چه مواردی را می‌توانیم به اینستاگرام ریپورت کنیم؟

در این مقاله می خواهیم به ریپورت کردن در اینستاگرام بپردازیم.امروزه اینستاگرام کاربرهای زیادی دارد. تقریبا 500 میلیون نفر از اپلیکیشن اینستاگرام استفاده می کنند.از بین این تعداد، قطعا افرادی هستند که بر خلاف قوانین اینستاگرام فعالیت می کنند. فعالیت هایی مانند جعل هویت، تبلیغات فریبنده، کامنت های ناپسند، ارسال کردن پیام های نادرست و …با یادگیری نحوه ریپورت کردن در اینستاگرام، این گزینه در اختیار شما قرار می گیرد تا این افراد برای شما مزاحمت ایجاد نکنند. و شما بتوانید به راحتی پست، کامنت و اکانت مدنظر خود را به اینستاگرام گزارش دهید(ریپورت کنید)

نحوه ریپورت در اینستاگرام

حال میخواهیم بررسی کنیم چگونه باید در اینستاگرام ریپورت کنیم؟

در حالی که بیشتر پست هایی که از فید اینستاگرام شما عبور می کنند، قوانین و دستور العمل های اینستاگرام و شرایط استفاده از آن را نقض نمی کنند، ولی گاهی این اتفاق می افتد که اگر کاربر دیگری در اینستاگرام چیز نامناسبی را پست می کند یا ممکن است به عنوان اسپم در نظر گرفته شود، می توانید پست، کامنت شخص یا حساب را مستقیما در برنامه گزارش دهید.

ریپورت یعنی چه؟

همانطور که اشاره شد، ریپورت اینستاگرام قابلیتی است که به منظور جلوگیری از فعالیت افراد متخلف طراحی شده است. اکانت‌هایی که برای دیگر کاربران ایجادِ مزاحمت می‌کنند، محتوای غیراخلاقی منتشر می‌کنند و یا هر گونه فعالیتی خلاف قوانین اینستاگرام انجام می‌دهند، با استفاده از ریپورت اینستاگرام قابل رسیدگی و کنترل هستند. کاربران اینستا در صورت مشاهده‌ی تخلف، می‌توانند با استفاده از Report اینستاگرام، این موضوع را جهت بررسی به مجموعه‌ی اینستاگرام اطلاع دهند.

آموزش ریپورت کردن در اینستاگرام

ریپورت محتوا در اینستاگرام به 5 بخش تقسیم می‌شود: ریپورت پروفایل، پست، استوری، پیام دایرکت و کامنت.

ریپورت پست در اینستاگرام

  1. ابتدا پست را باز کنید و روی آیکون 3 نقطه‌ی موجود در گوشه‌ی بالا و سمت راست کلیک کنید.
  2. گزینه‌ی Report را انتخاب کنید.

در این مرحله از report پست در اینستاگرام، دو گزینه برای شما نمایش داده خواهد شد. اگر گزینه‌ی Spam را انتخاب کنید، گزارش شما ثبت خواهد شد. اما اگر گزینه‌ی Inappropriate را انتخاب نمایید، باید دلیل خود را از گزارش این پست شرح دهید. برای مثال در صورت فیک بودن پیج، می‌توانید گزینه‌ی اطلاعات اشتباه (False information) را انتخاب کنید.پس از انتخاب دلیل ریپورت کردن در اینستاگرام، گزینه‌ی next را بزنید.در پایان در صورت تمایل می‌توانید اکانت ریپورت شده را بلاک یا کنید.بلاک یا رستریکت کردن اکانت ریپورت شده

ریپورت استوری در اینستاگرام

  1. برای report استوری در اینستاگرام ابتدا وارد استوری مورد نظر شوید. سپس روی آیکون 3 نقطه کلیک کنید.
  2. گزینه‌ی Report را انتخاب نمایید

روی گزینه‌ی It’s Inappropriate بزنید. سپس همانند روش report پست در اینستاگرام، دلیل گزارش خود را بنویسید.پس از ریپورت کردن استوری گزینه next را بزنید.در نهایت در صورت تمایل پیج مورد نظر را بلاک یا رستریکت کنید.بلاک یا رستریکت کردن اکانت ریپورت شده

ریپورت پیام دایرکت در اینستاگرام

برای report پیام دایرکت در اینستاگرام روی پیامی که قصد ریپورت آن را دارید، لمس کرده، نگه دارید و گزینه‌ی Report را انتخاب نمایید.دلیل ارسال گزارش را انتخاب کنید.

ریپورت کامنت در اینستاگرام

برا report کامنت در اینستاگرام، روی کامنت مورد نظر لمس کرده و نگه دارید.روی آیکون موجود در گوشه‌ی سمت راست و بالای صفحه لمس کنید.گزینه‌ی Report this comment را بزنید. همچنین می‌توانید با گزینه‌ی …. Block، اکانت مربوط به آن کامنت را بلاک کنید.در صورت زدن گزینه‌ی It’s Spam، ریپورت کامنت در اینستاگرام با موفقیت انجام خواهد شد. اما در صورت کلیک روی گزینه‌ی It’s inappropriate، باید یک دلیل خاص برای ریپورت کامنت انتخاب کنید. اکنون باز هم مثل روش report پست، استوری و پیام دایرکت در اینستاگرام، لازم است دلیل ارسال گزارش را مشخص کنید.

ریپورت پروفایل در اینستاگرام

  1. در اپلیکیشن اینستاگرام، به صفحه‌ی پروفایل اکانت مورد نظر بروید.
  2. روی آیکون 3 نقطه در گوشه‌ی سمت راست و بالای صفحه کلیک کنید.
  3. در نیم‌پنجره‌ی بازشده گزینه‌ی Report را انتخاب نمایید.

گزینه‌‌ی Report Account را بزنید.انتخاب گزینه report account برای تکمیل فرایند report در اینستاگرام، یکی از گزینه‌ها را به عنوان دلیل خود برای گزارش این اکانت انتخاب کنید.

چه زمانی باید برای اینستاگرام گزارش ارسال کنیم؟

همانطور که گفته شد، در جریان ریپورت یک پست، کامنت، استوری و پیام دایرکت در اینستاگرام باید یک دلیل برای ارسال گزارش مشخص نمایید. عدم رعایت هر کدام از قوانین اینستاگرام، می‌تواند دلیلی برای ارسال report به اینستاگرام باشد. در ادامه به توضیح این دلایل می‌پردازیم:

موارد ارسال گزارش برای اینستاگرام

برهنگی یا فعالیت جنسی

چنانچه مشاهده کردید، اکانتی در اینستاگرام انتشار محتوای جنسی یا برهنگی را رواج می‌دهد، می‌توانید با ارسال report به اینستاگرام، باعث ریپورت اکانت مورد نظر توسط اینستاگرام شوید.

گفتار یا نمادهای نفرت پراکنی

در صورت مشاهده‌ی اکانتی که اقدام به تخریب شخصیت افراد یا سازمان‌های دیگر می‌کند این گزینه برای ارسال report در اینستاگرام مناسب خواهد بود.

سازمان‌های خطرناک و ترویج‌دهنده‌ی خشونت

چنانچه متوجه شدید سازمان‌هایی به طور خطرناک و خشونت‌بار در اینستاگرام فعالیت می‌کنند، می‌توانید برای بررسی بیشتر آن را به اینستاگرام ریپورت دهید. گروهک‌های تروریستی، فاشیستی و … مثال‌هایی از این سازمان‌ها هستند.

فروش کالاهای غیرقانونی یا تحت نظارت دولت

اگر با محتوایی برخورد کردید که قصد خرید و فروش کالاهای غیرمجاز را از طریق اینستاگرام دارد، می‌توانید با انتخاب این گزینه اینستاگرام را از آن مطلع سازید.

زورگویی یا آزار و اذیت

اینستاگرام برای حفظ آرامش کاربران خود قوانینی را به منظور مبارزه با آزار و اذیت کاربران خود وضع کرده است. در صورت مشاهده‌ی رفتارهای آزاردهنده از سوی کاربران دیگر، می‌توانید این مورد را با استفاده از قابلیت ریپورت در اینستاگرام، اطلاع رسانی کنید.

نقض مالکیت معنوی

همانطور که گفته شد، کاربران اینستاگرام باید قانون کپی رایت را رعایت کنند. اگر شخصی بدون رضایت صاحب یک اثر، آن را منتشر کند، با report اینستاگرام مواجه خواهد شد. برای مثال می‌توانید آهنگ‌هایی را که دارای حق پخش انحصاری هستند و به صورت غیرقانونی در اینستاگرام منتشر شده‌اند، گزارش دهید.

خودکشی، خودزنی یا اختلالات تغذیه‌ای

انتشار این گونه پست‌ها برای سلامت جامعه مضر است و می‌تواند باعث مشکلات اجتماعی فراوانی شود. به همین دلیل اینستاگرام از کاربرانش می‌خواهد در صورت مشاهده‌ی چنین محتوایی، آن را سریعاً گزارش دهند.

کلاه‌برداری

این گزینه نیز برای جلوگیری از فعالیت افراد سودجو و کلاه‌بردار قرار داده شده‌است. برای ریپورت افراد کلاهبردار در اینستاگرام از این گزینه استفاده کنید.

اطلاعات اشتباه

اینستاگرام با انتشار شایعات و اخبار دروغین مخالف است. به همین علت، در صورت مشاهده‌ی چنین مواردی می‌توانید گزارش آن را برای اینستاگرام ارسال کنید.

 I just don’t like it

این پست را نپسندیدم

در صورتی که علاقه‌ای به مشاهده‌ی چنین محتوایی ندارید، می‌توانید از این گزینه استفاده نمایید.

اسپم

از این گزینه برای ریپورت فعالیت‌های اسپم در اینستاگرام استفاده کنید.

توجه: 3 مورد بعدی فقط در ریپورت اکانت های اینستاگرامی کاربرد دارند و در report پست، کامنت، استوری و پیام دایرکت در اینستاگرام کاربرد ندارند.

این اکانت محتوایی را منتشر می‌کند که نباید در اینستاگرام وجود داشته باشد.

برای ریپورت کردن اکانتی که محتوایی بر خلاف قوانین اینستاگرام منتشر می‌کند، می‌توانید از این گزینه استفاده نمایید.

It’s pretending to be someone else

این اکانت تظاهر می‌کند که شخص دیگری است.

برای ریپورت اکانت‌های فیک و غیرواقعی در اینستاگرام می‌توانید از این گزینه استفاده کنید.

ممکن است این فرد زیر 13 سال سن داشته باشد.

برای report افراد زیر 13 سال در اینستاگرام می‌توانید این گزینه را به کار ببرید.همانطور که پیش‌تر اشاره شد، هنگام ریپورت شدن یک اکانت توسط اینستاگرام، برخی محدودیت‌ها روی پیج ریپورت‌شده اعمال می‌شوند. حتماً می‌دانید که در طول این زمان نمی‌توانید کسی را فالو کنید، پستی را لایک کنید و …توجه داشته باشید که تعداد بلاک، برای ریپورت شدن در اینستاگرام مهم نیست.

فرق ریپورت با بلاک در اینستا چیست؟

ریپورت و بلاک در اینستاگرام هرچند شباهت‌هایی باهم دارند، اما در واقع دو مفهوم جداگانه هستند. به دلیل همین شباهت‌ها، برخی کاربران تفاوت‌های این دو اصطلاح را نمی‌دانند. وقتی اکانتی را در اینستاگرام بلاک می‌کنید، او دیگر نخواهد توانست به محتوا و سایر اطلاعات پیج شما (فالوورها، فالووینگ‌ها و پست‌های تگ‌شده) دسترسی داشته باشد. همچنین امکان ارسال پیام دایرکت به شما نیز برای او فراهم نخواهد بود.

جمع بندی

مقاله ریپورت کردن در اینستاگرام به پایان رسید. در برنامه اینستاگرام افرادی فعالیت می کنند که برخلاف قوانین و محدودیت های اینستاگرام عمل می کنند. و ممکن است با پست های نامربوط و یا کامنت ها و پیام های ناپسند، شما را آزار دهند.اینستاگرام این مشکل را حل کرده است. معمولا Report نمودن باعث جلوگیری از فعالیت این افراد می باشد.در این مقاله ما با آموزش چگونگی ریپورت کردن پست، کامنت و اکانت اینستاگرام همراه شما بودیم. امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد.در صورت وجود هرگونه سوال و یا پیشنهاد، نظر خود را برای ما در زیر همین پست یادداشت کنید. در این مقاله به شما اموزش ریپورت اینستا را کامل توضیح داده ایم و می توانید اینکار را در سریعترین زمان ممکن انجام دهید.

منبع: Buy Instagram followers

 

دکمه بازگشت به بالا