عمومی

جمهوری اسلامی ایران یکی از مقدمات قطعی ظهور امام زمان (عج) است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، حجت الاسلام سید صادق طباطبایی‌نژاد شامگاه یک‌شنبه در مراسم شب قدر و شهادت امام علی (ع)، اظهار کرد: ارزش و اهمیت شب قدر بسیار زیاد است که در قرآن کریم نیز بر آن تاکید می‌شود، گفته شده کسی که این شب‌ها را بیدار باشد و به عبادت بپردازد، گناهان او بخشیده می‌شود.

وی افزود: عظمت امام علی (‌ع) را هیچکس از افراد چه در دوران خودش و چه بعدها نتوانست بشناسد و تاکنون نیز شناخته نشده که خداوند بالاترین مرتبه را برای امام علی (‌ع) برگزید و ما انسان‌ها قدرت درک این حضرت را نداریم.

نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در دوران زندگانی امام علی (‌ع)، جهل مردم باعث شد که این امام بزرگوار مظلوم واقع شده و خانه‌نشین شود، خداوند هرآنچه را که برای یک رهبر لازم بود در این حضرت قرار داده بود که جهل مردم باعث شد از رهبری امام محروم شوند.

حجت الاسلام طباطبایی‌نژاد ادامه داد: در برخی موارد مردم خیلی زود شایعه و حرف نامربوط را قبول می‌کنند که این در دوران امام علی (ع) بسیار بود و در حالی که مردم شجاعت، پارسایی و تقوایی این حضرت را می‌دانستند و با به‌کار بردن یک حرف نامربوط ایشان را خانه‌نشین کردند.

وی با بیان اینکه اکنون با وجود فضای مجازی، شایعه‌سازی‌ها بیشتر شده است، اضافه کرد: اگر قرار باشد مردم بدون تحقیق یک سخنی را بپذیرند و عقل انسان‌ها برای پذیرش امام زمان (عج) کامل نشده باشد، ظهور صورت نمی‌گیرد چرا که زمانی ظهور خواهد کرد که مردم مضطر شده باشند و گرایش پیدا کنند.

نماینده مردم اردستان در مجلس تاکید کرد: حکومت جمهوری اسلامی ایران، قطعاً یکی از مقدمات قطعی ظهور امام زمان (عج) است و در طول ۱۴۰۰ سال بعد از پیامبر، بی‌سابقه بوده که اینگونه گرایش به دین و اسلام ناب محمدی ایجاد شده است.

دکمه بازگشت به بالا