهای آنزیمی و یا انواع اسکراب‌ها استفاده کنید. توجه کنید که اسکراب‌ها باعث خراش‌های میکروسکوپی روی پوست می‌شوند که می‌توانند باعث تحریک پوست شوند. اگر پوست نازک و حساسی دارید، از لایه‌بردارهای آنزیمی استفاده کنید. هنگام ماساژدادن صورت به‌قصد لایه‌برداری به ناحیه تی زون (T-ZONE) توجه بیشتری کنید. ناحیه تی زون دارای چربی بیشتری نسبت به سایر نقاط صورت است.

ماسک صورت

باتوجه‌به نوع پوستتان هر مدل ماسک صورتی که مناسب است را انتخاب کنید. ماسک را به‌خوبی روی پوست صورت ماساژ دهید. اگر لایه ضخیمی از ماسک را روی صورت قرار داده‌اید؛ انگشتانتان را با آب گرم مرطوب کنید، سپس صورت را برای چند دقیقه ماساژ دهید. پس از 15-20 دقیقه که ماسک استراحت کرد آن را ازروی صورت بردارید.

مرطوب کردن پوست

اصلی‌ترین کلید درخشان شدن پوست، مرطوب نگه‌داشتن آن است. بعد از پاک‌کردن ماسک لازم است که برای هیدراته نگه‌داشتن پوست از یک مرطوب‌کننده خوب استفاده کنید. برای اثربخشی بیشتر چند قطره سرم آب‌رسان صورت را با مرطوب‌کننده مخلوط کنید. به‌خوبی روی پوست صورت ماساژ دهید.

هشدار!

از مرحله استخراج در خانه بگذرید! اگرچه مرحله استخراج از راضی‌کننده‌ترین مراحل فیشیال صورت است؛ اما اگر به‌درستی و به طور کامل انجام نشود می‌تواند باعث عفونت شود. در خانه از انجام‌دادن مرحله استخراج بپرهیزید.

نتایج و انتظارات فیشیال صورت

در انتها ببینیم که چه انتظاری باید از فیشیال صورت داشت. جدا از رفع مشکلات پوستی، باعث نرم و جوان شدن پوست شما می‌شود. بعد از انجام فیشیال صورت شما متوجه درخشش و روشنی پوستتان خواهید شد. انجام منظم آن می‌تواند اثرات پیری پوست را تا حد قابل‌توجهی کاهش دهد. ماساژ طولانی‌تر می‌تواند از افتاده شدن پوست با بالارفتن سن در طولانی‌مدت جلوگیری کند و باعث محکم شدن بافت پوست می‌شود. شما می‌توانید اثرات فیشیال صورت را بعد از دو روز مشاهده نمایید؛ به همین علت برای موقعیت‌های خاص دو روز قبل فیشیال صورتتان را انجام دهید. با یک‌بار انجام فیشیال صورت و دیدن نتایج آرام‌بخش و سلامت پوستتان، دیگر راه برگشتی وجود نخواهد داشت!

پاسخ به سوالات متداول

آیا فیشیال صورت برای انواع پوست خوب است؟

بله، با توجه به انواع مختلف پوست درمان مناسب ارائه خواهدشد.

آیا قبل از فیشیال پوست مراقبت خاصی نیاز است؟

حداقل از یک روز قبل فیشیال لایه‌بردار استفاده نکنید و آقایان صبح روز درمان شیو نکنند.

بعد از فیشیال صورت چه مراقبت هایی نیاز است؟

باتوجه به حساس شدن پوست از هرگونه عملی که باعث آزردگی پوست می‌شود خودداری کنید.

تعداد جلسات فیشیال چقدر است؟

باتوجه به نوع و وضعیت پوست برای هر شخص متفاوت است.

چه زمانی فیشیال پوست نباید انجام شود؟

در بارداری و شیردهی حتما قبل از درمان با پزشک مشورت کنید. در اوج تابستان و هنگامی‌که در معرض نور شدید آفتاب هستید بهتر است از هیچ‌گونه درمان لایه‌برداری استفاده نکنید.

حد پوست باعث آسیب رسیدن خواهد شد.
5- تا چند روز بعد از انجام فیشیال در مقابل نور آفتاب قرار نگیرید و سعی کنید حتماً از کرم‌های ضد آفتاب استفاده کنید.
6- تا یک هفته بعد از فیشیال صورتتان را بند نندازید و وکس نکنید. همچنین تا مدتی نباید لیزر بروید.
7- هنگام شست و شو دقت کنید و این کار را با ملایمت انجام دهید؛ زیرا پوست شما به شدت حساس شده است.
8- پس از فیشیال صورت پوست خود را ماساژ ندهید.

تعداد جلسات انجام فیشیال پوست

این مورد برای هر فردی متغیر است. در حالت ایده آل، بهتر است که هر چند ماه انجام شود. یک ماه، زمانی است که پوست برای احیا به زمان نیاز دارد. سعی کنید هر سه ماه، یعنی چهار بار در سال و با تغییر فصل، فیشیال صورت را انجام دهید. اگر دنبال درمان جوش سرسیاه، هستید، این کار را باید با تکرار بیشتری انجام دهید.

عوارض فیشیال

 • تاکنون درمورد فیشیال صورت عوارضی گزارش نشده است.
 • این روش کاملاً غیرتهاجمی و بدون درد است.
 • قرمزی‌های پس از فیشیال صورت کاملاً طبیعی است و خیلی سریع برطرف می‌شود.

نقش اساسی ابرو در زیبایی، افراد بر هیچکس پوشیده نیست. امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی در سرار دنیا، همینطور اقصی نقاط کشورمان امکان بهترین در اصفهان نیز فراهم آمده. متقاضیان گرامی می‌توانند با مراجعه به کلینیک‌های معتبر و مجاز کاشت ابرو در سراسر شهر، خواسته‌های معقول خود در این زمینه را برطرف سازند.

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .

 • فیشیال کلاسیک: در این روش بیشتر به مراقبت از پوست پرداخته می‌شود. مثلا پاکسازی، لایه برداری و … صورت می‌گیرد.
 • فیشیال ضد پیری: بعضی از انواع فیشال می‌توانند به کلاژن سازی در پوست کمک کرده و چین و چروک‌ها را کاهش دهند. برای اینکه بدانید چیست همین حالا کلیک کنید.
 • فیشیال ضد لک: برای روشن کردن پوست و از بین بردن لک‌های صورت از این روش استفاده می‌شود.
 • فیشیال برای درمان جوش: به منظور از بین بردن جوش و آکنه نیز می‌توان از فیشال استفاده نمود.

فیشیال صورت ممکن است انواع دیگری هم داشته باشد. بعضی از انواع آن همزمان می‌توانند برای رفع چند نوع از مشکلات پوستی موثر باشند.

عکس فیشیال صورت را در اینجا می‌توانید مشاهده کنید:

 

مراحل انجام فیشیال صورت

قبل از انجام فیشیال صورت باید با یک متخصص زیبایی مشورت کنید. نوع پوست شما، هدف شما از انجام فیشال و سن شما باید مشخص شود. همچنین متخصص مربوطه باید هر نوع نگرانی شما را در مورد فیشیال و تاثیری که روی پوست شما می‌گذارد، برطرف نماید. در تمام انواع فیشیال پوست معمولا مراحل زیر صورت می‌گیرد:

 

پاکسازی پوست

متخصص فیشیال صورت با استفاده از یک محصول پاک کننده همه بقایای آرایش و هر نوع آلودگی را از روی پوست صورت، گردن و دکلته پاک می‌کند. معمولا یک پد پنبه‌ای به یک پاک کننده مناسب با پوست فرد آغشته می‌شود تا مراحل پاکسازی صورت گیرد.

لایه برداری

با یک یا اسکراب سلول‌های مرده از روی پوست پاک می‌شوند. به منظور باز کردن منافذ پوست ممکن است از بخور نیز استفاده شود.

استخراج

پاکسازی عمقی پوست در این مرحله صورت می‌گیرد. این فرآیند به پاک کردن منافذ پوست از چربی اضافی یا سلول‌های مرده پوست کمک می‌کند تا از بروز جوش‌های سرسیاه و آکنه پیشگیری به عمل آید. با دست یا با ابزار فلزی مخصوص این مرحله صورت می‌گیرد.

ماساژ

فیشیال صورت معمولا شامل ماساژ صورت و قسمت بالا تنه نیز می‌شود. این مرحله در واقع می‌تواند ورزشی برای پوست بوده و حس آرامش‌ را هم به زیباجو منتقل کند.

استفاده از ماسک

بسته به نوع پوست و مشکلی که پوست دارد، در این مرحله از ماسک مخصوص استفاده می‌شود. ماسک ممکن است بر پایه خاک رس و برای درمان چربی‌ باشد یا اینکه ماسکی آبرسان باشد که به برطرف شدن خشکی پوست کمک می‌کند.

در مرحله آخر به صلاحدید متخصص مربوطه روی پوست از سرم، مرطوب کننده و ضد آفتاب استفاده می‌شود.

عوارض فیشیال صورت

بعد از انجام فیشیال صورت ممکن است برخی از افراد دچار عوارض زیر شوند:

تحریک پذیری و قرمزی پوست

این مورد جزء معمول‌ترین عوارضی است که بعد از فیشیال صورت ممکن است رخ دهد. فشاری که به دلیل لایه برداری یا استخراج چربی‌ها و آلودگی‌ها از سطح پوست به پوست وارد می‌شود، ممکن است عامل بروز این عوارض باشد. در صورت مشاهده این مشکلات احتمالا متخصص فیشیال به فرد توصیه می‌کند که تا چند روز از به کار بردن لوازم آرایشی روی پوست خود اجتناب نماید.

جوش و آکنه

زخم

وقتی متخصص زیبایی از دست خود یا تجهیزاتی که به منظور حذف ناخالصی‌ها از پوست صورت می‌گیرد، استفاده می‌کند ممکن است به لایه بیرونی پوست آسیب جزئی وارد شود. در موارد نادر اگر زخم ایجاد شده، عفونت به وجود آورد، مشکلات عدیده‌ای حاصل خواهد شد. برای جلوگیری از عفونت، پوشیدن دستکش توسط ارائه دهنده خدمات زیبایی ضروری است.

 

خشکی پوست از عوارض فیشیال صورت

لایه برداری از پوست جزء مراحلی است که در فیشیال معمولا صورت می‌گیرد تا لایه‌های جدید پوست جایگزین سلول‌های مرده شوند. افرادی که پوست خشک و حساس دارند، اگر لایه برداری روی پوستشان بیش از حد صورت گیرد، ممکن است دچار خشکی پوست شوند. با استفاده از یک مرطوب کننده می‌توان مانع از خشکی پوست شد. همچنین فرد نباید بلافاصله بعد از فیشیال، پوست خود را در معرض اشعه ماورا بنفش خورشید قرار دهند زیرا خشکی پوست تشدید خواهد شد.

بهترین مرکز فیشیال در تهران کجا است ؟ فیشیال پوست عملی ساده و در عین حال حساس است که باید با ظرافت و دقیق انجام گیرد؛ به همین دلیل توصیه می‌کنیم که با توجه به موارد گفته شده به اندازه کافی وقت بگذارید و یک کلینیک معتبر را پیدا کنید. اگر هنوز مرکز مورد نظر خود را پیدا نکرده‌اید، پیشنهاد می‌دهیم که سری به کلینیک تخصصی پوست و موی خانه سفید بزنید و از خدمات ما دیدن کنید.

هزینه فیشیال صورت

قیمت فیشال صورت به عوامل مختلفی بستگی دارد. مثل: مرکزی که به آنجا مراجعه می‌کنید، میزان تبحر متخصص پوست، نوع فیشیال و کیفیت موادی که مورد استفاده قرار می‌گیرند. به طور کلی در سال 1402 قیمت فیشیال صورت در یک کلینیک حداقل از 400 هزار تومان است. اما اغلب مراکز به ویژه به مناسبت‌های مختلف تخفیفاتی را روی خدمات خود قرار می‌دهند و شما با قیمت‌های کمتر هم می‌توانید فیشال انجام دهید.

فواید فیشیال صورت چیست؟

فیشیال صورت پوست شما را به طور عمیق تمیز کرده و با مشکلات پوستی مانند آکنه و خشکی پوست مبارزه می‌کند. برخی از مزایای فیشیال شامل موارد زیر است:

 • پوست را درخشان و روشن می‌کند.
 • آرامش‌بخش است و معمولا ماساژ یکی از مراحل آن است.
 • به رفع چین و چروک‌ها و خطوط ریز روی چهره کمک می‌شود.
 • کلاژن سازی در پوست بهبود می‌یابد و در نتیجه پوست سفت‌تر و دارای خاصیت ارتجاعی بیشتری خواهد بود.
 • به برطرف شدن برخی از مشکلات پوستی مثل خشکی، آکنه و لک کمک می‌شود.

تفاوت فیشیال با پاکسازی |فیشیال پوست نی نی سایت

آیا فیشیال صورت برای آقایان هم مفید است؟

فیشیال فقط مختص خانم‌ها نیست. آقایان هم جهت مراقبت از پوست خود و بهبود سلامت آن می‌توانند فیشیال انجام دهند. مراحل فیشیال برای آقایان تقریبا شبیه بانوان است اما از آنجایی که مشکلات پوستی مردان با زنان کمی متفاوت است، بعضی از مراحل هم متفاوت هستند. زخم ناشی از تیغ و اصلاح صورت، کدر شدن پوست، موهای زیر پوستی و سوختگی پوست بخشی از این مشکلات هستند که متخصص زیبایی به برطرف شدن آنها کمک خواهد کرد.

آیا فیشیال صورت چین و چروک‌ها را از بین می‌برد؟

فیشیال به طور موقت ظاهر و سلامت پوست را بهبود می‌بخشد اما حقیقت این است که برای رفع مشکلات پوستی شدید کاربرد ندارد. یعنی چین و چروک‌های شدید یا لک‌های تیره روی پوست را به کمک این روش نمی‌توان به طور کامل از بین برد. در این موارد حتما باید به پزشک متخصص پوست مراجعه نموده و از روش‌هایی مانند لایه برداری شیمیایی، میکرودرم ابریژن یا لیزر بهره گرفت.

چند وقت یکبار فیشیال انجام دهیم؟

چرخه گردش سلولی پوست انسان حدود 28 روز طول می‌کشد. به همین دلیل اغلب توصیه می‌شود که فیشیال صورت هر ماه یکبار صورت گیرد. در بعضی موارد به صلاحدید متخصص مربوطه ممکن است فاصله بین جلسات کمتر یا بیشتر شود.

خلاصه مطلب

فیشیال صورت به شما کمک می‌کند تا پوستی شفاف، سالم و زیبا داشته باشید و تا حدودی برخی از مشکلات پوستی مثل لک و آکنه را بهبود می‌بخشد. بسته به نوع مشکل پوستی تعداد جلسات فیشال برای هر فرد متفاوت است. اگر علاقمند به ارتقا سلامت پوست خود هستید و می‌خواهید ساخت کلاژن و در پوست شما بهبود یابد، حتما حتی شده یک بار فیشال را امتحان کنید.

 

 

دکمه بازگشت به بالا