برترین های کسب و کارعمومی

چرا باید لباس ورزشی بپوشیم؟

چرا باید هنگام لباس و کفش مناسب بپوشیم؟ تحقیق در مورد کفش و لباس ورزشی به ما کمک می کند تا انتخاب بهتری داشته باشیم. لباس مناسب برای ورزش در خانه یا باشگاه می تواند علاوه بر حس اعتماد به نفس باعث راحتی و تشویق شما به ورزش شود. لباس ورزشی مردانه و زنانه برای باشگاه علاوه بر سلیقه شخصی باید ویژگی های استانداردی داشته باشد.

با نکات بهداشتی کفش و لباس ورزشی آشنا شوید . پوشیدن لباس و مناسب در هنگام ورزش علاوه بر انتقال حس خوب از بروز آسیب های احتمالی جلوگیری می کند. اگر لباس ورزشی مناسبی ندارید به فروشگاه ها و آنلاین شاپ ها نگاهی بیندازید. بین برندهای ورزشی بگردید و خرید از برندها و حتی خرید برند colins را در لیست خریدهای خود قرار دهید.

اسم انواع لباس ورزشی |تحقیق در مورد کفش و لباس ورزشی

فواید لباس ورزشی خوب:

در ادامه با این موضوع بیشتر آشنا می‌شوید که لباس ورزشی مناسب چه فوایدی برای شما دارد.

پیشگیری از آسیب

لباس‌های ورزشی مناسب می‌توانند از آسیب‌ها و صدمات پیشگیری کنند. به‌عنوان‌مثال، شلوارک‌های دوچرخه‌سواری پددار باعث می‌شوند که بتوانید مسیر‌های طولانی‌تری را دوچرخه‌سواری کنید. همچنین وقتی در دستکش می‌پوشید کار کردن با تجهیزات ورزشی برای شما راحت‌تر خواهد بود. دستکش پوشیدن در هنگام سنگ‌نوردی نیز از سلامت دست‌های شما مراقبت می‌کند.

احساس راحتی و بهبود دامنه حرکتی

چرا باید هنگام ورزش لباس و کفش مناسب بپوشیم؟ وقتی لباس ورزشی مناسب می‌پوشید کمتر احتمال دارد که دچار تحریک پوستی شوید و از سوی دیگر، آزادی حرکت شما افزایش می‌یابد. لباس‌های گشاد می‌توانند به تجهیزات ورزشی گیر کنند و لباس‌های ورزشی تنگ نیز می‌توانند حرکات شما را بسیار محدود کنند. بنابراین، مهم است که لباس ورزشی‌ای را انتخاب کنید که تمرین کردن با آن برای شما راحت باشد. پارچه‌هایی که خاصیت کشسانی بالایی دارند برای تمریناتی که نیاز به طیف وسیعی از حرکات دارند پارچه‌هایی مناسب هستند.

توانایی جذب عرق

لباس‌هایی که از جنس پنبه هستند به‌راحتی عرق را جذب می‌کنند و رطوبت را نگه می‌دارند. این مسئله باعث می‌شود لباس سنگین، خیس و چسبناک شود. بنابراین، بهتر است لباس‌هایی را انتخاب کنید ضد تعریق هستند و عرق را جذب می‌کنند. پارچه‌های فتیله‌ای پارچه‌هایی هستند که عرق را از پوست دور می‌کنند و باعث تبخیر آن می‌شوند. در این صورت در طول تمرین احساس خشکی، شادابی و راحتی را تجربه می‌کنید. علاوه بر این، بدنتان در فصل تابستان خنک‌تر و در فصل زمستان گرم‌تر می‌شود.

قابلیت مشاهده و ایمنی

این موضوع به‌ویژه زمانی اهمیت دارد که می‌خواهید شب‌ها یا در مسیر‌های کم‌نور ورزش کنید. با پوشیدن لباس‌های روشن و شبرنگ موجب می‌شوید که دیگران شما را در مسیر‌هایی مانند جاده ببینند و امنیت داشته باشید. بنابراین، وقتی لباس ورزشی مناسبی را می‌پوشید دیگران شما را در ساعات تاریک بهتر می‌بینند و جانتان به خطر نمی‌افتد.

اگر کفش ورزشی نامناسب بپوشیم چه می شود؟

چرا باید هنگام ورزش لباس و کفش مناسب بپوشیم؟ پاهایتان نیز مستحق توجه هستند، زیرا پوشیدن کفش نامناسب باعث ایجاد تاول و پیچ‌خوردگی می‌شود. کفشی را انتخاب کنید که با قوس کف پای شما متناسب باشد، کشش مناسبی داشته باشد و فعالیت را برای شما راحت‌تر کند.

سوزش پا به علت نامناسب بودن کفش

مگان می‌گوید: هنگامی که شما با استفاده از کفش‌های دوچرخه سواری با کف سفت رکاب می‌زنید، فشار مستمر بر گوشت زیر پنجه‌ی پا می‌تواند باعث تحریک اعصاب آن شود که منجر به احساس سوزش در نزدیکی انگشتان پایتان می‌شود. طول جلسات رکاب زدن یا دوچرخه سواری در فضای باز را کمتر کنید و به دنبال یک کفش دوچرخه سواری باشید که یک کفی ضربه گیر داشته باشد. همچنین برای اینکه فضا برای حرکت کردن پاهایتان بیشتر باشد، بند کفش را در نزدیک انگشتانتان، کمی‌شل‌تر ببندید.

پوشیدن کفش نامناسب و التهاب پلانتار

مگان می‌گوید: درد پاشنه، شایع‌ترین دلیلی است که مردم به پزشک پا مراجعه می‌کنند و التهاب پلانتار، شایع‌ترین علت آن است. حدود ۵۰ درصد از مراجعین من، بخاطر التهاب پلانتار به من مراجعه می‌کنند. پوشیدن کفش ورزشی نامناسب و وارد آوردن ضربات مکرر به پا‌ها در هنگام پوشیدن کفش، یک علت معمول آن است. از یک پزشک پا یا درمانگر فیزیکی بخواهید که گام‌های شما را بررسی کند و برای تهیه یک کفش ورزشی مناسب که پشتیبانی مورد نیاز شما را فراهم کند، توصیه‌هایی در اختیارتان قرار دهد.

کفش ورزشی خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

چرا باید هنگام ورزش لباس و کفش مناسب بپوشیم؟ این که کدام کفش ورزشی را برای ست لباس ورزشی مردانه در باشگاه انتخاب کنید، سوالی است که یک پاسخ مسلم دارد؛ کفش مخصوص تمرین. کفش‌های تمرین به گونه‌ای طراحی می‌شوند که برای تمرینات مختلف ورزشی مناسب باشند. این مدل کفش ورزشی به اندازه‌ی کافی سبک و انعطاف‌پذیر است، طراحی آن به گونه‌ای است که از قوزک و کف پا به خوبی محافظت می‌کند، در کفی آن از کوشن و در زیره‌ی آن از گریپ استفاده می‌شود.

نکات بهداشتی کفش و لباس ورزشی

ورزش اصول بهداشتی خاص خود را دارد که رعایت آن‌ها از بروز عواقب خطرناک جلوگیری می‌کند و مهم است بدانیم چگونه ورزش کنیم تا بتوانیم برای کار‌هایی که در آینده باید انجام دهیم توانایی داشته و آسیب کمتری ببینیم و زود خسته نشویم.

هنگام ورزش باید به نکات زیر توجه کامل داشت:

 • لباس ورزشی نباید از جنس پلاستیک باشد تا از تبادل هوا جلوگیری نماید و در نتیجه باعث افزایش دمای بدن گردد. هم چنین لباس باید زود خشک شود تا بدنتان را خیس نگه ندارد. الیاف مصنوعی با کیفیت را انتخاب کنید.
 • لباس نباید تنگ باشد. در قسمت‌های مچ دست و پا از جنس کش استفاده نگردد. در هوای سرد از کلاه یا پیشانی بند استفاده شود.
 • کفش ورزشی باید راحت و دارای قوس مناسب با کف پا باشد و از یک کفه اضافی در کفش استفاده گردد. کفش نباید تنگ و یا گشاد باشد، از کفش‌های ورزشی بدون پاشنه، میخ دار و یا استوک دار روی آسفالت و یا سالن استفاده نکنیم. حتما باید هنگام ورزش از جوراب ورزشی استفاده کنیم.
 • بدن ورزشکار باید هنگام تمرین تمیز باشد تا عمل تنفس پوست و تعرق به آسانی صورت گیرد.
 • لباس تمرین بعد از ورزش باید شسته شود و از پوشیدن لباس دیگران جدا خودداری گردد، زیرا در غیر اینصورت ممکن است، باعث انتقال بیماری شود.
 • یک ورزشکار باید حوله، لیوان و لباس گرم اختصاصی داشته باشد.
 • بهتر است فاصله مصرف غذا تا شروع تمرینات ورزشی، کمتر از ۲ تا ۳ ساعت نباشد تا هضم و جذب مواد غذایی انجام گرفته و خون به مقدار کافی در دسترس ماهیچه‌ها باشد
 • در هنگام بیماری تا زمانی که بهبودی حاصل نشده ورزشکار حق شرکت در فعالیت ورزشی را ندارد.
 • در هنگام آسیب دیدگی به خصوص ضربه به سر یا ستون فقرات، باید فعالیت را قطع کرد.
 • در هنگام ورزش اگر دچار حالت تهوع، سرگیجه یا درد‌های عضلانی شدید، باید فعالیت را قطع کرد.
 • قبل از فعالیت‌های ورزشی با استفاده از حرکات نرمش، بدن را خوب گرم کرد و پس از فعالیت ورزشی باید بدن را سرد و به حالت اولیه برگرداند.
 • پس از ورزش نباید در جریان هوای سرد قرار گرفت و یا آب سرد زیاد نوشید تا دچار سرماخوردگی نگردید.
 • بلافاصله بعد از غذا نباید ورزش کرد.
 • پس از فعالیت‌های ورزشی در معرض جریان هوای سرد قرار نگیرید، زیرا احتمال ابتلا به امراض مختلف منجمله بیماری‌های کلیوی همواره وجود دارد

لباس مناسب باشگاه مردانه

برای شروع یک تیشرت ورزشی که به اندازه‌ی کافی آزاد باشد، به شما اجازه دهد به خوبی در آن حرکت کنید، لطافت کافی را داشته باشد و به هوا اجازه‌ی عبور بدهد، بهترین انتخاب است.

شاید الان نگاهی به کمدتان بیندازید، یکی از آن تیشرت‌های آزاد و راحت خودتان را بردارید و فکر کنید خب همین می‌تواند کار یک لباس مناسب باشگاه مردانه را انجام دهد؛ اما نه! درست است که تیشرت مردانه‌ای که جنس آن نخی باشد اصولا کیفیت خوبی دارد، اما این برای ورزش کردن با یک لباس کفایت نمی‌کند.

لباس های نخی خوب است اما…

پارچه‌های با الیاف نخی، اگرچه اجازه‌ی عبور هوا و تنفس بدن را می‌دهند، اما رطوبت را به خودشان جذب می‌کنند و دیر خشک می‌شوند. نتیجه این که با کوچکترین باد خنکی شما سرما می‌خورید.

به همین دلیل معمولا در یک لباس ورزشی با کیفیت از الیاف مصنوعی با کیفیت استفاده می‌شود. به دلیل تکنولوژی به کار رفته در تولید لباس‌های ورزشی، الیاف مصنوعی می‌تواند از الیاف طبیعی مانند نخ برای ورزش کردن مناسب‌تر باشد.

در انتخاب لباس ورزشی و لباس مخصوص باشگاه بدنسازی مردانه به فصل هم توجه کنید. برای فصل‌های سردتر به ویژه برای ورزش خارج از خانه سراغ تیشرت ورزشی مردانه‌ی آستین بلند یا لااقل آستین‌دار بروید. این تیشرت‌ها هم به اندازه‌ی کافی قابلیت تنفس دارند و هم بدن شما را گرم نگه می‌دارند. برای تابستان می‌توانید سراغ تاپ ورزشی مردانه یا تیشرت ورزشی آستین کوتاه بروید.

شلوار مناسب ورزش مردانه

به نظر شما شلوارک بهتر است یا شلوار بلند؟ جواب این سوال به ورزشی بستگی دارد که انجام می‌دهید. برای انواع ورزش ایروبیک و تمرینات هوازی مثل پیاده‌روی، دویدن یا دوچرخه‌سواری، سراغ شلوار‌های جذب‌تر و شلوارک بروید، که دست و پاگیر نباشد. انواع مختلفی از شلوار ورزشی مردانه با طراحی‌های مختلف وجود دارد. برخی از آن‌ها جذب هستند و برخی دیگر فرم آزادتری دارند.

در نهایت انتخاب با خود شماست. اما نکاتی، چون آب‌وهوا، میزان راحتی و نوع ورزش خود را در نظر داشته باشید. همچنین به این نکته توجه کنید که گاهی سادگی بهترین انتخاب است؛ لازم نیست در باشگاه نگاآیا می‌دانستید که داشتن لباس ورزشی مناسب چه تاثیری بر عملکرد ما در ورزش دارد؟ قطعا همه دوست داریم زیبا به نظر برسیم، مخصوصاً اکنون که لباس‌های ورزشی مختلف و جذابی در بازار وجود دارد، اما غیر از زیبایی، موارد دیگری در انتخاب لباس مناسب ورزشی نیز مهم است.

دکمه بازگشت به بالا