فرهنگ و هنربرترین های کسب و کار

آیا می شود طرح دلخواه خود را روی استیکر یا چرم چاپ کنیم؟

تفاوت استیکر حاشیه دار و چاپ پشتی

در این مقاله تفاوت های استیکر حاشیه دار (استیکر kiss cut ) و استیکر چاپ پشتی (استیکر back print ) برای شما توضیح می دهیم و در ادامه به مزایای چاپ روی چرم می پردازیم. بسیاری از مشتریان ما به دنبال فضای بیشتری در استیکر ها هستند، شاید شما هم بخواهید لوگوی شخصی، آدرس وب سایت و یا اطلاعات تماس خود را به استیکر اضافه کنید. خب در روش های قدیمی به شما استیکر با چاپ پشتی پیشنهاد می شود تا در پشت آنها هر آنچه می خواهید را چاپ کنید.

آیا از استیکر حاشیه دار چیزی میدانید؟ این مدل استیکر ها معمولاً پشت مستطیلی شکلی دارند که بزرگتر از  طرح استیکر است و می‌توانید از فضای آن استفاده کنید. نه اشتباه نکنید ما نمی‌خواهیم هیچ کدام از این دو روش را تائید یا رد کنیم در این مقاله با تفاوت های این دو استیکر آشنا خواهید شد.

استیکر چاپ پشتی چیست؟

زمانی می‌توانید از این استیکر استفاده کنید که پشت استیکر فضای خالی زیادی داشته باشد تا بتوانید اطلاعات جزئی شرکت یا نحوه‌ی استفاده را روی پشت استیکر چاپ کنید. با این وجود یک مشکل وجود دارد اصولاً افراد پشت استیکر را نگاه نمی‌کنند بهتر بگویم به‌محض اینکه روی استیکر را دیدند آن را دور می‌اندازند و توجه زیادی به پشت استیکر نمی‌کنند.

چه طور می‌توانید پشت استیکر چاپ بزنیم؟

بااینکه این کار امکان پذیر است ولی چاپ پشت استیکر کار تمیزی به شما تحویل نمی‌دهد. به‌عنوان مثال، اگر برگه استیکر های خود را دریافت کرده‌اید و حالا سعی می‌کنید با یک چاپگر معمولی پشت کاغذ ها چیزی را چاپ کنید، به احتمال زیاد چاپگر شما گیر میکند یا لکه های جوهر را روی طرح شما باقی می گذارد.

چگونه از استیکر حاشیه دار استفاده می کنیم؟

اگر چه برخی افراد این باور را دارند که فضای اطراف استیکر کم است ولی شما فضایی را برش می دهید که پتانسیل زیادی دارد. از این استیکر استفاده کنید تا برند و هدف خود را تبلیغ کنید. می‌توانید از فضای اضافی برای اطلاع رسانی نیز استفاده کنید. بر خلاف استیکر چاپ پشتی، اطلاعات چاپ شده در استیکر حاشیه دار روی سطح اصلی قرار دارند و از فضای که در دید افراد است برای چاپ اطلاعات استفاده شده.

چه چیزی را می‌توانید روی استیکر حاشیه دار چاپ کنید؟

از فضای باقیمانده استیکر برای چاپ اطلاعات شرکت یا سایر جزئیات تبلیغاتی خود می‌توانید استفاده کنید. اطلاعاتی مثل:

 • کوپن یا کد تخفیف
 • مشخصات محصول یا اطلاعات اضافی
 • کد QR که مشتریان شما را به وب سایت شما یا صفحه خاصی هدایت می‌کند
 • اطلاعات تماس شرکت مانند شماره تلفن، آدرس و غیره
 • آدرس رسانه‌های مجازی شما
 • یادآوری تاریخ رویداد یا فروش های آینده
 • نحوه‌ی ثبت نام یا عضویت

چرا استیکر حاشیه دار از استیکر چاپ پشتی بهتر است؟

به چند دلیل چاپ روی پلکسی گلاس و استیکر حاشیه دار نسبت به استیکر چاپ پشتی ، برتری دارد:

دید بهتر

اطلاعات مهم را باید در معرض دید قرار داد. استیکر حاشیه دار اطلاعات اضافی شما را درست در کنار خود طرح اصلی نشان می دهد.

 گزینه های چاپ بیشتر

معمولاً در استیکر چاپ پشتی ، شما تنها به رنگ سیاه و سفید محدود می شوید در حالی که استیکر حاشیه دار تمام رنگ است و عامل شکل استیکر نیز شما را محدود نمیکند.

هزینه کمتر

از آنجا که چاپ پشت استیکر یک فرایند اضافه بر فرایند اصلی است معمولاً ۲۰ درصد هزینه ی بیشتری دارد فرایند برش استیکر حاشیه دار مانند برش اصلی استیکر های دیگر است و هزینه ی تقریباً برابری دارد. به طور کلی می توان گفت این استیکر انتخاب بهتری برای متخصصان خلاق است.

چگونه بدون دستگاه و در خانه استیکر حاشیه دار درست کنیم؟

یک خبر خوب، به راحتی می‌توانید استیکر را طراحی کنید و از سایت ما برای چاپ استیکر با طرح دلخواه خود استفاده کنید.

مرحله ۱: استیکر خود را طراحی کنید.

حالا این شانس را دارید که با استفاده از تمام فضای اطراف استیکر نام و لوگوی خود را در معرض دید قرار دهید. البته در این کار زیاده روی نکنید قسمت های از استیکر را خالی بگذارید. طرح تان را به گوشه های استیکر خیلی نزدیک نکنید.

مرحله ۲: طرح استیکر را بارگذاری کنید.

به سایت مراجعه کنید و عکس خود را آپلود کنید.

مرحله ۳: استیکر دلخواهتان را سفارش دهید.

به راحتی می‌توانید اندازه و کیفیت استیکر را انتخاب کنید و طرح خود را سفارش دهید. اگر کاملاً از طرح راضی نیستید، می‌توانید تغییراتی ایجاد کنید. بعد از تائید شما استیکر تولید می شود و به دست شما میرسد.

آشنایی با فرآیند سفارش چاپ پوستر

پوستر یکی از ابزارهای مهم تبلیغاتی می باشد و در تاریخچه چاپ پوستر، در اصل طرح گرافیکی چاپ شده در برگه های نسبتا بزرگی هستند که در جهت اطلاع رسانی و نشان دادن موضوعی یا یک رویداد و یا هدفی خاص چاپ شده اند. پوستر ابزاری تبلیغاتی تصویر محور است که این موضوع با عث می شود تا پوستر در ابعاد بزرگتری نسبت به تراکت تبلیغاتی، بروشور و یا کاتالوگ چاپ شود البته محتوای متنی پوسترها بطور خلاصه ثبت می گردند و عموما در فضاهای پرتردد نصب می گردند تا مخاطب پیام پوستر تبلیغاتی را از طریق تصویر دریافت نماید.

انواع پوستر گرافیکی

برگه های نسبتا بزرگی که جنبه تبلیغاتی دارند  و یکی از رایج ترین ابزار تبلیغات می باشند . هدف از چاپ پوستر اطلاع رسانی و تبلیغات می باشد و می بایست محل نصب آن و ابعاد پوستر به گونه ای انتخاب گردد که مخاطب در حال عبور و مرور براحتی بتوانند آن را مطالعه کند و پیام تبلیغاتی را دریافت کند . پوسترها غالبا به پوستر دیواری، پوستر سه بعدی، پوستر کاغذ دیواری، پوستر ورزشی و پوسترگرافیکی و پوستر اطلاع رسانی و دهها پوستر دیگر تقسیم بندی می گردد. درکل پوستر به دو روش چاپ پوستر افست و چاپ پوستر دیجیتال چاپ و تولید می گردد.

طراحی پوستر

مهمترین امر در طراحی و تولید پوستر استفاده از تصاویر باکیفیت و خلاقیت در طراحی و انتخاب رنگها بر اساس موضوع و محتوای نوشتاری مفید و خلاصه می باشد. نمادها و شکل های به کار رفته در تصاویر پوستر است که هر چقدر نوآورانه و خلاقانه باشند ماندگاری و تاثیرگذاری بصری بیشتری دارند. انتخاب فونت و نوع قلم نیز فاکتور بسیار مهمی در طراحی پوستر است که باید اصول استاندارد آن را رعایت کرد. این اصل باید بر اساس نوع موضوع، فعالیت، زمینه کاری و اهداف مخاطب انتخاب شود.

-قبل از اینکه طراحی پوستر را شروع کنید به فضایی که قرار است در آن محل نصب شود فکرکنید که آیا قرار است برروی دیوار نصب شود و یا شیشه فروشگاهها و یا سالن همایش …!!!

-حتما از طرحهای مفهومی و جدید استفاده نماید تا رهگذران را به تفکر وا دارد.

-برای طراحی پوستر حتما از رنگبندی اصولی و صحیح و متناسب با موضوع استفاده نمایید.

-استفاده از کد رنگی صحیح و تصاویر کیفیت بالا باعث می شود تا در نهایت پوستری با کیفیت تحویل بگیرید.

-در کل پیام پوستر نباید مبهم باشد چرا که به اثربخشی پوستر لطمعه وارد می کند.

کاربرد پوستر :

چاپ پوستر رنگی به شما این امکان را می دهد تا قسمتی از فروشگاه ، دفتر و شرکت مشتریان خود را بصورت یک تابلو تبلیغاتی جهت معرفی محصولات و خدمات برند خودتان درآورید.

-روش چاپ پوستر با طرح دلخواه :

1-طراحی پوستر با توجه به المانهای متقابل :

-تعیین مکان مورد نصب پوستر دیواری مانند دیوار معابر، شیشه فروشگاهها، استندها خیابانی

-رنگ بندی با توجه به نور و فضا و محتوای کار و هدف اطلاع رسانی

-انتخاب سایز استاندارد پوستر : پوستر تبلیغاتی معمولا در ابعاد A1،A2،A3،A4 و B1،B2،B3،B4 و

-سایز های متدوال : 50*70 و 35*50 و 48*68 و 34*48 و 24*34

-انتخاب جنس کاغذ مناسب پوستر: تحریر، گلاسه مات یا براق، کتان و …

-انتخاب گرماژ کاغذ : 80 گرم ، 100 گرم، 135 گرم، 200 گرم، 250 گرم ، 300 گرم

2-ازسال فایل پی دی اف

3-خدمات پس از چاپ : روکش سلفون یا یو وی و ….

مزایا و معایب چاپ پوستر افست و دیجیتال

– چاپ پوستر افست :

 علاوه بر اینکه کیفیت بالا و قیمت مناسبی دارد، مناسب آن دسته از افرادی است که تیراژ بالایی داشته باشند، مثلا بالاتر از 500 عدد، و هم اینکه زمان کافی برای چاپ داشته باشند. در صورتی که شما قصد داشته باشید از فرم های عمومی چاپ افست استفاده کنید، حداقل زمان یک هفته را باید برای دریافت کار خود در نظر بگیرید. البته فرم های فوری هم برای این کار در نظر گرفته شده است که قیمت بالاتری از شیت عمومی چاپ دارند.

برای چاپ پوستر ارزان در تیراژ بالا روش افست بسیار مناسب است چون علاوه بر کیفیت بالا قیمت چاپ پوستر a2و قیمت چاپ پوستر a3و همچنین قیمت چاپ پوستر a4  بسیار پایینی دارد ولی چنانچه تیراژ پایین باشد و زمان ارسال برای چاپ افست کم باشد بهتر است از چاپ دیجیتال استفاده کنیم. مجموعه ما با در اختیار داشتن چاپ خانه افست و بزرگترین چاپ دیجیتال ایران تمامی نیاز چاپی شما را برآورده می نماید .

–  چاپ پوستر دیجیتال :

چاپ دیجیتال، چاپ فوق العاده با کیفیتی برای شما رقم خواهد زد. ولی از قیمت بالای آن هم نباید صرف نظر کرد. چرا که دستگاه های دیجیتال، دستگاه های عظیم و سرعت بالایی نیستند و متریال های گران قیمت تری نسبت به نوع افست دارند. این گزینه مناسب آن دسته از افرادی است که تعداد زیادی از پوستر نیاز ندارند ( مثلا 200 عدد ) و یا اینکه زمان کافی برای ارسال کار به چاپخانه ندارند و می خواهند بصورت فوری و یکی دو ساعته کار چاپ شده را دریافت نمایند. چاپ پوستر در انواع چاپ پلات پوستر، چاپ دیجیتال پوستر برای تیراژ پایین و چاپ افست پوستر برای تیراژهای بالا در سایزهای A2-A3-B2-B3- B4  قابل انجام است.

استیکر ومش

امروزه چاپ استیکر و مش به یکی از راه های ساده و به صرفه برای انواع تبلیغات تبدیل شده است و تنوع در آن بسیار بالا می باشد. مزیت چاپ استیکر و مش در این است که بسیار مقاوم بوده و می توانید هر طرحی که تمایل دارید را از این طریق به چاپ برسانید. البته استفاده از کاغذ و دستگاه های خوب و با کیفیت، قطعا در کیفیت چاپ شما تاثیرگذار خواهند بود.

چاپ مش یکی از روش های تبلیغات مدرن

به دلیل اینکه این نوع از چاپ جلوه خاصی دارد و مورد توجه قرار می گیرد، امروزه به عنوان یکی از روش های مدرن تبلیغات از آن استفاده می شود. این سیستم در صنعت بسته بندی بسیار مورد توجه است. در واقع چاپ مش را می توان اینگونه توصیف کرد که نوعی استیکر چسبدار است.

این نوع چاپ که بر روی کاغذی مش انجام می گیرد را م توان بر روی شیشه خودرو ها چسباند زیرا دارای سوراخ های ریزی است که در نهایت جلوی دید را نمی گیرد. در واقع این چسب از 3 لایه تشکیل شده، یک لایه سوراخ دار کوتینگ که جاذب مرکب است و بعد یک لایه پی وی سی سفید و یک لایه چسب که البته یک لایه کاغذ روغنی نیز در زیر چسب قرار گرفته است. هرچه کاغذ با کیفیت تری برای چاپ استفاده کنید، کیفیت کار نهایی شما بالاتر خواهد بود.

شما می توانید از این کاغذها برای پوسترهای تبلیغاتی و تبلیغات محیطی و برچسب های تبلیغاتی برای روی شیشه انواع خودروها استفاده نمایید. از آنجایی که مش بدون چسب را به عنوان سایبان نیز استفاده می کنند، شما می توانید چاپ مورد نظر خود را بر روی آن انجام داده و به عنوان یک هدیه تبلیغاتی برای جلوگیری از آفتاب و به عنوان سایبان پشت شیشه خودروها به افراد تقدیم نمایید. از مزایای این نوع تبلیغات این است که:

 • بسیار مقاوم می باشد.
 • سوراخ دار بوده و برای تبلیغات روی شیشه جلوی دید را نمی گیرد.
 • امکان چاپ و به صورت چند لت برای آن وجود دارد و محدودیت از لحاظ ابعاد ندارد.
 • جدا کردن آن از سطح دشوار نخواهد بود.
 • برای تبلیغات بسیار مقرون به صرفه می باشد.

چاپ استیکر

یکی دیگر از انواع چاپ به منظور تبلیغات، چاپ استیکر است که نحوه عملکرد آن مانند برچسب هایی است که حتما در دوران کودکی از آنها استفاده کرده اید. که قطعا تمام افراد آن را دیده اند. این نوع چاپ که به چاپ وینیل هم مصطلح می باشد، نازک بوده و جنس آن PVC می باشد که در بخش پشتی آن یک طرح دلخواه چسبدار به چاپ می رسد. از ویژگی های این نوع چاپ می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • مقاوم در برابر شستشو
 • مقاوم در برابر نور
 • مقاوم در برابر عوامل محیطی مختلف
 • به راحتی جدا نشده و از بین نمی رود.
 • قابلیت چاپ در انواع طرح]ا و اندازه ها برای آن وجود دارد.

چاپ استیکر را در صورت نیاز می توانید در اندازه های مختلف 106، 127 و همچنین 152 سانتی سفارش داد. همچنین می توان استیکر ها را با دو پایه آب و سالونت برای چاپ، سفارش داد.

دکمه بازگشت به بالا