عمومی

دوران انقلاب اسلامی زمان پیاده‌سازی اسلام واقعی است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، آیت الله محمدرضا ناصری صبح یکشنبه در دیدار جمعی از مداحان و شاعران آیینی یزد به مناسبت میلاد حضرت علی (ع) و ایام دهه فجر با اشاره به جملاتی از نهج البلاغه اظهار داشت: حضرت علی (ع) در تمامی ابعاد زندگی خود همراه نبوت بوده که این افتخار بزرگی است زیرا همه آرامش خود را برای آرامش پیامبر و دین خدا گذاشت.

وی عنوان کرد: سیر حرکتی زندگی حضرت علی (ع) که در خانه کعبه زاده شد، در خانه پیامبر رشد کرد و در خانه خدا شهید شد، قابل تامل است اما متاسفانه در این سیر غفلت شده و سیره زندگانی حضرت، آنگونه که باید معرفی نشده است.

ناصری با بیان اینکه عده‌ای این همه فضیلت را نادیده گرفته اند، افزود: اگر حضرت علی (ع) در جنگ‌های پیامبر نبود و آن شجاعت‌ها را از خود نشان نمی‌داد، معلوم نبود چه بر سر اسلام می‌آمد.

نماینده ولی فقیه در استان یزد ادامه داد: امیرالمومنین (ع) در سختی‌ها، جنگ‌ها و تمام سختی‌ها یک لحظه از ولایت و پیامبر جدا نشد، خیلی‌ها از پیرامون پیامبر پراکنده شدند اما علی (ع) حتی لحظه‌ای عقب ننشست.

وی عنوان کرد: امیدواریم در این دوران که دوران انقلاب و دوران حاکمیت الله و زمان پیاده شدن اسلام واقعی است، در کنار اسلام و انقلاب بمانیم و پایدار و استوار به این مسیر ادامه دهیم.

ناصری عنوان کرد: همه باید مراقبت کنیم که در صراط مستقیم حرکت کنیم و در این مسیر، لغزش نداشته باشیم.

گفتنی است؛ در این مراسم مداحان استان یزد به مداحی و شعرا به شعرخوانی با موضوع فضائل حضرت علی (ع) پرداختند.

دکمه بازگشت به بالا