برترین های کسب و کارعلمی و پزشکی

خواص قهوه گانودرما برای درمان دیابت

قارچ گانودرما که یک قارچ غیر سمی است با نام‌های ری‌شی و جان افزا نیز شناخته می‌شود در طب شرقی جایگاه ویژه‌ای دارد. قارچ گانودرما در مناطق گرم و مرطوب آسیا می‌روید. قارچ گانودرما صد‌ها سال قدمت دارند و انواع مختلفی داشته که هر کدام خواص درمانی و دارویی خاص خود را دارند. رنگ قارچامودرما قرمز بوده و از نوع قارچ‌های چتری است و بر روی تنه درختان و چوب رشد می‌کند.

قارچ گانودرما وحشی و خود رو است اما با توجه به خواص درمانی و تجاری که دارد به صورت پرورشی نیز یافت می‌شود. از قهرچ گانودرما به صورت تازه استفاده می‌کنند اما برخی افراد به دلیل طعم تلخ آن از پودر و یا عصاره این قارچ استفاده می‌کنند. در ادامه به بررسی بیشتر قارچ گانودرما می‌پردازیم.

در این مطلب از غفاری دایت که در رابطه با قارچ گانودرما است به بررسی مواردی از جمله خواص قارچ گانودرما، قارچ گانودرما برای تقویت سیستم ایمنی، قارچ گانودرما برای حفظ سلامت قلب، گاحودرما و زگیل تناسلی، گانودرما و دیابت، گانودرما برای لاغری، چای قارچ گانودرما و در نهایت مضرات فارچ گانودرما می‌پردازیم.

خواص قهوه گانودرما دکتر بیز |طریقه مصرف قهوه گانودرما

خواص قارچ گانودرما

قارچ گانودرما برای تقویت سیستم ایمنی : از جمله مهم‌ترین خواص قارچ گانودرما می‌توان به تاثیر این قارچ در تقویت سیستم ایمنی اشاره کرد. بر اساس تحقیقات و پژوهش‌های انجام شده است محققان بر این باورند که قارچ گانودرما می‌تواند بر ژن‌های گلبول‌های سفید خون تأثیر بگذارد. گلبول‌های سفید خون نقش مهمی و تاثیرگذاری در سیستم ایمنی بدن دارند.

همچنین مشاهده شده است که برخی از اشکال قارچ گانودرما ممکن است مسیر التهاب را در گلبول‌های سفید خون تغییر بدهند. علاوه بر این در برخی مطالعات مشاهده شده است که قارچ گانودرما می‌تواند موجب افزایش تعداد لنفوسیت‌ها در سرطان روده بزرگ شده و برخی از مواد موجود در قارچ گانودرما می‌تواند موجب تحریک و افزایش فعالیت NK cell ها شود که این سلول‌ها در بدن با عفونت و سرطان مبارزه می‌کند. در نتیجه قارچ گانودرما می‌تواند موجب افزایش گلبول‌های سفید و تقویت سیستم ایمنی بدن شود.

قارچ گانودرما برای حفظ سلامت قلب: قارچ گانودرما حاوی اسید گانودریک است که موجب بهبود جریان خون شده و  اکسیژن در عضله قلب را تنظیم می‌کند. قارچ گانودرما موجب  کاهش سزح کلسترول بد خون شده و از لخته شدن خون در شریان‌‌ها جلوگیری می‌کند. علاوه بر این مثرف منظم از قارچ گانودرنا موجب کاهش فشار خون می‌شود. کلسترول بالا و فشار خون بالا از عوامل افزاینده خطر ابتلا به بیماری‌ها و مشکلات قلبی است که قارج گانودرنا با کنترل و تنظیم این دو مورد می‌تواند به بهبود سلامت قلب کمک کند.

گانودرما و دیابت: بر اساس تحقیقات صورت گرفته قارچ گانودرما حاوی آنزیم‌هایی است که موجب کاهش سطح قند خون می‌شوند و مصرف منظم از قارچ گانودرما می‌تواند تاثیر خود را بر کاهش قند خون نشان دهد. دیگر تاثیر قارچ گانودرما بر دیابت این است که می‌تواند موجب رفع و از بین رفتن لکه‌های تیره‌ای که بر روی پای افراد مبتلا به دیابت وجود دارد، شود.

چای قارچ گانودرما

طرز تهیه چای قارچ گانودرما

برای تهیه چای قارچ گانودرما ابتدا یک قابلمه با مقدار کافی آب را روی حرارت گاز قرار دهید. سپس به ازای هر نفر از پودر قارچ گانودرما به مقدار یک تا دو گرم به آب اضافه کنید و اجازه دهید همراه با آب برای مدت زمان پنج تا ده دقیقه بجوشد و بعد حرارت گاز را کم کنید. این مخلوط آب و گانودرما را برای مدت زمان یک الی سه ساعت روی حرارت قرار دهید و به این نکته توجه کنید که هر قدر برای مدت بیشتری روی حرارت باشد، اثربخشی چای قارچ گانودرما نیز بیشتر خواهد بود.

سپس چای قارچ گانودرما را از صافی عبور دهید و در صورت تمایل برای طعم بهتر می‌توانید این چای را به کمک عسل، شیره انگور و یا شیره خرما شیرین کرده و کمی از تلخی طعم گانودرما بکاهید.

مضرات قارچ گانودرما

قارچ گانودرما در کنار خواص و فوایدی که دارد در صورت استفاده طولانی مدت و بی‌رویه از آن می‌تواند عوارض و مضراتی را نیز به دنبال داشته باشد. مصدف قارچ گانودرما برای مدت بیشتر از سه تا شش ماه می‌تواند باعث بروز واکنش‌های آلرژیک مانند خشکی دهان، گلو و مجرای بینی شود. استفاده بیرویه و طولانی مدت از قارچ گانودرما می‌تواند عوارضی مانند سرگیجه، خارش پوست، ناراحتی معده، مشکلات گوارشی، خون دماغ، راش، سردرد و دیده شدن خون در مدفوع را نیز به دنبال داشته باشد.

افرادی که تعداد پلاکت خون بسیار پایین دارند باید از مصرف مقادیر بالای قارچ گانودرما خودداری کنند؛ زیرا ممکن است باعث خون‌ریزی شود. قارچ گانودرما ممکن است با داروهای فشار خون، دارو‌های دیابت و داروهای اختلالات سیستم ایمنی تداخل داشته باشد.

خانم‌های باردار مادران شیرده، افراد مبتلا به اختلالات خونی، افراد با فشار خون پایین و افرادی که قرار است جراحی داشته باشند نیز باید از مصرف قارچ گانودرما خودداری کنند. همچنین افراد مبتلا به بیماری‌های خودایمنی نیز باید از مصرف قارچ گانودرما پرهیز کنند زیرا این قارچ موجب تقویت سیستم ایمنی و درنتیجه تشدید بیماری می‌شود. قارچ گانودرما ممکن است با داروهای فشار خون بالا و داروهای ضد انعقاد مانند وارفارین، هپارین، آسپرین و داروهای ضدالتهاب غیراستروئیدی تداخل داشته باشد.

قارچ گانودرما به عنوان یک پروبیوتیک بیوتیک عمل می‌کند و بر باکتری‌های روده تاثیر می‌گذارد و در واقع موجب افزایش باکتری خوب در روده و کاهش التهاب روده شده و موجب بهبود سیستم سوخت و ساز بدن شده و از این طریق به کاهش وزن و لاغری کمک می‌کند. ترکیبات موجود در قارچ گانودرما موجب افزایش سوخت و ساز بدن شده و انرژی بدن را افزایش می‌دهد و از تجمع چربی در بدن جلوگیری می‌کند.

برای کاهش وزن و دستیابی به اندامی ایده آل می‌توانید در کنار ورزش منظم از دمنوش قارچ گانودرما نیز استفاده کرده و تاثیرات بی نظیر آن را بر کاهش وزنگانودرما یک قارچ با پوسته ای سفت است که روی تنه گیاهان می روید. خاستگاه این گیاه شرق آسیا است. به دلیل پوسته سفت، طعم و بوی نا مطلبوب، اورجینال نبودن قارچ های موجود در بازار و عوارض مصرف مستقیم این قارچ ما به شما استفاده از قهوه این گیاه را پیشنهاد می دهیم.

شاید بتوان گفت که رابطه قارچ گانودرما و دیابت رابطه ای غلط است و بهتر است برای درمان دیابت با قارچ گانودرما به سراغ ترکیبی دیگر یعنی قهوه گانودرما و دیابت برویم. اگر به دنبال درمان قطعی دیابت ، درمان قطعی دیابت نوع دو یا یک هستید پس مطمئن باشید که جای خوبی را انتخاب کردید! در ادامه با ما همراه باشید تا جواب همه سوالات تان راجب گانودرما و‌ دیابت را بیابید. اگر تنها یک سوال دارید با توجه به سر تیتر ها و نقاط پر رنگ شده به بخشدمورد نظرتان خواهید رسید.

گانودرما چیست؟

قارچ گانودرما یک گیاه است که روی تنه درختان در شرق آسیا رشد می کند. این قارچ یک قارچ قرمز یا قهوه ای رنگ با پوسته ای سخت است. خواستگاه این گیاه شرق آسیا است اما به دلیل خواص معجزه آسای آن گانودرما را در سایر نقاط جهان نیز در گلخانه ها پرورش می دهند. ۴۰۰ فعال زیستی موجود در این قارچ سبب ایجاد خواص زیادی در خیلی از زمینه ها می شود. به طوری که بین آسیایی ها این قارچ به اکسیر جوانی معروف است و از گذشته دور در درمان بیماری ها نقش اساسی داشته است. گانودرما می تواند بیماری هایی چون سرطان، دیابت، پسوریازیس، پیسی، کبد چرب، مشکلات کلیوی و… را درمان کند.

قارچ گانودرما را چگونه مصرف کنیم؟

قارچ گانودرما نه طعم مطلوبی دارد و نه دارای بوی خوشایندی است. این قارچ به دلیل وجود پوسته سختش حتی به راحتی قابل خوردن هم نیست. در تمام کشور های جهان به جز چین، کره و ژاپن گانودرما به صورت غیرمستقیم مصرف می شود. مصرف گانودرما به صورت ترکیب آن با خوردنی ها، دم کردنی ها و به خصوص به صورت پودر شده رایج ترین نوع مصرف آن است.

حالا چگونه گانودرما پیدا کنیم تا بتوانیم آن را مصرف کنیم؟

این دقیقاً همان سوالی است که باید به آن توجه داشتهباشید! تمام گانودرما های موجود در بازار فیک و تقلبی بوده و پیدا کردن گانودرما اصل کار آسانی نیست. ممکن است گانودرما اصل هم باشد اما قسمتی که شما می خرید آن بخشی باشد که خواصی ندارد . اگر در آخر از تمام این هفت خوان جان سالم به در ببرید باید در نظر داشته باشید که مصرف مستقیم گانودرما به دستگاه گوارش به خصوص کبد آسیب می رساند.

خوب پس حالا چه کار کنیم؟ ساده است؛ می توانید از قهوه گانودرما استفاده کنید. همانطور که گفته شد  بهترین روش مصرف گانودرما مصرف فرآورده های آن است. حالا باید پرسید کدام فرآورده؟ ما قهوه گانودرما را به دلیل خواص مضائف و جذب بهتر آن به شما پیشنهاد می کنیم.

  1. گانودرما و دیابت نوع ۱: دیابت نوع ۱ یا دیابت وابسته به انسولین نوعی از دیابت است که در آن پانکراس به اندازه کافی انسولین ترشح نمی کند. این دیابت ممکن است هر کسی را گرفتار کند اما بیشتر در کودکان و جوانان شایع است.
  2. قهوه مخصوص دیابت نوع ۱: به دلیل پایین بودن سن مبتلایان این بیماری احتمال فشار خون داشتن آنها نیز پایین است و بهتر آن است که کسانی که فشار خون ندارند از قهوه سوپریم گانودرما استفاده کنند. این بهترین رابطه گانودرما و دیابت نوع یک است. در ادامه در مورد گانودرما و دیابت نوع ۱ یا به طور کل دیابت و‌ گانودرما بیشتر صحبت خواهیم کرد.
  3. گانودرما و دیابت نوع ۲: دیابت نوع ۲ ، دیابت شیرین یا دیابت بزرگسالی نوع دیگری از دیابت است. ۹۰ درصد افراد مبتلا به دیابت به نوع ۲ آن و تنها ۱۰ درصد افراد بیمار به نوع ۱ دیابت و دیابت بارداری مبتلا هستند.

کدام قهوه برای دیابت نوع ۲؟

از عوارض این بیماری ابتلا به فشار خون بالا است از آن سو کسانی که فشار خون بالا دارند بهتر است از قهوه گانودرما موکا برای دیابت استفاده کنند پس می توان گفت گانودرما و درمان دیابت نوع ۲ با حضور قهوه موکا امکان پذیر است.

گانودرما و دیابت نوع  2/ گانودرما چگونه دیابت را درمان می کند؟

راجب گانودرما و دیابت نوع ۲  گفته شده است که به تازگی آنزیم هایی در قارچ گانودرما کشف شده است که این آنزیم ها می ‌توانند میزان قند خون را کاهش دهند و این گونه است که درمان دیابت با قهوه گانودرما میسر می گردد.  همان طور که پیشتر نیز ذکر کردیم گانودرما موکا و دیابت نوع ۲ زوج مناسبی هستند پس بهتر است برای درمان دیابت با گانودرما از آن مصرف شود. همچنین تحقیقات نشان میدهند که تاثیر گانودرما بر دیابت نوع ۲ این گونه است که پس از گذشت ۳۰ روز میزان قند خون به نصف کاهش پیدا خواهد کرد.

دیابت و گانودرما

آنچه پیشتر گفته شد در باب گانودرما و دیابت نوع دو و گانودرما و دیابت نوع ۱ بود. حال به طور کل راجب گانودرما برای دیابت صحبت خواهیم کرد.

مضرات قهوه گانودرما برای افراد دیابتی:  شایان ذکر است که بگوییم مضرات قهوه گانودرما خوابی بیش نیست. این یک محصول گیاهی است و ضمن جلوگیری از پیشرفت بیماری هیچ مشکلی در بدن به وجود نمی آورد. پس اگر به دنبال درمان قطعی دیابت با طب سنتی هستید داروی گیاهی گانودرما را از یاد نبرید.

تاثیر گانودرما بر دیابت: کاهش عوارض درمان های شیمیایی: بیماران مبتلا به دیابت تا سالهای زیادی مجبور به استفاده از دارو های شیمیایی هستند. این دارو ها عوارضی چون خطر ابتلا به سکته مغزی یا قلبی، چاقی یا عارضه های کلیوی را به دنبال دارند که مصرف دارویی گانودرما تا حد زیادی این مشکلات ر کاهش می دهد.

کمک به پانکراس: تاثیر قارچ گانودرما بر دیابت تنها این نیست که گانودرما نقش انسولینی دارد بلکه او در بدن به کمک پانکراس نیز خواهد رفت و او را در تامین انسولین مورد نیاز بدن یاری خواهد داد.

نکته: بهتر است قهوه گانودرما برای درمان دیابت در کنار دارو های شیمیایی استفاده شود. همچنین گانودرما برای دیابت (چرا که یک گیاه دارویی است) به مدت زمان بیشتری برای درمان نیازمند خواهد بود. اگر دنبال خرید یک محصول گیاهی برای دیابت هستید خرید  قهوه گانودرما سوپریم را فراموش نکنید.

محصولات دکتر بیز برای دیابت

شاید برای تان سوال پیش بیاید که آیا تنها قهوه برای دیابت موثر است؟ گانودرما دیابت رابطه خوبی باهم دارند اما محصولات دیگری نیز به این منظور وجود دارد. پکیج دیابت شامل این موارد است: قهوه سوپریم یا موکا + سبوس برنج + سیر سیاه دکتر بیز

گانودرما چگونه دیابت را درمان میکند

قارچ گانودرما با ۴۰۰ فعال زیستی داروی جدید درمان قطعی دیابت شناخته می شود. قهوه و دیابت ترکیب بهتری برای درمان است تا خود گیاه گانودرما و دیابت. گفتیم قارچ گانودرما و دیابت استفاده نکنید! اما چرا؟ به دلیل سختی استفاده مستقیم از این قارچ و تاثیر عالی قهوه گانودرما بر دیابت. حتما تا به حال به جواب گانودرما برای دیابت خوب است ؟ رسیده اید.

پس حالا اگر به دنبال درمان قطعی دیابت در کودکان ، درمان قطعی دیابت در تهران ، درمان قطعی دیابت در ایران یا به طور کل درمان قطعی قند خون می  گردید همین حالا از سایت ما اقدام به خرید قهوه گانودرما کنید. پیشتر راجب گانودرما و درمان دیابت صحبت کردیم اگر هنوز هم به دنبال نمونه درمان شده دیابت با گانودرما یا درمان قطعی دیابت با گانودرما می گردید می توانید به بخش گانودرما و دیابت نی نی سایت مراجعه کنید. اطلاعات گانودرما و دیابت pdf و قهوه گانودرما برای دیابت را می توانید از همین مقاله دریافت کنید. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر راجب گانودرما و انجمن دیابت به مراکز این انجمن مراجعه فرمایید.

خود ببینید. با این‌حال از آن‌جایی که مصرف طولانی‌مدت آن می‌تواند عوارضی داشته باشد، می‌توانید برای استفاده از روشی طولانی‌تر، رژیم‌های بهاره غفاری را امتحان کنید که رژیم‌های سالم و اصولی هستند و بر مبنای سلامت در کنار تناسب اندام تدوین شده‌اند. برای کسب اطلاعات بیشتر بر روی و برای دریافت رژیم اختصاصی خود، بر روی کلیک نمایید.

 

دکمه بازگشت به بالا