عمومیبرترین های کسب و کار

5 فیلم مبتکرانه و با نویسندگی خاص برای مشاهده در نتفلیکس

در این مطلب 5 فیلم سینمایی کاملا خلاقانه و مبتکرانه را معرفی می کنیم که نویسنده آنها سعی کرده داستان خاصی را به نمایش بگذارد. هم در استریم نتفلیکس و هم آمازون پرایم قابل مشاهده هستند. بهترین فیلم های علمی تخیلی

1- پارک تفریحی

«فیلم گمشده» ساخته جورج آ. رومرو که به تازگی بازسازی شده در سال 1973 به سفارش انجمن لوتری برای برجسته کردن مشکلات پیری و آزار سالمندان ساخته شده است. مردی سالخورده با کت و شلوار سفید (لینکلن مازل) که در یک چرخه عذاب گرفتار شده است، از یک شهربازی بازدید می کند که در آن او و سایر شهروندان سالخورده یکی پس از دیگری دچار بدبختی می شوند، خواه تصادف با یک خودروی سپر با یک راننده جوان مسخره، که متهم می شود. انحراف برای صحبت کردن با کودکان، یا دزدیده شدن توسط دوچرخه سوارانی که شبیه عموزاده های نه چندان دور A Clockwork Orange’s droogs هستند. سکانس‌های پایان کتاب پیام پروژه را واضح می‌سازد، اما چنین آشکاری چیزی از ناراحتی این روند کم نمی‌کند، زیرا سوررئالیسم هولناک آن از زیبایی‌شناسی ناهموار رومرو، پر از فیلم‌برداری دستی ناهموار، برش‌های ناهموار و انتقال‌های غیرمنتظره بهره می‌برد. نمایش ترسناک تمثیلی نویسنده «شب مردگان زنده» که در 52 دقیقه خلاصه می‌شود، مرثیه‌ای برای زشتی سال‌های گرگ و میش زندگی، و التماس برای شفقت در برابر بی‌اعتنایی و ظلم است.

2- 17 بلوک

17 بلوک غرق در تروما است که نه تنها از خشونت اسلحه و اعتیاد به وجود آمده است، بلکه از آگاهی افراد مبنی بر اینکه تا حدی مقصر تراژدی هایی هستند که برایشان اتفاق افتاده است، به وجود آمده است. نمودارهای مستند بسیار تکان دهنده دیوی روتبارت در بیست سال زندگی خانواده سانفورد، متشکل از مادر معتاد به مواد مخدر شریل، پسر دلالش اسمورف، دختر دنیس و کوچکترین امانوئل، که همگی به گرفتن این سلف پرتره با دوربین های فیلمبرداری کمک می کنند. مواد مخدر یک بلای مخرب برای این خانواده واشنگتن دی سی است که با قتل بی‌معنای امانوئل، یک بچه شاداب و دانش‌آموز خوب که به نظر می‌رسید مقدر شده بود از شرایط دشوار خود فراتر رود، به اوج خود رسید. پس از آن مصیبت دلخراش، بستگان او برای کنار آمدن با احساس گناه به خاطر نقش خود در سرنوشت امانوئل تلاش می‌کنند، همه در حالی که تلاش می‌کنند مسیر سرکش خود را اصلاح کنند و گناهان گذشته را تکرار نکنند – هم برای خودشان و هم برای جوان‌ترین اعضای قبیله‌شان. از جمله برادرزاده امانوئل، جاستین، که از بسیاری جهات شبیه اوست. فیلم روتبارت مطالعه ای همدلانه در مورد سختی ها، از دست دادن ها، و روشی است که این تغییر اغلب در نهایت به عهده گرفتن مسئولیت خود و عزیزان خود است.

3-زیرزمین مخملی The Velvet Underground 2020

تعداد کمی از آثار به اندازه The Velvet Underground انقلابی بودند، و زیست داکتر تاد هاینز به انرژی ساینده و میراث تجربی آنها ادای احترام می کند. متشکل از روایت مصاحبه که با فیلم‌های آرشیوی شگفت‌انگیز گروه – از جمله کلیپ‌های اجرا، عکس‌ها و فیلم‌های فیلم‌برداری شده در مجموعه هنری اندی وارهول، The Factory، جایی که Velvet Underground برای مدتی به‌عنوان گروه موسیقی خانگی فعالیت می‌کرد، پیوند خورده است – این فیلم یک گسست حیله‌گرانه ایجاد می‌کند. بین صدا و تصویر، در این فرآیند خود را با روح نوآورانه و غیر متعارف گروه هماهنگ می کند. The Velvet Underground که کمتر علاقه‌ای به ارائه یک روایت قطعی از نگرش و اخلاق آنها در دوران شکوفایی کوتاه‌شان در اواخر دهه 1960 دارد، از اجرای قوانین غیرداستانی عادی خودداری می‌کند و به دلیل آن پیشرفت می‌کند. باز هم، هنگام در اختیار داشتن این مواد فوق‌العاده، تزلزل سخت است، که هم عروج گروه را در میان صحنه‌های هنری ضد فرهنگ رو به رشد (و لحظه‌ای قدرت گل در زمان) به تصویر می‌کشد و هم آن‌ها را در اوج ناهماهنگی و غنایی‌شان به‌طور همزمان به تصویر می‌کشد. قدرت.

4- آغاز

یک نمازخانه مملو از شاهدان یهوه در تفلیس، گرجستان، مورد بمباران آتش‌سوزی قرار می‌گیرد و جماعت – و به‌ویژه یانا (یا سوخیتاشویلی)، همسر رهبر فرقه – را به آشوب می‌کشد. این حادثه آتش زا کاتالیزور اولین فیلم آرام سوز کارگردان دئا کولومبگاشویلی است که از ترکیب بندی های طولانی مدت و از نظر بصری ثابت استفاده می کند تا به وضعیت اسفبار قهرمان داستان که با خروج همسرش (راتی اونلی) و آمدن پلیس محلی شرایطش بدتر می شود، توجه کند. افسر (کاخا کینتسوراشویلی) که نیت های تهدیدآمیزی دارد. کولومبگاشویلی که اغلب برای دقایقی به افراد خیره می‌شود، در حالی که مکالمه‌هایی را که در آن یکی از شرکت‌کنندگان فقط بیرون از صفحه نمایش قرار می‌گیرد، خیره می‌شود، موقعیت یانا را در جامعه دیندار خود و در رابطه با همتایان مردش، خواه همسر یا پسر جوانش، بررسی می‌کند. همدلی سختگیرانه، اجازه می دهد حقایق بزرگتر در مورد تبعیض جنسی، به حاشیه رانده شدن و ناامیدی از اقدامات صبورانه موجود بیرون بیاید. «Beginning» با ترکیب نئورئالیسم و ​​سبک سازی منسجم، و با رهبری یک بازی سوخیتاشویلی عذاب‌آور، یک مطالعه شخصیتی هشیار و مرموز است که کولومبگاشویلی را به عنوان یک فیلمساز بسیار نوید معرفی می‌کند.

5-بدون مرد معمولی

بیلی تیپتون یک نوازنده جاز منطقه ای بود که از دهه 1930 شروع به تور کشور کرد و دو آلبوم را با بیلی تیپتون تریو خود ضبط کرد. با این حال، هنوز شگفت‌انگیزتر این است که تیپتون همه این کارها را انجام داد – و همچنین بعداً ازدواج کرد و تشکیل خانواده داد – در حالی که رازی را پنهان می‌کرد: او ترنس بود. No Ordinary Man داستان تیپتون پیشگام و زندگی حرفه ای و شخصی غیرمحتمل او است که توسط کارگردانان آیسلین چین-یی و چیس جونت به شیوه ای مبتکرانه روایت می شود. با تجزیه و تحلیل سفر تیپتون از طریق مواد آرشیوی، مصاحبه‌ها و تست‌های فیلم روی صحنه که در آن بازیگران ترنس نقش تیپتون را در لحظات کلیدی زندگی او بازی می‌کنند، مستند آنها وقایع دنیای واقعی را از طریق تعامل پیچیده هنر و داستان پردازش می‌کند. تنوع تسپین‌های منتخب آنها تجلیل از جامعه ترنس به‌عنوان دیگ ذوب است، و افکار شخصی آن افراد در مورد هویت، پذیرش، ارائه و عملکرد اجازه می‌دهد دیدگاهی چندوجهی از تجربیات شخصی تیپتون (و سایر مردان و زنان ترنس) داشته باشد. همچنین شامل گفتگو با پسرخوانده تیپتون، که هنوز با احساسات متناقض در مورد پدرش دست و پنجه نرم می کند، این فیلم تجلیل از یک پیشگام کمتر شناخته شده و مطالعه در مورد تغییر نگرش ها و دیدگاه ها است. بهترین فیلم های ماجراجویی

دکمه بازگشت به بالا