عمومیبرترین های کسب و کار

سنگ تراورتن پرطاووسی

ویژگی های سنگ مرمریت پرطاووسی ( Partavoosi Marble) ارسنجان ممتاز + قیمت 1401

این سنگ به دلیل ظاهری زیبا و شیک در کنار قیمت بسیار مناسبی که دارد، توجه بسیاری از طراحان و سازندگان را به خود جلب کرده است. از بهترین مزیت های سنگ مرمریت پرطاووسی می توان اشاره نمود به:

مرمریت پرطاووسی ارسنجان، از ترکیب آهک و ماسه تشکیل‌ شده است. به همین دلیل مقاومت بسیار بالایی در برابر فشار و ضربه دارد. مقاومت سایشی این سنگ نیز بسیار بالا است و می توان از آن در مکان های پر رفت و آمد نیز استفاده نمود.

این سنگ تراکم بسیار بالایی دارد و به همین دلیل از ساب پذیری فوق العاده خوبی برخوردار است. در اکثر سورت های این سنگ می توان سنگ هایی با ساب عالی و سطح براق و درخشان پیدا کرد. از طرفی به دلیل تراکم بسیار خوب این سنگ، جذب آب آن بسیار ناچیز می باشد.

این محصول از لحاظ قیمتی، در دسته سنگ‌های مرمریت ارزان قرار می‌گیرد و می‌تواند نیاز سازندگان را با هر بودجه‌ای که دارند برآورده کند. مرمریت پرطاووسی ارسنجان سورت های مختلفی دارد و از ویژگی های خوب آن، قابل تامین بودن در متراژ های بالا برای پروژه های انبوه می باشد.

کاربرد سنگ مرمریت پرطاووسی

کاربرد سنگ های سنگ مرمریت در صنعت ساختمان بسیار متنوع است. سنگ پرطاووسی ارسنجان ممتاز نیز به عنوان یک سنگ مرمریت با کیفیت، در ابعاد مختلف پلاک عرض 40 طولی، حکمی یا تایل که برای کف ساختمان مناسب است و ابعاد پله تولید می‌شود. این سنگ را با ضخامت های مختلف بر حسب نیاز مشتری تولید می کنند.

در فرآوری مرمریت ارسنجان از رزین استفاده می‌شود اما برای پر کردن رگه‌های ریز آن از ماستیک نیز استفاده می‌شود. این ماستیک ممکن است بی رنگ بوده یا رنگ آن با رنگ زمینه یکسان باشد. این سنگ غالباً در ابعاد تایل و طولی فرآوری شده و برای فروش وارد بازار می شود.
سنگ مرمریت ارسنجان را می توانید در فضاهای بسته و داخلی مورد استفاده قرار دهید و توجه داشته باشید برای تمیز کردن آن از شوینده های اسیدی استفاده نکنید و در صورت کدر شدن می توانید با انجام ساب آن را دوباره براق و زیبا کنید

از مهمترین کاربرد های این سنگ می توان اشاره کرد به:

 • سنگ کف ساختمان های مسکونی و اداری
 • دستگاه پله و سنگ بدنه دیوار پله
 • بدنه دیوار پارکینگ و با ضخامت مناسب
 • کفپوش پشت بام به صورت تیشه ای
 • نما های داخلی ساختمان ها

از آنجایی که سنگ های مرمریت در برابر مواد اسیدی، بسیار واکنش پذیر هستند، توصیه می شود از آن ها در فضای آشپزخانه و سنگ رویه کابینت استفاده نگردد.

قیمت مرمریت پرطاووسی ارسنجان ممتاز

پارامتر های مختلفی بر قیمت سنگ های مرمریت تاثیر می گذارد. قبل از خرید هر سنگ باید به این پارامتر ها دقت کنید. از مهمترین عوامل تاثیر گذار بر قیمت این سنگ می توان به سورت سنگ اشاره نمود. این سنگ سورت بندی زیادی ندارد و در سورت های سوپر، ممتاز و درجه یک دسته بندی می شود. هر چقدر سنگ روشن تر و سطح آن یکدست تر باشد، قیمت آن بیشتر است.

ابعاد و ضخامت سنگ نیز بر قیمت آن تاثیر گذار است. سنگ هایی که ضخامت بیشتری دارند از قیمت بیشتری نیز برخوردار می باشند. به طور کلی هر چه ابعاد سنگ بزرگ تر باشد، سنگ قیمت بالاتری دارد. کیفیت ساب، برش، رزین و فرآوری از دیگر عوامل تاثیر گذار بر قیمت یک سنگ می باشد. میزان درخشندگی هر سنگی، نشان دهنده ی ساب و فرآوری با کیفیت می باشد.

معمولا این سنگ را در ابعاد عرض 40 طولی با ضخامتی بین 1.7 تا 2 سانت و در ابعاد مختلف فرشی با ضخامت 2 و 3 سانت و سایز های مختلف پله فرآوری و تولید می کنند.

سنگ های مرمریت پرطاووسی ارسنجان و یزد، هر دو از کیفیت بسیار بالا و قیمت بسیار مناسبی برخوردار هستند و این یکی از بهترین مزیت های این سنگ می باشد.

 • هر چه قدر رنگ سنگ روشن تر، تعداد رگه ها کمتر و سنگ یکدست تر باشد کیفیت سنگ بالاتر است و قیمت بالاتری هم دارد.
 • هر چقدر ضخامت سنگ بیشتر باشد قیمت سنگ بالاتر می رود.
 • هر چه قدر ابعاد بزرگتر و برش های سنگ دقیق تری داشته باشد قیمت بالاتری خواهد داشت.
 • کیفیت فرآوری  از نظر ساب، برش، رزین تاثیر بر روی قیمت سنگ خواهد گذاشت.
 • مکان سفارش و متناسب با آن محل قرار گیری معدن بر قیمت تاثیر خواهد داشت.
 • متراژ سفارش سنگ ارتباط معکوس با قیمت دارد و هرچه متراژ درخواستی بیشتر باشد قیمت سنگ کاهش پیدا می کند.

معدن سنگ مرمریت پرطاووسی ارسنجان کجاست؟

معدن این سنگ در استان فارس، در نزیدکی شهرستان واقع گردیده است. کوپ این سنگ پس از استخراج از معدن، به کارخانجات جهت فرآوری در ابعاد مختلف، منتقل می شود. از دیگر سنگ های مرمریت مرغوب می توان اشاره کرد به:

سنگ های مناسب برای فضای داخلی ساختمان ها

سنگ های طبیعی به دسته های مختلفی از قبیل تراورتن، مرمریت، گرانیت، مرمر و … تقسیم می شوند. از هرکدام از این سنگ ها با دانش و آگاهی کافی، می توان فضایی زیبا و دلنشین بوجود آورد.

به طور مثال به دلیل پایین بودن مقاومت سایشی سنگ های تراورتن و استحکام کم این سنگ ها، نباید از آنها در به عنوان سنگ کف قسمت های پر تردد ساختمان استفاده نمود. زیرا که این سنگ ها غیر متراکم هستند و مقاومت سایشی مناسبی ندارد. بهترین کاربرد این سنگ استفاده در نمای بیرونی ساختمان می باشد.

سنگ های و مرمر جزء بهترین و مستحکم ترین سنگ های جهان محسوب می شوند. از این سنگ ها می توان در تمام قسمت های ساختمان، از جمله حمام ها، سرویس های بهداشتی و یا رویه کابینت استفاده نمود.

مرمریت ها نیز کیفیت بسیار خوبی دارند و با توجه به نوع سنگ، می توان از آن ها در قسمت های مختلف ساختمان استفاده نمود.

ضخامت کلی لايه های تراورتن معمولا از چند متر تا چند ده متر متفاوت است . رنگهای مختلف در سنگ تراورتن به دلیل وجود مواد معدنی متفاوت شکل میگیرند که از ماندگاری بسیار بالایی برخوردار هستند و در اثر تابش نور خورشید از بین نمیروند و کمرنگ هم نمیشوند. جذب آب سنگ مادر این معدن بسیار کم می باشد. علاوه بر این ویژگیهای ظاهری، تراورتن با گذشت زمان تغییر رنگ نمیدهد ، در برابر آتش و حرارت مقاوم است و مراقبت و نگهداری از آن نیز بسیار ساده و کم هزینه است.

نمای خارجی:

نمای ساختمان
راه پله های خارجی
کف فرش بیرونی ساختمان
دیواره های بیرونی

به زیبایی هرچه تمام تر استفاده کرد و از این جلوه هنر خداوندی در ساختمان بهره مند شد.این سنگ به خاطر رنگ روشن و شاد خود بسیار روحیه بخش است و به خاطر خطهای نامنظم آن هیچ گاه برای چشم شما تکراری نمیشود. و همیشه تازگی دارد.

سنگ مرمریت پرطاووسی دارای رنگ خاکستری با فسیلهای قهوه ای که بصورت پر پرندگان در سطح سنگ مرمریت دیده میشود و به همین خاطر به این سنگ مرمریت پرطاوسی نیز گفته میشود. هر چه این فسیلهای قهوه ای در سنگ کمتر دیده شود سنگ مرمریت پرطاووسی روشنتر میشود. سنگ مرمریت پرطاووسی اغلب بصورت سابیده در ابعاد تایل و طولی فرآوری میگردد .

و درجات پایینتر بصورت تیشه ای جهت مصرف در محوطه سازی فرآوری میشود. کاربرد سنگ مرمریت پرطاووسی سابیده در دیواره ها و سنگفرش فضا های داخلی و سنگ مرمریت پرطاووسی تیشه ای در سنگفرش فضاهای باز و نمای داخلی و خارجی ساختمان میباشد.

معمولا به رنگ کرم همراه با رگه های قهوه ای است اما به رنگ های دیگری مانند خاکستری و زیتونی نیز یافت میشود.این سنگ به دلیل مقاومت بالا و زیبایی منحصر به فرد خود توجه زیادی را در صنعت سنگ به خود جلب کرده است. از مرمریت پر طاووسی میتوان برای قسمت های داخلی ساختمان از جمله سطوح پر رفت و آمد استفاده کرد.

سنگ مرمریت پرطاووسی یکی از انواع سنگ های مرمریت رایج جهت استفاده در نمای ساختمان ها می باشد.

مرمریت پرطاووسی به دلیل زیبایی خاص و منحصر به فرد بودن از جمله پرفروشترین مرمریت ها به شمار میرود. قیمت سنگ نسبتا مناسب و ارزان می باشد. بیشترین مصرف و کاربرد در دیوارهای خارجی ساختمان و کف پله و کابینت می باشد.

مجموعه پرشین استون یک شرکت ایرانی استخراج کننده، تولید کننده و فروشنده کوپ، اسلب و تایل مرمریت پرطاووسی و کرم جرقویه، گلدن بلک کاشان، تراورتن شکلاتی یزد و مرمریت آباده مطابق با بروز ترین فناوری های روز دنیا و بالاترین سطح استاندارد و کیفیت مثال زدنی با بیش از سه دهه سابقه فعالیت در صنعت سنگ و معدن است.

مجموعه پرشین استون ترکیبی از تجربه، تکنولوژی و مواد با کیفیت بالا برای ایجاد یک مجموعه باشکوه در صنعت سنگ ایران ارائه می دهد . معدن جرقویه در نصر آباد اصفهان واقع شده است و 3 کارخانه مجهز فرآوری سنگ آماده به تولید هستند.

سنگ مرمریت پرطاووسی جذب آب بسیار کمی دارد (0.26%) که این امر به حفظ سلامت سنگ، جلوگیری از آبخوردگی و فرسایش سنگ و همچنین طول عمر و ماندگاری آن کمک شایانی می نماید و همچنین ویژگی دیگری که سنگ ما را منحصر به فرد می کند ساب پذیری فوق العاده آن است که مایه جلوه، جلا و زیبایی سنگ می باشد…

سنگ با زمینه ای با رنگ کرم روشن و خط هایی نامنظم با رنگ قهوه ای یکی از جلوه های هنر طبیعت است که به دست خداوند متعال خلق شده.این سنگ به خاطر جنس بسیار محکم خود در مرحله ساب(براق کننده روی سنگ)بسیار زیبا و براق شده و درخشنگی خوبی پیدا می کند و نور را بسیار زیبا انعکاس میدهد.

سنگ در انواع رنگ های کرم روشن ، زیتونی ، طوسی ، پرتقالی ( کرم صورتی ) و گل تیره با رگه هایی طبیعی در ابعاد مختلف طولی و پلاک ، تولید و فرآوری می گردد سنگ پرطاووسی از قابلیت ساب پذیری عالی برخوردار است.

سنگ مرمریت پرطاووسی در ۲ صورت در معادن موجود می باشدگلدار و کم گل،این محصول از نوع گلدار میباشد، این دو سنگ هیچ تفاوتی جنسی با هم ندارند ولی به خاطر زیبایی سنگ گلدار سنگ مرمریت پرطاووسی گلدار قیمت بیشتر دارد.

فروش سنگ در ابعاد و ضخامت سفارشی

سنگ مرمریت پر طاووسی دارای رنگهای کرم و زیتونی گل دار میباشد این سنگ بیشتر در شهرک های صنعتی اصفهان چون دوشاخ ومحمود آباد به صورت انبوه بریده میشود این سنگ به دلیل رنگ عامه پسند و قیمت مناسب از اقبال عمومی برخوردار میباشد .

تعداد زیادی از سازندگان و طراحانی که ساختمانهای متوسط میسازند از این سنگ استقبال مینمایند نکته مهم در سنگها ضخامت نهایی آنها میباشد در سنگهای پله بطور متوسط ضخامت باید حدود 3 سانتی متر باشد و در سنگهای نما ضخامت عمومی حداقل 1.7 سانتی متر باشد و کمتر از اعداد اعلام شده جز نقاط ضعف سنگ میباشد.

پارامترهای تعیین کننده درجه و کیفیت سنگ

پارامترهای تعیین کننده درجه و کیفیت سنگ عبارتند از :

1- نوع سنگ

2- نداشتن نا خالصی و پوسیدگی در سنگ

3- سورت دقیق و حداقل بازی رنگ

4- قطر سنگ

5- گونیا بودن ابعاد سنگ

6- ساب سنگ

7- لب پر نبودن سنگ

8- نوع متریال مصرفی در فرآیند تولید(رزین، اپوکسی، UV، توری پشت سنگ، لقمه ساب)

9- نحوه حمل و ارسال سنگ

دکمه بازگشت به بالا