عمومیبرترین های کسب و کار

بهترین نرم افزار حسابداری پخش مویرگی

بهترین نرم افزار حسابداری پخش مویرگی چه ویژگی‌هایی دارد؟ مهمترین پارامترهایی که در حین خرید نرم افزار فروش و پخش مویرگی باید در نظر بگیریم چیست؟ تمامی این موارد تا حد بسیاری به نوع کسب و کار شما و میزان پیچیدگی‌های کاری شما دارد، به عنوان مثال نرم افزار پخش و فروش مویرگی هوشمند بهترین گزینه برای شرکت‌های پخش متوسط و کوچک است که تمامی نیاز‌های این مجموعه‌ها را پیش‌بینی و پوشش داده است. در ادامه قصد داریم به طور کامل به بررسی ویژگی‌ها و امکانات یک نرم افزار حسابداری مناسب شرکت پخش بپردازیم.

مهمترین فاکتورهایی که در خرید نرم افزار پخش مویرگی باید در نظر گرفت کدامند؟

یک نرم‌افزار جامع مویرگی علاوه بر پشتیبانی از پایه‌ای ترین امکانات در زمینه فروش و پخش، بر اساس حجم مشتریان و تراکنش های روزانه، گسترگی مناطق جغرافیایی و نوع کسب و کار نیاز به امکانات پیچیده تری دارد. به عنوان مثال پیچیدگی‌ها و روال کار در زمینه پخش مویرگی محصولات آرایشی و بهداشتی با صنعت غذا و دارو تفاوت‌های زیادی دارد، بنابراین نیازهایی این مجموعه‌ها متفاوت است. در پخش مویرگی مواد غذایی به دلیل مصرف بودن برخی از محصولات، به منظور جلوگیری از فساد و خرابی کالا در انبارها بهتر است از روش کنترل انبارداری fifo استفاده شود تا کالاها به موقع در اختیار مشتریان قرار گیرد.

بهترین نرم افزار پخش مویرگی  متناسب با هر کسب و کار مفهوم متفاوتی دارد، با نوع صنعت و نیازهای آن، حساسیت بر روی برخی از امکانات نرم افزار نسبت به سایر امکانات بیشتر است. در مواردی در طول زمان و با توجه به افزایش پیچیدگی‌ها نیاز به استفاده از امکانات متفاوتی داشته و نرم‌افزار مورد استفاده شما باید قابلیت توسعه پذیری به منظور برطرف کردن نیازهای شما را باید داشته باشد.

در چنین مواردی بهتر است امکانات مورد نیاز خود را با وحد پشتیبانی و توسعه نرم افزار در میان بگذارید تا موارد مورد نیاز به نسخه نرم افزار شما اضافه گردد در غیر اینصورت اقدام به جایگزینی با نرم افزار مناسب تر کنید. با توجه به موارد گفته شده می‌توان نتیجه گرفت تیم پشتیبانی و توسعه نرم افزار یکی از مهمترین فاکتورها در انتخاب بهترین نرم افزار برای یک شرکت پخش مویرگی است.

پایه‌ترین امکانات یک نرم افزار پخش عبارتند از کلیه عملیات مربوط به فروش و پخش مویرگی، عملیات انبارداری، عملیات سفارش‌گیری از مشتریان، عملیات مربوط به توزیع و تسویه حساب و.. است. اما در نظر گرفتن امکانات ویژه  متناسب با کسب و کارها و امکاناتی که منجر به تسهیل در امور شود از دیگر فاکتورهای مهم در انتخاب یک نرم افزار پخش است.

به عنوان مثال امکان در نظر گرفتن امکاناتی برای سهولت در پرزنت و ثبت سفارش ویزیتورها در فروش مویرگی از این موارد است. اپلیکیشن‌های سفارش‌گیر ویزیتور از مهمترین امکانات جانبی یک نرم افزار پخش است. بنابراین ویزیتور علاوه بر امکان ارائه کاتالوگ دیجیتال بر روی گجت اندرویدی خود، امکان ثبت سفارش مشتری به صورت آنلاین را خواهد داشت.

در نرم‌افزار پخش علاوه بر امکان مدیریت فرآیند های فروش (سرد و گرم – قطعی وغیرقطعی) باید به گونه‌ای طراحی و پیاده سازی شود که در هزینه‌های سازمانی نیز رصفه جویی شود. نیاز به زیر‌ساخت‌های پیچیده و گران قیمت یکی از مواردی است که می‌تواند هزینه‌های زیادی را به مجموعه ها تحمیل کند.

به عنوان مثال همکاران سیستم برای نصب و راه اندازی نرم افزارهای خود نیاز به سخت افزارهای مخصوص دارد که هزینه‌های زیادی را به دنبال دارد. بنابراین عدم نیاز به پیچیدگی و بستر گران قیمت برای راه اندازی نرم افزار حسابداری پخش مویریگی نیز از دیگر عوامل موثر در انتخاب بهترین گزینه است.  اما از دیگر فاکتورهای موثر در انتخاب بهترین نرم افزار، پشتیبانی و خدمات پس از فروش و آموزش در حین استفاده از نرم افزار است.

امکانات پایه در نرم افزار پخش مویرگی کدامند؟

 • قابلیت اتصال به اپلیکیشن سفارشگیر ویزیتور
 • مدیریت فرآیندهای حسابداری مربوط به سفارشگیری مشتریان از جمله خرید و فروش
 • مدیریت انبار
 • مدیریت فرآیند تسویه حساب مشتریان
 • مدیریت توزیع و پخش کالا
 • ارائه گزارشات کاربردی برای ویزیتور و مدیر
 • امکان محاسبه دقیق پورسانت و دستمزد عوامل پخش به ویژه ویزیتورها
 • تعیین روش های مختلف پورسانت دهی به ویزیتور و اعطاامتیاز های تشویقی
 • تعیین دسترسی برای ویزیتور ها جهت اعمال تخفیف
 • مدیریت فرآیند های مربوط به تامین کنندگان کالا
 • کنترل و نظارت بر عملکرد مشاغل موجود در پخش مثل موزعین، بازاریاب، سرپرست فروش و ……

تمام مواردی که گفته شد جز رویه‌های  اصلی در حوزه پخش مویرگی است و در تمام نرم افزارهای پخش مویرگی مشترک هستند. آنچه که باعث ایجاد تمایز میان سیستم‌های مالی و حسابداری پخش مویرگی می‌شود، چگونگی پیاده سازی هر کدام از این فرآیند ها و تمرکز بر روی گسترش امکانات مطابق با نیاز مشتریان و به صورت تخصصی است.

به عنوان مثال در نرم افزار حسابداری مالی و مالیاتی هوشمند نسخه پخش مویرگی با منطقه بندی مشتریان و تعیین مسیر برای بازاریاب‌ها، امکان ویزیت  منظم مناطق مختلف به طور برنامه ریزی شده است. ابنابراین بدون از قلم افتادن هیچ منطقه ای همه مشتریان پوشش داده می‌شوند. ارائه دمو نرم افزار از جمله مواردی است که در انتخاب بهترین گزینه به شما کمک می‌کند.

بهترین نرم افزار‌های پخش مویرگی کدامند؟

1.      نرم افزار پخش مویرگی هوشمند

هوشمند یکی از جامع ترین نرم افزارهای حسابداری پخش مویرگی متناسب با کسب و کارهای متوسط و نسبتا بزرگ است. از مهترین ویژگی‌های پخش مویرگی هوشمند می‌توان به عدم نیاز به زیر ساخت پیچیده برای نصب و راه اندازی، قیمت مناسب، تیم آموزش و پشتیبانی قوی، توسعه پذیری و آپدیت منظم بر اساس نیاز بازار است. از مهمترین قابلیت‎های این نرم افزار امکان پشتیبای از اپلیکیشن سفارش گیر اندروید برای سهولت عملیات ثبت سفارش و ارتباط مستقیم با مدیران فروش همگام شدن داده های نرم افزار با اپلیکیشن است.

از مهمترین ویژگی های نرم افزار پخش مویرگی، امکان محاسبه پورسانت برای بازاریابان است. انجام این عملیات به صورت لحظه ای و در حین صدور فاکتور و ثبت سفارش (به صورت آنی) محاسبه می شود. هرچند امکان محاسبه (آتی) پورسانت در پایان دوره و برمبنای هدف ماهیانه بازاریاب وجود دارد. هر چند امکان انتخاب معیار محاسبه پورسانت، بر اساس تعداد کالا، تعداد فاکتور، مبلغ کالا و مبلغ فاکتور نیز وجود دارد. محاسبه پورسانت از 2 روش یکنواخت و پلکانی با شکل پرداخت درصد و مبلغ میسر می باشد.

2.      نرم افزار های حسابداری شایگان

در نرم‌افزار شایگان امکان مشاهده  گزارشات مرتبط با خواب سرمایه (گردش موجودی انبارها، مانده تعدادی و ریالی کالاها و ارزش نهایی) و تصمیم گیری بر اساس این اطلاعات برای خرید، حراج و یا عدم سرمایه‌گذاری روی کالا است.

3.      نرم افزار حسابداری مبنا

متناسب با بازار پخش ایران ارائه شده و حجم بالای عملیات در نرم افزار اعم از فروش، انبار، خزانه داری و حسابداری را پشتیبانی می‌کند.

4.      نرم افزار پخش سپیدار

مناسب برای شرکت هایی که علاوه بر پخش مویرگی دارای سایر روش‌های فروش از جمله فروشگاه زنجیره‌ای و چند شعبه هستند و دارای مدیریت متمرکز است. از نقاط ضعف این نرم افزار می توان به هزینه بالای پیاده سازی زیرساخت و پیچیدگی های آن اشاره کرد.

5.       نرم افزار پخش زرین

در نرم افزار پخش زیر امکان ثبت سفارش از طریق نرم افزار حسابداری، اپلیکیشن سفارش‌گیر و ثبت سفارش مستقیم مشتریان از اپ سفارش‌گیر زرین است.

دکمه بازگشت به بالا