برترین های کسب و کارعمومی

چرا از قهوه ساز اب نمیاد

وقتی اسپرسوساز را روشن میکنید و قهوه از آن خارج نمیشود یا پمپاژ آب متوقف شده است با این سئوال روبرو خواهید بود که چرا از قهوه ساز اب نمیاد ؟ شاید مشکلی که پیش آمده بخاطر مسئله ساده ای باشد و احتمالاً دستگاه باید رسوب زدایی شود. تجمع آب سخت ممکن است بر توانایی دستگاه اسپرسو ساز شما برای پمپ کردن آب برای تهیه قهوه تأثیر بگذارد. اما ممکن است مشکلات دیگری نیز برای اسپرسوساز شما رخ داده باشد پس بهتر است برای یافتن علت خارج نشدن آب از  قهوه ساز نوا  در ادامه مطلب همراه مجموعه باشید. این مقاله راه حل کلی برای رفع علت خارج نشدن قهوه از اسپرسوساز در تمامی مدل های مخزنی و بویلری با انواع برندهای دلونگی، بوش، مباشی، نوا، فوما، زیمنس، فیلیپس، اسمگ، زیگما و … باشد.

علت خارج نشدن آب از اسپرسوساز

بروز این اتفاق میتواند به دو صورت رخ دهد پمپ دستگاه کار کند و قهوه خارج نشود یا اصلا پمپ روشن نشود پس جواب اینکه چرا از قهوه ساز اب نمیاد ؟ میتواند بستگی به نوع مشکلی میباشد که برای دستگاه رخ داده است.

 1. خالی بودن مخزن اب اسپرسو ساز
 2. بیش از حد پر بودن پرتافیلتر
 3. بیش از ریز بودن دانه های قهوه
 4. جرم ناشی از قهوه در مجاری پمپ
 5. وجود سختی بالا و املاح زیاد در آب
 6. اگر آب از شیر ورودی به داخل دستگاه می آید شیر باید باز باشد.
 7. خرابی پمپ
 8. هوا گرفتن پمپ
 9. خرابی شیر برقی

عدم وجود آب در مخزن اگر دستگاه اسپرسوساز شما مخزن آب دارد اولین و ساده ترین قدم بررسی وجود آب در مخزن میباشد. اگر آب داخل مخزن وجود دارد دقت کنید که مخزن داخل قهوه ساز قرار گیرد تا پمپ بتواند وظیفه خود را بخوبی انجام  دهد زیر این مورد نیز یک دلیل ساده در خارج نشدن قهوه از اسپرسوساز شما میتواند باشد. علت خارج نشدن قهوه از اسپرسوساز بیش از اندازه پر کردن پرتافیلترپ اگر قهوه ی زیاد را در پرتافیلتر جا داده اید و به سختی آن را به هدگروپ وصل میکنید و از خود میپرسید چرا از قهوه ساز اب نمیاد ؟ باید بگوییم که یک دلیل ساده مقدار استفاده زیاد شما از قهوه میباشد. بیش از اندازه ریز کردن قهوه چنانچه دانه های قهوه بیش از حد آسیب شده باشد با برخورد آب و افزایش چسبندگی قهوه از اسپرسو خارج نخواهد شد.

اگر مدت زیادی است که با قهوه ساز خود کار نکرده اید این احتمال وجود دارد قهوه مانده در پمپ ایجاد انسداد و در نتیجه باعث خارج نشدن آب از قهوه ساز شود. در این صورت با جرم گیری مناسب مشکل شما رفع خواهد شد. سختی بالای آب از دلایلی که ناگزیر با آن دست و پنجه نرم میکنیم وجود املاح در آب است این املاح به مرور با انسداد و علت خارج نشدن قهوه از اسپرسوساز میشود. میتوانید از آب با سختی پایین در مخزن استفاده کنید. همچنین میتوانید آب ورودی به قهوه ساز را اگر از نوع مخزنی استفاده نمیکنید مستقیما به تصفیه آب وصل کنید. شاید بتوان گفت بیشترین احتمال برای اینکه بدانید چرا از قهوه ساز اب نمیاد وجود رسوب سخت در دستگاه میباشد. بسته بودن شیر ورودی به دستگاه

چنانچه از دستگاه های غیر مخزنی استفاده میکنید و آب به شکل مستقیم وارد دستگاه میشود اینکه چرا از قهوه ساز اب نمیاد میتواند بخاطر بسته بودن شیر ورودی باشد پس قبل از اقدام برای تعمیرات یا جرم گیری اولین کار توجه به نوع دستگاه و منبع آبی است که اسپرسوساز از آن استفاده میکند باشد. خرابی پمپ علت خارج نشدن قهوه از اسپرسوساز ساده ترین تشخیص این است در صورتی که پمپ اسپرسوی شما کار کند صدایی همراه خواهد داشت در صورتی که هیچ صدایی نشنوید یا اگر صدا بیش از حد باشد به احتمال زیاد مشکل از پمپ است. پس اکنون فهمیدیم چرا از قهوه ساز اب نمیاد ؟! برای حل مشکل در صورتی که نیاز به تعویض پمپ باشد یا جرم گیری با مواد مرغوب کافیست با نمایندگی تعمیر اسپرسوساز تماس بگیریم تا با استفاده از قطعات اصلی و خدمات با کیفیت بتوانید دوباره از اسپرسوساز خود به خوبی استفاده کنید.

چرا از قهوه ساز اب نمیاد ؟ وجود هوا در پمپ اگر پمپ قهوه‌ساز شما صدای بدی دارد و آب را خارج نمیکند احتمال دارد که نسوخته باشد، موتور سعی در پمپاژ آب دارد اما قادر به انجام این کار نیست. مشکل ممکن است بخاطر هوایی باشد که وارد دستگاه شده است و از درست کار کردن پمپ جلوگیری کند. تنها کاری که در اینجا باید انجام داد این است که روش‌های مختلف مانند تکان دادن دستگاه را امتحان کنید تا هوای اضافی را خارج کنید. بیاد داشته باشید اگر علت خارج نشدن قهوه از اسپرسوساز معلوم شد که این مشکل بوده است، در آینده مخزن را قبل از خالی شدن کامل از آب دوباره پر کنید. اگر چنین صدایی را نمی شنوید اما آب پمپاژ نمی کند، ممکن است موتور به طور کامل خراب شده باشد. در این صورت، موتور باید تعویض شود. چرا از قهوه ساز اب نمیاد

ایراد در شیر برقی علت خارج نشدن آب از قهوه ساز این احتمال وجود دارد که شیر برقی نیز خراب باشد آیا قبل قطع شدن جریان چیز غیر طبیعی را تجربه کردید؟ اگر فشار جریان کم شده باشد بخاطر گرفتگی است اما اگر  صداهای عجیبی شنیدید غیر از پمپ میتواند مشکل از شیر برقی باشد. اکثر دستگاه های اسپرسوساز از شیرهای برقی برای کنترل جریان آب خروجی استفاده میکنند. درگیر شدن هد گروپ باعث باز شدن دریچه شیربرقی میشود. آیا با فشار دادن دکمه دم کردن، صدای کلیک خاصی را میشنوید؟ اگر جواب خیر است صورت ممکن است شیر برقی شما بسته یا غیر قابل کار باشد.

اگر سئوال دیگری دارید در قسمت دیدگاه آن را بیان کنید. علت اصلی خارج نشدن قهوه چیست؟ بخاطر وجود سختی آب و عدم توجه به سرویس و جرمگیری قهوه ساز معمولا بخاطر رسوب و جرم است. اگر علت خارج نشدن قهوه از اسپرسوساز رسوب بود چکار کنم؟ می توانید با محلول از سرکه و آب، پر کردن مخزن آب و قرار دادن دستگاه در چرخه دم کردن، رسوب زدایی دستگاه را انجام دهید. بهتر است اینکار را ماهی یکبار انجام دهید، اگر مشکل  رفع نشد با نمایندگی تعمیر24 تماس بگیرید. چرا قهوه از فیلتر عبور نمی کند؟ یکی از دلایل اصلی توقف قهوه و رد نشدن این است که قهوه بسیار زیاد یا ریز شده باعث می شود که ذرات بسیار ریز منافذ فیلتر را مسدود کنند. آنها به فیلتر اضافی تبدیل می شوند که آب باید از آن عبور کند.

نتیجه گیری علت خارج نشدن آب از اسپرسوساز

اگر دستگاه آب راه پمپ میکند اما از اسپرسوساز خارج نمیشود. این به این معنی است که شما مخزن آب را پر میکنید، دکمه را فشار میدهید و فقط نوعی صدای ساییدگی میشنوید این صدا نشان میدهد پمپ دارد تلاش میکند اما آب از اسپرسوساز بیرون نمی آید. محتمل ترین دلیل برای اینکه بدانید چرا از قهوه ساز اب نمیاد ؟ وجود جرم و گیر کردن زباله در پمپ آب میتواند باشد از این رو سختی آب دارای کلسیم و منیزیم است میتواند به راحتی پس مدتی باعث انسداد شود.

چند راه حل قبل از اقدام برای تعمیر وجود دارد که آنها را دنبال کنید. ساده ترین کار این است که ابتدا به سراغ مخزن بروید آن را کامل تمیز کنید و جرم های دهانه پمپ که به مخزن وصل میشود در صورت انسداد با یک پار”(الزامی)”فیلدهای ضروری را نشان می دهد قهوه یکی از نوشیدنی‌های دلچسبی است که اکثر افراد از آن برای رفع خستگی استفاده می‌کنند. به همین علت قهوه‌سازها یکی از لوازم‌خانگی پرکاربرد محسوب می‌شوند. تکنولوژی به‌کاررفته شده در اکثر اسپرسوسازها جدید و به‌روز است. از مزایای استفاده از اسپرسوسازها نوشیدن قهوه‌ای با عطروطعم متفاوت است.

اما گاهی ممکن است دستگاه به دلایل مختلف من‌جمله استفاده مکرر از آن، درستکار نکند. مثلاً قهوه از آن خارج نشود، علت آب نیامدن از اسپرسو ساز می‌تواند به‌خاطر مشکل یا گیج فشار باشد در ادامه مقاله به بررسی این مشکل خواهیم پرداخت. علت خارج‌نشدن قهوه از اسپرسو ساز می‌تواند شامل دلایل مختلفی مانند گرفتگی لوله‌های آب دستگاه، جای‌گذاری نادرست مخزن آب و… داشته باشد. مشکلات قهوه ساز، ممکن است به دو صورت رخ دهد یا پمپ اصلاً روشن نشود و یا پمپ دستگاه کار کند؛ اما قهوه از آن خارج نشود. علت اساسی خارج نشدن قهوه، از قهوه ساز عبارت است از:

 1. خالی بودن مخزن آب اسپرسو ساز
 2. وجود سختی بالا و املاح زیاد در آب
 3. جرم ناشی از قهوه در مجاری پمپ
 4. بیش از حد پر بودن پرتافیلتر
 5. بیش از اندازه ریز بودن دانه‌های قهوه
 6. خرابی پمپ
 7. خرابی شیر برقی
 8. هوا گرفتن پمپ

نحوه هواگیری دستگاه اسپرسو

اگر برای اولین‌بار اقدام به راه اندازی دستگاه اسپرسوساز کرده‌اید و یا زمان طولانی از دستگاه استفاده نکرده‌اید، بهتر است قبل از هر کاری دستگاه را هواگیری نمایید تا اسپرسوساز عملکرد مناسبی داشته باشد. برای این کار ابتدا باید مخزن دستگاه را به‌اندازه کافی از آب پر کنید. سپس بدون بستن فیلتر پاور دستگاه را فشار دهید و در نهایت دکمه عصاره‌گیری را بفشارید تا هواگیری انجام شود. در ادامه مقاله علت آب نیامدن از اسپرسو ساز، می‌خواهیم به مشکل خرابی گیج دستگاه بپردازیم. خرابی گیج یکی از مشکلات رایج قهوه سازها است . اگر گیج به هر دلیلی مسدود شود، ممکن است با مشکل آب نیامدن از اسپرسو مواجه شویم. متداول‌ترین دلایل خرابی گیج عبارت‌اند از:

 1. مسدودشدن و یا جرم‌گرفتگی ناشی از رسوب آب
 2. استفاده از قهوه نامناسب
 3. گیرکردن تفاله‌های قهوه در سبد پورتافیلتر
 4. زیاد بودن تفاله‌های قهوه در سبد پورتافیلتر

برای رفع مشکل انسداد گیج فشار، می‌توانید آب جوش را در داخل اسپرسوساز بریزید و بعد از 5 دقیقه آن را خالی نمایید تا تفاله‌های، گیرکرده در داخل سبد پورتافیلتر از دستگاه خارج شوند و یا قسمت بالایی دستگاه اسپرسو ساز را باز کنید و هر چیزی که در داخل آن گیرکرده است را خارج نمایید.

مسدودشدن مخزن آب علت آب نیامدن از اسپرسو ساز

در این بخش می‌خواهیم به این سؤال پاسخ دهیم که چرا از قهوه ساز آب نمیاد با وجود اینکه پمپ کار می‌کند؟ مخزن آب در دستگاه اسپرسوساز وظیفه نگهداری آب را برعهده دارد. اگر این مخزن خالی باشد در نتیجه قهوه از دستگاه خارج نخواهد شد. علت آب نیامدن از اسپرسو ساز، مسدودشدن لوله مخزن آب است. از دلایل مهم این مساله می‌توان به تجمع رسوب آهک، مواد معدنی و زباله در مسیر آن اشاره نمود. مسدودشدن مخزن آب اسپرسوساز مشکلاتی مانند آهسته شدن زمان دم‌کردن، پمپاژنکردن آب، ایجاد سروصدا در اسپرسوساز، وجود تفاله در فنجان قهوه و سرازیرشدن آب را به وجود می‌آورد.

لیلا بنی نعمتی

من لیلا هستم، خبرنگاری که با نگاهی به آینده، مسائل امروز را تحلیل می‌کنم. در این سایت، با بررسی روندهای اجتماعی و اقتصادی، به دنبال درک بهتر چالش‌ها و فرصت‌های پیش روی جامعه در آینده هستم.
دکمه بازگشت به بالا