برترین های کسب و کارعمومی

قیمت چمن مصنوعی نواری

چمن مصنوعی بین سنگ و موزاییک | قیمت خرید و مشخصات

استفاده از انوع کفپوش در دکوراسیون و افزایش زیبایی محیط های مختلف قدمت طولانی دارد. در ساخت کفپوش، از مصالحی مثل آجر، کاشی، واش بتن، سنگ، موزاییک، پیور و … استفاده می شود که در بین آن ها سنگ و موزاییک زیبایی کفپوش ها را دو چندان می کند. شیوه اجرای این نوع کفپوش ها به این صورت است که فواصل مشخصی به عنوان فضای خالی بین قطعات یا به اصطلاح تایل ها ایجاد می شود. یکی از بهترین گزینه ها برای زیباسازی کفپوش های موزاییکی این است که در فواصل موزاییک ها چمن مصنوعی بین سنگ و موزاییک اجرا شود. استفاده از چمن  مصنوعی بین سنگ و موزاییک یکی از بهترین روش های نوآورانه در افزایش زیبایی حیاط خانه، مهد کودک، ویلا یا محیط کار است.

با اجرای چمن مصنوعی بین سنگ و موزاییک فضای لطیف تری به دست می آید.  افراد زیادی از این روش با قیمت های مقرون به صرفه برای زیبایی دو چندان آپارتمان خود استفاده می کنند. یکی از پر کاربردترین روش های استفاده از چمن مصنوعی اجرای چمن بین شیارهای سنگ می باشد با این حال افراد زیادی استفاده از چمن مصنوعی بین موزاییک را ترجیح می دهند. با توجه به افزایش توجه افراد به معماری و دکوارسیون خانه و محل کار، همه سعی در افزایش زیبایی محیط کار و منزل خود دارند. برای ایجاد جلوه ای زیبا و محیطی امن و آرام برای سایر افراد خانواده و کودکان یکی از مقرون به صرفه ترین روش ها استفاده از ترکیب سنگ و چمن در حیاط منزل و کنار استخر است. چمن مصنوعی بین سنگی در سایر فضاهای باز مثل روف گاردن، تراس، بالکن و بام سبز  هم مورد توجه طراحان قرار گرفته است.

چمن مصنوعی بین موزاییک محیطی بسیار دلنشین و زیبا برای افراد فراهم می کند و در همه فصل های سال این شادابی و زیبایی پایدار می ماند. از طرفی استفاده از چمن مصنوعی در بین سنگ و موزاییک نیازی به صرف زمان و هزینه های پی در پی برای نگهداری چمن طبیعی را ندارد. خریداری و انتخاب چمن مصنوعی بسته به سلیقه و متناسب با نیاز آنان با ارتفاع و تراکم های مختلف وجود دارد که با توجه به محیط مورد نظر می توانید انواع چمن مصنوعی را سفارش دهید.

برای اجرای چمن مصنوعی بین سنگ یا موزاییک حداقل فاصله بین سنگ ها یا موزاییک ها از نظر اجرایی تفاوتی ندارد. با این حال پیشنهاد می شود که برای افزایش زیبایی، فاصله بین سنگ یا موزاییک ها بیشتر باشد. بسیاری از طراحان عقیده دارند که این فضای خالی بهتر است کمتر از 10 سانتی متر انتخاب نشود.

مزیت استفاده از چمن مصنوعی بین موزاییک و سنگ نسبت به چمن طبیعی

در گذشته بسیاری از معماران و طراحان دکوراسیون برای افزایش زیبایی محیط های مختلف از چمن طبیعی استفاده می کردند. این کار علاوه بر هزینه های زیادی که برای خریداران در بر داشت، پروسه سختی هم برای نگهداری داشت که در طولانی مدت باعث دلزدگی می شد. هزینه نگه داری از چمن طبیعی در بین سنگ و موزاییک در مقایسه با هزینه استفاده و نگهداری از بسیار کاهش می یابد. در ادامه به مزیت های عمده و مهم استفاده از چمن مصنوعی بین موزاییک و سنگ در مقایسه با استفاده از چمن طبیعی می پردازیم.

 • استفاده از چمن طبیعی در محیط های باز و به ویژه شهرها و مکان هایی با شرایط اقلیمی ویژه در اثر گرما و سرمای شدید، یا بارش زیاد یا بسیار کم باران صدمات جبران ناپذیری از جمله خشک و زرد شدن به همراه دارد. از طرفی استفاده از چمن طبیعی این خسارات را برای خریدران ندارد و برای مدت طولانی فضا زیبا و شاداب می ماند. با استفاده و اجرای چمن طبیعی در صورت زرد یا خشک شدن چمن باید به طور کلی چمن های مرده حذف شوند و دوباره کاشت بذر انجام شود. این کار هر بار هزینه های مجزا خواهد داشت.
 • چمن مصنوعی نیاز به صرف زمان و هزینه برای نگهداری، کود دهی، تامین نور، چمن زنی، و … را ندارد.
 • چمن مصنوعی بر خلاف چمن طبیعی پس از اجرا شدن ریشه نمیزند. به همین دلیل به کف محوطه یا سایر مصالح ساختمانی آسیبی وارد نمی کند.
 • چمن مصنوعی مقاومت بالایی در برابر عوامل فرسایشی مثل آب و هوا و رطوبت هوا و راه رفتن روی چمن، عبور و مرور وسایل نقلیه و … دارد. در صورتی که وزن موزاییک و سنگ و وزن افراد برای ریشه چمن بالا باشد، باعث آسیب های جدی و شدید به بافت گیاه شده و با گذشت زمان همه چمن ها از بین خواهند رفت.

ویژگی چمن مصنوعی بین سنگی چیست؟

استفاده از چمن مصنوعی بین سنگی به دلیل افزایش مدت زمان استفاده و حس طراوت و زیبایی که ایجاد میکند طرفداران زیادی دارد. برای خرید چمن مصنوعی بین سنگ یا موزاییک باید به ویژگی های مهم آن توجه داشته باشید. برای انتخاب چمن مصنوعی مورد نظر از مشاوران و طراحان دکوراسیون داخلی کمک بگیرید. اگر به عنوان خریدار بیشتر به ظاهر و قیمت چمن مصنوعی توجه دارید، بد نیست به نکاتی که در ادامه گفته می شوند توجه کنید. چمن مصنوعی بین سنگی دارای ویژگی های زیر است:

 • ارتفاع الیاف چمن: برای اجرای چمن مصنوعی ارتفاع الیاف تاثیر چندانی در چگونگی اجرا و استفاده از آن ندارد. با این وجود برخی افراد ارتفاع های متفاوتی را برای محیط مورد نظرشان انتخاب می کنند. به ارتفاع چمن اصطلاحا پایل گفته می شود. بسیاری از خریداران در پروژه های چمن مصنوعی ترجیح می دهند که چمن با ارتفاع بلند را انتخاب کنند. در مقابل به افرادی که نسبت به شستشوی چمن مصنوعی حساس هستند، پیشنهاد می شود که چمن مصنوعی با ارتفاع کم تر انتخاب کنند. ارتفاع کم چمن باعث می شود شستشو و نظافت آن آسان شود. ارتفاع الیاف چمن تاثیر زیادی در قیمت آن دارد. بالطبع هر چه ارتفاع الیاف افزایش یابد هزینه چمن هم افزایش می یابد.
 • تراکم چمن مصنوعی: تراکم چمن یعنی حاصل ضرب تراکم طولی در تراکم عرضی چمن. الیاف چمن مصنوعی در ردیف های طولی بافته می شوند. تراکم عرضی نیز یعنی تعداد ردیف در یک متر مربع. چند نوع ردیف بافت با اندازه های زیر وجود دارد:
 • ردیف بافت 5.8 اینچ
 • ردیف بافت 16/5 اینچ
 • ردیف بافت 8/3 اینچ
 • ردیف بافت 8/1 اینچ

هر چه تراکم بالاتر باشد، طول عمر چمن نیز افزایش می یابد و از طرف دیگر آشغال گیری آن کم می شود.

 • رنگ چمن: انتخاب چمن مصنوعی برای فضاها دست افراد و طراحان را برای انتخاب رنگ چمن متناسب با محیط کار باز گذاشته است. با توجه به تنوع رنگ چمن، می توانید رنگ متناسب با محیط کار، یا نوع دکوراسیون خود را انتخاب کنید.
 • نرمی یا زبری چمن مصنوعی: چمن مصنوعی دو نوع عمده دارد: زبر و نرم. آن چه در تصور همه ما در مورد چمن وجود دارد، نرمی و لطافت چمن و حس خوب راه رفتن یا نشستن روی آن است. خریداران نیز همیشه به دنبال خرید چمن نرم که نزدیک ترین شباهت به چمن طبیعی را دارد، هستند و به همین دلیل چمن مصنوعی نرم طرفداران بیشتری دارد. چمن هایی که ارتفاع آن ها بیشتر از 25 میلیمتر است، در مقایسه با چمن هایی که به شکل V و W ساخته و عرضه می شوند، لطافت بیشتری دارند. با این وجود کمپانی های ساخت چمن با تولید چمن مصنوعی به شکل V و W مقاومت و طول عمر چمن را افزایش داده اند.
 • ساختار الیاف چمن: چمن های مصنوعی دارای دو نوع الیاف هستند:
  • 1- الیاف فیبریلیت: این نوع الیاف تنوع بالایی در ساختارشان وجود دارد. طول عمر بالا و نرمی قابل توجهی دارند. برای مصارفی مثل مدارس، مهدکودک، زمین های فوتبال، زمین تنیس مناسب هستند.
  • 2-الیاف مونوفیلا منت: این نوع الیاف دارای مدل های U، W و V یا تخت هستند و هر کدام از آن ها به دلیل ویژگی های مختلف استفاده های متنوعی دارند.

نحوه نصب و اجرای چمن مصنوعی بین موازییک و سنگ

تهران گیربکس تنها شرکتی است که اقدام به تولید، بسته بندی و عرضه عمده چمن مصنوعی نواری در کشور کرده است. پیش از این مصرف کنندگان و خریداران چمن مصنوعی نواری مسیر دشواری برای خرید و نصب چمن مصنوعی نواری داشتند، چرا که باید یک شرکت معتبر انتخاب کرده، سپس به فراخور مصرف یک مدل چمن مصنوعی انتخاب می کردند و بعد از آن تیم نصب خود شرکت باید اقدام به نصب آن چمن می نمود.

اما اکنون این محصول آماده و بسته بندی شده در اختیار مشتریان قرار می گیرد و دیگر نیازی به تیم نصب حرفه ای هم نیست. کار نصب چمن مصنوعی بین سنگیه این شرکت به قدری ساده است که خریداران می توانند براحتی خود این محصول را در مکان مورد نظر نصب کنند.

 قیمت چمن مصنوعی بین سنگی

قیمتی که برای انواع چمن مصنوعی تعیین می شود، با توجه به نوع، تراکم، ارتفاع و کیفیت الیاف و ویژگی هایی که در بالا گفته شد متفاوت است. برای اطلاع از قیمت چمن مصنوعی و آشنایی با ویژگی های آن ها از صفحه اصلی سایت تهران گیربکس دیدن کنید.

خرید چمن مصنوعی بین سنگی

با توجه به افزایش استقبال طراحان و مالکان برای استفاده از چمن مصنوعی، سایت ها و مراکز فروش زیادی در سراسر ایران دایر شده اند که امکان خرید چمن را آسان کرده اند. برای خرید چمن مصنوعی بین سنگی از کارشناسان خبره سایت تهران گیربکس کمک بگیرید و سپس اقدام به خرید کنید. تهران گیربکس با سابقه چند ساله در تولید و اجرای چمن مصنوعی ارائه دهنده انواع چمن مصنوعی با کیفیت بالا است. رضایت مشتریان خود گویای همه چیز است.

قیمت و خرید چمن مصنوعی نواری

امروزه طراحی منازل به سمتی رفته است که استفاده از چمن مصنوعی امری حیاتی محسوب می شود. کاربردهای چمن مصنوعی در طراحی ها بسیار متنوع و گسترده هستند. یکی از پر کاربردترین این طراحی ها، استفاده از چمن مصنوعی نواری در لابه لای سنگ و واش بتن هاست. این نوع طراحی که به نوعی طراحی مدیترانه ای محسوب می شود بشدت در کشورمان رواج یافته است و علاقه مندان خاص خود را دارد.

ما در مقاله به تفصیل در مورد این سبک از اجرا و همه چالش های پیش رو صحبت کردیم و اطلاعات کاملی را برای خواننده گرد آوردیم. اما در این مقاله می خواهیم به جنبه های دیگر اجرای چمن مصنوعی نواری و قیمت چمن مصنوعی فوتبال بپردازیم که هر فروشنده ای در مورد آن صحبت نخواهد کرد.

چمن مصنوعی نواری چیست؟

چمن مصنوعی نواری در واقع از رول های اصلی چمن مصنوعی به صورت نوارهایی با عرض های مختلف جداسازی و برش می خورد. طول این نوارها از 5 تا 15 متر طول متغییر هستند. در واقع چمن مصنوعی نواری به نوعی سهولت در نصب را برای مشتری فراهم می کند. این محصول جذاب را براحتی می توانید تهیه کنید و خودتان در لابه لای شیارهای سنگ با چسب مخصوص بچسبانید.

روش دیگری برای نصب چمن مصنوعی نواری در لابه لای سنگ وجود دارد و آن سفارش چمن مصنوعی به صورت رولی است. از طریق این روش شما می توانید چمن مصنوعی را به صورت مرسوم که رولی است، سفارش دهید و نصاب، عملیات نوار کردن و نصب چمن مصنوعی را در محل انجام دهد.

عرض چمن مصنوعی نواری چقدر است؟

چمن مصنوعی نواری در عرض های مختلف قابل سفارش گیری است. این عرض به پهنای شیارهای شما بستگی دارد. معمولا پهنای شیار سنگ ها از 5 تا 10 سانتیمتر متغیر است. برای سفارش گیری این محصول پهنای شیارهای خود را به کارشناسان خانه چمن اعلام کنید تا طبق سفارش شما چمن مصنوعی نواری با عرض مدنظر به شما معرفی گردد.

ارتفاع الیاف چمن مصنوعی نواری چقدر باید باشد؟

بلندی الیاف چمن مصنوعی نواری در واقع به عمق شیار شما بستگی دارد. هر چه شیار عمیق تر باشد باید چمن مصنوعی با الیاف بلندتری را انتخاب کنید. طبق جدول زیر شما می توانید ارتفاع الیاف چمن مصنوعی خود را انتخاب کنید. دقت داشته باشید همیشه باید مقداری ارتفاع الیاف چمن مصنوعی نواری از عمق شیار شما بیشتر باشد.

چگونه مقدار مورد نیاز چمن مصنوعی نواری را محاسبه کنیم؟

این کار بسیار ساده است. شما با یک جمع ساده می توانید به مقدار مورد نیاز خود دست یابید. برای اجراهای بین سنگی دو حالت وجود دارد:

 • پهنای همه شیارها یکسان باشد: در این حالت شما به مترکردن طول همه شیارها و جمع کردن آن ها می توانید به مترطول مورد نیاز دست پیدا کنید. در این حالت با ضرب این عدد در پهنای شیار می توانید به مساحت مورد نیاز چمن مصنوعی دست پیدا کنید.به طور مثال مساحت 100 مترطول شیار 5 سانتیمتری می شود:
 • پهنای شیارها متغیر باشد: در این حالت متر طول شیارهایی که پهنای ثابت دارند را جمع بزنید. برای دستیابی به مساحت چمن مصنوعی مورد نیاز، مجموع طول هر شیار را در پهنای همان شیار ضرب کنید. در انتها مساحت ها را با یکدیگر جمع ببندید تا به مساحت کل دست یابید. به طور مثال مساحت 100 مترطول شیار 5 سانتیمتری و 70 مترطول شیار 10 سانتیمتری می شود:

نحوه نصب چمن مصنوعی نواری

طریقه نصب چمن مصنوعی نواری بسیار ساده است به گونه ای که هر فرد مبتدی نیز می تواند این کار انجام دهد. به طور کلی فلسفه چمن مصنوعی نواری به همین علت بوده که فرد خود بتواند عملیات نصب را انجام دهد و در هزینه های خود صرفه جویی کند. طبیعتاً خرید چمن مصنوعی به صورت رول عرض 2 نسبت به چمن مصنوعی نواری مقداری ارزان تر است( برای یک مدل مشخص چمن مصنوعی) ولی چمن مصنوعی نواری برای متراژ های کم که هزینه های سربار نصب بالاست بسیار به صرفه است. در ادامه صرفه اقتصادی دو روش خرید را بررسی خواهیم کرد.

برای نصب چمن مصنوعی نواری فقط کافیست که چسب مورد استفاده را در بین شیارها ریخته و سپس نوارهای چمنی را درون شیار قرار دهید. دقت شود خواب الیاف برای شیارهای هم راستا یکسان باشد. بهتر است که در ابتدا طویل ترین نوارها را در شیارهای طولانی تر نصب کنید سپس به سراغ شیارهای کوتاه تر بروید. اگر نیاز به برش بود از کاتر برای جدا کردن نوارها استفاده کنید.

اگر از چسب مخصوص چمن مصنوعی استفاده می کنید حتما نحوه استفاده آن را بیاموزید سپس دست به کار شوید. اما اگر از چسب های موکت و تک جزیی استفاده می کنید نحوه کارکرد با آن ها بسیار ساده است.

چمن مصنوعی نواری در چه شرایطی به صرفه است؟

همانطور که گفته شد چمن مصنوعی نواری از رول های اصلی چمن مصنوعی با عرض 2 متر تهیه می شوند و محصول کارخانه ای محسوب نمی شود. از این رو برای تهیه چمن ها به صورت نواری انرژی صرف می شود که سبب می شود چمن مصنوعی نسبت به حالت رول اصلی گران تر تمام شود.

پیشنهاد ما این است اگر متراژ پروژه بین سنگ شما بالاست (بالاتر از 10 مترمربع) بجای تهیه چمن مصنوعی نواری، رول اصلی چمن مصنوعی را تهیه کنید و سپس عملیات نصب را از صفر تا صد به نصاب بسپارید. اما اگر متراژ بین سنگ های شمای کمتر از 10 مترمربع است خرید چمن مصنوعی به صورت نواری برای شما به صرفه است و ارزش خرید بالایی دارد.

همچنین کسانی که به هر دلیل تمایل ندارند هزینه ای را برای نصب متقبل شوند خرید چمن مصنوعی نواری به آن ها پیشنهاد می شود فروشگاه نیدصنعت چمن مصنوعی نواری را در هر متراژی عرضه می کند.

یک نکته مهم در خرید چمن مصنوعی نواری!

چمن های نواری همگی در پهنای سفارش داده شده برش می خورند و پهنای ثابتی دارند. اگر شیارهای شما دارای تلورانس ابعادی هستند (یعنی بعضی شیارها 5 سانتیمتر و بعضی 4 سانتیمتر) در انجام فرآیند نصب شما را دچار مشکل می کند. پس قبل از خرید چمن مصنوعی نواری دقت کنید که شیارهای شما دارای عرض ثابتی باشند. اگر چنین نیست پیشنهاد می شود برای اجرای  خود، چمن مصنوعی را به صورت رولی تهیه کنید و نصب آن را به نصاب حرفه ای در محل بسپارید.

کیفیت بندکشی مابین سنگ ها

یکی از مهمترین پارامترهای یک نصب خوب برای سبک نواری، مسطح بودن و هم عمق بودن بندکشی میان شیارهاست. این موضوع یکی از بزرگترین چالش های پروژه های نصب بین سنگی محسوب می شود. مسطح بودن بندکشی های بین سنگ ها یک اصل مهم است و به چسبندگی هر چه بیشتر چمن مصنوعی به سطح کمک می کند. همچنین داشتن عمق یکسان (با تلورانس 2 تا 3 میلیمتر) در زیبایی کار بسیار مهم است.

آیا چمن مصنوعی نواری برای فرم های هندسی قابل استفاده است؟

در بعضی پروژه ها، نقش های هندسی با استفاده از سنگ های لاشه ای یا واش بتن اجرا می شوند که ما بین آن ها از فرم مستطیلی و نواری یکدست خارج می شود. از این رو فرآیند نصب چمن مصنوعی نواری مابین آن ها با چالش روبه رو می شود. چمن مصنوعی نواری آماده برای چنین پروژه هایی اصلاً مناسب نیست و پیشنهاد می شود برای چنین اجراهایی، چمن مصنوعی را به صورت رول تهیه کنید و نصب آن را به نصاب بسپارید.

چمن مصنوعی نواری را از کجا تهیه کنیم؟

برای خرید چمن مصنوعی نواری در ابتدا باید متراژ خود را برآورد کنید. سپس پهنای شیارهای خود را اندازه گیری کرده و آن را از طریق تماس تلفنی به کارشناسان خانه چمن اعلام کنید تا راهنمایی های لازمه صورت پذیرد. گروه خانه چمن 3 مدل چمن مصنوعی نواری را در اختیار مصرف کنند می گذارد.

چمن های خانواده سورن در ارتفاع های 15، 25 و 35 میلیمتری. این محصولات بدلیل تراکم بالا و رنگ و کیفیت خوب بهترین گزینه ها برای مابین سنگ محسوب می شوند. فرآیند آماده سازی چمن مصنوعی نواری طبق سفارش شما بین 1 تا 2 روز کاری زمان می برد. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های شرکت تماس حاصل فرمائید.

دکمه بازگشت به بالا